x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Başkonsolosluğu Antalya

Antalya Rusya Konsolosluğu

Antalya Rusya Başkonsolosluğu, Rusya Dışişleri Bakanlığı'na bağlı olarak görev önemli bir dış temsilciliktir. Rus vatandaşlarının yoğun olarak ziyaret ettiği Antalya ilinde gereken durumlarda vatandaşlarına hizmet vermek amacıyla faaliyet göstermektedir. Vize başvurusu alma ve değerlendirme konusunda yetkisi bulunan  başkonsolosluk, vatandaşlarına farklı konsolosluk desteği de sunmaktadır. Rusya vizesi başvurularında konsoloslukların bölge ayrımı yoktur, işlem merkezinin bulunduğu her ilden başvuru yapılabilir.

Rusya Konsolosluğu Antalya Çalışma Saatleri (2023)

Rusya Konsolosluğu Antalya’nın 2023 yılı çalışma saatleri aşağıdaki gibidir. Antalya’dan Rusya vize başvurusu Konsolosluğun yetkilendirdiği vize işlem merkezi aracılığıyla gerçekleştirilir. Antalya konsolosluğu hafta içi her gün 09.00 ile 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Fakat vize işlemleri yalnızca 09.00 ile 13.00 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir. Tüm illerken vize başvurusu alan bu konsoloslukta diğerleri gibi doğrudan başvuru kabul etmemektedir. Aracı kuruluş ile irtibata geçilerek, o kurumun üzerinden vize başvurusu gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
Mesai saatleri: 9:00-18:00 
Ziyaretçi Kabul saatleri: 9:00-13:00

Rusya Antalya Konsolosluğu, Rusya Vizesi Yeşil Pasaport

Rusya Federasyonu Hükümeti’nin 25.07.2019 tarihli 357 sayılı kararı ile; Hizmet (Gri)  ve Hususi (Yeşil) pasaport sahibi T.C. vatandaşları ile uluslararası taşımacılık yapan profesyonel şoförler 07.08.2019 tarihinden sonra, giriş tarihi itibariyle 30 gün süreyle Rusya’ya vizesiz seyahat edebilme imkanına sahiptir. Söz konusu T.C. vatandaşlarının ikamet süreleri 180 gün içerisinde 90 günü geçmemelidir.

Rusya Elektronik Vize 

Rusya Federasyonu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Rusya’nın St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi’ne yapılacak seyahatlerde elektronik vize almasına olanak tanımıştır. Bu uygulama 1 Ekim 2019 tarihinde uygulanmaya başlamıştır. Elektronik vize ile yalnızca St. Petersburg ve Leningrad bölgesine gidilebilmektedir.  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları dahil olmak üzere yabancı uyruklu vatandaşlar, St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi’ne yapılacak seyahatler için Rusya tek girişli ticari, insani ve turistik elektronik vize alabilirler. 

Elektronik vize için Rusya Dışişleri Bakanlığı’na ait internet sitesi üzerinden Rusya elektronik vize randevu formu doldurulmalıdır. Planlanan seyahatten en geç 4 takvim günü öncesinde bu işlem tamamlanmış olmalıdır. Forma dijital fotoğraf eklenmelidir. Rusya elektronik vizenin çıkarılabilmesi için için başka bir belgeye ihtiyaç bulunmamaktadır.

Rusya Elektronik Vize Alacaklarının Dikkatine! Rusya elektronik vizeler, düzenlenme tarihinden sonra maksimum 30 günlük süre için verilecek ve giriş tarihinden itibaren en fazla 8 gün kalma hakkı tanımaktadır. 

antalya rusya konsolosluğu

Rusya Elektronik Vize Randevu Sistemi

Rusya Konsolosluğu Antalya’ya yapılacak başvurular için konsolosluktan elektronik randevu alınabilmektedir. Rusya Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden bu işlem yapılabilmektedir. Rusya elektronik vize randevu sistemi ile ön kayıt sistemi ile belgelerin onay prosedürü kolaylaşmaktadır. Uzun kuyrukların önüne geçilebilmektedir. Elektronik vize randevu sistemi ziyaretçi hizmet kalitesinin ve genel olarak konsolosluğun verimliliğinin artmasını sağlamaktadır.  Rusya Konsolosluğu Antalya randevu sisteminde bir veya daha fazla konu için randevu alınabilmektedir. Rusya vize randevu erteleme veya iptal etme mümkündür.  Turistik, ticari ve özel ziyaret kategorilerinden randevu alınamamakta, başvurular yetkili işlem merkezinden gerçekleştirilmektedir. Konsolosluğun web sitesinde "İlk randevu", "Randevu erteleme", "Randevu iptali/silme", "Randevu kayıt durumunu kontrol etme" opsiyonel seçenekler bulunmaktadır. 

Rusya Antalya Başkonsolosluğu Görev Bölgesi

Antalya Rusya Başkonsolosluğu da diğer Rusya dış temsilcilikleri gibi görev alanı kısıtlaması olmadan hizmet vermektedir. Tüm illerden konsolosluk ve vize başvurularını kabul etme, değerlendirme ve karara bağlama yetkisine sahiptir.

Rusya Antalya Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

 Oleg ROGOZA / Başkonsolos
Adres : Gençlik Mahallesi, Yenikapı Park Sok. No:30 Muratpaşa / Antalya
Telefon : +90 (0242) 248 32 02
Faks : +90 (0242) 248 44 68
E-Posta : antalyakons@yandex.ru

Rusya Antalya Konsolosluğu Vize Başvurusu

Tüm illerden Rusya Antalya Konsolosluğu Vize başvurusunu kabul etmektedir. Bu başvuruları yetkilendirilmiş aracı kurum üzerinden kabul eden başkonsolosluk, başvuruların değerlendirilme ve karara bağlanması konusunda yetki sahibidir. Seyahatinizin amacına yönelik hazırlanmış olan evraklarınızı, aracı kuruluştan elektronik olarak randevu alarak teslim edebilirsiniz.

Rusya Antalya Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu

Rusya Vize Başvurusunu yapmadan önce hazırlamanız gereken en önemli belge Rusya vize başvuru formudur. Bu form, üzerinde seyahatinizin süresi, konaklayacağınız yer, harcamaların kimin tarafından karşılandığı gibi çok sayıda bilgiyi sizden talep etmektedir. Elektronik ortamda online olarak doldurduktan sonra, çıktı alıp imzalayarak diğer belgelerinizin yanına koymanız gerekir. Bilgilerin doğru girilmesi başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından son derece önemldiir.

Rusya Antalya Başkonsolosluğu Konsolosluk Hizmetleri

Rusya hükümeti, Türkiye’de geçici ya da kalıcı ikame eden Rus vatandaşlarını haklarını korumak ve günlük yaşantılarını kolaylaştırmak için bazı konsolosluk işlemleri konusunda Antalya Başkonsolosluğunu yetkili kılmıştır. Bu hizmetlerden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

• Pasaport / Kimlik Yenileme ve Değiştirme İşlemleri
• Sürücü Belgesi İşlemleri
• Doğum, Ölüm ve Yaşam Belgesi İşlemleri
• Vatandaşlık Hizmetleri
• Noterlik ve Belge Tasdik İşlemleri
• Evlilik ve Boşanma İşlemleri

Rusya Antalya Konsolosluğu 2023 Yılı Resmi Tatil Günleri

Antalya Başkonsolosluğu,  Rusya’nın resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Bu tarihleri sizin için aşağıda listeledik. Vize ya da diğer konsolosluk işlemlerini planlarken bu tarihleri incelemeniz istenmeyen gecikmelerin yaşanmasını önleyebilir.

  • Yeni Yıl ve Ortodoks Noeli
  • Rusya Zafer Bayramı
  • Dünya Kadınlar Günü
  • Emek ve Dayanışma Günü
  • Rusya  Zafer Günü
  • Rusya Ulusal Günü
  • Yeni Yıl Tatili

Rusya Antalya Konsolosluğu Nerede?

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Rusya Vizesi Antalya Başvuru Merkezi
E. Tosun 30/03/20, 19:10 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, ben Antalya merkezli bir çelik malzeme firmasının sahibiyim. Ürünlerimizi Antalya’da ürettik ve Moskova’ya yolladık. Montaj ve kurulum için 3 elemanımızı da göndermemiz talep edildi. Rusya ticari vize için evraklarımızı tamamladık, davetiyeleri temin ettik. Rusya vizesi Antalya başvuru merkezinize başvuruyu iletsek ortalama kaç günde vize çıkar? Vize talep ettiğimiz elemanlarımızdan biri Türkmenistan vatandaşı. Yabancı pasaportlar için başvuru şartları nedir? Önerileriniz bize kılavuzluk edecektir, şimdiden teşekkürler.
Rusya Konsolosluğu Antalya
N. Çuhadar 03/03/20, 15:50 Cevabı Görüntüle
Antalya’da ikamet ediyorum ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Rusya’da bir süre akrabalarımın yanında kalmayı düşünüyorum. Vize başvurumu Rusya Konsolosluğu Antalya'da yapacağım. Randevu almam gerekiyor mu? Rusya Konsolosluğu Antalya hakkında bilgi verir misiniz?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Çalışma İzni
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES