x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vize Kaç Günde Çıkar

E. Derviş 20/11/19, 17:39
Merhaba, Moskova'ya gideceğiz, Mayıs ayında. Bordo pasaportum var, elektronik vizeden faydalanabilir miyiz? Gezi amaçlı kız arkadaşımla gideceğiz. Rusya vize kaç günde çıkar? Pasaport son kullanma tarihim 2022 Eylül, kız arkadaşımın 2020 Haziran. Pasaportlarımızı yeniletmeye gerek var mı?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

rusya vizesi kaç günde çıkar

Merhaba, Rusya elektronik vizesi ile yalnızca belirli bölgelere seyahat imkanı tanımaktadır. Moskova'ya seyahat edecekseniz elektronik vize alamazsınız, standart turist vizesi alabilirsiniz. Pasaportun geçerlilik süresi 6 ay olmalıdır. Beyan etmiş olduğunuz pasaport geçerlilik tarihleri sorun teşkil etmemektedir. 

Rusya’ya çeşitli amaçlar ile gitmek için bordo pasaportu olan vatandaşların vize alması gerekmektedir. Son zamanlar yeşil, gri pasaport ve diplomatik pasaport için 90 günlük seyahatlerde vize alınmaması Rusya’ya vize kalktı mı sorusunu gündeme getirdi. Bilinenin aksine Rusya’ya vize kalkmadı. Normal vatandaşların kullandığı bordo pasaport için halen vize alınması zorunludur. Rusya vizesi alınabilmesi için öncelikle başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce hangi vize türüne başvurusu yapılacağının bilinmesi şarttır.

Rusya için vize türleri turistik, ticari, aile ziyareti, humaniter ve transit şeklindedir. Vize başvurusu sırasında en merak edilen soru ise Rusya vize kaç günde çıkar sorusudur. Özellikle zamanı kısıtlı olanlar için bu süreç çok önemlidir. Başvuru evraklarını tam olarak teslim etmiş birine genel olarak 4-10 gün içerisinde vize çıkmaktadır. Rusya ekspres vize başvuruları ise başvuru tarihinden sonra 1-2 iş günü içerisinde sonuçlanır. Tabii ki Rusya vize kaç günde çıkar sorusu öncesinde vize bana kesin çıkar mı? Rusya vizesi genel olarak diğer ülkelere göre daha basit bir şekilde alınmaktadır. Fakat yine de evrak eksiklikleri ya da farklı olumsuz durumlar sebebi ile vizenin reddedilme olasılığı da bulunmaktadır. Bu durumda ret nedeni tarafınıza bildirilmektedir. Eğer düzeltilmesi kolay bir durum ise kısa sürede düzeltme işlemlerini tamamlayarak tekrar başvurunuzu güncelleyebilirsiniz. Tabii ki bu durumda Rusya vize sonuçlanma süresi biraz daha uzamaktadır. 

Vize işlemlerinin sonuçlanma süresi her ülkede farklı şekildedir. Çünkü her ülkenin konsolosluk çalışma şekilleri birbirinden farklıdır. Rusya vizesi genel olarak kısa zamanda çıkmaktadır. Fakat konsolosluğun iş yoğunluğunun fazla olduğu bir döneme denk gelebileceği düşüncesi ile seyahatten en geç 10 gün önce vize başvurunuzu yapmaya özen gösteriniz. Genel olarak Rusya vizesi 4-7 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Ticari ziyaret ve aile, arkadaş ziyareti başvurularında davetiye temin süresi 20-30 günü bulabilmektedir. Davetiyeniz yok ise başvurunuzu 1,5 ay öncesinde EAGVS başvuru merkezine iletiniz. Davetiye konusunda yetkililerimizden destek alabilirsiniz. 

Rusya Vip Vize Kaç Günde Çıkar

Acil durumlar için Rusya vip vize uygulaması da bulunmaktadır. Bu durumda Rusya vip vize kaç günde çıkar, sorusunun cevabı 2 iş gününe kadar düşmektedir. Rusya vip vize için konsolosluğun ek hizmet bedeli bulunur. Belli bir ücret ödeyerek işlemler çok hızlı hale getirilmektedir. Hatta pasaport, fotoğraf gibi belgeler de bu durumda aracı firmalara kargo yolu ile de iletilebilmektedir. Şahsen gelmeden, vakit kaybı olmadan vize işlemleri hızlı bir şekilde halledilmektedir. Bu durumda aracı firma pasaportu vize onaylandıktan sonra sizlere yine kurye ile göndermektedir. 

Petersburg (E-Vize) Vizesi Kaç Günde Çıkar 2020

2020 yılı için Rusya’ya elektronik vize uygulaması da gelecektir. Fakat bu vize ile Rusya’nın yalnızca St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi’ne giriş yapılabilmektedir. Ayrıca elektronik vizenin süresi 8 gün kadardır. Bu bölgelere yapacağınız birkaç günlük seyahatler için elektronik vizeyi kullanabilirsiniz. Moskova'ya gidecekseniz bu durumda standart vize işlemlerine tabii tutulursunuz. Rusya vizesi kaç günde çıkar 2020 sorusunun cevabı da farklı olmayacaktır. Eğer elektronik vize koşullarını sağlamıyorsanız ya standart uygulama ile en az 5 iş gününde vizenizi onaylatabilirsiniz. Ya da ekspres vize işlemleri için ek ücret ödeyerek 48 saat içerisinde vizenizin onaylanmasını sağlayabilirsiniz. Bütün vize işlemlerinin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için eksik evrak olmaması gerekmektedir. Bu nedenle öncelikle hangi vize türüne başvuracağınızı tespit etmeli ardından da o vize türünün gereklerini araştırarak, her birini yerine getirmelisiniz. 

Saygılarımızla,

Evrim

 

T. Yavuz 28/11/19, 14:57

Rusya vize kaç günde çıkar? İşlemler ne kadar sürüyor?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 28/11/19, 14:58

Merhaba Tanıl Bey, Rusya ile Türkiye arasındaki anlaşmaya bağlı olarak Umuma Mahsus (Bordo) Pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye’de ikamet izni bulunan yabancı uyruklu vatandaşların vize almaları gerekmektedir. Rusya için standart vize başvurusu ortalama 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Rusya ekspres vize 1 iş gününde sonuçlanmaktadır, ücreti daha fazladır. Bu süre Rusya için sizden talep edilen evraklar elimize ulaştıktan sonraki süredir. Vize harcı ödendikten sonra başvurunuz işleme koyulmaktadır. Vize ücretleri 2020 listesini ilgili bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

rusya vize ücreti

Rusya vizesi değerlendirme ve karar verme yetkisi Rusya Konsolosluğu ve Rusya Büyükelçiliği'ne aittir. Konsolosluğun yoğunluğuna ve bayram günlerine bağlı olarak değerlendirme süresi değişiklik gösterebilir. Bu sebeple Rusya turistik vize başvurusunu en geç 10 gün öncesinden yapmanızı tavsiye ederiz. Bunun dışında vizenizi acil olarak almak isterseniz ekspres vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ekspres vize başvurusu 24-48 saat içerisinde sonuçlanan bir vize türüdür. İşlemler standart vizeye göre hızlandırıldığından dolayı vize ücretinde değişiklik olacaktır. Fakat acil vizeye ihtiyacınız yoksa vize başvurunuzu standart vize şeklinde gerçekleştirebilirsiniz. Sizden talep edilen belge ve evrakları doğru bir şekilde hazırlamanız vize sonuçlanma sürenizi etkileyecektir. Hatalı olduğu tespit edilen belgeler vize başvuru sürecinin uzamasına neden olabilir. Rusya vizesi kaç günde çıkar sorusu hakkında daha ayrıntılı bilgiler almak için +90 (212) 963 36 21 numaralı merkez ofis hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

R. İdacı 03/12/19, 10:23

Rusya vizesi kaç günde çıkar? Çok beklemek istemiyoruz çünkü,Rusya'da okuyan arkadaşlarımız var. Şimdiden teşekkür ederim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 03/12/19, 10:25

Merhaba Roserin Hanım, hoş geldiniz. Rusya seyahatinizin sorunsuz bir şekilde ilerlemesini için konsolosluğun sizlerden talep ettiği belgeleri eksik olmadan ve doğru bir biçimde hazırlanmanız, bununla birlikte Rusya vize ücretinin belirtildiği gibi tahsil edilmiş olması beklenir. Gerçekleştireceğniz seyahatin amacına göre sizlerden talep edilen belgeler hazırlayarak vize servisimize iletmeniz durumunda işlemleriniz hızlı bir şekilde başlamış olur. Turistik amaçlı olan seyahate yönelik belgeler uzman çalışanlar tarafından kontrol edilir ve konsolosluğun onayına sunulur. Rusya vizesi için gerekli evraklar listesini ilgili bağlantıyı ziyaret ederek görüntüleyebilirsiniz.

Rusya Konsolosluğu'nun vereceği karar ile pasaportunuz sizlere iletilir. Rusya vizesinin çıkış süresi 4-7 iş günü olarak belirlenmektedir. Fakat bu süreyi uzatabilen nedenler vardır. Rusya Konsolosluğu'nun vize değerlendirme süresini 30 güne kadar çıkartma hakkı bulunur. Örneğin hazırladığınız belgeler konsolosluk tarafından eksik olarak bildirilirse ya da bilgilerin doğru olmadığı varsayılırsa bu süre normal vize çıkış süresini uzatabilmektedir. Belgelerinizi eksiksiz ve konsolosluğun belirlediği yönergelere göre hazırlayabilmeniz adına hizmet vermekteyiz. Başvurunuz için +90 (212) 963 36 21 numaralı hattan merkez ofisimize ulaşarak destek alabilirsiniz. 

Saygılarımızla, 

Evrim

İ. Yeter 26/12/19, 10:16

Merhaba. Yıllık iznimde Rusya’ya seyahat etmek istiyorum. Rusya vizesi kaç günde çıkar? Konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 26/12/19, 10:16

Merhaba İlkin Hanım, EAGVS olarak Rusya vize kaç günde çıkar sorusuna yanıt vermek için sizlere hizmet sunuyoruz. Seyahatinizin kısa süreli bir seyahat olduğunu varsayarak sorunuza cevap verebiliriz. Seyahatinizin türüne göre sizlerden istenilen belgeleri ofisimize iletmeniz ile birlikte vizesinin çıkış süresi normal koşullar altında 4 ile 7 iş günü arasında değişmektedir.

Rusya Konsolosluğu'nun yoğun çalışma rutini, ülkenin belirli tarihlerde kapalı tuttuğu konsolosluk, ülkenin politik ve ekonomik durumu bu süreyi normal çıkış süresinden uzatabilen nedenler arasında sıralanabilir. Bununla birlikte yabancı vatandaşların vize başvurularının değerlendirme süresi T.C. vatandaşlarına nazaran daha uzun tutulabilir. Ayrıca sizlerden talep ettiğimiz evrakların yanlış hazırlanması durumunda, davet belgesinin istenilen formatta olmaması durumunda ya da vize başvuru formunda eksik bilgilerin yer alması durumunda bu süreci uzatabilmektedir. Sizlerden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmış olup konsolosluğa iletilmiş olsa bile konsolosluk vize işlemlerinizin onayı için ekstra belge talep edebilirler. EAGVS olarak Rusya vizesi kaç günde çıkar sorunuza cevap vermeye çalıştık. Aklınıza takılan sorular, ihtiyaç duyduğunuz bilgileri daha ayrıntılı bir şekilde cevap almak için ikamet bölgenize en yakın EAGVS yetkilileri ile iletişime geçebileceğinizi belirtmek isteriz.

Saygılarımızla,

EAGVS İstanbul

Ö. Şanlı 14/02/20, 20:05

Rusça dil kursu için öğrenci vizesi alacağım. Kurs programı 1,5 ay. Rusya vizesi kaç günde çıkar acaba?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 14/02/20, 20:06

Merhaba,  Rusya öğrenci vizesi için öncelik olarak Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi tarafından hazırlanmış olan bir resmi davetiye alınmalıdır. Öğrenci vizesi alırken seyahat nedeninize uygun şartlarda gidecek olmanız oldukça önemlidir. Öğrenci vizesi başvurusunda sizlerden belirli evraklar istenmektedir. Bu evraklar sizin ülkede kalış sürenize ve pasaportuna bağlı olarak değişir. Vize başvurunuzda istenilen evraklar haricinde konsolosluk sizleri mülakata da çağırabilmektedir. Vize süreciniz genel anlamda sizin vize çıkış zamanınızıda belirler. Evrak hazırlama süreniz ve başvuru zamanınız vize çıkışınızı etkilemektedir. Konsolosluklar vize çıkışı konusunda tek yetkilidir bu nedenle konsoloslukların yoğunluk durumu ve tatil günleri yani hafta sonları, bayramlar ve özel günler sizlerin vize çıkışını etkiler. Vize başvurunuz için sizlerden istenilen evraklarda herhangi bir eksiklik ve yanlışlık olması takdirinde vize başvurunuz olumsuz yanıt alabilmektedir. Eğitim vizesinde en önemli kısım davetiyenizdir, resmi onaylı davetiyeniz olmadan vize başvurunuz işleme alınmayacaktır. Alacağınız davetiye ile birlikte uzun süreli ve çok girişli vize başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Rusya öğrenci vizesi için bir diğer prosedür de vize başvuru formudur. Vize başvuru formu kişisel bilgilerinizi ve seyahat bilgilerinizi belirtmeniz gereken bir formdur. Rusya öğrenci vizesi evraklarınızı ikamet bölgenize en yakın ofisimize iletebilirsiniz. Rusya öğrenci vizesinin çıkış süresi turist vize ile aynı değildir. Dil okulları için güncel değerlendirme süresini lütfen EAGVS danışmanınızdan öğreniniz. Merkez ofisimize +90 (212) 963 36 21 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz. Pasaportunuz konsolosluktan işlemden çıktığında EAGVS Rusya ülke uzmanı tarafından bilgilendirilirsiniz. Pasaportunuz belirtmiş olduğunuz adrese kargo ile gönderilir, dilerseniz pasaportunuzu ofisimizden de teslim alabilirsiniz. 

Saygılarımızla,

Evrim

M. Damar 24/03/20, 16:21

Merhaba, Mayıs 25'ine Moskova'ya uçak bileti aldım. Arkadaş ziyareti normalde kaç günde çıkıyor? O zamana kadar konsolosluk vize başvurularını işleme almaya başlar değil mi? Açıklamada 1 Mayıs'a kadar durduruldu yazıyor.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 24/03/20, 17:05

Merhaba, Rusya Federasyonu Hükümeti, Koronavirüs salgını nedeniyle 18 Mart tarihinden 1 Mayıs’a kadar vize başvurularını durdurduğunu bildirmiştir. Rusya Federasyonu Hükümeti tarafından Rusya’ya giriş geçici olarak yasaklanmıştır. Bu sürenin uzatılıp uzatılamayacağı öngörülememektedir. Rusya Federasyonu Hükümeti’nden yeni bir açıklama olursa sizleri web sitemizden bilgilendireceğiz. Yeni bir açıklama olmadığı sürece 1 Mayıs itibariyle EAGVS olarak Rusya vize başvurularını işleme almaya başlayacağız. Arkadaş ziyaretinde bulunacaksanız Mayıs ayına kadar davetiyenizi temin etmiş olmanızı öneririz. Rusya aile ve arkadaş ziyareti vizesi için talep edilen evrakları eksiksiz olarak hazırladıktan sonra ikamet bölgenize en yakın ofisimize iletmenizle birlikte işlemlerinize başlayacağız.

Rusya vize kaç günde çıkar sorusunun cevabı davetiye belgesini edinmiş olup olmamanıza bağlı olarak değişmektedir. Başvuru evrakları eksiksiz olarak iletildikten sonraki süreçte değerlendirme süresi 4-7 iş günü arasında değişmektedir. Davetiye temin süresi ise ortalama 20-30 gündür. Rusya Dışişleri Bakanlığı onaylı elektronik davetiyenin temin edilmiş olması bu süreçte yeterli olacaktır. Rusya arkadaş ziyareti vizesi için başvuru yapılabilecek vize tipleri aşağıdaki gibidir:

  • Tek Girişli Vize: Yalnızca 1 giriş ve 1 çıkış hakkı sağlar.
  • Çift Girişli Vize: 2 sefer giriş ve çıkış hakkı sağlar. Rusya’dan başka bir ülkeye seyahat edilecek daha sonradan Rusya üzerinden dönüş sağlanacaksa 2 girişli vize alınması önerilir.
  • Çok Girişli Vize: En az iki ve daha fazla sayıda Rusya’yı ziyaret etme hakkı sağlar. Çok girişli vize, Türkiye vatandaşına 180 günde maksimum 90 gün (toplamda veya aralıksız) kalış hakkı sağlar. AB vatandaşları ve anlaşma katılımcısı olan ülkeler için ise her 180 günde maksimum 90 gün (toplamda veya aralıksız) kalış hakkı sağlar.

EAGVS olarak evraklardan kaynaklı sorunlardan dolayı oluşabilecek sorunlara karşı Rusya vizesi işlem süresini hızlandırmak, başvuranlar için zahmetsiz bir başvuru olanağı sağlamak, başvuranların kendilerini Rusya Konsolosluğu’na daha iyi ifade edebilmelerini sağlamaya yardımcı olmak adına hizmet vermekteyiz. Rusya vize sonuçlanma süresi, gerekli evraklar ve güncel vize ücretleri hakkında bilgi almak ve hızlı başvuru gerçekleştirmek için bize +90 (212) 963 36 21 numaralı hattımızdan ulaşınız.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES