x
Almanya Schengen vize başvuruları sırasında hazırlanması gereken evraklar, vize ücretleri, randevu ve vize sonuçlanma süreleri hakkında güncel gelişmeler.

Almanya Schengen Vizesine Dair Her Şey

Almanya Schengen vize başvuruları sırasında hazırlanması gereken evraklar, vize ücretleri, randevu ve vize sonuçlanma süreleri hakkında güncel gelişmeler.

Devamı
Almanya'da bulunan aile, akraba ve arkadaşını ziyaret edecekler için geçerli vize kategorisi.

Almanya Aile/Arkadaş/Akraba Ziyareti Vizeleri

Almanya'da bulunan aile, akraba ve arkadaşını ziyaret edecekler için geçerli vize kategorisi.

Devamı
Almanya Schengen vize başvuruları randevu tarihi sonrası 15 günün sonunda neticelenir.

Almanya Vizesi Sonuçlanma Süresi

Almanya Schengen vize başvuruları randevu tarihi sonrası 15 günün sonunda neticelenir.

Devamı

Almanya vizesi başvurusu yapacakların dikkatine! 

Almanya vize başvuruları randevu tarihi sonrası 15 takvim günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Söz konusu süreler ön görülen sürelerdir ve Konsolosluğa bağlı olarak uzayabilmekte ve kısalabilmektedir 

Lütfen vize başvurularınız sonuçlanmadan Otel ve Uçak bileti satın alımları yapmayınız. 

Almanya Vizesi

Euroasia Global Visa Services’e Hoş Geldiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, 
Web sayfamız Almanya Schengen vize başvurusunda bulunacaklara kolaylaştırılmış bir vize başvuru işlem hizmeti sağlamak üzere hazırlanmıştır. Sayfamızın devamında Federal Almanya Cumhuriyeti’nin Türkiye’deki temsilcilikleri tarafından belirlenmiş vize başvuru evrak listelerini ve başvuru koşullarını inceleyebilir, Almanya vize başvuru formunu bulabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti devletinin Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri Almanya'ya yapacakları her türlü seyahatlerde vize başvuru işlemlerine tabidirler. Kolaylaştırılmış vize işlem hizmetinden yararlanmak için web sayfamızın İletişim Bilgileri menüsünü ziyaret ederek Çağrı Merkezimizi arayabilir veya soru ve görüşlerinizi help@eagvs.com e-posta hesabımıza yazabilirsiniz. Euroasia GVS'ye ulaştığınız için teşekkür ederiz.

Almanya Vize Türleri

Schengen ve Ulusal vize kategorilerinde değerlendirilebilecek Almanya vize türleri aşağıdaki gibidir: 

Almanya Shengen Vizesi

Almanya Ulusal Vize

Almanua ulusal vize; 6 ay içerisinde 90 günden fazla sürecek konaklama/ikamet için gerekli D vize türüdür. 90 günden uzun süreli eğitimler, iş arama vizesi ve aile birleşimi bu kategoride değerlendirilmektedir.

 • Almanya`da Au Pair 
 • Almanya’da Staj Yapmak için Gerekli Vize Başvurusu Hakkında 
 • Burssuz/Burslu Üniversite Öğrencileri 
 • 90 günden uzun süreli Almanya’da Almanca Öğrenimi, Yoğunlaştırılmış Dil Kursu 
 • Almanya'da Gönüllü Sosyal Hizmetler
 • Araştırmacılar ve Bilim İnsanları 
 • Almanya’da Çalışmak 
 • Almanya İş Arama Vizesi
 • İstisna Akdi Çerçevesinde Sözleşmeli İşçi
 • Almanya Aile Birleşimi
 • Almanya Erasmus Vizesi
 • Almanya'da İş Kurma 
 • Almanya’da Evlenmek 

Almanya Vize İşlemleri

Almanya Konsolosluğu'nun maksimum 90 güne kadar konaklamalı Schengen Vize kategorileri: Turistik Vize; Ticari Vize; Aile Ziyaret Vizesi, Staj Vizesi, Kısa Süreli Öğrenim ve Sportif Etkinlik Vizesi olarak ayrılmaktadır. Almanya vize işlemleri için gerekli başvuru belgelerinizi Ofislerimize şahsen veya posta ile ulaştırmanız halinde, belgelerinizin doğruluğunu kontrol edeceğiz. Almanya Schengen vize başvuru dosyanızda eksik ve/veya hatalı belge tespit ettiğimizde sizi bilgilendirmekte, başvuru sürecinizi aksatmadan ilerlemesi için hizmet vermeye çalışacağız. Almanya vize başvurunuzu aşağıdaki hususları dikkate alarak tamamlamanızı öneririz.

almanya vizesi

*Geçerli veya eski pasaportlarınızda 25 Eylül 2014 tarihinden sonra aldığınız VIS notu düşülmüş Schengen vizeniz varsa biyometrik verilerinizi beyan etmenize gerek kalmayabilir. Bu durumda Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ederseniz edin başvuru evraklarınızı İstanbul Merkez Ofisimize Kargo/Kurye aracılığıyla iletmeniz halinde vize başvurularınızı hazır bulunmalarınıza gerek kalmadan gerçekleştireceğiz.

*25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınmış VIS ibareli Schengen vizeniz yoksa sizi biyometrik veri beyanınız için ilgili makamlara davet edeceğiz. 

*Almanya seyahatiniz süresince birden fazla Schengen ülkesine giriş yapacaksanız vize başvurunuzu en uzun süre konaklama yapacağınız ülkenin konsolosluğuna veya konaklama süreleri eşit ise ilk giriş yapacağınız ülkenin Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Ofislerimiz aracılığıyla Almanya vize başvurusunda bulunacaksanız Schengen saha girişinizi Almanya’dan başlatmalı; seyahat edeceğiniz diğer ülkeleri içinde en uzun konaklama süresini Almanya’ya ayırıyor olmalısınız.

*Almanya vize başvurularınız için hazırlayacağınız evrakların güncel tarihli olması zorunludur. Bazı durumlarda bazı evraklarınızın aslını ibraz etmeniz gerekebilir. Gerekli görülmesi durumunda yeni evraklar temin etmeniz gerekebilir. 

*Değerli ziyaretçimiz, Almanya vize işlemlerinizde 2020 yılına ait güncel bilgiler ve Almanya vize ücreti hakkındaki ayrıntılı bilgiye sayfamızın devamını inceleyerek veya Schengen yetkililerimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır (2020)

Almanya seyahatinde bulunacak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Bordo (Umuma Mahsus) pasaportuna sahip kişiler vize işlemlerine tabidir. Türkiye Cumhuriyeti Bordo pasaportuna sahip kişiler pasaportlarında geçerli, çok girişli Schengen vizeleri yoksa Almanya Schengen vizesi alarak bu ülkeye giriş yapabileceklerdir. Türkiye Cumhuriyeti Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah / Kırmızı (Diplomatik) pasaportlarına sahip kişiler ise yıl içerisinde 90 ikame günü süresini ihlal etmeme koşuluyla Almanya’ ya vizesiz olarak giriş yapabilirler.

Almanya Konsolosluğu, vize başvurularını kolaylaştırmak için vize başvuru merkezlerini yetkilendirmiştir. Yetkili Almanya vize başvuru merkezi İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Gaziantep ve Trabzon´da bulunan ofisleri ile başvuru sahiplerine hizmet vermektedir. Daha kolay ve hızlı bir hizmet için başvuru sahipleri yetkili Başvuru Merkezlerini isteğe bağlı olarak kullanabilmektedir.

Başvuru merkezlerinden faydalanmak istemeyen kişilerin direkt olarak Almanya Konsolosluğuyla iletişime geçmeleri gerekecektir. Direkt olarak Almanya Konsolosluğuna yapılan başvurularda vize randevu tarihi daha geç bir tarihe verilebilmekte ve vize işlem süreleri uzayabilmektedir. Bu ve benzeri durumlarda Almanya Konsolosluğunun sınırlı sayıda başvuru kabul kontenjanın bulunduğu unutulmamalı mümkün olan en erken sürede vize başvurularını gerçekleştirmelidirler. Almanya Schengen vizesi için en erken 3 ay (90 gün) önceden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

*Almanya Schengen vize başvuru formuSchengen visa application form

almanya konsolosluğu vize 2020

Almanya Konsolosluklarının 2020 Yılında Kapalı Olacağı Resmi Tatil Günleri Açıklandı.

 • 24 - 26 Aralık Pazartesi, Çarşamba - Noel Arifesi ve Noel Bayramı
 • 31 Aralık Pazartesi - Yılbaşı
 • 01 Ocak 2020 Salı - Yeni Yıl
 • 19 Nisan Cuma - Paskalya Cuması
 • 22 Nisan Pazartesi - Paskalya Pazartesisi
 • 01 Mayıs Çarşamba - Emek ve Dayanışma Günü
 • 30 Mayıs Perşembe - Hz. İsa'nın Göğe Yükselişi
 • 04 Haziran Perşembe - Ramazan Bayramı
 • 10 Haziran Pazartesi - Küçük Paskalya
 • 11 Ağustos Pazar - Kurban Bayramı
 • 03 Ekim Perşembe - Alman Milli Günü
 • 29 Ekim Salı - Cumhuriyet Bayramı
 • 24 Aralık Salı - Noel Arifesi
 • 25 Aralık Çarşamba - 1. Noel Bayramı Günü
 • 26 Aralık Perşembe 2. Noel Bayramı Günü
 • 31 Aralık Salı - Yılbaşı

Almanya Schengen Vizesi Biyometrik Veri Beyanı

Almanya Schengen vize başvuruları için başvuru sahibinin biyometrik verilerini beyan etmesi zorunludur. Almanya Schengen vizesi için biometrik verilerini (parmak izini) beyan edecek başvuru sahiplerinin randevuları yetkililerimiz tarafından alınacaktır. Daha önceki Schengen vize başvurularınızda biometrik verilerinizi beyan etmiş olmanız halinde ise Schengen vizelerinizi evraklarınızı ofislerimize kargo veya üçüncü kişiler aracılığıyla ulaştırarak gelmenize gerek kalmadan alabileceksiniz. Almanya Schengen vizesine başvuru gerçekleştirecek 12 yaş altı başvuru sahiplerinin ise, biometrik verilerini ibraz etmelerine gerek yoktur. Yine resmi davetle seyahat edecek hükümet yetkilileri gerçekleştirecekleri Almanya seyahatlerinde biometrik veri beyanından muaf tutulmuşlardır.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya Schengen vize işlemleri randevu tarihi sonrası 2-4 hafta arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre tahmini veriyi ifade etmektedir. Vize başvurularının çoğu randevu tarihi sonrası 20 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğun olduğu zamanlarda bu süre uzayabilmektedir. Türkiye ikamet izinli yabancı pasaportlarla yapılan başvurular daha uzun sürebilmektedir. Bu süre, eksik evraklarla yapılan başvuruları, Konsolosluk görev alanı dışında bulunan şehirlerden yapılan başvuruları ve yabancı pasaportlarla yapılan başvuruları kapsamamaktadır. Ayrıca belirtilen süre Almanya Konsolosluğu tarafından daha uzun veya daha kısa tutulabilir. Almanya vize başvurusu bu ülkeye yapacağınız seyahat tarihinden en geç 15 gün önce gerçekleştirmeye özen gösteriniz. Almanya seyahatine 15 günden daha az bir süre kalmış kişilerin vize başvuruları seyahat tarihlerine yetişmeyebileceğini ve hatta vize reddi gibi durumlarla karşılaşabileceklerini hatırlatırız.

Türkiye’nin ve Almanya’nın resmi tatil günleri öncesi yapılan başvurular da yoğunluktan dolayı daha uzun sürede sonuçlanmaktadır. İstanbul ve Ankara dışından yapılan başvuruların işlem süresinde de 1-2 gün gecikme yaşanabilmektedi;

*Vize Başvurunuzu Bölge Sınırlamasına Göre Yapın

Almanya Schengen vizesi için yapılacak başvurularda bölge sınırlaması vardır. Bu sebeple vize başvuru sahibi ikamet ettiği şehre hizmet veren Almanya temsilciliğine / Almanya vize başvuru merkezine başvuru yapması gerekecektir.İstanbul Almanya Başkonsolosluğunun hizmet verdiği şehirler; Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Sakarya ve Yalova’ dır. Bu şehirlerin dışında ikamet eden kişiler Almanya Schengen vize başvurularını İstanbul’dan gerçekleştirmek istemeleri halinde vize başvurularını İstanbul’dan gerçekleştirmelerinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır, fakat başvuru sahipleri başvuru dosyalarının ilgili Almanya Konsolosluğuna iletilecek olması nedeniyle uzun işlem süresine tabi olacaklarını unutmamalıdırlar. Söz konusu başvuru sahiplerinin vize başvuruları 2 ila 5 hafta arasında neticeleneceği öngörülmektedir.

*Almanya vizesine başvuru yapacak herhangi bir sosyal kuruma bağlı çalışmayan kişiler hakkında

Almanya vizesine başvuru yapacak herhangi bir sosyal kuruma bağlı olmayan kişiler vize başvuru işlemleri öncesinde yetkililerimizden destek almalarını önemle tavsiye ediyoruz.

Daha detaylı bilgiler lütfen çağrı merkezimiz ile iletişime geçin veya help@eagvs.com e-posta hesabımıza yazarak başvuru işlemleriniz hakkında gereken desteği almaya özen gösteriniz.

almanya vizesi

*Almanya Schengen vize başvuruları için gerekli evraklar hakkında

Almanya Schengen vize başvuruları için hazırlayacağınız evraklar meslek gurubunuza ve seyahatinizin amacınıza göre değişecektir. Almanya vizesi için hazırlayacağınız belgeleri öğrenmek için Çağrı Merkezi yetkililerimizden ön bilgi maili talep edebilir veya sayfamızın sol menüsünde bulunan başlıkları ziyaret ederek hazırlamanız gereken evrakları öğrenebilirsiniz.

Vize başvurusunda bulunacak aile ferdine sponsor olacak birinci derece yakın akraba tüm gelir belgelerini kendisi için başvuru yapar gibi hazırlaması gerekmektedir.

İlgili alanda belirtilmekte olan evraklara ek olarak Konsolosluk vize bölümünce veya yetkililerimizce yeni evraklar hazırlamanız talep edilebilir. Talep edilecek her yeni evrakın tamamlanması zorunludur.

*Almanya vizesine Türkiye’den başvuru yapacak yabancılar hakkında

Almanya ile vize kolaylığı anlaşması bulunmayan ülkelerin vatandaşları Türkiye oturum ve çalışma izni belgelerini diğer evraklarla birlikte beyan ederek Almanya Schengen vizesine Türkiye’ den başvuru yapabilirler. Yine çevre ülkelerde ikamet eden yabancılar Almanya Konsolosluğunun görev alanı içerisinde bulunmaları halinde T.C. oturma ve çalışma iznine sahip olma koşulu aranmaksızın Almanya vize başvurularını Türkiye’den gerçekleştirebileceklerdir. Bu ve benzeri durumda bulunan başvuru sahiplerinden Almanya vizesi için hazırlayacakları başvuru belgelerini İngilizceye tercüme ettirmeleri talep edilebilir.

Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşları Almanya Schengen vize başvurularını Almanya Türkiye temsilciliklerinden yapabilmektedirler.  Üçüncü ülke vatandaşları Almanya vize işlemleri sırasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ibraz ettiği evraklara ek olarak Türkiye’deki ikamet izinlerini sunmalıdırlar. Türkçe bilmeyen yabancı ülke vatandaşları işlemlerini bir tercüman refakatinde yapmalıdırlar.
Almanya vize işlemlerinde Irak ve Suriye vatandaşlarının Türkiye’den başvuru yapması ile ilgili bazı özel uygulamalar söz konusudur. Üçüncü ülke vatandaşları için güncel, 2020 yılına ait Almanya Schengen vizesi için gerekli evrak listesini yetkilimizden isteyiniz.  

*Irak Vatandaşları İçin Almanya Vize İşlemleri

Irak vatandaşları kısa süreli Schengen vize işlemlerini 01.05.2016 tarihi itibarıyla Erbil idata ofisi aracılığıyla tamamlayabilirler. Irak vatandaşlarının başvuru için Almanya Ankara Büyükelçiliğine gelme şartları kaldırılmıştır. Irak vatandaşları uzun süreli Almanya vize başvurularını Almanya Ankara Büyükelçiliği vize bölümüne yapmaları gerekmektedir. Randevunun idata aracılığıyla alınması gerekmektedir. Irak vatandaşları kısa ve uzun süreli vize başvurularını şahsen yapmalıdırlar. Başta parmak izi gibi biyometrik verilerin de beyan edilmesi gerektiği için şahsen başvuruda bulunulması gerekmektedir. 

Irak vatandaşları Almanya vize başvurusu randevu gününe tüm belgeleri eksiksiz doldurmuş şekilde ve belgelerin Almanca tercümeleri ile birlikte gelmelidirler. Vize başvuru ofisi hatalı çevirilerin sıklığından dolayı Irak'ta yapılan tercümeleri kabul etmemektedir. Tercümelerin Almanya'da veya Türkiye'de bir tercümana yaptırılması gerekmektedir. Müracaat sahibinin iletişim bilgileri başvuru formunda eksiksiz olarak yer almalıdır. Irak vatandaşları eğer başvurularını Ankara veya İzmir'den yapmayı planlıyorlarsa ve Türkçe, Almanca, İngilizce bilmiyorlarsa Almanya vize işlemlerini ancak tercüman refaketinde tamamlayabilirler. 

Türkiye ikamet izinli Irak vatandaşları firmamızdan vize başvurularında rehberlik ve tercüme hizmeti alabilirler. 

*Suriye Vatandaşları İçin Almanya Vize İşlemleri

Almanya'ya seyahat etmek isteyen Suriye vatandaşları kısa süreli ve uzun süreli Almanya vize başvurularını şahsen yapmalı, biyometrik verilerini ibraz etmelidirler.  Türkiye'den Almanya vize başvurusunda bulunacak Suriye vatandaşları, başvuru için talep edilen belgeleri eksiksiz ve doğru şekilde temin ederek sunmalıdırlar. Tüm belgelerin Almanca tercümeleri Almanca Beyrut Büyükelçiliğinin tasdiki ile birlikte sunulmalıdır.  Suriye vatandaşları Almanya vize başvurusu yaparken Polio aşısı yapıldığına dair belgelerini de sunmalıdırlar. Almanya vizesi için müracaatta bulunan Suriye vatandaşları 3 aydan uzun bir süredir Türkiye'de ikamet ediyorlarsa Türkiye için geçerli ikamet izinlerini de ibraz etmelidirler. Suriye vatandaşları Türkiye'den çıkış yaparken ibraz etmek üzere Yabancılar Şubesi'nden Yabancı Tanıma Belgesini de sunmalıdırlar. Türkiye ikamet izinli Suriye vatandaşları Almanya vize işlemlerini firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirler.

almanya vizesi

Almanya Vize Servislerimizin Bulunduğu İller

Euroasia GVS olarak Türkiye'nin her bölgesinden Schengen vize başvurularını kabul etmekte ve işlem takibini sağlamaktayız. Schengen vize başvurularında biyometrik veri (parmak izi) kaydı zorunlu olduğu için vize başvuru sahibinin şahsen yetkili birimde hazır bulunması gerekmektedir. Son 5 yıl içinde aldığınız Schengen vizelerinizde VIS ibaresi bulunuyorsa biyometrik veri beyanı prosedüründen muafiyet durumunuz söz konusu olabilir. Biyometrik veri beyanı muafiyet durumunuzu çağrı merkezi yetkilimize sorgulatabilirsiniz.  

Almanya vize işlemlerinizi Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Edirne, Gaziantep ofislerimizden Almanya vize başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Almanya Vizesi Ankara

Geçerli pasaportunuzda veya önceki pasaportlarınızda 25 Eylül 2014 tarihinden sonra temin ettiğiniz VIS ibareli bir Schengen vizesi varsa evraklarınızı Ankara’daki ofisimize şahsen veya kargo ile iletmeniz halinde vize başvurunuzu tamamlamaktayız. Almanya vize işlemleri Ankara, Almanya vize işlemleri Bursa, Almanya vize işlemleri İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin Almanya vize işlemlerinizi Kurumumuz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.

Euroasia GVS Almanya vizesi Ankara ofisimiz iletişim ve ulaşım bilgilerine ilgili bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Almanya Vizesi İzmir

İzmir’de ikamet eden başvuru sahipleri Almanya vizesi İzmir ofisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Almanya vize başvurusu için 2020 yılına ait, mesleksel durumunuza uygun, güncel evrak listelerini ve Almanya vize ücretlerini içerir bilgi e-mailini Schengen departman yetkililerimizden isteyebilirsiniz. Almanya vize işlemlerinizde çağrı merkezimizi arayarak parmak izi durumunuzu sorgulayın. Vize başvuru biriminin randevu tarih aralığında kendinize en uygun randevu gün ve saatini belirterek randevu talep edin.  

Euroasia GVS Almanya vizesi İzmir ofisimiz iletişim ve ulaşım bilgilerine ilgili bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

almanya vizesi

Almanya Vizesi Bursa

Almanya vizesi Bursa ve çevre bölgelerden tamamlayacak başvuru sahiplerine kolaylaştırılmış işlem hizmeti sunmaktayız. Almanya Schengen vizenizi Bursa’dan alabilmek için aşağıda yer alan vize işlem adımlarını takip etmenizi tavsiye ederiz. Almanya vize işlemlerinizi Bursa’dan tamamlamak için Bursa ofisi Schengen yetkilimizi arayabilirsiniz. Almanya vize işlemlerini Bursa ve çevresinden tamamlayacak müracaat sahipleri Almanya Konsolosluğu tarafından belirtilen evrak listelerini “gerekli evraklar” başlığı altında görüntüleyebilirsiniz. Son 59 ay içinde temin ettiğiniz VIS ibareli Schengen vizeniz varsa parmak izi ibrazından muaf olma durumunuz söz konusudur. 

Almanya vizesi Bursa ofisimiz iletişim ve ulaşım bilgilerine ilgili bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

VIS ibareli Schengen vizesine sahipseniz ikamet ettiğiniz bölgeden evraklarınızı İstanbul merkez ofisimize kargo ile göndermeniz halinde vize başvurunuzu vakit kaybetmeden sizin adınıza tamamlamaktayız. İkametinizin olduğu ilde geçici olarak bulunmuyorsanız Almanya vize işlemlerinizi bulunduğunuz bölgeye hizmet veren şubemiz aracılığıyla da tamamlayabilirsiniz. İstanbul merkez ofisimiz dışındaki illerden başvuru yapacaksanız kargoda geçen süreyle orantılı olarak işlemlerinizde 1-2 gün gecikme yaşanabilir. 

Almanya Schengen Vize Reddi

Almanya Schengen vizesi için yaptığınız başvurularınız olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından imzalanmış bir ret mektubu verilecektir. Bu ret mektubunda işaretlenmiş olan maddeleri inceleyerek vize başvurunuzun ne gerekçe ile reddedildiğini öğrenebilirsiniz. Almanya Schengen vizesi için almış olduğunuz vize reddi bir yurtdışı çıkış yasağı değildir. Başvuru sahibi Schengen vize uyum koşullarını eksiksiz bir şekilde tamamlayarak yeni bir vize başvuru yapma hakkına sahiptir. Almanya Schengen vize başvurunuzun reddedilmesi halinde vize başvuru işlem ücretlerinin iade edilmesi söz konusu değildir. Almanya Schengen vize müracaatları hakkında verilecek kararlar ve Almanya vize müracaatlarının değerlendirme süresi konusunda tek yetkili kurum Almanya Konsolosluklarıdır.

Schengen Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Schengen grubu ülkeleri 2020 yılı başından itibaren Schengen güvenlik önlemlerini arttırmıştır. Schengen vizesine sahip olmanız Schengen bölgesine giriş hakkınını garantilememektedir. Seyahatinizi destekleyici açıklayıcı belgelerin yanınızda olmaması durumunda sınır polisi vizeniz olsa dahi ülkeye girişinize izin vermeyebilir. Konaklama için öngörülen yükümlülüklerin yerine getirilmemesi, polis kuvvetlerinin sınırdışı kararı almasına yol açabilir. Bu nedenle Schengen vizeniz onaylanmış olsa dahi seyahatiniz süresince özellikle sınır kapılarında dikkat etmeniz gerekenleri aşağıda sıraladık: 

 • Almanya'ya giriş yapacağınız sınır kapısında üzerinde geçerli vizenizin olduğu pasaportunuzu sunmalısınız. Ayrıca sınır polisinin isteyebileceği evraklar bulunmaktadır:
 • Konaklama rezervasyon dokümanınızı, gidiş dönüş uçak biletinizi yanınızda, kolay erişebileceğiniz bir yerde bulundurunuz.
 • Ticari ve aile ziyareti amacıyla Almanya'ya seyahat ediyorsanız onaylı, kaşeli davet mektubunuzu yanınızda bulundurunuz.
 • Seyahatiniz süresince masraflarınızı karşılacağınıza dair destekleyici evrakları  (nakit para, seyahat çekleri, hesap cüzdanı, uluslararası kredi kartları vb.) yanınızda bulundurunuz.
 • 30.000 Euro temiantlı, seyahat süresini kapsayan Schengen ülkeleri için zorunlu seyahat sağlık sigortanızı yanınızda bulundurunuz.
 • Almanya D vizesine sahip olanlar için de aynı durum söz konusu olabilir. Ülke içi güvenlik kontrollerinde D vize sahibinin Almanya'da bulunma sebebini destekleyici belgeleri ibraz etmesi talep edilebilir.

almanya vizesi

 

daha fazla göster

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Almanya Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar
A. Dönmez 18/12/18, 07:57 Cevabı Görüntüle
İlgili kişilere,
Merhaba Mersin’den size ulaşıyorum. Mersin’de yaşayan küçük bir işletme sahibiyim. Çiçekçi dükkanı işletiyorum. Mayıs ayında Almanya’da yaşayan kız kardeşim Doğum yapacak. Yanına gitmek istiyorum. Ancak İnternetten edindiğim bilgilere göre her kişiden faaliyet belgesi, vergi levhası gibi bir sürü evrak isteniyor. Böyle belgelerim yok ne yapmalıyım? Sizce bana vize çıkar mı? Bu evraklar olmadan Almanya vizesi alamazmıyım. Sorularıma geri dönüş yaparsanız çok memnun olurum.
Almanya Vizesi Sponsor
M. Ertürk 28/03/20, 14:41 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben 16 yaşındayım ve alman vatandaşı bir aile ile Almanya'ya gideceğim kendi arabaları ile. Onlar bana davetiye yollayacaklar. Muvafakatnameye sahibim. Almanya vizesi sponsor şartları nelerdir? Davetiyenin yanında Alman tanıdıklarım ihtiyaçlarımın karşılanacağına dair resmi evrakı gönderebilirler ve masraflarımın karşılanacağına dair belgeyi nereden almaları gerek? Masrafların karşılanacağına dair belge ve davetiye aynı şey mi?
Ev Hanımlarına Almanya Vizesi
N. Şenlik 26/03/20, 17:37 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Almanya’da yaşayan akrabalarım var. Daha önce 3 aylık Schengen vizesi ile ziyaret amaçlı gittim. Kendileri pansiyon ve cafe işletmeciliği yapıyorlar. Ben ev hanımıyım eşim benimle gelmeyecek izin alamadığı için. Eşimin mi bana sponsor olması daha doğru olur, Almanya’daki akrabalarımın mı? Ev hanımlarına Almanya vizesi nasıl alınır? Yardımcı olursanız memnun olurum.
Serbest Meslek Sahiplerine Almanya Vizesi
V. Ergülen 26/03/20, 17:27 Cevabı Görüntüle
Ben video editörüyüm. SSK’lı çalışan değilim. Reklam ve film projelerinden 4-5 ayda bir toplu halde aldığım gelirim var. Aylık düzenli gelirim yok. Serbest meslek sahiplerine Almanya vizesi nasıl alınır? Ret çıkma ihtimali var mı?
Kira Geliri İle Almanya Vizesi
M. Deniz 26/03/20, 17:18 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben inşaat mühendisiyim ama sağlık problemlerim nedeniyle 1 yıldır çalışmıyorum. Evliyim, eşim emekli, kirada evimiz var. Emekli maaşı ve kira geliri ile Almanya vizesi için başvuru yapma şansımız var mı? Kiracımız aynı zamanda akrabamız, kirayı elden alıyoruz. Bu şartlarda başvuru yapabilir miyim?
Almanya Vizesi İçin Muvafakatname
E. Gediz 26/03/20, 17:13 Cevabı Görüntüle
13 yaşındaki oğlumla Berlin’e ablamın yanına tatile gitmek istiyoruz. Babası ile yollarımızı ayıralı 3 yıl oldu. Velayet bende. Almanya vizesi için muvafakatname gerekir mi?
Almanya Sanatçı Vizesi
Ş. Tekin 26/03/20, 17:06 Cevabı Görüntüle
Ben moda tasarımcısıyım. 2 yıldır el yapımı ayakkabılar tasarlıyorum. Bunun dışında da asıl para kazandığım ürünler ev eşyaları oluyor. Instagram temelli olarak butik ahşap ürünleri pazarlıyorum. Erkek kardeşimle birlikte Almanya’ya gitmek istiyoruz. O öğretmen olduğu için yeşil pasaportu var, ben Almanya sanatçı vizesi kategorisinden mi başvuru yapmalıyım?
Almanya Vizesi Neden Reddedilir
C. Tarık 25/03/20, 19:51 Cevabı Görüntüle
Merhaba, arkadaşımla birlikte Almanya turistik vize başvurusu yapmıştık fakat ikimiz de red aldık. Almanya vizesi neden reddedilir? Tüm evraklarımız da tamdı, başvuru sırasında eksik evrak olduğu söylenmedi bize.
Almanya Vizesi İle Yunanistan
Y. Kor 25/03/20, 19:44 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Ben akraba ziyareti için Almanya vizesi almak istiyorum. Tek girişli Almanya vizesi ile Yunanistan seyahati de yapabilir miyim gezi amaçlı?
İran Vatandaşlarına Almanya Vizesi
G. Şirin 25/03/20, 19:37 Cevabı Görüntüle
Merhaba, 5 yıldır Türkiye’de ikamet ediyorum, İran vatandaşıyım, burada kendi üzerime olan bir şirketim var. Almanya ticari vize başvurusu yapmak istiyorum. İran vatandaşlarına Almanya vizesi veriliyor mu Türkiye’den?
Almanya’ya Özel 10 Lezzet
Almanya’ya Özel 10 Lezzet

  Almanya’da yenecek 10 lezzet yazımızda Almanya’nın geleneksel yemeklerine ve sokak lezzetlerine yer verdik. Ülke mutfağına ...

Devamını Oku
Turistik Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Ücreti
Vize Randevu
Vize İçin Gerekli Evraklar
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES