x
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya vizesine tabidir.  Yeşil ve Gri pasaport sahipleri de Bordo pasaport sahipleri gibi seyahatlerinden önce vize işlemlerini Türkiye'den tamamlamalıdırlar.

Rusya'ya Vize Var Mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya vizesine tabidir. Yeşil ve Gri pasaport sahipleri de Bordo pasaport sahipleri gibi seyahatlerinden önce vize işlemlerini Türkiye'den tamamlamalıdırlar.

Devamı
Rusya turistik, ticari ve çalışma vize başvuru evrakları ve vize ücreti için bizi arayınız.

Rusya Turistik, Ticari ve İşçi Vizeleri

Rusya turistik, ticari ve çalışma vize başvuru evrakları ve vize ücreti için bizi arayınız.

Devamı
Acil durumlarda Rusya vizelerinizi 24 saatte almanız mümkün. Rusya vize talebi oluşturmak ve Rusya ekspres vize başvurularında detaylı bilgi almak için bizi arayın.

24 Saatte Rusya Vizeniz Hazır

Acil durumlarda Rusya vizelerinizi 24 saatte almanız mümkün. Rusya vize talebi oluşturmak ve Rusya ekspres vize başvurularında detaylı bilgi almak için bizi arayın.

Devamı
Hızlı Rusya vizesi başvurusunda bulunmak için pasaportunuzu ve 2 adet biyometrik fotoğrafınızı ofisimize göndermeniz yeterli. Detaylı bilgi için bizi arayın.

Sadece 2 Evrak ile Hızlı Rusya Vizesi

Hızlı Rusya vizesi başvurusunda bulunmak için pasaportunuzu ve 2 adet biyometrik fotoğrafınızı ofisimize göndermeniz yeterli. Detaylı bilgi için bizi arayın.

Devamı

Acil Rusya Vizesi (Rusya Ekspres Vizesi)

Rusya’ya acil seyahat etme planı olan ya da kısa süre içinde vize almak isteyen kişilerin Acil Rusya Vizesine (Rusya Ekspres Vizesi) başvuru yapma şansları bulunmaktadır. Ek ücret ödeyerek Ekspres Rusya vizenizi başvuru tarihinden sonraki 2 iş günü (48 saat) içerisinde alabilirsiniz.

Ofisimize kargo yoluyla 2 adet fotoğraf ve pasaportunuzu ulaştırdığınız takdirde Rusya acil vize başvurunuzu sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan gerçekleştiriyoruz. Vizeniz onaylandıktan sonra yetkilimiz pasaportunuzu adresinize kargo ile gönderecektir.   

Rusya Vize Başvuru Servisi

Euroasia Global Visa Services’e Hoş Geldiniz…

Rusya vizesi ile ilgili son dönemlerde en çok karşılaştığımız soru “Rusya’ya vize var mı” sorusudur. Rusya vizesi kalkmamıştır,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya vizesine tabidir. 
Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti arasında 2010 yılında imzalanan karşılıklı vize muafiyeti anlaşması,1 Ocak 2016 tarihinde tek taraflı olarak kaldırılmıştır. Türkiye ve Rusya arasında yürürlükte olan uygulamayla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya vizesine tabidir. Bu nedenle Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin Rusya'ya gidebilmek için Rusya Vize Başvurusu yapmaları gerekmektedir. Ancak geçerli Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 90 gün süresince Rusya Federasyonu'nun topraklarına vizesiz olarak giriş ve çıkış yapabilecek, bulunabilecek ve transit geçebileceklerdir. 
Web sayfamızda Rusya vizesi, Rusya vizesi başvuru, Rusya akraba ziyareti vizesi, Rusya aile ziyareti vizesi, Rusya arkadaş ziyareti vizesi başvuruları, Rusya vizesi davetiye formatı hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.
Euroasia GVS çalışanları vize anketlerinin doldurulması, vizenin alınması için gerekli evraklar, vize türü ve süresi ile ilgili konularda danışmanlık hizmeti vermektedir.Vize başvurusunu değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca Rusya Diplomatik Temsilciliklerine aittir. 
Acil Rusya Vizesi için her türlü soru ve önerilerinizi help@eagvs.com adresimize iletmekten veya destek hattımıza bağlanarak bize ulaşmaktan çekinmeyiniz.

Rusya Vizesi Türleri 

Rusya vize türleri ülkeye giriş ve seyahat amacına göre değişiklik göstermektedir. Rusya’da 90 güne kadar kalışlı vize türleri aşağıdaki gibidir. 
Rusya Turistik Vize 
Rusya Ticari Vize 
Rusya Aile Ziyaret Vizesi
Rusya Humaniter Vize 
Rusya Transit Vize 

Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar (Az Evrakla, Hızlı Başvuru)

Rusya vize başvurunuz için şahsen başvuru merkezinde bulunmanıza gerek yoktur.

  • Pasaport (En az 6 ay geçerliliği olmalı)
  • 2 adet fotoğraf (35x45 mm ölçülerinde, güncel, renkli olmalı). 
  • Rusya Vize Talep Formu

rusya vizesi

Rusya Vize Başvurusu

Rusya vize işlemlerinize başlamadan önce Rusya'ya yapacağınız seyahat amacınızı ve sayısını belirlemelisiniz. Rusya vize talep formunda belirteceğiniz ülkeye giriş-çıkış sayısının vize ücretini de etkileyeceğini hatırlatırız. Turistik amaçlı seyahatler için çoğunlukla tek girişli olarak onaylanmaktadır. 
Rusya Vizesine başvuru yapacak kişiler tek girişli, iki girişli ve çok girişli vize talebinde bulunabilirler. 
1 girişli vize: Rusya’ya seyahat edecek kişilere 1 giriş ve 1 çıkış hakkı sağlar. 
2 girişli vize: Vize sahibine Rusya Federasyonu’na 2 giriş, 2 çıkış izni verir. 
Çok girişli vize: Rusya’yı ziyaret etmek isteyen kişilere en az iki ve daha fazla giriş hakkı tanır.  Çok girişli Rusya vizesine sahip ülke vatandaşları Rusya’da her 180 günde en fazla 90 gün kalma hakkına sahip olmaktadırlar. Ancak bu kuralı ihmal etmeleri halinde yürürlükte olan Rusya Federasyonu mevzuatına göre Rusya’ya giriş haklarını kaybedebilirler.  

EAGVS Rusya’ya giriş yapmak amacıyla vize başvurusu yapan vatandaşların hizmet kalitesinin yükseltilmesi, vize düzenlenmesindeki prosedürlerin hızlandırılması ve basitleştirilmesi ve vize müracaatı yapanlar için kolaylaştırılmış işlem hizmeti sunmak amacıyla hizmet vermektedir. EAGVS vize bilgi formunu doldurarak eklemeniz ve bilgi formumuza özellikle Rusya'da seyahat edeceğiniz şehir bilgisini not düşmeniz yeterli olacaktır.

Turist Vizesi Hakkında

Rusya turistik vizesi ise başvuru sahibinin talep ettiği gün kadar verilmektedir. Örneğin başvuru sahibi Rusya'da 5 gün konaklayacaksa turistik vizesi 5 günlük verilmektedir. Vizesi talep ettiği tarihte başlar ve biter. Vize yetkilileri, başvuru sahibinin otel konaklama rezervasyonlarını dikkate alır ve vizeyi rezervasyon tarihleri kadar verir. Kişi vize başlangıç tarihinden sonra seyahat etmeyi düşünüyorsa vize kullanım sürelerini kontrol etmelidir. 

Ticari Vize Hakkında

Rusya'da fuara katılacak başvuru sahiplerinin ise Televoy vizesi almaları gerekmektedir. Fuara gidecek başvuru sahipleri yetkililerimizi bu konuda mutlaka bilgilendirmelidir. 

Rusya Vizesi Randevu

Rusya Konsolosluğunun yoğun olduğu tarihlerde randevu almak uzun sürebilmektedir.  Eğer siz de zaman kaybetmeden vize randevunuzu almak isterseniz yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. Yetkilimiz size en uygun gün ve saate randevunuzu alacaktır. Rusya’ya kısa süreli seyahat planlıyorsanız ve vizenizin seyahat tarihinize yetişmesini istiyorsanız en az 1 ay önceden başvurunuzu yapmalısınız. 

Schengen Vizesi Rusya’da Geçerli Mi?

Schengen vizesi ile Rusya’ya giriş yapılamamaktadır. Aynı şekilde Rusya vizesi ile de Schengen bölgesine giriş yapılamamaktadır.

Rusya vizesi için gerekli evraklar, Schengen vizeleri için gerekli evraklardan farklıdır. Pasaport ve iki adet fotoğrafınızla Rusya vizenizi, Euroasia GVS aracılığıyla temin edebilirsiniz.

Rusya Konsoloslukları Yetki Alanı Sınırlaması 

Rusya vize başvurularını inceleme, değerlendirme ve karar verme yetkisi yalnızca Rusya Devleti’nin Türkiye’deki diplomatik temsilcilikleri olan Ankara Rusya Büyükelçiliği, İstanbul Rusya Başkonsolosluğu, Antalya Rusya Başkonsolosluğu ve Trabzon Rusya Başkonsolosluğu’na aittir. Bu temsilciliklerin yetki alanı sınırlaması yoktur. Hangi şehirde ikamet ediyor olursanız olun evraklarınızı vize servisimize kargo ile gönderdiğiniz takdirde, şahsen başvuruda bulunmanıza gerek kalmaksızın başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz.

Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

1) Rusya Başvuru Formunu doldurun
EAGVS vize talep formunda yer alan bilgileri doldurmanız ve gerekli evrakları ofisimize kargo ile göndermeniz Rusya vize işlemlerinizi başlatmamız için yeterli olacaktır. Talep formunda beyan ettiğiniz bilgiler ışığında yetkililerimiz Rusya online vize başvuru formunun doldurulması hususunda gerekli desteği sağlayacaktır. Rusya vize başvuru formunu online olarak internet üzerinden doldurulmaktadır. Başvuru formu Rusça, İngilizce, İtalyanca, Almanca ve Fransızca olarak doldurup çıktısını alınmaktadır. Formda yanlış ve hatalı bilgi verilmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir. Ufak bir hatanın vize reddine neden olduğunu göz önünde bulundurarak formu doldurma işlemi sırasında yetkililerimizden destek almanızı tavsiye ederiz. 


2) Evraklarınızı kargoyla ofisimize gönderin
Rusya vize başvurusu sırasında hazırlanması gereken evraklar vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlayıp kargo yoluyla ofisimize gönderebilirsiniz. Unutmayın ki, Rusya Büyükelçiliği ve Rusya Başkonsoloslukları vize yetkilileri gerekli gördükleri takdirde ek evrak isteyebilir veya başvuru sahibini yüz yüze görüşmeye çağırabilir. 


3) Yetkililerimiz sizi arayacak
Evraklarınız yetkilimize ulaşır ulaşmaz kontrollerini yapacak ve varsa eksik, hatalı belgeleriniz için sizi bilgilendireceklerdir. Eğer hatalı belgeleriniz varsa kısa sürede düzeltmenizi isteyecektir. Evraklarınız eksiksiz tamamlandıktan sonra vize ücretinizi ödemeniz gerekmektedir. 


