x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vip Vize

A. Şenyüz 19/11/19, 11:10
İyi günler, ben Rusya Vip Vize başvurusu yapacağım. Rusya Vip vize ücreti hakkında bilgi alabilir miyim? Vize reddi olursa ücreti geri alma hakkım var mı?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Rusya vip vize, ekspres vize olarak da bilinen başvuru değerlendirme süresini kısaltan vize türüdür. Turistik, ticari ve aile, arkadaş ziyaret vizesi başvurularında vip vize başvurusu yapılabilir. Eğer Rusya vizesine acil ihtiyacınız varsa ekspres vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Rus vizesi için talep edilen belge ve evraklar elimize ulaştığı andan itibaren vize başvurunuz 24-48 saat içerisinde sonuçlanır. Ekspres vize de işlemler daha hızlı yapıldığından dolayı vize ücreti standart vizeye göre değişiklik gösterir. Rusya Vip vize ücreti bilgisi için ilgili bağlantıyı ziyaret ediniz.

Rusya vize başvurusunun işleme alınabilmesi için önce sizden talep edilen vize ücreti tahsil etmiş olmanız beklenir. Vize başvurularını inceleme ve karar verme yetkisi Rusya Konsolosluğu'na aittir.  Vize başvurusu reddedildiği takdirde ödediğiniz vize başvuru ücreti iade edilmez. Rusya vize başvurunuzun reddedilmemesi için sizden talep edilen  evrakların hatasız ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması son derece önemlidir. EAGVS olarak Rusya vizesi için gerekli evrakları eksiksiz ve hatasız olarak hazırlamanız ve kendinizi konsolosluğa daha net ifade edebilmeniz adına hizmet vermekteyiz. İkamet bölgenize en yakın ofisimize ileteceğiniz evrakları vize danışmanınız dikkatle kontrol eder ve şahsen başvuru merkezinde bulunmanıza gerek kalmadan işlemleri yürütür. Pasaportunuz konsolosluktan işlemden çıktığında ,kargo yoluyla belirtmiş olduğunuz ev veya iş adresine gönderilir. Dilerseniz ofisimizden de pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

Rusya vip vize/ekspres vize başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için +90 (212) 963 36 21 numaralı destek hattımıza ulaşabilirsiniz .

Saygılarımızla,

EAGVS İstanbul

 

A. Esger 25/03/20, 17:40

Ben Afgan Esger Rusya’da yaşayan bir yakınımın cenaze işlemi için acil bir şekilde Rusya’ya gitmem lazım. Azerbaycan vatandaşıyım. Rusya vize işlemlerinin durduğunu biliyorum, ancak Rusya Konsolosluğu vize duyurusunda cenaze işlemleri için özel vize alınabileceği yazıyor. Rusya vip vize evrak listesini benimle paylaşır mısınız? Benim en hızlı şekilde vize işlemlerini gerçekleştirip orada bulunmam gerekiyor. Teşekkürler

E. 25/03/20, 17:58

Merhaba Afgan Bey, öncelikle başınız sağ olsun. Acil Rusya vize başvurunuz için lütfen 0537 877 32 83 numaralı hattan EAGVS Rusya vize yetkilisiyle iletişime geçebilirsiniz. Başvuru sahibi tarafından aciliyet ile yapılan özel vize isteklerinde Rusya Konsolosluğu onayı ile Rusya özel vize verilebilmektedir. Ancak şu an Rusya'dan havalanlarında girişe izin verilmediği için yetkilimiz sizin adınıza konsolosluktan bilgi alarak sizi bilgilendirecektir.

Acil, özel vize; ciddi hastalıklar, bir yakının vefat etmesi veya başka bir aciliyet gerektiren durum ile verilir. Rusya vip vize kategorisinden Rusya özel ziyaret vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Rusya özel ziyaret vizesi ağır hastalığı veya ölüm sebebiyle Rusya’ya gitmesi gereken yolcular yazılı müracaatları üzerine Rusya Başkonsolosluğu ve Rusya Büyükelçiliğinin kararı ve onayı ile maksimum iki iş günü içerisinde verilir. Rusya özel vize iki ya da tek giriş - çıkışlı olarak en fazla 90 gün süre ile verilmektedir. Özel vize ile Rusya’da kalma süresi 90 gündür. Başvuru sahibinin Rusya’da ikamet eden birinci dereceden akrabalık bağı bulunan aile ferdi vefat ettiyse Rusya özel ziyaret vizesi başvurusu sırasında yetkili mercilerden akrabasının vefatı ile ilgi belge almalıdır ve gerekli belgeler arasına eklenmelidir. Özel ziyaret vizesi için hazırlanması gereken belgeler; pasaport, biyometrik fotoğraf, Rusya vize başvuru formu, aciliyeti kanıtlayıcı belge, Azerbaycan vatandaşları Rusya vize başvurusu için ek olarak ikamet izni.

Rusya Vip vize başvurusu standart koşullarda 48 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. EAGVS Rusya vize yetkilisi size en kısa sürede başvurunuz hakkında detaylı bilgiyi aktaracaktır. 

Saygılarımızla,

Evrim

K. Kalender 30/03/20, 18:49

Emekliyim eşimle birlikte Rusya’ya 5 günlük bir seyahat planladık. Ancak Rusya seyahatinden önce Atina’ya uçacağımız için gitmeden önce vize işlemlerini en hızlı şekilde halletmek ve pasaportumuzu geri almak istiyoruz. İnternet siteniz Rusya Vip vize başvurusunun 48 saat içerisinde sonuçlandığını okudum. Rusya Vip vize başvurusu yapmak istiyoruz. Ücreti ne kadar? Form ve dilekçe örneği nereden alınacak. Sorularımın en hızlı şekilde yanıtlanması ricasıyla, iyi çalışmalar.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 30/03/20, 18:50

Merhaba Kemal Bey, Rusya Vip vize başvurusundan kastettiğiniz vize işlemlerini hızlandırmak ise Rusya ekspres vize kategorisinden başvuru yapabilirsiniz. Rusya Konsolosluğu ihtiyaç duyulduğunda, ülkelerarası karşılıklı yardımlaşma prensibinden yola çıkarak, evrakların değerlendirme ve karara bağlama süresini 2 güne kadar indirebilmektedir. Rusya vizesi için dilekçe talebi bulunmamaktadır. Vize başvuru formu Rusya Dışişleri Bakanlığı web sitesinden İngilizce olarak işlemleri kolaylaştırmak adına EAGVS danışmanınız tarafından doldurulacaktır.

Rusya Ekspres Vize Nasıl Alınır?

Rusya ekspres vizenizi yerleşim yerinize en yakın EAGVS başvuru merkezi kanalı ile temin edebilirsiniz. Ekspres vize başvurusunda pasaport sahibi vizenin erken verilmesi ile ilgili talepte bulunabilir, bu sebeple vize evraklarının inceleme süreleri Rusya Büyükelçiliğini veya Rusya Başkonsoloslukları kararına esasen 2 iş gününe veya daha az bir süreye düşürülebilir.  Standart başvurularda Rusya vizesinin değerlendirme süresi ekseriyetle 4-7 iş günü içerisinde değişmektedir. Rusya vip vize ile ekspres vize birbirinden farklıdır. Vip vize Rusya için yalnızca İstanbul ve Ankara’dan alınabilecek özel hizmet anlamına gelmektedir. Kişiye özel hizmet talebi olan başvuru sahipleri Vip vize hizmetinden faydalanarak özel Vip salonda bekleyebilirler. Vip başvuru kişiye, şık ortamda bekleme ve ikramlardan faydalanma olanağı sağlar. Ancak vip vize başvurusu elçilik/konsolosluk işlem süresini etkilemez. Vize değerlendirme süresini kısaltan başvuru şekli ekspres vizedir. Rusya ekspres vizeye veya Vip vizeye başvurulmuş olması vizenin onaylanmasını garanti etmeyeceği gibi uzun süreli vize garantisi de vermeyecektir.

Emekli belgenizi ve banka hesap dökümünü Rusya vize başvurusunda sunmanıza lüzum yoktur. Eşinizle birlikte turistik vize başvurusu yapabilirsiniz. Turistik vize, kültürel etkinliklere katılma, turistik gezi ve görülmeye değer yerleri ziyaret etme amaçlı seyahatlerde alınır. 15 günlük tek girişli; 30 günlük tek veya çok girişli turist vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Turistik vize ile ülkeden maksimum konaklama süresi 30 gündür. Turist vizesi başvurularında ek olarak voucher belgesinin sunulması beklenir. Rusya’da tur operatörlüğü faaliyeti gösteren firmadan alınacak Rusya voucher belgesi EAGVS danışmanınız tarafından karşılanarak başvuru dosyanıza eklenecektir. Rusya ekspres vize ücreti, standart başvuru ücretinden farklıdır.

Rusya Vip vize, vip vize servis ücreti ve düzenlenme süresi hakkında daha ayrıntılı bilgi ve başvuru için size en yakın EAGVS Rusya vize başvuru merkezine ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES