x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Çalışma Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Değerli Ziyaretçimiz Hoş Geldiniz, 

Rusya Federasyonu’na 90 gün süreli çalışmak amacıyla gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti ve diğer ülke vatandaşlarının ‘Rusya Çalışma Vizesine’ başvuru yapması gerekmektedir. Rusya Çalışma Vizesine başvuru yapmak isteyen kişilerin Rusya Federasyonu Göçmen Bürosu tarafından düzenlenen davetiyeye ihtiyaçları vardır. Rusya çalışma vizesi davetiye örneğini sayfamızın devamında bulabilirsiniz. Çalışma Vizesi 90 gün süreli ve tek girişli olarak verilmektedir. Ancak başvuru sahibi yüksek kabiliyetli bir uzman ise vize süresi daha uzun olabilir.

Rusya çalışma vizesi-Rusya işçi vizesi kalış süresi 3 ay tek girişten - 3 yıl çok girişe kadar periyodlar halinde alınan davet süresi kadar kalış ve resmi çalışma izini sağlamaktadır. Çalışma vizesi ve İşçi vizelerinin üzerinde РАБОТА ПО НАЙМУ ibaresi yer almalıdır.

Başvuru sahibi Rusya’daki Göçmen Bürosu'na başvurarak çalışma vizesinin süresini uzatabilmektedir. Çalışma vize süresinin uzunluğu, yapılan iş anlaşmasına bağlı olarak Rusya Federasyonu tarafından belirlenecektir.

Çalışma vizesi başvurularıyla ilgili karar mercii İstanbul, Antalya ve Trabzon Rusya Başkonsolosluğu ve Rusya Büyükelçiliği’dir. Bu temsilciliklerdeki vize yetkilileri değerlendirme yaparken başvuru sahibinden ek evrak isteyebilir ya da yüz yüze görüşmeye çağırabilir. Böyle bir durumda vize işlem süresinin uzayacağını unutmayınız.

Yazımızın devamında Rusya Çalışma vizesi, gerekli evraklar ve davetiye formatı hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz 2021 güncel evrak listesi ve vize prosedürü hakkında bilgi almak isterseniz help@eagvs.com adresine mail göndererek merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

rusya çalışma vizesi

Rusya Çalışma Vizesi Davetiye

Rusya'ya Çalışma yani İşçi olarak seyahat yapmak isteyen kişiler için Rusya’da faaliyet gösteren ticari kurum orijinal ya da elektronik davetiye göndermelidir. Davetiye örneğini aşağıda bulabilirsiniz. Davetiyeler Rusya Federasyonu Bakanlık (УФМС) onaylı olmak zorundadır. Rusya Federasyonu Bakanlık onayı olmadan gönderilen davetiyeler çalışma izni başvurusunda kullanılamamaktadır.  


Rusya Federasyonu Bakanlık (УФМС) onaylı davetiyeler çeşitli güvenlik kontrolleri yapıldıktan sonra  ve seyahat edecek kişinin seyahat geçmişi ve Rusya giriş-çıkışları teşkil edecek şekilde onaylanmaktadır.  
Orijinal çalışma izni davetiyesi ile hemen başvuru yapılabilmekte olup elektronik davetiye Rusya Büyükelçiliği ve Rusya Konsolosluğu onayından sonra işleme alınmaktadır. 

Rusya Çalışma Vizesi Davetiye Örneği

rusya çalışma vizesi davetiye

Rusya Çalışma İzni İçin Gerekli Evraklar

Davetiye: Rusya Federasyonu Göçmen Bürosu tarafından verilen davetiye sunulmalı.
Pasaport: Seyahat bitiminden sonra minimum 6 ay geçerliliği ve en az 2 boş sayfası olmalıdır.
Vize Başvuru Formu: İnternet sitesi üzerinden online olarak doldurulmalı. Çıktısı alındıktan sonra fotoğraf yapıştırılıp, imzalanmalı. Başvuru formu İngilizce ve Rusça olarak doldurulmaktadır.
Biometrik Fotoğraf: Güncel tarihli, arka fonu beyaz, 3,5x4,5 cm ebatlarında, önden çekilmiş fotoğraf.
Seyahat Sağlık Sigortası: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sağlık sigortası yaptırması zorunlu değildir ancak yaptırmaları tavsiye edilir. Diğer ülke vatandaşlarının seyahat tarihlerini kapsayacak en az 30 bin Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırması gereklidir.
HIV Raporu: Başvuru sahibi kendisinde HIV virüsü olmadığına dair (Eliza Testi) sağlık raporu almalıdır.

Yabancı Pasaport Sahipleri İçin Gerekli Evraklar


Oturma İzni Orijinali: Türkiye’de en azından 90 gün daimi oturma izni olan Arnavutluk, Bahreyn, Venezüella, Haiti, Mısır, İrlanda, Lesotho, Libya, Makedonya, Mali, Meksika, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Demokratik Kore Cumhuriyeti, Suudi Arabistan, İngiltere ve Kuzey İrlanda, Sierra Leone, Ekvador Ginesi, Güney Afrika, Japonya vatandaşları oturma izninin aslını sunmalıdır. Bu kişilerin oturma izni sahibi olduklarını öğrenci belgesi ve çalışma belgesi ile kanıtlamaları istenebilir. Ayrıca Türkiye’de daimi oturma izni olan, Nijerya, Angola, Afganistan, Bangladeş, Vietnam, Gürcistan, Hindistan, Irak, İran, Çin, Demokratik Kore Cumhuriyeti, Nepal, Nijerya, Pakistan, Suriye, Somali, Çad, Sri Lanka, Etiyopya vatandaşlarının da ikametgah izin belgesinin orijinalini sunması gerekmektedir.

Rusya Çalışma İzni, Rusya İşçi vize başvurularınızi inceleme ve sonuçlandırma yetkisi Rusya Büyükelçiliği, İstanbul Rusya Başkonsolosluğu ve Antalya Rusya Başkonsolosluğu ve Trabzon Rusya Başkonsolosluğu'na aittir. Çağrı Merkezi yetkililerimizi arayarak Rusya Çalışma Vizesi hakkında detaylı bilgiler alabilir, sorularınızı yöneltebilirsiniz.
rusya çalışma vizesi

daha fazla göster

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Rusya Çalışma Vizesi
R. Osmanlı 18/11/18, 18:32 Cevabı Görüntüle
Rusya da çalışmak için Türkiye den eleman götürecem bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Öğrenci Vizesi
Vize Başvuru Formu
Çalışma İzni