x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Telefon/Faks

+90 (342) 255 50 52

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Rusya Vizesi Başvurusu, Gaziantep

Euroasia Global Visa Services olarak sizler için Rusya vizesi hakkında bilgiler hazırladığımız Gaziantep şubesi sayfamıza hoş geldiniz.

Gaziantep şubesi tarafından hizmet sunulan diğer şehirleri öğrenmek ve vize başvurusu süreci hakkında detaylı bilgi almak için gaziantep@eagvs.com e-posta adresimize yazabilir, veyahut 0 (342) 255 50 52 şube numaramızı arayabilirsiniz.

Rusya Vize Başvurusunda Kimler Bulunmalıdır? Gaziantep

Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi kategorilerinde pasaport sahibi olan tüm kişiler Rusya’ya seyahat edebilmek için Rusya vizesi almak zorundadır. Bir istisna olarak Diplomatik pasaport sahipleri için, 90 günü geçmeyecek Rusya seyahatlerinde vize başvurusu yapmak mecburi değildir. Türk vatandaşı olmayıp Türkiye’de oturum izni sahibi kişiler için de bu durum aynen geçerlidir. Yabancı uyruklu kişiler için vize başvurusunda dikkat edilecek 2 nokta vardır. İlk şart, oturum izni geçerliliklerinin Rusya seyahati bitimi itibariyle en az 3 ay sürüyor olması, ikinci şart ise Rusya vizesine başvurmadan önce kesintisiz bir şekilde 90 gün Türkiye’de bulunmaları şartıdır.

Rusya Ekspres Vizesi Nedir? Gaziantep

Rusya ekspres vizesi uygulaması, Rusya Konsolosluğu tarafından, Rusya’ya acil olarak seyahat etmesi gereken ziyaretçiler için sağlanan bir kolaylıktır. Normal vize başvurularından daha kısa sürede sonuçlanır. Rusya Ekspres vizesi uygulaması ile vize almak için gerekli evraklar ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Rusya Vizesi Nasıl Alınır? Gaziantep

Rusya vizesi, ülkede kalınacak süreye göre değişiklik gösterir. Bu süreler tek girişli Rusya vizesi, çift girişli Rusya vizesi ve çok girişli Rusya vizesi olarak ayrılır. Rusya vizesi alabilmek için pasaportunuzda bu vizeyi ekleyebilecek boş bir sayfa bulunması gerekmektedir. Boş sayfa gerektiğini de belirttiğimize göre gelelim Rusya vizesi başvuru süreci adımlarına:

  • Seyahat amacının belirlenmesi: EAGVS Gaziantep şubesi olarak Rusya Ticari Vize, Rusya Aile Ziyaret Vizesi, Rusya Humaniter Vize, Rusya Transit Vize, Rusya Turistik Vize kategorilerinde sizlere hizmet veriyoruz. Vize başvuru süreçlerinde en önemli adımlardan biri, kategori belirlenmesidir. Çünkü vize başvurusu için istenen belgeler kategorilere göre değişiklik gösterir. Size en uygun kategoriyi belirlemek için uzmanlarımız yardımcı olacaktır. 
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Seyahat kategoriniz için istenen belgeler uzmanlarımız tarafından belirlendikten sonra bilginize sunulur. Siz bu belgeleri hazırladıktan sonra danışmanımız sizden belgeleri teslim alarak kontrol etmeye ve başvuru dosyası şeklinde hazırlamaya başlar. Hazırlanacak en önemli belge Voucher belgesidir. Bu belge olmadan Rusya vizesi alabilmeniz mümkün değildir. Voucher belgesi, Rusya seyahatiniz boyunca nerede ikamet edeceğinizi kanıtlar nitelikte bir belgedir.
  • Belgelerin Kontrol Edilmesi: Belgeler hazırlandıktan sonra, yetkili danışmanımız tarafından incelenmeye başlar. Rusya Konsolosluğu gerekli belgeleri hem Latin alfabesiyle Türkçe olarak hem de Kiril alfabesiyle Rusça olarak istemektedir. Dolayısıyla belgelerin dikkatli bir şekilde incelenmesi, olası yanlışlıkların önüne geçmek için son derece önemlidir.
  • Rusya Vizesi Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvuru dosyanız hazırlandıktan sonra konsolosluğa iletilmeli ve başvuru inceleme süreci başlamalıdır. Bu süreci başlatabilmek için Rusya vizesi başvuru ücretinin ödenmesi gerekir. Ödemeyi şubemizi ziyaret ederek ya da yetkilimizden alacağınız banka hesabına havale/EFT yoluyla yapabilirsiniz.
  • Başvuru Takibi ve Başvurunun Sonuçlanması: Başvuru ücretinin ödenmesinin ardından, başvuru dosyanız ekip üyelerimiz tarafından Rusya Konsolosluğuna iletilir ve başvurunuz incelemeye alınır. Konsolosluk başvurunuzu karara bağladıktan sonra yine yetkili bir üyemiz pasaportu sizler adına teslim alır ve size iletir. 

Rusya Vizesi Kayıt Zorunluluğu Nedir? Gaziantep

Kayıt zorunluluğu, Rusya’da 7 günden fazla kalacak ziyaretçiler için zorunlu bir uygulamadır. Uygulamanın amacı, göç müdürlüğü tarafından, yaptığınız gezilerin ve ülkeye giriş-çıkışın kayıt altına alınabilmesini sağlamaktır. Kayıt ülkeye giriş yaptıktan sonra ilgili makamlara yaptırılmalıdır. 7 günden az kalacak ziyaretçiler için böyle bir zorunluluk yoktur.

Rusya Vize Ücreti Ne Kadar? Gaziantep

Başvuru ücreti her vize kategorisi için aynı değildir. Ayrıca ücret, ülkede kaç gün kalınacağına ve Rusya’ya kaç kez giriş çıkış yapılacağına göre değişir. Ödeyeceğiniz başvuru ücreti konsolosluk harcı, belge çoğaltma masrafları, işlem ücretleri ve danışmanlık hizmeti gibi tüm giderleri kapsadığından, bireysel yapılacak bir vize başvurusundan çok daha karlı olmaktadır.

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Gaziantep

Rusya Konsolosluğu, başvuru sonuçlarını genelde 5-10 iş günü içerisinde verir. Bu süreç bazı durumlarda değişiklik gösterebilir. Konsolosluğun yoğunluk durumu, hazırlanan belgelerde hata olması veya konsolosluk tarafından ek belge talep edilmesi başvuru karar süresini uzatır.
Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0(342) 255 01 58 numaralı telefonumuzdan veya gaziantep@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Rusya Vizesi Gaziantep
M. Şahin 06/12/19, 14:00 Cevabı Görüntüle
Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde yaşıyorum. Bir lojistik şirketinde çalışıyorum ve iş için Rusya’ya gitmem gerekiyor. Rusya vizesi Gaziantep ilçesinden acenteniz ile vize başvurusu yapmamız mümkün mü tam olarak nasıl bir yol izliyorsunuz eğer burada şubeniz yok ise sizlere nereden ulaşabiliriz?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES