x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vize Başvurusu

Sevgili ziyaretçilerimiz öncelikle Rusya vize başvurusu işlemlerinizi yaşadığınız şehirden Euroasia Global Visa Services sayfamız aracılığı kolaylıkla yapabilirsiniz. Rusya vize başvurusu için gerekli evrakların tamamlanma aşamasında veya içinden çıkılmayan durumlar karşısında danışman arkadaşlarımıza ulaşarak iletişime geçebilir ve sizler için sunduğumuz hizmetten faydalanabilirsiniz. 

Rusya vize başvurusu için gerekli prosedür hakkında kısaca bilgi vermek isterim. Rusya Federasyonu, Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vize almalarını zorunlu tutmuştur. Bu durumun tam aksine Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahip kişilerin vize alma işleminden muaftır. Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların T.C ikamet izni ile vize başvurusu yapabilirler. Rusya vizesi pasaportunuza işlenen bir vize türüdür. Seyahat edecek Rusya vize başvurusu için alacağı vizede; Kiril ve Latin alfabesi halinde kişinin adı ve soyadı, Rusça olarak kişinin uyruğu, cinsiyeti, verilen vizenin türü ve vizenin verildiği mevki, kişinin hürriyetini belirten ana belge numarası, vizenin veriliş tarihi ve kişiye izin verilen kalma süresi, aldığınız vizenin numarası, ve bazı durumlarda davetiye numarası gibi bilgiler istenilmektedir. 

Rusya vize işlemleri için seyahatiniz için uygun vize türü seçmeniz oldukça önemlidir. Bunun için birden fazla vize seçeneği bulunmaktadır. Rusya turist vizesi, Rusya ticari vizesi, Rusya özel vize, Rusya aile ve arkadaş ziyareti vizesi, Rusya çalışma vizesi, Rusya eğitim vizesi, Rusya öğrenci vizesi, Rusya transit vize olarak kategorilendirilir. Sizler için önem taşıyan seyahat amacına göre belirtilen vizeyi doğru şekilde seçmek ve ona göre başvuru yapmaktır. Bahsedilen vize türlerinin süreleri yaklaşık olarak 15-90 gün arasında değişmektedir. Vize başvuru yapmadan önce size doldurmanız için verilen başvuru formunu şahsi bilgilerinizi doğru olarak belirtmeniz önem taşır aksi takdirde başvurunuz geri çevrilebilir, olumsuz sonuçlanır. 

Rusya vize işlemleri sırasında gerekli evrak listesi vize türüne göre değişkenlik arz edebilir. Bunun yanı sıra Rusya konsolosluğu bazı durumlara göre istenilen evrakların yanı sıra ek evrak da talep edebilir. Rusya evrak listesinde başlıca istenen belgeler. Rusya vize başvuru formu, en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, kimlik fotokopisi, 35*45 mm ölçülerinde yeni çekilmiş beyaz fon üzeri biyometrik 2 adet fotoğraf ve yabancı uyruklu vatandaşlar için tc ikamet izni. Evraklar hazırlandığında başvuru formunuz ile beraber başvuru sürecini başlatabilirsiniz. İstenilen belgeler ve danışmanlık hizmeti dahilinde vize ücretiniz değişiklik gösterir. Rusya konsolosluğu harçları başvuru yapan kişinin dosyayı konsolosluğa iletmeden önce ödenir ve vizenin reddi halinde vize için yapmış olduğunuz bedel geri ödenmez. 

Rusya vize başvuru için yukarıda belirttiğimiz hususları eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamladığınız süre sonunda vize işleminiz başlatılmış olur. Rusya vizesinin çıkış süresi genel olarak bakıldığı zaman 5 iş günü içerisinde sonuç alır. 

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Rusya Vizesi Başvurusu
S.M 20/10/23, 16:27 Cevabı Görüntüle
Merhaba kolay gelsin yeni yılı kutlamak için kız arkadaşımla Rusya ya gitmek istiyoruz bu nedenle Rusya vizesi başvurusu yapacağız. Ben bankacıyım kız arkadaşım memur kamuda çalışıyor . Ben bir kez gittim Rusya ya fakat kız arkadaşım ilk kez gidecek yeşil pasaportu var yine de vize almak zorunda mıyız? Ocak ayına kadar vizemiz yetişir mi ? Otel uçak Rezervasyonu şart mı ?
Rusya Vizesi Kolay Alınır Mı
N. Kavuk 05/11/19, 14:23 Cevabı Görüntüle
İyi günler, benim bordo pasaportum var ve bir arkadaşımın da yeşil pasaportu var. İkimizde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Rusya seyahati yapmayı düşünüyoruz. Rusya vizesi kolay alınır mı? Bana bu konu hakkında bilgi verebilmeniz mümkün mü?
Vize Başvuru Formu Rusya
D. Yiğit 17/10/19, 11:18 Cevabı Görüntüle
İyi günler Rusya’ya gitmek için başvuru yapacağım vize başvuru Rusya için gerekli aşamaları dikkate alınması gerekenleri paylaşır mısınız? Vize başvuru formu Rusya için nasıl dolduruluyor, Türkçe doldurabilir miyiz?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Çalışma İzni
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';