x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Vize Nasıl Alınır? Vize Almak İçin Nereye Başvurulur?

Vize, yabancı ülkeye gidebilmek için resmi makamlardan alınan izindir.  Tatil veya iş amaçlı yurt dışına gitmek için öncelikli olarak vize alınmalıdır. Birçok ülke Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istediği için gitmeden önce, seyahat amacına göre vize başvuru evraklarını hazırlamak ve vize başvurusunu en az bir ay önceden gerçekleştirmek gerekmektedir.  

Vize almak için nereye başvurulur sorusunu birden fazla cevabı bulunmaktadır. Hızlı vize almak için müşteri temsilcilerimizi arayabilir, gitmek istediğiniz ülkenin vize şartları hakkında alabilir ve vize başvuru sürecini hemen başlatabilirsiniz.  

Vize İşlemleri

Vize başvuruları, ikamet yerine en yakın yerden yapılmalıdır. Vize başvuruları, bireysel olarak konsolosluklara yapılabildiği gibi vize danışmalık firmaları tarafından yapılabilmekte ve tüm vize süreçleri yönetilebilmektedir. Vize işlemlerinin teferruatlı ve yorucu süreçlerine ayıracak vaktiniz yoksa, güvenilir ve alanında uzman vize danışmanlık firmasından destek alabilirsiniz.  

bulgaristan vize basvurusu

Vize İçin Gerekli Evraklar 

Vize başvurusunda bulunmak ve vize almak için öncelikle bazı evrakları hazırlamanız gerekmekte. Her vize başvurusunda farklı evraklar talep edilebilmektedir. Gideceğiniz ülkeye ve vizenin türüne göre hazırlamanız gereken vize belgelerinin neler olduğunu öğrenmek için müşteri temsilcilerimizi arayın. Genel olarak gerekli olan vize evraklarını aşağıda sizin için derledik: 

1. Pasaport 
2. Biometrik fotoğraf 
3. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği 
4. Banka hesap dökümü 
5. İkametgah belgesi 
6. Mesleki durum belgesi 
7. Evli olanlar için evlilik cüzdanı 

Avrupa vizesi almak istiyorsanız evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce Avrupa vize şartları hakkında bilgi almak için alanında uzman müşteri temsilcilerimizi danışın. Schengen vizesi alan firmalar arasında Euroasia GVS de bulunmaktadır. Schengen vizesi belgeleri hazırlandıktan sonra tarafımızdan Schengen vize başvurusu yapabilir ve hızlı bir şekilde vizenize kavuşabilirsiniz.  

Yurt dışı seyahatlerinde aynı zamanda seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonları da gerekmektedir.   

Vize Randevusu Alma 

Vize işlemleri için gerekli olan vize randevu işlemini, yetkililerimiz en kısa sürede sizin için alacaklardır. Ayrıca vize randevusu esnasında size bizzat eşlik edeceklerdir. 

Vize Ne Kadar Sürede Çıkar? 

Vize alma süresi vize alınacak ülkeye, vizenin amacına ve seyahat tarihine göre değişmektedir. Konsoloslukların yoğunluğuna ve tatil günlerine göre vize sürelerinde uzama durumları meydana gelebilir.  

Şirketimiz vize almak üzerine uzmanlaşmış olmakla birlikte, vizenin çıkıp çıkmaması konsolosluklara bağlı olan bir durumdur. Vizenin ret yememesi için evrakları eksiksiz olarak tamamlamak gerekmektedir.  

Vize Başvuruları İçin Gerekli Olan Ek Detaylar

Bulgaristan'a vize başvurusu yapmak için uçak/otobüs bileti ve otel rezervasyonu bilgilerinizi de vize başvuru evraklarınız arasına koymalısınız. Bulgaristan'a aracıyla gidecekler için de yeşil pasaport gerekmektedir. Bulgaristan'da yaşanabilecek olası polis çevirmelerinde polise göstermek için otel rezervasyon detaylarını gösteren belgelerinizin yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyin. 

Bulgaristan Vize Çeşitleri:

 

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cevabı Görüntüle
N. Yılmaz 19/02/19, 01:17
Bgde evlilik onaylatmak icin isim denklik belgesi alamıyorum onun yerine vukuatli nüfus kayıt örnegi yeterli midir?
Cevabı Görüntüle
G. MÜMİNOĞLU 13/02/19, 14:39
Eşim TC vatandaşı BG Grajdanski Brak belgesini aldık. Multi vizeye başvuracağız ancak pasaport süresi ile ilgili tereddüde düştük. Eşimin pasaportunun 2019 aralıkta süresi doluyor. Bu pasaport ile mart ayında baş vursak vize çıkar mı? Çıkarsa 1 yıllık mı çıkar? 1 yıllık çıkarsa daha sonra alacağımız pasaportla eski pasaporttaki vizeyi tarihi dolana kadar kullanabilir miyiz?
Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
T. tülin 09/02/19, 19:03
Dedem 1941 göçmeni ve vefat etti.isim denklik belgesi ve doğum belgesini aldık kaçak geldiği için belki halen bulgaristan vatandaşı gözüküyor bilemiyoruz ama 1950 öncesi göçmenlere vatandaşlık verilmeyeceğine dair yeni bir kanun çıktığı bilgisini aldık.doğru mudur?eğer hallen vatandaşsa da alamaz mıyız.teşekkrler
Cevabı Görüntüle
A. Yılmaz 09/02/19, 14:32
Merhabalar, ben Plovdiv'de mühendislik son sınıf öğrencisiyim. Öğrenci oturumuna sahibim. Bir firmada çalışıyorum. Öğrenciliğim sonlandığında çalışma izni ile oturum almaya devam edebilir miyim?
Cevabı Görüntüle
B. Kılıç 31/01/19, 13:23
Merhaba Tc vatandaşıyım Bulgaristan'da çalışma izni kartı ile çalışıyordum işten ayrıldım
Işyeri çıķışımı verdikten sonra o kartın süresi bitene kadar burada kalabilirmiyim?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Çalışma İzni
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
Alarga Danışmanlık Turizm Tic. Ltd. Şti.
Tursab Belge No