x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Konsolosluğu Vize

E. Aydınova 04/01/20, 11:52
Merhaba, yurt dışında yaşıyorken (oturum izni ile) Turkiye'ye gelip Turkiye'deki Rusya Konsolosluğu vize başvurusu yapabiliyor muyuz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar, Rusya'ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahibi yurtdışında ikamet eden vatandaşlarımızın bulundukları ülkede yasal çalışma ve oturma izni varsa yaşadıkları ülkeden Rusya Başkonsolosluğundan vize başvurusunda bulunma hakları vardır. Yaşadığınız ülkedeki Rusya Başkonsolosluğundan gerekli dökümanları öğrenip şahsen başvuru yapabilirsiniz ancak yabancı uyruklu olarak görüldüğünüz için sonuçlanma süresi Türkiye’ye göre daha uzun sürecektir. Türkiye’de normal sonuçlanma süresi 4 iş günü iken yurtdışında ikamet eden kişilerin 10/15 iş günü sürebilmektedir. Ancak siz Türkiye’ye geldiğinizde burada kalacağınız süre içerisinde vize başvurusu yapıp vizenizi alabilirsiniz. 

Türkiye'ye geldiğinizde Türkiye’deki seyahat planınızı göz önünde bulundurarak Türkiye'de ki Rusya Başkonsolosluğundan vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Türkiye'ye geldiğinizde hazırlamanız gereken evrakları öncesinde tarafınıza mail olarak iletiyoruz Türkiye'ye geldiğinizde bizlere evraklarınızı teslim etmeniz yeterlidir. Rusya Konsolosluğu vize 2020 yılı başvurunuz için konsoloslukta randevu, parmak izi işlemi veya mülakat olmamaktadır. 

Rusya vizesi için bölge ayrımı yoktur Rusya başkonsolosluğu Türkiye’nin her şehrinden vize başvurusu kabul etmektedir dolayısıyla yurtdışında ikamet etmeniz vize başvurunuza engel değildir. Rusya vizesi sonuçlanma süresi 4 iş günüdür. Eğer durumunuz acilse Rusya seyahatinize bulunduğunuz ülkeden uçuş yapmak istiyorsanız Türkiye'ye gelmenize gerek kalmadan tarafımıza kargo yoluyla gönderebilirsiniz vize başvurunuzu sizin adınız işleme almada yetkiliyiz. Rusya vizesi normal sonuçlanma süresi 4 iş günü olup eğer daha hızlı bir vize almak istiyorsanız Rusya ekspres vize başvurusu yapabiliriz Rusya ekspres vize başvurusu 1 iş gününde sonuçlanmaktadır. Rusya vizeniz sonuçlandığında bizler sizin adınıza teslim alıp istediğiniz yurtiçi- yurtdışı adresinize kargo yapabiliriz. Tüm işlemleri başlatmak için Rusya vizeniz için pasaportunuzun aslını tarafımıza ulaştırmanız yeterlidir. 

Rusya Konsolosluğu vize işlemleri için gerekli evrak listesi ve güncel fiyat bilgisi ve detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. T: +90 (212) 963 36 21

Saygılarımızla,

Serpil Kasap

 

F. Güleryüz 21/03/20, 22:16

Rusya vizesini nasıl alabiliriz? Rusya vizesi için davetiye belgesinin zorunlu olduğunu söylediler doğru mu? Rusya Konsolosluğu vize uygulamaları hakkında beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 21/03/20, 22:22

Merhaba Fatih Bey, Rusya Konsolosluğu vize başvurularında şahsen konsoloslukta bulunmanıza gerek yoktur. Davetiye belgesi ise ticari ziyaret ve aile, akraba ziyaret vize başvurularında istenmektedir. Rusya Konsolosluğu vize tipleri aşağıdaki gibidir:

  • Turistik Vize
  • Ticari Vize
  • Çalışma Vizesi
  • Öğrenci Vizesi
  • İnsani Vize
  • Özel Vize

Yukarıdaki her vize tipi hakkında sayfamızda detaylı bilgi mevcutur. Her tip Rusya vize başvurunuzu EAGVS ile tamamlayabilirsiniz. Rusya vize başvuruları Türkiye’deki Rusya Federasyonu Büyükelçiliği ve Rusya Konsolosluğu tarafından yürütülür. Standart değerlendirme süresi 4 ila 7 iş günü içerisinde değişmektedir. Vizenin bu süre içerisine çıkması belgelerin tam olarak sağlanması ve Rusya vize fiyatının gerektiği gibi ödenmesine bağlıdır.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES