x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vizesi Yeşil Pasaport

B. Kopel 16/12/19, 11:20
Devlet memuruyum. Rusya, yeşil pasaporta vize istiyor mu pek bilgi sahibi değilim o yüzden sizlere danıştım bu konu hakkında bilgi verir misiniz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Rusya, yeşil pasaport ve gri pasaport sahiplerinden kısa dönemlik seyahatlerinden vize istemez. Bununla birlikte lisanslı ve iş akdi bulunan şoförler de kısa süreli Rusya vize işlemlerinden muaftır. Yapmanız gereken seyahat nedenine karar vererek vize türü ve vize süresini belirlemektir. Bunun ardından vize türüne göre hazırlamanız gereken evrak ve belgeleri hatasız bir şekilde sunmanız gereklidir. Evraklarınızı bize göndererek vize başvuru işlemini başlatmış olursunuz. Belgelerinizi ayrıntılı bir şekilde kontrol altında tutarak herhangi bir hataya yer vermemiş oluruz. Böylelikle başvuru sürecinde bir pürüz yaşanmamış olur. Belgelerinizi onaylatmak için yetkili kurumlara yani Rusya Başkonsolosluğu ve Rusya Büyükelçiliği’ne iletiriz. Yetkili makamlardan başvurunuza karşı olumlu sonuç aldığımızda pasaportunuzu adresinize teslim ederiz ya da sizler dilerseniz şubemizi ziyaret ederek teslim alabilirsiniz. 

Yeşil pasaport, belli mertebedeki devlet çalışanlarına verilen pasaport türüdür. Seyahatlerinde yeşil pasaport kullanacak olan yolcular; Bordo (Umumi) pasaportlular için vize tabiyeti bulunan 67 ülkeye vizesiz giriş hakkına sahiptir. Yeşil pasaport sahipleri sadece defter bedeli ödemektedir. Pasaport harcından ve diğer ödemelerden muaftır. 

Rusya vizesi yeşil pasaport sahipleri için geçerli bir prosedür değildir. Rusya seyahatleri için ya da herhangi bir ülkeye ziyaret için pasaport türünüz elbette önem taşımaktadır. Rusya seyahati için kullanacağınız yeşil pasaport sayesinde Rusya vize başvurusu yapmak zorunda değilsiniz. 

Saygılarımızla,

Evrim

N. Ilgaz 02/01/20, 09:58

Merhaba. Rusya seyahatim için sizlerden bir almak için yazıyorum. Annem öğretmen olduğunu için yeşil pasaporta sahibim. Rusya vizesi yeşil pasaport ile verilir mi?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 02/01/20, 10:00

Merhaba Nazlı Hanım, hoş geldiniz. Rusya’ya gerçekleştirmek istediğiniz seyahate yönelik gerekli içerikleri sizlere sunacağız. Hususi (Yeşil) pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının birçok ülkeye vizeden muaf olarak seyahat edebileceklerini belirtmek isteriz. Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Rusya vizesi almalarına gerek görülmemiştir. Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının da 90 günü geçmemek koşuluyla Rusya seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Bu karar Rusya ile Türkiye arasında yapılan anlaşma ile yürürlüğe girmiştir. Euroasia Global Vize Merkezi olarak Rusya vizesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hangi pasaport ile vizeden muaf olup olamadıklarını belirtmiş olduk. Rusya vizesi yeşil pasaporta sahip olduğunuz için Rusya’ya seyahat ederken herhangi bir belge hazırlamadan ülke seyahatinizi gerçekleştirebiliriz. Ülkeye farklı bir amaç için seyahat ediyorsanız bazı belgeler konsolosluk tarafından talep edebilir. Euroasia Global Vize Merkezi olarak siz değerli seyahat severlerimize bu konu hakkında gerekli bilgileri sunmak için verdiğimiz iletişim bilgileri ile bizlerle iletişime geçebileceğinizi belirtmek isteriz. Sahip olduğunuz pasaport türüne göre farklılık gösteren, seyahat türünüze göre gereken işlemler bilmek ve gerçekleştirmek isterseniz Euroasia Global Vize Merkezi ile dileğiniz vize işlemelerini tamamlayabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';