x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Vize Nasıl Alınır? Vize Almak İçin Nereye Başvurulur?

Vize, yabancı ülkeye gidebilmek için resmi makamlardan alınan izindir.  Tatil veya iş amaçlı yurt dışına gitmek için öncelikli olarak vize alınmalıdır. Birçok ülke Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istediği için gitmeden önce, seyahat amacına göre vize başvuru evraklarını hazırlamak ve vize başvurusunu en az bir ay önceden gerçekleştirmek gerekmektedir.  

Vize almak için nereye başvurulur sorusunu birden fazla cevabı bulunmaktadır. Hızlı vize almak için müşteri temsilcilerimizi arayabilir, gitmek istediğiniz ülkenin vize şartları hakkında alabilir ve vize başvuru sürecini hemen başlatabilirsiniz.  

Vize İşlemleri

Vize başvuruları, ikamet yerine en yakın yerden yapılmalıdır. Vize başvuruları, bireysel olarak konsolosluklara yapılabildiği gibi vize danışmalık firmaları tarafından yapılabilmekte ve tüm vize süreçleri yönetilebilmektedir. Vize işlemlerinin teferruatlı ve yorucu süreçlerine ayıracak vaktiniz yoksa, güvenilir ve alanında uzman vize danışmanlık firmasından destek alabilirsiniz.  

bulgaristan vize basvurusu

Vize İçin Gerekli Evraklar 

Vize başvurusunda bulunmak ve vize almak için öncelikle bazı evrakları hazırlamanız gerekmekte. Her vize başvurusunda farklı evraklar talep edilebilmektedir. Gideceğiniz ülkeye ve vizenin türüne göre hazırlamanız gereken vize belgelerinin neler olduğunu öğrenmek için müşteri temsilcilerimizi arayın. Genel olarak gerekli olan vize evraklarını aşağıda sizin için derledik: 

1. Pasaport 
2. Biometrik fotoğraf 
3. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği 
4. Banka hesap dökümü 
5. İkametgah belgesi 
6. Mesleki durum belgesi 
7. Evli olanlar için evlilik cüzdanı 

Avrupa vizesi almak istiyorsanız evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce Avrupa vize şartları hakkında bilgi almak için alanında uzman müşteri temsilcilerimizi danışın. Schengen vizesi alan firmalar arasında Euroasia GVS de bulunmaktadır. Schengen vizesi belgeleri hazırlandıktan sonra tarafımızdan Schengen vize başvurusu yapabilir ve hızlı bir şekilde vizenize kavuşabilirsiniz.  

Yurt dışı seyahatlerinde aynı zamanda seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonları da gerekmektedir.   

Vize Randevusu Alma 

Vize işlemleri için gerekli olan vize randevu işlemini, yetkililerimiz en kısa sürede sizin için alacaklardır. Ayrıca vize randevusu esnasında size bizzat eşlik edeceklerdir. 

Vize Ne Kadar Sürede Çıkar? 

Vize alma süresi vize alınacak ülkeye, vizenin amacına ve seyahat tarihine göre değişmektedir. Konsoloslukların yoğunluğuna ve tatil günlerine göre vize sürelerinde uzama durumları meydana gelebilir.  

Şirketimiz vize almak üzerine uzmanlaşmış olmakla birlikte, vizenin çıkıp çıkmaması konsolosluklara bağlı olan bir durumdur. Vizenin ret yememesi için evrakları eksiksiz olarak tamamlamak gerekmektedir.  

Vize Başvuruları İçin Gerekli Olan Ek Detaylar

Bulgaristan'a vize başvurusu yapmak için uçak/otobüs bileti ve otel rezervasyonu bilgilerinizi de vize başvuru evraklarınız arasına koymalısınız. Bulgaristan'a aracıyla gidecekler için de yeşil pasaport gerekmektedir. Bulgaristan'da yaşanabilecek olası polis çevirmelerinde polise göstermek için otel rezervasyon detaylarını gösteren belgelerinizin yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyin. 

Bulgaristan Vize Çeşitleri:

 

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Bulgaristan vizesi
sl.h 07/04/21, 10:32 Cevabı Görüntüle
Bulgaristan vizesi için neler yapmak gerekiyor? Vize başvurusu nasıl yaparım?
Bulgaristan C Vizesi
F. T 07/04/21, 10:24 Cevabı Görüntüle
Bulgaristan c vizesi nasıl bir vize türüdür? Gerekli evrak ve ücret için bilgi verebilir misiniz?
Bulgaristan vizesi nereden alınır? Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar?
Z. Güler 25/05/20, 11:45 Cevabı Görüntüle
Bulgaristan vizesi nereden alınır? Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar? Pasaportla birlikte evrakları göndermek için randevu almak istiyorum, Bulgaristan üzerinden Kosova'ya geçeceğim. parmak izi gerekli mi?
VFS Global ile Bulgaristan Vizesi
M. Yılmaz 04/12/19, 13:20 Cevabı Görüntüle
Bulgaristan Multi vize almak istiyorum. Bunun için VFS Global Bulgaristan Vize bölümüne başvurmak ile sizin aracılığınızla başvurmak arasındaki fark nedir. Başvurduğum kurum vizenin sonucunu ya da süresini etkiliyor mu? Ayrıntılı olarak bilgi verirseniz sevinirim.
Bulgaristan Vize Randevusu
N. Mutlu 08/12/18, 11:40 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Bulgaristan vize randevusu nasıl alınıyor, telefon ile randevu alınabiliyor mu?
Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar
O. Pekcan 11/12/18, 11:08 Cevabı Görüntüle
Bulgaristan'a 21-24 Ocak tarihleri arasında sömestır tatili için turistik amaçlı seyahat etmek istemekteyiz. 8 kişilik bir arkadaş grubuyuz. Vize işlemleri kaç gün sürer, işlemlerimizin yetişmesi için en geç ne zaman başvuru yapmalıyız?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Transit Vize İşlemleri
Çalışma İzni
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçesi
Vize Başvuru Formu