x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya 1 Yıllık Çok Girişli Vize

Tüm sıkıcı prosedürlerden kurtularak çok az evrakla (pasaportunuz ve bilgi formunu doldurarak), Euroasia GVS ayrıcalığıyla Rusya bir yıllık vize alabilirsiniz.

Rusya bir yıllık vize türü 2 şekilde alınmaktadır. Rusya seyahatini ticari bir amaç için gerçekleştirmek isteyen yolcular için Rusya ticari vize ve seyahatinizi aile ve arkadaş ziyareti olarak yapmak istediğinizde Rusya aile ve arkadaş ziyareti vizesi olarak alabilirsiniz. Bu bahsetmiş olduğumuz iki vize haricinde olan diğer vize türleri için bir yıllık vize verilmemektedir. Rusya bir yıllık vize çok girişli vize kategorisinde yer almaktadır. Çok girişli olan Rusya bir yıllık vize, Rusya’da 180 gün için 90 günü aşmamak şartıyla ülkede konaklama hakkına sahip olabilirsiniz. 

Rusya uzun süreli vize olarak belirlenen Ticari vize 90 gün geçerliliği olan bir vize türüdür. Çok girişli vize türü olduğu için 1 yıllık süreyi kapsayacak şekilde talep ederek sahip olabilirsiniz. Rusya’daki ticari amaçla gittiğiniz durumu göz önünde bulundurarak başvuru yapmanız gereklidir. Rusya uzun süreli vize olan Ticari vize, 3 aylık tek girişli vize, 3 aylık iki girişli vize ve 1 yıllık çok girişli vize olarak 3 kategoride verilmektedir.  Rusya’da ticari anlaşmalar içinde olduğunuz şirket ya da iş merkezlerinden vize başvurusu için şahsınıza özel davetiye göndermeleri gerekmektedir. Gönderilmiş olan davetiye Rusya Federasyonu Federal Göç İdaresi Şubesi ve Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylı olması gerekmektedir. Rusya ticari vize için başvuru yaparken sizler den birkaç evrak talebinde bulunulacaktır. 

Rusya 1 Yıllık Vize Ne Kadar Sürede Çıkar

Rusya 1 yıllık vize başvuru sonuçlanma süresi 1 ay sürmektedir. Bu süreç içerisinde ilk aşamada pasaportunuz sizde kalacak vize basılacağı zaman sizlerden pasaportunuzu alacağız, pasaportunuzu Rusya departman yetkilimize teslim ettikten sonra 4 iş gününde 1 yıllık multi vizenizi alabilirsiniz. 

Rusya bir yıllık vize türü 2 şekilde alınmaktadır. Rusya seyahatini ticari bir amaç için gerçekleştirmek isteyen yolcular için Rusya ticari vize ve seyahatinizi aile ve arkadaş ziyareti olarak yapmak istediğinizde Rusya aile ve arkadaş ziyareti vizesi olarak alabilirsiniz. Bu bahsetmiş olduğumuz iki vize haricinde olan diğer vize türleri için bir yıllık vize verilmemektedir. Rusya bir yıllık vize çok girişli vize kategorisinde yer almaktadır. Çok girişli olan Rusya bir yıllık vize, Rusya’da 180 gün için 90 günü aşmamak şartıyla ülkede konaklama hakkına sahip olabilirsiniz. 

rusya 1 yıllık çok girişli vize

Rusya uzun süreli vize olarak belirlenen Ticari vize 90 gün geçerliliği olan bir vize türüdür. Çok girişli vize türü olduğu için 1 yıllık süreyi kapsayacak şekilde talep ederek sahip olabilirsiniz. Rusya’daki ticari amaçla gittiğiniz durumu göz önünde bulundurarak başvuru yapmanız gereklidir. Rusya uzun süreli vize olan Ticari vize, 3 aylık tek girişli vize, 3 aylık iki girişli vize ve 1 yıllık çok girişli vize olarak 3 kategoride verilmektedir.  Rusya’da ticari anlaşmalar içinde olduğunuz şirket ya da iş merkezlerinden vize başvurusu için şahsınıza özel davetiye göndermeleri gerekmektedir. Gönderilmiş olan davetiye Rusya Federasyonu Federal Göç İdaresi Şubesi ve Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylı olması gerekmektedir. Rusya ticari vize için başvuru yaparken sizler den birkaç evrak talebinde bulunulacaktır.

Bu bahsetmiş olduğumuz evrakları eksiksiz bir şekilde sahte evrak olmaksızın tamamladığınız takdir vize başvuru süreciniz olumlu ilerleyerek pozitif sonuçlanacaktır.  Rusya uzun süreli vize kategorisinde bulunan Ticari vize 4-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 

Diğer bir yıllık vize olan Aile ve arkadaş ziyareti vizesi isminden anlaşılacağı üzere aile ilişkilerini kanıtlayan ve neden seyahat ettiğinizi gösteren belgelerinizin olması başvuru için önemli bir etkendir. Aile ziyareti başvuruları için Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi veya Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’ndan resmi davetiye almanız ya da yazılı Rusya’daki yakınınız tarafından sunulan beyan temin etmeniz gerekmektedir. Rusya aile ve arkadaş ziyaret vizesi için gerekli evrak listesi; pasaport, fotoğraf, Rusya vize başvuru formu, davetiye ya da yazılı beyan, Rusya uçak bileti, oturum izni olarak açıklanmıştır. Bir yıllık vize olarak adlandırılan Aile ve arkadaş ziyareti vizesi Ticari vizede olduğu gibi 4-7 iş günü içerisinde neticelenmiş olur. Bu süre zarfı, tatil günlerini ve Rusya konsolosluğunun kapalı olduğu günleri içermemektedir. 

Seyahat edecek olan yolcularımız yapacağınız her vize başvurularında uygulamanız gereken adımları Euroasia Global Visa Services temsilcileri ile birlikte gerçekleştirerek başvuru sürecini takipte tutmuş olursunuz. Böylelikle vize başvurunuz olumsuz durumlarla karşılaşmadan istediğiniz gibi pozitif yönde sonuçlanmış olacaktır. 

Rusya 1 Yıllık Vize İçin Gerekli Evraklar

  • Pasaport (son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olup 6 ay geçerlilik süresi içermektedir)
  • Fotoğraf (35*45 mm ölçülerinde beyaz fon üzerinde güncel biyometrik fotoğraf) 
  • Rusya vize başvuru formu
  • İkamet Belgesi (Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların Türkiye tarafından oturma izni belgesi olması gereklidir)

Bu bahsetmiş olduğumuz evrakları eksiksiz bir şekilde sahte evrak olmaksızın tamamladığınız takdir vize başvuru süreciniz olumlu ilerleyerek pozitif sonuçlanacaktır.  Uzun süreli vize kategorisinde bulunan Ticari vize 4-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 

Rusya bir yıllık vize olan Aile ve arkadaş ziyareti vizesi isminden anlaşılacağı üzere aile ilişkilerini kanıtlayan ve neden seyahat ettiğinizi gösteren belgelerinizin olması başvuru için önemli bir etkendir. Aile ziyareti başvuruları için Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi veya Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’ndan resmi davetiye almanız ya da yazılı Rusya’daki yakınınız tarafından sunulan beyan temin etmeniz gerekmektedir. Rusya aile ve arkadaş ziyaret vizesi için gerekli evrak listesi; pasaport, fotoğraf, Rusya vize başvuru formu, davetiye ya da yazılı beyan, Rusya uçak bileti, oturum izni olarak açıklanmıştır. Bir yıllık vize olarak adlandırılan Aile ve arkadaş ziyareti vizesi Ticari vizede olduğu gibi 4-7 iş günü içerisinde neticelenmiş olur. Bu süre zarfı, tatil günlerini ve Rusya Konsolosluğu'nun kapalı olduğu günleri içermemektedir. 

Sevgili seyahat edecek olan yolcularımız yapacağınız her vize başvurularında uygulamanız gereken adımları Euroasia Global Visa Services temsilcileri ile birlikte gerçekleştirerek başvuru sürecini takipte tutmuş olursunuz. Böylelikle vize başvurunuz olumsuz durumlarla karşılaşmadan istediğiniz gibi pozitif yönde sonuçlanmış olacaktır. 

rusya bir yıllık çok girişli vize

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Rusya 1 Yıllık Vize
D. Kaya 25/11/19, 15:24 Cevabı Görüntüle
Bursa'da kozmetik firması sahibiyim. Rusya'ya ihracat yapıyorum. Rusya vizesi alırken 1 yıl geçerliliğe sahip olacak şekilde almak istiyorum. Rusya 1 yıllık vize nasıl alınır? Yardımınızı bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Çalışma İzni
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';