x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Telefon/Faks

+90 (322) 970 01 76

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

adana@eagvs.com

Rusya Vizesi Adana

Rusya Vize İşlemleri, Adana

Değerli Ziyaretçimiz Euroasia GVS Adana Şube Sayfasına Hoş Geldiniz, sya Euroasia GVS Adana Şube olarak, Adana Rusya vizesi sayfamızı, 2023 Yılı Rusya Vize Başvuru prosedürlerine göre hazırladık. Rusya vizesi ile ilgili ihtiyacınız olan ön bilgiyi sayfamızda bulabilir, detaylar için şubemizle iletişim kurabilirsiniz.

Rusya vizesi için Merkez, Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Ceyhan gibi Adana ilçelerinden ya da Mersin, İskenderun, Osmaniye, Antakya gibi çevre illerden başvurularınızı EAGVS Adana Şubesi aracılığı ile yapabilirsiniz.
Adana ve çevresinde ikamet ediyorsanız +90 (322) 245 01 04 numaralı hattı arayarak Adana ofisimiz ile iletişime geçiniz. 
Rusya vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 4-10 iş günüdür. Acil durumlarda ise ekspres vize başvurusu ile işlem süresi 2-3 iş günü arasında donuçlandırılmaktadır.

Rusya vize başvurularında parmak izi tarama prosedürü bulunmamaktadır. Dolayısıyla vize başvurularınızda şahsen Rusya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Ofisinde parmak izi işlemleri için bulunmanız gerekmemektedir. Acentamız sizin adınıza randevu kaydı oluşturarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek ve pasaportunuzu teslim almak için tam yetkilidir.

Web sitemizi inceleyin, sizler için 2023 yılı güncel Rusya vizesi Adana başvuru bilgilerini derledik.

Adana ve çevresinde ikamet ediyorsanız ikamet ediyorsanız, Rusya ’ya turistik, ticari/iş gezisi, aile ziyareti gibi amaçlarla seyahat edecekseniz sayfamızın devamında Rusya vize işlemleri, Rusya vizesi için gerekli evraklar ve vize başvuru süreçleri ile ilgili yapılması gerekenler hakkında ön bilgi edinmeniz faydalı olacaktır. Rusya vizesi hızlı başvuru işlemleriniz için +90 (322) 245 01 04 numaralı telefonumuzu arayabilir veya başvuru talebinizi adana@eagvs.com e-mail adresimize iletebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services Adana Şubesi olarak Rusya da dahil tüm dünya ülkelerinin vize başvurularında danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Şubemizden Rusya vizesi ile ilgili olarak aşağıda listelediğimiz seyahat amaçlarına uygun başvurularınıza dair evrak listesi, baştan sona vize prosedürleri ve Rusya vize ücretleri ile ilgili bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz.

 • Rusya Turist Vizesi
 • Rusya Ticari Vize 
 • Rusya Çalışma Vizesi
 • Rusya Öğrenci Vizesi
 • Rusya İnsani Vize
 • Rusya Özel Vize

Not(!) Rusya vize işlemleri için 2023 yılı güncel evrak listesinin yanı sıra, gerekli evrakların hazırlanması aşamasının kolaylaşması amacıyla şube yetkililerimiz tarafından desteklenecek, vize sürecinizin tüm aşamalarında sizlere yardımcı olunacaktır.

Rusya Konsoloslukları Görev Bölgeleri

Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti arasında 1 Ocak 2016 yılı itibari ile vizesiz serbest seyahat etme hakkı kaldırılmış ve Rusya Federasyonu tarafından vize uygulaması zorunlu hale gelmiştir. Diplomatik Pasaport hamili Türk Vatandaşları 90 güne kadar vizeden muafken, Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi Pasaport sahibi Türk Vatandaşları vizeye tabidir.

Rusya Konsolosluklarının bölge ayrımı bulunmamaktadır. Bu nedenle Rusya'ya seyahat etmek isteyen başvuru sahibi, bölge ayrımı olmaksızın ikamet şehrine en yakın başvuru merkezi ofisi aracılığı ile işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlayabilirler.

Rusya vizesi başvurusu için konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi İstanbul, Antalya,Trabzon ve Ankara olmak üzere dört ilde hizmet vermektedir. Adana ve çevresinde ikamet eden kişiler bölge ayrımı olmaksızın dilediği başvuru merkezinde işlemlerini gerçekleştirebilir.

Rusya Federasyonu Resmi Tatil Günleri, 2023

 • 1-8 Ocak Pazartesi-Pazartesi Yeni Yıl ve Ortodoks Noeli
 • 23 Şubat Cuma Rusya Zafer Bayramı
 • 8-9 Mart Thursday-Friday Dünya Kadınlar Günü
 • 30 Nisan-2 Mayıs Monday-Wednesday Emek ve Dayanışma Günü
 • 9 Mayıs Wednesday Rusya Zafer Günü
 • 11-12 Haziran Pazartesi-Salı Rusya Ulusal Günü
 • 5 Kasım Pazartesi Rusya Birlik Günü
 • 31 Aralık Pazartesi Yeni Yıl Tatili

Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Adana

 • Kişisel Evraklar
 • Pasaport: Pasaportun en az 9 ay geçerliliği bulunmalıdır
 • Fotoğraf: 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Reşit Olmayanlar: 18 yaşından küçük çocuk anne ve babası ile birlikte seyahat ediyor olsa dahi için anne ve baba tarafından imzalanmış muvaffakatnamenin aslı sunulmalıdır.

NOT (!) Kısa süreli Rusya vize başvurularınızda seyahat sağlık sigortası ibrazı zorunlu evraklardan biri değildir. Dilerseniz Seyahat sağlık sigrortanızı vize servisimiz aracılığıyla temin edebilirsiniz.

Rusya Turist Vizesi Başvurusuna Özel Evraklar

Voucher Belgesi: Otelden onaylı teyit yazısı

Rusya Ticari Vize Başvurusuna Özel Evraklar

Online Başvuru Formu: Sistem üzerinden online olarak doldurulmuş, başvuru yapılacak merkezin doğru olarak seçildiği elektronik form çıktısı.
Ticari Davetiye: Rusya Federasyonu Göçmen Bürosuna verilmiş davet mektubu

Not(!) Rusya ticari vize başvurularında pasaportun geçerlilik süresi dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay olmalıdır. 

Rusya Aile Ziyaret Vizesi/Özel Ziyaret Başvurularına Özel Evraklar

Davetiye: Rusya Federasyonu Göçmen Bürosu onayı ile verilen Rusya'daki yakınınız tarafından gönderilen onaylı davet mektubu

NOT (!) Davet eden kişinin oturum kartı veya pasaport ön yüz bilgisi de gerekmektedir.

Rusya Vizesi Sonuçlanma Süresi

Rusya vize başvuruları ortalama olarak 4-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Rusya Cumhuriyeti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi tatil günlerinde Rusya Konsoloslukları kapalı olacaktır. Resmi tatil günleri öncesinde yapılan başvuru zamanlarında ise Rusya Konsoloslukları vize talebi artışından dolayı yoğun olabilmekte, bu nedenle başvuruların işlem süreleri uzayabilmektedir. Acil seyahatler için ekspres vize uygulaması ile işlem süresi 2-3 iş günü arasında değişmektedir.

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';