x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 14

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Rusya Vizesi Başvurusu, İzmir

Euroasia Global Visa Services İzmir şubesi sayfamıza hoş geldiniz. Sizler için Rusya vizesi İzmir başvurularına dair sorularınıza cevap bulabileceğiniz bir yazı hazırladık. İzmir şubesi olarak hizmet sunduğumuz şehirleri öğrenmek veya vize başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için izmir@eagvs.com e-posta adresimize e-posta atabilirsiniz. İzmir Rusya vize başvuru merkezi telefon numarası 0 (232) 335 04 19 'dir. Seçeceğiniz ileteşim kanalaıyla bilgilendirme e-postası talep edebilirsiniz. 

EAGVS Rusya vizesi İzmir başvuru merkezi Manisa, Uşak, Çanakkale, Aydın, Muğla, Isparta, Burdur ve Balıkesir illerinde ikamet eden kişilerin de vize iş ve işlemlerini gerçekleştirmektedir. Rusya vize başvurularında şahsen bulunmaya gerek yoktur. Rusya vizesi için gerekli evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlayarak İzmir ofisimize iletmeniz işlemlerinizi başlatmamız için yeterli olacaktır. Rusya vizesi İzmir'den 2023 yılında yapılacak başvurular hakkında daha fazla bilgi için ilgili bağlantıyı ziyaret ediniz.  

Rusya Vizesi İzmir'den Nasıl Alınır?

Rusya vizesi İzmir başvurusunda bulunabilmek için pasaportunuzda boş bir sayfa bulunması gerekir. EAGVS ailesinin İzmir ayağı olarak sizlere vize başvuru sürecini adım adım listeledik. Rusya vizesi seyahat süresine göre değişiklik gösterir. Bu süre kategorileri tek girişli Rusya vizesi, çift girişli Rusya vizesi ve çok girişli Rusya vizesi olarak ayrılır.

 Umuma Mahsus pasaport sahipleri Rusya vizesi başvurusunda bulunmalıdır. Bunun yanı sıra Diplomatik pasaport sahibi vatandaşlar, 90 günü geçmeyecek Rusya seyahatlerinde vize almak zorunda değillerdir. Yabancı uyruklu olup Türkiye’de oturum izni sahibi bireyler için de aynı prosedür geçerlidir. Oturum izni geçerliliklerinin Rusya seyahati bitişi itibariyle en az 3 ay sürüyor olması ve Rusya vizesine başvurmadan önce kesintisiz bir şekilde 90 gün Türkiye’de bulunmaları şartıyla vize sürecinde Türkiye vatandaşlarıyla aynı süreçten geçerler.

Seyahat amacının belirlenmesi: Vize başvuru sürecini kolaylaştırmak için seyahat kategorisinin belirlenmesi önemli bir detaydır. EAGVS İzmir şubesi olarak Rusya Ticari Vize, Rusya Aile Ziyaret Vizesi, Rusya Humaniter Vize, Rusya Transit Vize, Rusya Turistik Vize kategorilerinde sizlere hizmet veriyoruz. Bu kategorilerden size en uygun olanı yetkili danışmanımız eşliğinde seçildikten sonra istenen belgelerin hazırlığı süreci başlar. 
Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Seyahat kategorinize ilişkin belgeler danışmanımız tarafından size sunulur. Sizin tarafınızdan bu belgeler temin edildikten sonra, danışmanımız sizden belgeleri teslim alarak kontrol etmeye ve derlemeye başlar. Bu aşamada en önemli belge Voucher belgesidir. Bu belge Rusya’ya giriş yaptığınızda nerede kalacağınızı kanıtlama niteliğindedir ve karşı taraftan alacağınız bir davetiye şeklindedir. Bu belge olmadan Rusya’ya giriş yapabilmeniz mümkün değildir.
Belgelerin Kontrol Edilmesi: Başvuru esnasında bir sıkıntıyla karşılaşmamak için danışmanımız sizlerden aldığı belgeleri incelemeye başlar. Rusya Konsolosluğu tarafından istenen belgeler arasında Kiril alfabesiyle yazılması gereken belgeler olduğundan bu belgelerin kontrolü oldukça önemlidir. Yanlış bir belge olması halinde sizi haberdar eder ve yanlışlıklar düzeltilir, eksiklikler tamamlanır ve onay alacak bir başvuru dosyası uzmanımız tarafından hazırlanır.

Rusya Vizesi Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvuru dosyası hazırlandıktan sonra konsolosluğa iletilebilmesi ve başvuru dosyası incelenmesi sürecinin başlatılabilmesi için belli bir ücretin tarafımıza ödenmesi gerekir. Gerekli ücret tarafımıza banka aracılığıyla veya şahsen ödendikten sonra dosyanız konsolosluğa iletilir ve başvuru inceleme ve onay süreci başlar.
Başvuru Takibi ve Başvurunun Sonuçlanması: Saha çalışanımız başvuru dosyanızı alıp konsolosluğa ilettikten sonra başvuru değerlendirme süreci başlar. Başvurunuzun konsolosluk tarafından incelenmesi esnasında dilediğiniz zaman bizlerle iletişime geçerek başvurunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Başvurunuz sonuçlandığında yine saha çalışanlarımızdan biri sizler adına pasaportu Rusya Konsolosluğundan alır ve sizlere teslim eder. Pasaportunuzu isterseniz şubeden alabilirsiniz. Eğer talep ederseniz pasaportunuz kargo aracılığıyla da sizlere ulaştırılabilmektedir.

rusya vizesi izmir

Rusya Voucher Belgesi

Rusya vizesi başvurusunda olmazsa olmaz belgelerden biri voucher belgesidir.  Rusya vize voucher belgesi EAGVS danışmanınız tarafından temin edilecektir. Rusya vizesi için gri pasaport yani hizmet pasaportu, hususi pasaport yani yeşil pasaportu olanlara vize istenmemektedir. Umuma mahsus olan bordo pasaportluların vize alması gerekmektedir. yeşil pasaport alabilmek için devlet memuru olmak ya da ailesinden birinin devlet memuru olması gerekmektedir. yalnızca devlet memuru olmak yeşil pasaport için yeterli değildir. Aynı zamanda belli şartların da karşılanması gerekmektedir. gri pasaport görev pasaportudur. Bu pasaport yalnızca Rusya’ya görev için gidenlerin kullanabileceği bir pasaporttur. Diplomatik yani siyah pasaport sahiplerinin de 90 gün süre ile Rusya’ya vizesiz giriş hakları bulunmaktadır. Rusya vize türleri şu şekildedir.

 • Rusya turistik vize,
 • Rusya ticari vize,
 • Rusya aile ziyareti vizesi,
 • Rusya insani vizesi,
 • Rusya transit  vize,
 • Rusya öğrenci vizesi,
 • Rusya evlilik ve aile birleşimi vizesi.

Her bir vize türü için farklı evraklar istenebilmektedir. Bu nedenle evrakların ayarlanmasından önce vize türünün yani ziyaret amacının ne olduğunun belirlenmesi ve evrakların bu çerçevede toplanması gerekmektedir.

Rusya Vizesi İzmir’den Alınır mı?

Rusya vizesi İzmir’den alınabilmektedir. Rusya vizenizi almak için Rusya vizesi İzmir ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Rus vize başvurularında başvuru merkezinde şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. Gerekli evraklar toplandıktan sonra evraklarını ister kargoyla ister şahsen gelerek EAGVS İzmir ofisine teslim edebilirsiniz. EAGVS Rusya vize başvurularını evrak takibini ve vize sonuç sürecini takip etmektedir. Vize çıktıktan sonra pasaportu İzmir ofisimizden teslim alabilir veya adresinize kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz. 

Rusya Vizesi İzmir Başvuru Merkezi Nerede?

EAGVS Rusya Vizesi İzmir Başvuru Merkezi Konak’ta yer almaktadır. Rusya Vizesi İzmir Başvuru Merkezi pazartesiden cumaya saat 08.30 ile 18.00 arasında, cumartesi günleri ise 10.00 ile 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

İzmir’den Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rusya Vize Başvurusu için belgelerin eksiksiz bir şekilde hazır olması gerekmektedir. Rusya vizesi için evraklar şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Pasaportun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 • Pasaportta yırtık olmamalıdır.
 • Pasaport yazıları okunabilir olmalıdır.
 • Pasaport içerisinde vize için en az 2 boş sayfa bulunması gerekmektedir.
 • Rusya vizesi için çekilmiş fotoğraf olmalıdır. 
 • Fotoğraf biyometrik olmalıdır.
 • Fotoğrafın arka fonu beyaz olmalıdır.
 • Yetkilimizin size ileteceği Rusya vize bilgi formu doldurulmalıdır. Formda özellikle Rusya'ya giriş yapacağınız şehir bilgisini ve en uzun süre konaklama gerçekleştireceğiniz şehir bilgisini belirtmelisiniz.
 • Voucher belgesi olmalıdır. Bu belge turistik vizeler için geçerlidir. Yabancı turist kabul belgesi anlamına gelmektedir. Rusya Federasyonu Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından görevlendirilen bir kurumdan alınması gerekmektedir. bu konuda varsa seyahat acentesi, yoksa danışman firma yardımcı olmaktadır.
 • Aile ya da arkadaş ziyareti amacı ile giden kişilerin davet mektubu bulunmalıdır.
 • Seminer ve benzeri faaliyetler için ya da ticari amaç ile gidenlerin de davetiyesi olması gerekmektedir.
 • Öğrenci vizesi alacak olan kişilerin eğitim görecekleri kurum ile ilgili her türlü bilgiyi evraklar arasında ilave etmesi gerekmektedir. 
 • Vize başvurusu için konsolosluklara şahsen gidilmemektedir. Aracı firmalar postayolu ile bu işlemi gerçekleştirmektedir.
 • Başvuru evraklarında hata olduğu durumlarda vize iptal edilmektedir. Doğru beyan çok önemlidir. Sahte belge gösterenler için sadece vize reddi değil, cezai işlem de uygulanabilmektedir. 
 • Vizenin seyahatten en az 10 gün önce alınmasında fayda vardır.
 • Vize olumsuz değerlendirilirse itiraz hakkı bulunmaktadır. eksik belge sebebi ile vize reddedildiyse belgeler tamamlanarak yeniden değerlendirilmesi talep edilebilir.

2023 Rusya Vize Randevu

Kısa süreli (turistik, ticari, ziyaret, transit vb.) vize başvuruları için 2023 Rusya vize randevu alınmasına gerek yoktur. Rusya vizesi tek girişli ya da çok girişli alınabilmektedir. İki girişli vize de bulunmaktadır. Bu vize ile yalnızca iki ülkeye giriş yapılabilmektedir. İşlemlerini aracı firma ile gerçekleştirecek kişilerin randevu alma gibi bir durumları bulunmamaktadır. Ayrıca Türk vatandaşları elektronik vize de alabilmektedir. Randevu konsolosluğa evrak teslimi için alınmaktadır. Bu süreçte ücretlerinde ödenmiş olması gerekmektedir. randevu tarihi ve saati seçilebilmektedir. En uygun tarih ve saate randevu alınabilmektedir. Rusya vizesi genel olarak 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Acil durumlarda bu süre 2 güne kadar düşebilmektedir. Ekspress vize alabilmek için ek ücret ödemek gerekmektedir. pasaport vize onaylandıktan sonra kargo yolu ile kişiye ulaştırılmaktadır. Rusya e-vize uygulaması da gelmiştir. Bu uygulama ile yalnızca St. Petersburg ve Leningrad bölgelerine giriş yapılabilmektedir. Bu bölgelere gidecekler elektronik vizeye başvurarak kolayca bu vizeyi alabilir ve bu bölgelere giriş yapabilir. 

Rusya Ekspres Vizesi Nedir? İzmir

Rusya seyahatlerini acilen yapmaları gereken bireyler için büyük rahatlık sağlayan Rusya ekspres vize uygulaması başvurulduktan sonra genel olarak 36 ile 48 saat arasında sonuçlanır. Dolayısıyla seyahatleri acil olan tüm danışanlarımıza önerdiğimiz bir vize çeşididir. Rusya ekspres vize ücreti, standart Rus vize ücretinden farklıdır. Rusya ekspres vize ücreti ve başvuru hakkında ayrıntılı bilgiyi İzmir ofisimiz yetkilisinden alabilirsiniz. Turistik, ticari kategorilerinden tek, çift ve çok girişli Rusya vize ücretlerini sayfamızın devamından görüntüleyebilirsiniz. 

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar? İzmir

İzmir ve hizmet verdiğimiz diğer illerden yapacağınız Rusya vizesi başvuruları Rusya İzmir Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmeye alınır. Başvuru kararlaştırılma süresi genel olarak 4-10 iş günü sürer ve bu süreç konsolosluk yoğunluğu, belgelerde eksiklik veya hata, konsolosluk tarafından istenen ek belge taleplerine göre değişebilir.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0 (232) 335 04 19 numaralı telefonumuzdan veya izmir@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

rusya vizesi 2020

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İzmir Rusya Vize Başvuru Merkezi
N. Gürsel 04/11/19, 12:32 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben İzmir'de yaşamaktayım. Gezip görmek amaçlı eşimle birlikte yılbaşında Rusya'ya gitmek kısa bir tatil yapmak istiyorum. Daha önce hiç vize almadım Bordo pasaportumu da yeni çıkardım. İşlerim çok yoğun olduğu için vize başvurumda yardımcı bir destek arıyorum. İzmir Rusya vize başvuru merkezi adresinizi iletebilir misiniz
Rusya Vize Randevu İzmir
M. Yener 25/03/20, 17:26 Cevabı Görüntüle
Dokuz Eylül Üniversitesi Film Tasarımı ve Yazarlık Bölümü’nden mezunum. Sigortalı bir işte çalışmıyorum. Film sektöründe uluslararası uzun kısa metraj ödüllerim, medya haberlerim mevcut. Rusya vize randevu İzmir’den nasıl alınıyor? Moskova Güzel Sanatlar Akademisi atölye grubu üyesi olarak başvurum kabul edildi. Atölye Haziran ayında. Ek olarak Rusya vize başvurusunda hangi evrakların tamamen orijinal olması gerekir? Başvuru merkezinize gelerek başvuru işlemleri hakkında bilgi almak istiyorum.
İzmir Rusya Vize İşlemleri
H. Erdoğan 04/11/19, 14:27 Cevabı Görüntüle
Merhaba, şirketimizin belirli projeleri eşliğinde Rusyaya gitmek istiyorum ancak vizeyi bizim almamız gerekiyor alacağımız vize insani vize kapsamına da giriyor. Bordo pasaportum var süresinin dolmasına da bir sene var. İzmir Rusya vize işlemleri için en yakın nereden başvuru yapabilirim?
Rusya Vizesi İzmir
M. Kaya 16/10/19, 14:44 Cevabı Görüntüle
İyi günler, Ben İzmirde oturuyorum ve çalışıyorum. Arkadaşım Rusya’da çalışıyor ve bende onun yanına gitmek istiyorum. Bende Rusya’da onunla birlikte çalışmak istiyorum. Ama öncelikle ziyaret amacıyla gitmeyi düşünüyorum. Şimdi turistik vize hakkında bilgi almak istiyorum ama çalışmayı da düşündüğüm için oturma izni hakkında ve çalışma vizesi hakkında da bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Rusya vize işlemler İzmir ilinden nasıl yapılır? Şimdiden sizlere teşekkür ederim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';