x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya’ya E-vize Dönemi 1 Ekim 2019'da Başlıyor

rusya e vize

Ankara Rusya Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi’ne yapılan seyahatlerinde e-vizeden faydalanabileceği belirtildi. 

Vladimir Putin imzasıyla yayımlanan kararname uyarınca aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülke vatandaşları için St. Petersburg ve Leningrad bölgesine yapılan seyahatlerde ücretsiz elektronik vize alınabileceği duyuruldu. 

St. Petersburg ve Leningrad İçin Elektronik Vize Başvurusu Nasıl Yapılacak 

St. Petersburg ve Leningrad İçin Elektronik Vize Başvurusu Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinden yapılacak ve başvuranların dijital fotoğraflarını sisteme eklemeleri gerekecek.Başvuranların fotoğraflarını ekleyip, kişisel bilgilerini sisteme girmeleri yeterli olacak. 

Petersburg vizesi olarak da bilinen Rusya e-vize başvurusunun en az 4 gün önce yapılması gerekiyor. Rusya e-vize en fazla 8 gün süreyle yalnızca St. Petersburg ve Leningrad bölgelerinde geçerli olacak. 8 günden fazla kalış gerçekleştirecekler ve Rusya’nın diğer şehirlerine seyahat edeceklerin standar Rusya vize prosedürünü uygulaması gerekecek.

Rusya e vize konsolosluk harç ücreti bulunmuyor. EAGVS Rusya e vize başvuruları danışmanlık ve hizmet vedeli 250 TL'dir. EAGVS aracılığıyla 3 günde e vizenizi alabilirsiniz.

rusya e vize

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';