x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Vize Nasıl Alınır? Vize Almak İçin Nereye Başvurulur?

Vize, yabancı ülkeye gidebilmek için resmi makamlardan alınan izindir.  Tatil veya iş amaçlı yurt dışına gitmek için öncelikli olarak vize alınmalıdır. Birçok ülke Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istediği için gitmeden önce, seyahat amacına göre vize başvuru evraklarını hazırlamak ve vize başvurusunu en az bir ay önceden gerçekleştirmek gerekmektedir.  

Vize almak için nereye başvurulur sorusunu birden fazla cevabı bulunmaktadır. Hızlı vize almak için müşteri temsilcilerimizi arayabilir, gitmek istediğiniz ülkenin vize şartları hakkında alabilir ve vize başvuru sürecini hemen başlatabilirsiniz.  

Vize İşlemleri

Vize başvuruları, ikamet yerine en yakın yerden yapılmalıdır. Vize başvuruları, bireysel olarak konsolosluklara yapılabildiği gibi vize danışmalık firmaları tarafından yapılabilmekte ve tüm vize süreçleri yönetilebilmektedir. Vize işlemlerinin teferruatlı ve yorucu süreçlerine ayıracak vaktiniz yoksa, güvenilir ve alanında uzman vize danışmanlık firmasından destek alabilirsiniz.  

bulgaristan vize basvurusu

Vize İçin Gerekli Evraklar 

Vize başvurusunda bulunmak ve vize almak için öncelikle bazı evrakları hazırlamanız gerekmekte. Her vize başvurusunda farklı evraklar talep edilebilmektedir. Gideceğiniz ülkeye ve vizenin türüne göre hazırlamanız gereken vize belgelerinin neler olduğunu öğrenmek için müşteri temsilcilerimizi arayın. Genel olarak gerekli olan vize evraklarını aşağıda sizin için derledik: 

1. Pasaport 
2. Biometrik fotoğraf 
3. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği 
4. Banka hesap dökümü 
5. İkametgah belgesi 
6. Mesleki durum belgesi 
7. Evli olanlar için evlilik cüzdanı 

Avrupa vizesi almak istiyorsanız evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce Avrupa vize şartları hakkında bilgi almak için alanında uzman müşteri temsilcilerimizi danışın. Schengen vizesi alan firmalar arasında Euroasia GVS de bulunmaktadır. Schengen vizesi belgeleri hazırlandıktan sonra tarafımızdan Schengen vize başvurusu yapabilir ve hızlı bir şekilde vizenize kavuşabilirsiniz.  

Yurt dışı seyahatlerinde aynı zamanda seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonları da gerekmektedir. Euroasia GVS üzerinden vize başvurunuzu gerçekleştirirken ek hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.  

Vize Randevusu Alma 

Vize işlemleri için gerekli olan vize randevu işlemini, yetkililerimiz en kısa sürede sizin için alacaklardır. Ayrıca vize randevusu esnasında size bizzat eşlik edeceklerdir. 

Vize Ne Kadar Sürede Çıkar? 

Vize alma süresi vize alınacak ülkeye, vizenin amacına ve seyahat tarihine göre değişmektedir. Konsoloslukların yoğunluğuna ve tatil günlerine göre vize sürelerinde uzama durumları meydana gelebilir.  

Şirketimiz vize almak üzerine uzmanlaşmış olmakla birlikte, vizenin çıkıp çıkmaması konsolosluklara bağlı olan bir durumdur. Vizenin ret yememesi için evrakları eksiksiz olarak tamamlamak gerekmektedir.  

Vize Başvuruları İçin Gerekli Olan Ek Detaylar

Bulgaristan'a vize başvurusu yapmak için uçak/otobüs bileti ve otel rezervasyonu bilgilerinizi de vize başvuru evraklarınız arasına koymalısınız. Bulgaristan'a aracıyla gidecekler için de yeşil pasaport gerekmektedir. Yeşil sigorta işlemini ve vize başvurusu için gerenkli olan seyahat sağlık sigortasını da yine ofisimizden halledebilirsiniz. Bulgaristan'da yaşanabilecek olası polis çevirmelerinde polise göstermek için otel rezervasyon detaylarını gösteren belgelerinizin yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyin. 

Bulgaristan Vize Çeşitleri:

 

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cevabı Görüntüle
F. Pekuslu 12/12/18, 10:37
Tekirdağ ın Malkara ilcesinde ikamet etmekteyim, turistik amaçlı yazın ve kışın farklı donemlerde Bulgaristan a seyahat etmekteyiz, ancak her seferinde 5-10 günlük vizeler verilmekte, buda bizim için her seferinde masraf demek, schengen de uzun süreli bir vize alabilir miyiz? Bu vize ile Bulgaristan'a seyahat edilebiliyor diye biliyorum, yardımcı olursanız sevinirim.
Cevabı Görüntüle
D. Olurdeniz 11/12/18, 13:22
ocak ayinda tatil icin bulgaristana gitmeyi planliyoruz. Daha onr alinmis bir vizemiz var ama cok ugrastirdilar. Bu sefer sizin araciliginiz ile alsak
1vizemiz kac gunde cikar?
konsolosluga yeniden gitmemiz gerekir mi?
danismanlik ucreti ne kadar oderiz?

cevaplarsaniz sevinirim. tesekkurler.
Cevabı Görüntüle
O. Pekcan 11/12/18, 11:08
Bulgaristan'a 21-24 Ocak tarihleri arasında sömestır tatili için turistik amaçlı seyahat etmek istemekteyiz. 8 kişilik bir arkadaş grubuyuz. Vize işlemleri kaç gün sürer, işlemlerimizin yetişmesi için en geç ne zaman başvuru yapmalıyız?
Cevabı Görüntüle
N. Mutlu 08/12/18, 11:40
Merhaba,
Bulgaristan vize randevusu nasıl alınıyor, telefon ile randevu alınabiliyor mu?
Cevabı Görüntüle
F. çiğdem bakalov 08/12/18, 00:14
Merhaba eşim Bulgar vatandaşı ben türk vatandaşıyim, eşimin türk vatandaşlığına başvuru yapmasi için doğum belgesi ve evlenme belgesinin apostil yapılması lazım, belgeler bizde yani Türkiye'de ama bı yıl önce alındı, Bulgaristan' a gidip yeniletmek için nasıl vize alabiliriz? Gaziantep'te Bulgaristan konsolosluğu yok sizin aracılığınızla bu işlemleri yapabilir miyiz?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Çalışma İzni
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES