x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vize Randevu

Rusya Federasyonu yasalarına göre Rusya'ya seyahat edecek olan Umuma Mahsus (Bordo) Pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması zorunlu gösterilmiştir. 25 Temmuz 2019 tarihinde çıkan yasaya göre Hizmet (gri), Hususi (yeşil) Pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almasına gerek kalmamıştır. Diplomatik (Siyah) Pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için ise 90 gün boyunca Rusya’ya vizesiz girip çıkma hakkı verilmiştir ve transit geçiş hakkı sunulmuştur.

Rusya seyahatinde bulunacak kişiler için yapacağınız vize başvurularınız online sistem üzerinden yapılmaktadır. Bu sebeple Rusya vize başvurunuz için randevu almanıza gerek yoktur. Vize işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştiriyoruz. İkamet bölgenize en yakın ofisimizden Rusya vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Rusya Vize Randevu İşlemi

Online sisteme girmeden önce vize türünü  ve seyahat sayınızı belirlemeniz gerekmektedir. Vizenizi tek girişli, iki girişli ve çok girişli olarak alabilirsiniz. Tek girişli vizelerde ülkeye 1 giriş ve 1 çıkış hakkınız bulunmaktadır. İki girişli vizelerde ülkeye 2 kez girebilir ve ülkeden 2 kez çıkabilirsiniz. Çok girişli vizelerde ise 180 gün içerisinde en fazla 90 gün kalacak şekilde 2 defadan fazla girebilir ve çıkabilirsiniz. Bu sürenin aşılması durumunda Rusya Federasyonu yasalarına göre Rusya’ya giriş hakkınızı kaybetmiş bulunursunuz. Ayrıca Turistik amaçlı yapılan vize başvuruları Tek Girişli Vize olarak onaylanmaktadır. Ülkeye giriş çıkış sayınızı belirtmeniz gerekmektedir. Ülkeye giriş çıkışınız vize ücretinizi de etkileyecektir. Rusya vize türleri seyahatinizin amacına göre değişiklik göstermektedir. Rusya’da 90 güne kadar olan vize türleri aşağıda belirtilmiştir.

rusya vize randevu

Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar: Rusya e-vize başvurunuz için en az 6 ay geçerliliği bulunan, yıpranmamış ve sayfaları eksiksiz pasaportunuz bulunmalıdır. 2 adet 35*45 mm ölçülerinde renkli ve güncel biyometrik ya da vesikalık fotoğrafınız bulunmalıdır. Ve son olarak Rusya vize talep formunu doldurmanız gerekmektedir. Rusya vize talep formunu size göndereceğimiz belge üzerinden eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız. Eğer vizeniz onaylandıktan sonra beyan ettiğiniz bilgilerin doğru olmadığı tespit edilirse vizeniz iptal edilir ya da Rusya Federasyonunun yasalarına göre kişiye cezai işlem uygulanabilir.

Vize başvurunuzu Rusya'ya seyahat etmeyi planladığınız tarihten en az 7-10 gün önce yapmanız önemli bir detaydır. Vize başvurunuzu geç yapmanız durumunda vize başvuru sürecinde bir olumsuzlukla karşılaşmanız durumunda seyahatiniz iptal olabilir. EAGVS bilgi formunu doldururken özellikle Rusya’da seyahat edeceğiniz şehrin adını not düşmeniz gerekmektedir. Evraklarınızı doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olsa bile vizenizin olumsuz sonuçlanma ihtimali her vize başvurusunda olduğu gibi Rusya vize başvurusında da bulunmaktadır.Ancak evraklarınızı eksiksiz ve doğru şekilde sunarsanız bu ihtimalin oldukça düşük olduğunu söyleyebiliriz. Vize başvurunuzu reddedildiğinde size ret nedeni bildirilir. Ret gerekçesiyle ilgili düzeltmeler yapıldıktan sonra itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Fakat tekrar incelenmesi gerektiğinden dolayı sonuçlanması zaman alabilir.

Rusya Turistik Vize Randevu

Rusya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize almak Rus yasalarına göre zorunlu gösterilmiştir. Fakat Rusya Turistik vize başvurunuz için randevu almanıza gerek yoktur. Çünkü vize başvurunuzu Rusya e-vize sisteminden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Online başvuru formunu doldururken Rusya’ya gidiş amacınızı Turistik olarak belirtmelisiniz. Rusya’ya seyahat edecek kişilerin yaptığı vize başvurusu Tek Girişli Vize olarak onaylanmaktadır. Başvuru sahibinin Rusya’da turistik amaçlı kalma talebinde bulunduğu gün kadar vize verilir. Vize başlangıcınız sizin talep ettiğiniz tarihte başlayıp, sizin talep ettiğiniz tarihte biter. Bu sebeple vize formunu doldururken istediğiniz vize tarihlerini doğru doldurduğunuzdan emin olmalısınız. Vize sürenizi otel rezervasyonlarına uygun ayarlamanız önemlidir. 

Rusya Ticari Vize Randevu

Rusya da fuara katılmak için vize almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Televoy numarası alması gerekmektedir. Eğer fuara gidecekseniz, talep formunda ne amaçla vize istediğinizi belirtmeli ve yetkililerimizi bu konuda bilgilendirmeniz gerekmektedir. Eksik ve hatalı doldurulmuş form vize sürecinizi de etkiler. Vize talebiniz reddedilir ya da vizenizi almışsanız vizeniz iptal edilir. Form doldurma işlemi sırasında yetkililerimize ulaşıp destek almanızı tavsiye ederiz.

Rusya E-Vize Süresi

Rusya Elektronik Vize 60 gün içinde maksimum 16 gün konaklama imkanı vermektedir. Daha uzun süreli kalışlar için Rusya Büyükelçiliği himayesinde görev yapan Konsolosluk vize merkezlerine başvuru yapılması gerekmektedir.

Rusya E-Vize Ücreti

Rusya Elektronik Vize Ücreti (konsolosluk harç bedeli) 120 Dolar olarak belirlenmiştir. 6yaşının altında çocuklar için ücret alınmamaktadır.

Rusya E- Vize Sonuçlanma Süresi

Rusya Elektronik Vize için başvuru yapacak kişiler en az 4 gün önce online başvuru formunu doldurmalıdır. Form İngilizce olarak sunulmuştur. Ayrıca, başvuru anında dijital ortamda bir fotoğrafınızın bulundurulması gerekir.

rusya vize ücreti

Rusya Vize Randevu İstanbul

Rusya vize randevu İstanbul'dan başvuruda bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni bulunan başka ülke vatandaşları vize başvurularını online olarak yapabilirler. Online vize başvurusu randevu almadan  ve beklemeden vize olmanızı sağlayan bir uygulamadır. Vize işlemlerine başlamadan önce seyahatinizin amacını ve sayısını belirlemelisiniz. Bu bilgileri başvuru formunda belirtmeniz gerekmektedir. Sizden talep edilen online başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmanız oldukça önemlidir. Formu yanlış doldurduğunuz tespit edildiği takdirde vize başvurunuz onaylanmayabilir. Ya da onaylanmışsa vizeniz iptal olur ve cezai bir işlem uygulanabilir.  

Rusya vize başvurularında bölge ayrımı bulunmadığından dolayı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Rusya vizeleri online olarak yapılır. 

Rusya E-Vize Randevu Ankara

Ankaradan ve Türkiye’nin her yerinden Rusya vize başvurusu yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları randevu almaya gerek kalmadan online olarak yapabilirsiniz. Online başvurunuzu sizin adınıza hem hafta içi hem hafta sonu yapmaktayız. Rusya Vize randevu Ankara’dan alınmamaktadır. Başvurunuz online gerçekleştirildiği için Rusya vizesi pasaporta işlenmez. Rusya vize başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde e-vizeniz e-mail yoluyla size gönderilir. Size ulaşan vizenizi çıktı alabilirsiniz. Vizenizi Rusya seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurmanız zorunludur. Bununla birlikte pasaportunuzu da yanınızda bulundurmakla yükümlüsünüz. 

Rusya Vize Randevu Edirne

Edirne ve tüm Türkiyeden yapacağınız vize başvurunuz için de randevu almanıza gerek yoktur. Rusya'ya seyahat etmek için yapacağınız vize başvurunuzu online olarak başvuru formunu doldurarak yapabilirsiniz ve vizenizi kolaylıkla alabilirsiniz. Vize başvurunuzu seyahat etmeyi planladığınız tarihten en az 7 gün önce yapmanız önemlidir. Başvurunun geç yapılması vize alma sürecinde oluşabilecek aksaklıklar olması durumunda seyahatinizin iptaline sebep olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için başvurunuzu erkenden yapmalı ve formdaki bilgilerinizin eksiksiz olmasına özen göstermelisiniz. Rusya/ Moskova vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgi almak için Rusya vizesi Edirne ofisimize ulaşabilirsiniz. 

Rusya Vize Randevu Antalya

Rusya/ Moskova seyahati için randevu almaya gerek yoktur. Antalyadan ve tüm Türkiyeden Rusya/ Moskova seyahati için yapacağınız vize başvurularınızı randevusuz bir şekilde online olarak yapabilirsiniz. Randevusuz bir şekilde yapmış olduğunuz vize başvurunuz eksiksiz ve doğru olduğu takdirde vizenizi kolaylıkla alabilirsiniz. Başvurunuz online bir şekilde yapıldığı için Rusya vizesi pasaporta işlenmez. Başvurunuzu talep formunu doldurarak yapabilirsiniz. Pasaporta işlenmiş Rusya vizeniz belirtmiş olduğunuz iş veya adresinize tarafımızca gönderilir. Vize süreniz dolmadan ülkeden çıkışınızı yapmanız gerekmektedir. Ülkeden çıkışınızı yapmadığınız takdirde yüklü miktarda cezai yaptırımla karşılaşabilir ve bir daha ülkeye seyahat edemeyebilirsiniz.

Rusya vize başvurusunda vize ücreti vizenizin türüne, amacına, ülkeye giriş çıkış sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Rusya vize iptal edildiği takdirde vize ücretinin iadesi yapılmamaktadır. Seyahatinizin amacına ve giriş çıkış sayına bağlı olarak değişen güncel vize ücretiniz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. 

rusya vize randevu

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Rusya Vize Randevu Nasıl Alınır
E. Önen 05/11/19, 15:29 Cevabı Görüntüle
Rusya'ya kızımla birlikte seyahat edeceğim, İstanbul ikametliyiz. Seyahat planımız Haziran ayınadır. Rusya vize randevu nasıl alınır?
Rusya Vize Randevu Ankara
E. Avcıoğlu 25/03/20, 16:46 Cevabı Görüntüle
Merhaba, İki kişi Mayıs ayında Rusya konferansa katılım amaçlı turist vizesi alarak Rusya seyahati planlıyoruz. İkimiz de şirket çalışanıyız. İş yerimiz Çankaya Esat civarında. Rusya vize randevu Ankara’dan almak için ne yapmamız gerekir? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.
Rus Vize Randevu
L. Turan 25/03/20, 16:01 Cevabı Görüntüle
İş görüşmesi amacı ile Rusya şirket davetiyesi alacağım (Amazon Russia). Şu anda da Türkiye’de bir yazılım firmasında çalışıyorum. Standart süreçte başvuruyu Nisan ayında yapmayı planlıyordum, fakat salgın nedeniyle görüşmeyi Temmuz ayına erteledik. Başvuruyu da Temmuz ayında yapacağım. Rus vize randevu nasıl alınıyor? Rusya vizesi için bankada yüklü miktarda para göstermem gerekir mi? Şu an çalıştığım şirketin Rusya’daki şirket ile irtibatım olduğunu bilmesini istemiyorum. Türkiye’deki şirketten de antetli kağıda izin yazısı almam gerekir mi?
Rusya Elektronik Vize Randevu
Z. Turdu 03/12/19, 11:30 Cevabı Görüntüle
Merhaba kolay gelsin. Bir yerden duyduğuma göre Rusya'ya elektronik vize sistemi ile başvuruda bulunabileceğimize dair. Bu elektronik vize sistemi nasıldır, nereden bulabilirim? Bunun için randevu oluşturmak gerekiyor mu?
Rusya Vize Randevu Almak
D. Akdeniz 19/11/19, 11:18 Cevabı Görüntüle
İyi günler, ben yıllık iznimde ailemle birlikte Rusya’ya seyahat edeceğim. Fakat işlerim çok yoğun Rusya vize Randevu nasıl alınır? Ya da almak şart mıdır? Sorumu yanıtlarsanız sevinirim.
Rusya Vize Randevu 2020
A. Reisoğlu 21/10/19, 15:58 Cevabı Görüntüle
Rusya vize randevu 2020 yılbaşı için kendim alabilir miyim?
Rusya Vize Başvurusu Randevu
A. Demir 18/10/19, 10:40 Cevabı Görüntüle
Selam, Rusya vize başvurusu randevu sistemi tam olarak ne açıklarmısınız? Bu işlem alacağım vize için gerekli mi randevu yapmazsam başvuru gerçekleştiremez miyim? Ben gezmek amaçlı gitmek istiyorum alacağım Turistik vize için geçerli mi randevu sistemi? Her kaynakta farklı bir bilgi var bu konuda daha önce de sayfanızdan bazı sorularıma cevap bulduğum için tekrar size sormak istedim gerçekten çok yardımcı oluyorsunuz tekrar soru mu cevaplarsanız mutlu olurum.
Rusya Vize Randevu Alma
M. Koç 17/10/19, 14:34 Cevabı Görüntüle
Merhabalar birkaç ay sonra Rusya’ya gitmek oraları gezmek istiyorum ve daha önce gitmediğim için açıkçası işleyişi pek bilmiyorum. Rusya vize randevu alma işlemi varmış sanırım bu işlemi nasıl gerçekleştirebilirim, randevu almam şart mı ? Bana neler yapmam gerektiğini açıklarsanız bilgiler doğrultusunda ilerlemeyi düşünüyorum dediğim gibi yurtdışı deneyimim pek yok cevap verirseniz sevinirim.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Çalışma İzni
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';