x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 36 21

Eposta

help@eagvs.com
ask@eagvs.com

Rusya Vize Başvuru, İstanbul

Merhaba değerli ziyaretçimiz. Euroasia Global Visa Services İstanbul şubesi olarak, İstanbul ve çevredeki şehirlerden yapmayı planladığınız Rusya vizesi İstanbul başvurularınız için sizlere yardımcı olacak  bilgileri derledik. Yazımızın devamında Rusya vizesi için gerekli evraklar, başvuru süreci ve başvuru ücretleri ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz. İstanbul şubesi olarak danışmanlık hizmeti verdiğimiz tüm şehirleri öğrenmek ve aklınıza takılan soruları öğrenmek için help@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilir veya şubemizi 0 (212) 963 36 21 numarasından arayabilirsiniz.

Rusya Vize Randevu İstanbul

Rusya vize randevu İstanbul'dan alınmadan başvuru işlemi konsolosluk yetkili aracı kurum ile yapılır. Rusya vizesi almak mecburiyetinde olan pasaport türleri Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi pasaport türleridir. Diplomatik pasaport sahibi bireyler ise, 90 günü aşmayan Rusya seyahatlerinde vize almakla yükümlü değildirler. 90 günü aşan seyahatlerde Rusya vizesi İstanbul başvurusunda bulunabilirler. Türkiye oturum sahibi yabancı uyruklu bireyler için de Rusya vizesi için aynı şartlar geçerlidir. Ek olarak yabancı uyruklu bireyler için oturum izni geçerliliğinin Rusya seyahati bitiminden itibaren en az 3 ay sürüyor olması gerekli ve vize başvurusu yapmadan önce en az 90 gün Türkiye’de bulunmuş olmaları gerekmektedir. Rusya vizesi başvurusu için bir diğer şart ise pasaportta boş bir sayfa bulunması şartıdır. Rusya vizesi pasaporta eklenen bir etiket olduğundan dolayı pasaportta Rusya vizesi için ayrı ve boş bir sayfa bulunmalıdır. Ayrıca başvuru yapacak pasaport sahibinin pasaport geçerlilik süresi seyahat dönüş tarihinden sonra 6 ay daha devam etmelidir.

Rusya Ekspres Vizesi Nasıl Alınır. 

Bu vize türü, acil olarak Rusya’ya seyahat etmeniz gereken durumlarda kullanılır. Yapacağınız başvuru 36-48 saat içinde karara bağlanır. Rusya Ekspres vizesine başvuru yapabilmek için gereken belgelere ve detaylı bilgiye Rusya vip vize ulaşabilirsiniz.

rusya vizesi istanbul

Rusya Vizesi İstanbul'dan Nasıl Alınır

Rusya vizesi İstanbul'dan nasıl alınır? Rusya vizesi başvurusu esnasında geçireceğiniz tüm süreci sizler için kısaca derledik:

 • Seyahat amacının belirlenmesi: Öncelikle başvuru yapmanız gereken vize kategorisi belirlenmelidir. Bu durumda sizlere uzmanlarımız yardım eder ve en uygun kategori belirlenir. EAGVS İstanbul şubesi olarak sizlere;
  • Rusya Turistik Vize
  • Rusya Ticari Vize
  • Rusya Aile Ziyaret Vizesi, 
  • Rusya Humaniter Vize, 
  • Rusya Transit Vize kategorilerinde danışmanlık sunmaktayız. Kategoriniz ile ilgili bilgi ve gerekli evraklara ilgili kategori üzerindeki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. En güncel bilgi için şubemizle iletişim kurabilirsiniz.
 • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Seyahat kategoriniz için istenen belgeler sizlerin bilgisine sunulur. Vize kategorinizin belirlenmesi, belge hazırlığı esnasında zaman kaybetmemeniz açısından önemlidir. Hazırlamış olduğunuz belgeleri ofisimize ziyaret ederek ya da kargo vasıtasıyla bizlere ilettikten sonra belgelerin kontrol edilmesi ve başvuru dosyasının hazırlanması süreci başlar.
 • Belgelerin Kontrol Edilmesi: Danışmanlarımız sizden alınan belgeleri titizlikle kontrol eder ve başvuru dosyasını hazırlar. Yanlış ya da eksik belgeyle karşılaşmamak için belgelerin kontrol edilmesi ve uzmanlarımız tarafından başvuru dosyası haline getirilmesi önemlidir.
 • Rusya Vizesi Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvuru harcı, işlem ücretleri, konsolosluk tarafından istenen ücret ve danışmanlık hizmeti bedelimizin dahil olduğu ücreti ödemeniz halinde başvurunuz işleme alınır. Başvuru ücretini şahsen ödeyebileceğiniz gibi banka aracılığıyla yetkilimizden alacağınız hesap numarasına da yatırabilirsiniz.
 • Başvuru Takibi ve Başvurunun Sonuçlanması: Yetkililerimiz vakit kaybetmeden hazırladıkları başvuru dosyasını sizler adına konsolosluğa ulaştırır. Başvurunuzun incelenmesi esnasında danışmanımız bu süreci takip eder dolayısıyla siz de dilediğiniz zaman bizlere ulaşarak başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.
 • Pasaportun Teslim Edilmesi: Başvurunuz karara bağlandıktan sonra saha çalışanlarımız pasaportunuzu konsolosluktan teslim alır. Siz de dilerseniz şubemizi ziyaret ederek dilerseniz kurye aracılığıyla pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

Rusya vizesi başvurusunda en kritik belge Voucher belgesidir.

Voucher Belgesi Nedir ve Nasıl Alınır? İstanbul

Rusya Konsolosluğu başvurunuzu değerlendirmeye alabilmek için öncelikle Voucher belgesi talep eder. Voucher belgesi, vize aldıktan sonra Rusya’ya seyahat edecek ziyaretçilerin nerede konaklayacağını belgeledikleri bir evrak türüdür. Voucher belgesini kalacağınız yerden temin etmeniz gerekir. Örneğin Rusya’da geçireceğiniz süre boyunca bir evde konaklayacaksanız, kalacağınız evdeki bireylerden bir davetiye e-postası talep edebilir ve bu e-postanın çıktısını alarak Voucher belgesi olarak kullanabilirsiniz. Şayet bir otelde konaklamayı planlıyorsanız yine aynı şekilde, kalacağınız otelden orda kalacağınızı belirttikleri bir e-postayı Voucher belgesi olarak kullanabilirsiniz. Bu belgeleri maalesef kendiniz hazırlama imkanınız yoktur. Mutlaka karşı taraftan davetiye alınması gerekir.

Rusya Vizesi Kayıt Zorunluluğu Nedir? İstanbul

Rusya vizesi alarak ülkeye giriş yaptıktan sonra maksimum 7 iş günü içerisinde gerekli makamlara registratsia (kayıt) yaptırmak mecburidir. Yaptırılacak kayıt göç bürosu tarafından istenmekte olup, Rusya’ya gelişinizle ilgili bilgileri kayıt altında tutabilmek içindir. Eğer Rusya’da 7 günden daha az kalmayı düşünüyorsanız bu kaydı yaptırmakla yükümlü değilsiniz. Bu uygulama sadece Rusya’da 7 günden fazla kalacak yabancılar içindir ve gidilecek bölgeye göre değişiklik gösterir.

Rusya Vize Ücreti İstanbul

Rusya vizesi ücreti İstanbul ve diğer şehir ücretleri arasında fark yoktur. Rusya vize ücreti sabittir. seyahat süresi ve vize kategorisine göre değişiklik gösterir. Yabancı uyruklu bireylerden talep edilecek vize başvuru ücreti farklı olabilir. Doğru ve güncel bilgi için şubemizle iletişime geçiniz. 

Rusya Vize Başvurusu Kaç Günde Karara Bağlanır? İstanbul

Konsolosluğa sunulan başvuru dosyasında eksik veya hatalı belge olmadığı takdirde karar süreci 4-10 iş günüdür. Tabi bu süre konsolosluk yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Bu sebeple Rusya seyahatinizin aksamaya uğramaması için vize başvurunuzu seyahat tarihinden en az 2 hafta önce yapmanızı tavsiye ederiz.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0 (212) 963 36 21  numaralı telefonumuzdan veya help@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Rusya Vizesi Altunizade
A. Akınal 11/10/19, 13:37 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben İstanbul Altunizade 8 senedir çocuk bakıcılığı yapmaktayım. Aslen Makedonya vatandaşıyım İstanbul’ da oturma iznim var fakat yabancı pasaport sahibiyim. Rusya’da yaşayan arkadaşlarımın yanına gitmek istiyorum. Rusya vizesi Altunizade’den acenteniz ile nasıl görüşme sağlayabilirim? Vize başvurusunu yaptıktan kaç gün sonra bir cevap alabilirim izin zamanıma denk gelmesi benim için önemli başvurumun olumsuz yönde sonuçlanma olasılığı nedir?
Rusya Vize Merkezi Harbiye
T. Erdoğan 11/10/19, 13:11 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, İstanbul Harbiye’ de yaşıyorum yıllık iznim için Rusya’ya bir tatil planı yaptım. 15 günlüğüne Rusya vizesi almak istiyorum. Rusya vizesi için Harbiye’ den acenteniz aracılığı ile nasıl vize başvurusunda bulunabilirim, bunun için gereken tüm evrakları ve sürecin işleyişini cevabınız da belirtir misiniz? Harbiye’ de ya da yakın konumda bu konuyla ilgili danışmanlık hizmetiniz var mı?
Rusya Vizesi İstanbul Başvuru Merkezi
E. Akfırat 19/03/20, 02:19 Cevabı Görüntüle
İstanbul Beylikdüzü’nde yaşıyorum. Arkadaşlarımla beraber Rusya’ya müzik atölyesi için gideceğiz ve orada 3 gün kalıcaz. Rusya vizesi İstanbul’dan almak için nereye başvuru yapacağız. Yardımcı olabilir misiniz?
Rusya Vizesi İstanbul Telefon
L. Kızılcık 07/02/20, 16:56 Cevabı Görüntüle
Kolay gelsin. İstanbul’da bir ofiste çalışıyorum. Rusya vizesi İstanbul yapacağımız kısa süreli Moskova gezisi için toplam masraf hakkında bilgi almak istiyoruz. Mümkünse Rusya vizesi İstanbul telefon numara ve ulaşım bilgilerini de iletebilir misiniz?
Rusya Vizesi Taksim
B. Demirpolat 05/02/20, 16:59 Cevabı Görüntüle
Merhaba. İstiklal'de restoranda çalışıyorum. Rusya vizesi Taksim yakınlarında başvuruyu gerçekleştirebilir miyim? 2020 yılında Rus vizesine zam geldi mi?
Rusya Vize Randevu İstanbul
Y. Yıldız 04/11/19, 13:55 Cevabı Görüntüle
Merhaba, kısa süreli Rusça dil eğitimi için Rusya'ya gitmek istiyorum Bordo pasaportum var. İstanbul'da üniversite okuyorum daha önce kısa süreli bir Rusya vizesi aldım ama süresi doldu. Rusya vize randevu İstanbul'dan nasıl alınıyor?
Rusya Vizesi İstanbul
N. Karagöl 15/10/19, 13:55 Cevabı Görüntüle
Emekliyim. Eşim ve çocuklarımla birlikte Rusya’ya tatil için gitmeyi planlıyoruz. Rusya vizesi İstanbul başvuru merkezi nerede? Rusya vizesi için hangi evrakları hazırlamam gerekiyor? Bize yardımcı olabilir misiniz? Cevabınızı bekliyor olacağım. Şimdiden teşekkür ederim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';