4) Rusya vize randevunuzu alacağız
Rusya vize başvurularında tek yetki Ankara Rusya Büyükelçiliği ve İstanbul, Antalya ve Trabzon Rusya Başkonsolosluğu’ndadır. Vize başvuruları ise bu temsilciliklerin yetkilendirdiği başvuru merkezi ve acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir. Antalya, İstanbul, Ankara ve Trabzon’daki vize başvuru merkezlerinden randevu almak yoğunluk nedeniyle uzun sürebilmektedir. Yetkilimizle iletişime geçtiğiniz takdirde sizin adınıza randevunuzu en kısa sürede alacaktır. 

5) Pasaportunuzu size gönderiyoruz
Rusya kısa süreli vize başvuruları 4-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süreler resmi tatiller ve yoğunluk nedeniyle uzayabilir. Vizeniz onaylandıktan sonra pasaportunuz yetkilimiz tarafından alınacak ve kargo aracılığıyla adresinize gönderilecektir. 

Rusya ekspres vize başvuruları 48 saatte sonuçlanmaktadır. Rusya ekspres vize başvurularınız için bizi arayınız. 

Rusya turist vizesi ile nerelere girebilir?

Rusya’ya turistik olarak gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde turizm faaliyetlerinin gerçekleştirildiği şehirlerin tercih edilmesi gerekmektedir.  Rusya vizesi ile gideceğiniz şehir arasındaki anlaşmaların Voucher turistik belgesini temin ettiğiniz Rus tur operatörünün gerçekleştirmiş olması ve Rus tur operatörünün temin ettiği Voucher belgesinin kare kodlu ve orijinal ıslak imzalı kaşeli olmasına dikkat edilmelidir. 
Rusya’ya yapacağınız turistik amaçlı seyahatlerde giriş yapacağınız Rusya şehirleri Voucher temin ettiğiniz Rus tur operatörünüzün turistik seyahat alanına dahil olmalıdır. Rusya’ya turistik olarak seyahat gerçekleştirmek için giriş yaptığınız Rus şehirleri önem kazanmaktadır fakat Rusya’ya giriş yapıldıktan sonra turistik ya da ticari ziyaretlerinizden sonra Rusya’dan çıkış yapacağınız şehrin Voucher belgenizle alakalı bir durumu kalmamaktadır. Rusya’ya giriş yaparken yanınızda kontrol edilecek Voucher şehriniz çıkış yaparken giriş kaşenizle herhangi bir sorun yaşamadan dilediğiniz şehrin havalimanını tercih edebilirsiniz.

Rusya’nın Nazran, vladikafkas , Beslan , Grozni, Nalçik  sehirlerine giriş yapacaksanız inceleme süresi uzayabilir, bu şehirlerden yapılan başvurularda inceleme süresi 15 gündür.

Rusya Online Vize Başvuru Formu 

Rusya vize başvurularında en önemli evraklardan biri Rusya Vize Başvuru Formudur.  Rusya vize başvuru formu online olarak doldurulmaktadır. Bu form, Rusya Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Bölümü web sitesinden elektronik olarak doldurulmaktadır.  Form doldurma işlemi sırasında 20 dakikadan fazla ara verirseniz, oturumunuz zaman aşımına uğrayacak ve işleminiz sona erdirilecektir. Bu nedenle form doldurma işlemine başlarken başvuru takip numaranızı ve taslağınızı kaydetmeyi unutmayın. Aksi takdirde tüm işlemleri baştan yapmanız gerekecektir.  Form İngilizce, Rusça, Almanca, İtalyanca ve Fransızca olarak doldurulabilmektedir. Formda başvuru sahibini yakından tanımaya yönelik sorular yer almaktadır.  Rusya Büyükelçiliği ve Rusya Başkonsoloslukları vize yetkilileri başvuruları değerlendirirken bu formdaki bilgileri dikkate alacağından beyan ettiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasına dikkat ediniz. Eğer formdaki bilgilerinizde yanlışlık olursa vize başvurunuz reddedilebilir veya onaylanan vizeniz iptal edilebilir ve Rus yasalarının öngördüğü şekilde hakkınızda cezai işlem süreci başlatılabilir. Online başvuru formunu doldurduktan sonra çıktısını alıp imzalamalı ardından fotoğraf bölümüne 3,5x4,5 mm ebatlarındaki biyometrik fotoğrafınızı yapıştırmalısınız.  Vize başvuru formunu doldurduktan sonra çıktısını almalısınız. Vize başvuru formunda belirtilmiş tüm bilgiler doğru ve yasal olmalıdır. Yanlış beyanlar vize başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilir.  Vize başvurunuzu, vize servisimiz aracılığıyla gerçekleştirmeniz halinde Rusya vize başvuru formunun Rusya Konsolosluğunun belirlediği yönergelere uygun olarak doldurulması konusunda Rusya Departmanı yetkililerimiz gerekli desteği sağlamaktadır.

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya vize başvurularında yetkili merciler Rusya Büyükelçiliği ve Rusya Başkonsoloslukları'dır. Bu temsilciliklere evrakların teslim edilmesi ve konsolosluk harcının yatırılmasından sonra değerlendirme sürecini başlatır.  Vize sonuçlanma süresi istenilen vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak Rusya kısa süreli vize başvuruları (turistik, ticari, ziyaret ve transit) vize başvuruları 4-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süreler yoğunluk, resmi tatiller ve Konsolosluk yetkilisinin kararına göre değişebilir.  Konsolosluk kurumları, Rusya vizesinin alınması ile ilgili evrakların incelemesinde vize işlem süresini 30 güne kadar uzatma ve değiştirme hakkına sahiptir.  Bu arada Rusya'nın Nazran, Vladikafkas, Beslan, Grozni ve Nalçik şehirlerine seyahat edecek başvuru sahiplerinin işlemleri incelemeler daha uzun süreceğinden 15 günde sonuçlanmaktadır. 

Rusya'da Yer Bildirim Kayıt Zorunluluğu

Rusya’da 7 iş gününden az kalacaksanız herhangi bir yer bildirim kayıt zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak Rusya’da 7 gün ve 7 günden fazla kalacaksanız Rusya’da turistik ve ticari seyahatiniz için kalacağınız yer ve adresi ilgili kurumlara bildirmeniz gerekecektir. Bu prosedür Rusya Federal Devletinin yasal seyahat zorunluluğu kapsamında uygulanmaktadır.

Rusya Ekspres Vize

Rusya seyahati için daha kısa sürede vize almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ekspres vize başvurusunda bulunabilirler. Ekspres vize başvurusu yapanların işlemleri Rusya Federasyonu Büyükelçiliği veya Rusya Federasyonu Başkonsolosluğunun kararına göre 2 gün içinde sonuçlanabilmektedir. Rusya vize işlemlerinde zaman kaybetmek istemeyenler ve Rusya'ya acil seyahat etmesi gerekenler acil vize başvuruları için Çağrı Merkezimizi arayabilirler. 

rusya vize başvurusu


Rusya Vize Ücreti 2018

Rusya vize başvurularında ödenmesi gereken konsolosluk harç tutarı, vize kategorisine, vize türüne, giriş sayısına ve başvuru sahibinin vatandaşlığına göre değişiklik göstermektedir. Rusya vize ücreti olarak başvuru sahibinden istenen tutar; konsolosluk vize harcı, Başvuru Merkezi servis ücreti ve bizim danışmanlık bedelimizi kapsamaktadır. Rusya vize ücreti nakit, kredi kartı, banka havalesi ile yapılabilir.  Rusya vizesi reddedildiği takdirde vize ücretleri geri iade edilmemektedir. Rusya Vize ücretine tüm işlem masrafları dahildir.

Seyahat amacınıza uygun Rusya vize ücreti ve gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi için Çağrı Merkezi’mizi arayınız.


Rusya Vize Muafiyeti

Rusya Federasyonu hudutları dahilinde geçici ikamet izni ya da daimi ikamet izni bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, özel ve hizmet pasaportu sahipleri, gemi jurnali veya onun ekstresine istinaden giriş yapmak sureti ile gemici cüzdanı sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya vizesinden muaftır.  31 Mayıs 2017 tarihinden itibaren, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve belirlenmiş güzergah üzerinde Rusya sınırları içerisinde bulunan bir havalimanına charter ve özel uçuş yapan veya Türkiye Cumhuriyeti hava taşıtları mürettebatları; geçerli uluslararası pasaportları ve uçuş mürettebatları kimlikleri ile Rusya sınırlarına giriş, havaalanına bitişik sınırlar içerisinde kalış ve başka uçuş seferiyle vizesiz olarak geri dönüş yapabilmektedirler.


Rusya Vizeniz Çıktıktan Sonra Yapmanız Gerekenler 

Rusya vize başvurunuz olumlu sonuçlandığında yetkilimiz pasaportunuzu adresinize kargo aracılığıyla gönderecektir. Pasaportunuz elinize geçtiğinde ilk yapmanız gereken vizenizin olduğu sayfaların kontrollerini yapmaktır. Pasaporta basılan Rusya vizesinde şu bilgiler yer almalıdır. Adınız-soyadınız (Rus ve Latin alfabe harfleri ile) Doğum tarihiniz, cinsiyetiniz, vatandaşlığınız, T.C Kimlik Numaranız, vizenin veriliş tarihi, Rusya Federasyonu'nda izin verilen kalış süresi, Rusya Federasyonuna giriş davetiyesi numarası, veya devlet kurumlarının kararı, vizenin geçerlilik süresi, seyahat amacı, davet eden kurum (davet eden tüzel kişi) hakkında bilgi, vize giriş sayısı. Eğer vizenizde yer alan bu bilgiler arasında yanlışlık varsa zaman kaybetmeden konsolosluk birimini bilgilendirmenizi tavsiye ederiz. 


Yabancı Pasaport Sahipleri İçin Rusya Vizesi

Başvuru sahibi Türkiye’de 90 gün süreyle aralıksız kalma hakkına sahip, Arnavutluk, Bahreyn, Venezuela, Haiti, Mısır, İrlanda, Lesotho, Libya, Makedonya, Mali, Meksika, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Kore Cumhuriyeti, Suudi Arabistan, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Sierra Leone, Ekvator Gine’si,  Güney Afrika Cumhuriyeti, Japonya vatandaşı ise; öğrenci belgesi, çalışma izin belgesi ve geçici süreli ikamet etme izin belgesini vize başvurusu sırasında sunmalıdır.
Yabancı pasaport sahiplerinin Rusya vize başvurusu sırasında Türkiye'de oturum izin belgelerinin asıllarını sunmaları zorunludur. Fotokopisi ile yapılacak başvurular kabul edilmemektedir. 

Uzun Süreli Rusya Vize Türleri

Rusya’da 90 günden fazla kalmayı planlayan yabancı ülke vatandaşlarının Rusya Federasyonu’ndan geçici kalma ya da ikamet izni başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Uzun süreli vize türleri ise şöyledir. 
Çalışma Vizesi 
Öğrenci Vizesi 

Rusya Vizesi Ret

Rusya vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için başlıca kriter Rusya Konsolosluklarının istediği evrakların eksiksiz hazırlanmasıdır. Ancak evrakları tam ve doğru bir şekilde hazırlayıp sunmuş olsanız dahi vizenizin olumsuz sonuçlanma ihtimali bulunmaktadır. 
Vize başvurunuz reddedildiğinde Büyükelçilik veya Konsolosluktan ret nedenini açıklayan bir yazı gönderilir. Bu mektupta yazan ret gerekçeleriyle ilgili düzeltmeleri yaptıktan sonra itiraz etme hakkınız vardır. Vizenizin tekrar incelenmesi ve sonuca bağlanması zaman alabilir. 


UYARILAR

  • Rusya Konsolosluğu şubesi vizenin düzenlenmesinde ek evraklar talep edebilir, görüşmeye çağırabilir veya vize düzenleme süresini uzatabilmektedir.
  • Rusya temsilcilikleri vize başvuru sahibinden seyahat amacı ne olursa olsun, Rusya’dan davet eden kurum ve kuruluştan alınan Davetiye Mektubu'nun başvuru dosyasına eklenmesini zorunlu tutmaktadır. Barkodlu davetiyelerin aslının alınmasına gerek yoktur. Barkodlu davetiyeler PDF formatında ve mail olarak kabul edilmektedir. İmzalı ve kaşeli davetiyeler ise kargo yoluyla temin edilebilir. 
  • Rusya vizesine başvuru yapacak kişilerin pasaportlarının Rusya seyahati dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir. 
  • 10 yıldan eski pasaportlarla yapılan başvurular, Rusya Konsolosluğu tarafından geri çevrilmektedir.
  • Rusya sınır kapısındaki görevli memurlar, sayfası yırtık, aşırı yıpranmış ya da bant ile yapıştırılmış pasaportlarla Rusya’ya giriş yapmak isteyen kişilere izin vermemektedir.
  • Rusya aile birleşimi vize prosedürü; turistik ve ticari vize başvurulardan farklıdır. Rusya aile birleşimi vizesi uzun süreli vize olup, birinci dereceden aile üyesinin yanına yerleşmek veya evlilik amacıyla aile birleşimi vizeleri için Rusya Büyükelçiliğinden veya Rusya Konsolosluklarından bilgi almanızı tavsiye ederiz. 
Değerli ziyaretçimiz;  İnternet sitemizde Rusya vize işlemleriyle ilgili detaylı bilgileri okuyabilirsiniz. Bunun yanı sıra; Rusya vize başvurusu için 2019 güncel evrak listesi ve vize prosedürü ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz Euroasia GVS aramanız yeterli olacaktır. Yetkilimiz, evraklarınızın hazırlanması, kontrol edilmesi, başvuru için randevunuzun alınmasını ve vizeniz onaylandıktan sonra pasaportunuzun adresinize gönderilmesini sağlayacaktır. 

rusya vizesi

daha fazla göster

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cevabı Görüntüle
o. bektas 28/02/19, 11:32
Merhabalar ben rusyada calisiyorum , annemi rusyaya getirmek istiyorum kendisinin yesil pasaportu var gecen ay karar alindigini transit gecis yapanlara is adamlarina ve yesil pasaportlara vizelerin kaldirildigini gazeteler yazdi . sorum Annemi vize almadan yesil psaportu ile getirebilirmiyim ;getirebiliyorsam kalma suresi max nekadar , simdiden tesekkur eder iyi calismalar dilerim
Cevabı Görüntüle
M. Yıldız 18/12/18, 08:22
Merhaba Rusya vize başvuruları için zorunlu olarak istenen otel voucher belgesini nerden almamız gerekiyor? Rusya konsolosluğu bu konuda yardımcı oluyor mu? Vizem çıkmadan otel satın alamam siz bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
Cevabı Görüntüle
s. macitoğlu 18/12/18, 08:18
Hayırlı sabahlar,
Kayseri’de yaşıyorum. Rusya vizesi aşmak istiyoruz. 2 kişiyiz. Rusya vizelerimizi sağa sola gitmeden Kayseri’den alabilirmiyiz? Kayseri de bir Rus konsolosluğu var mı? Şimdiden sağolun.
Cevabı Görüntüle
R. Osmanlı 18/11/18, 18:32
Rusya da çalışmak için Türkiye den eleman götürecem bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES