x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Turistik Vize Başvurusu

M.H. 16/10/23, 14:38
Merhaba 10 yıldır kurumsal bir elektrik şirketinde proje yöneticisi olarak çalışıyorum. Kasım sonunda Moskova da fuara katılmak istiyorum .Fuar katılım belgesi olmak zorunda mı katılım belgesei almadan da gidebilir miyim? Ya da Rusya turistik vize başvurusu yapsam fuar a gidebilir miyim ? Hangisi daha çabuk sonuçlanır ve kaç gün kalabilirim?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Rusya Federasyonu Türk vatandaşlarına vize prosedürlerini uygulamaktadır. Ülkeye birçok şekilde seyahat etmek mümkün. Rusya ticari vize başvurusu , Rusya turistik vizesi başvurusu , Rusya aile ziyareti vize başvurusu yapılmaktadır. Rusya da düzenlenen fuarlara katılım oldukça yüksek fakat Rusya vize değerlendirme süreci  başvuru kategorisine göre değişmemektedir. Fuar katılım göstermeniz için fuar katılım belgeniz olmaktadır fakat ülkeye vize başvurusu yapmak için fuar katılım belgesi sunmanız zorunlu değildir. Rusya turistik vize başvurusu yaparak Rusya ya seyahat edebilirsiniz. Seyahatiniz sırasında fuarları da ziyaret edebilirsiniz tabiki. Bunun dışında ülkede kalış süresi tamamıyla ne kadar süreli başvuru yaptığınız ilgilidir. Başvuru süreleri ve şu şekilde sıralayabiliriz;

Vize Başvuru ve İşlem Ücretleri:

  • 30 Gün Tek Girişli Vize
  • 30 Gün Çift Girişli Vize
  • 3 Aylık 1 Girişli Vize
  • 3 Aylık  2 Girişli Vize
  • 6 Aylık Çok Girişli Vize

     Seyahatinizden sonra 6 ay geçerli pasaport , 2 adet beyaz arka fonlu biyometrik fotoğraf, EAGVS danışmanınızın size ileteceği Rusya vize bilgi formu tarafımıza kargolamanız süreci başlatmamız için ilk adım olacaktır.   Rusya turistik vize için başvurusu yapan kişi konsolosluk talep etmedikçe başvuruya bizzat gelmek zorunda değildir. Rusya vize başvurusu yaptıktan sonra değerlendirme süreci ; Normal vize işlem süresi 7-8 iş günü,,Ekspres vize işlem süresi 3-4 iş günüdür.

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';