x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Uçuşları Açılıyor Mu?

Rusya Uçuşları Açılıyor Mu?

Rusya’nın Türkiye temsilcilikleri vize vermeye devam etse de arka planda uçuş yasaklarının devam etmesi çoğu kişinin kafasını karıştırdı. Vizesini almış olanlar ise vize tarihlerini öteleyemediklerinden şikayetçi.

Müşterilerimiz ileri tarihli vize başvurusunda bulunarak seyahatini garantiye almak istiyor. Bu durumda Rusya’nın ilk açıklamasında belirtilen 1 Haziran’da uçuşların açılması gerekirdi.

Açılmadı.

Rusya’da çoğu turizm şirketleri uçuşlarının çift yönlü tamamen açılması üzerine hükümete baskılar yapmaya devam ediyor. Bazı global haber ajansları ise Türkiye’nin güvenli turizm için Rusya’yı ikna edemediği üzerine haberler yapmaktadır. Güncel durumda ise Rusya uçuş kısıtlamalarını 21 Haziran’a kadar uzattığını duyurdu.

Rusya, ülkemizdeki tam kapanma kararlarının ardından oluşan olumlu esintilere istinaden Türkiye’ye bir heyet yollayacağını duyurdu. Alınan kararların ise bu heyetin raporuna bağlı olarak oluşturulacağı planlanmaktadır. Mevcut gelişmelerin değerlendirilmesi için Türkiye’den süre istendiği de duyulan bilgiler arasında.

Ofisimize ulaşan çoğu soru bu gibi istisna durumlarda karşılıksız kalsa da hem halkların isteği hem de turizm gelirleri açısından yakın zamanda açılacağı düşünülmektedir. Rusya herhangi bir aşı veya karantina şartı koymayan nadir ülkelerden olup vize işlemlerini hızlı ve sorunsuz ilerletmektedir.

Konsolosluk ve başvuru merkezi sayfaları ilgi alanımızda olsa da bizler tüm süreci, editör ve operasyon departmanımızın yönlendirmeleri ile buradan takip etmekteyiz.  

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES