x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 01 94

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

Rusya Vizesi Edirne

Son yıllarda Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya arasında geliştirilen ilişkiler ve yapılan anlaşmalar sonrasında birçok kişi Rusya için vize mecburiyeti bulunup bulunmadığını merak etmektedir. Ancak öncelikli olarak sahip olduğunuz pasaporta bağlı şekilde bazı konumlarda Rusya vizesi talep etmeniz gerekmektedir. Bu çerçevede siyah diplomatik pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 gün süre bağlamında Rusya federasyonu topraklarına vize bulunmadan giriş-çıkış yapabilir. Ancak gri hizmet pasaportu, yeşil hususi pasaport veya bordo umuma mahsus pasaport sahibi kişiler Rusya’ya girebilmek için vize başvurusu yapmak zorundadır. Bu nedenle Türkiye'nin önemli kentlerinden biri olan Edirne şehrinde de Euroasia Global Visa Services işletmesi olarak Rusya vizesi Edirne başvuruları için ofisimiz üzerinde hizmet veriyoruz. Edirne ofisimiz, Rusya’ya gerçekleştireceğiniz farklı seyahatler kapsamında talep edeceğiniz 90 güne kadar kalış imkanı sağlayan turistik vize, ticari vize, aile ziyareti vizesi, transit vize ve humaniter vize türleri için hizmet vermektedir. 

Edirne ofisinde hizmet veren ekibimiz sayesinde vize başvurularının gerçekleştirilmesi, Rusya vizesi için gerekli evrakların hazırlanması, farklı konularda danışmanlık hizmeti verilmesi açısından gerekli tüm tecrübelere sahiptir. Rusya vizesi birçok dünya ülkesi vizesine göre çok daha pratik bir şekilde temin edilirken, özellikle incelemeler bizzat Rusya başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Bu bağlamda firmamız sizin için vize başvuru sürecini gerçekleştirerek, evrakların hazırlanması ve konsolosluk ile sizin aranızda aracılık gerçekleştirilmesi görevini üstlenmektedir. Standart bir şekilde talep edilen vizeler gibi ekspres olarak talep edilebilecek yani daha kısa sürede sonuçlanacak vize başvurularını da bürolarımız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 

Rusya Vizesi Edirne'den Alınır Mı?

Türkiye'nin herhangi bir kentinde Rusya vizesi başvurusu gerçekleştirdiğinizde, hazırladığınız evraklar Türkiye'de yer alan 4 farklı vilayetteki Rusya konsolosluklarından herhangi birine teslim edilerek, vize başvurusu yapılabilir. Bu bağlamda Rusya vizesi başvuruları için Edirne ofisimizi ziyaret ettiğinizde, hazırlanmış evrak dosyası en müsait durumda bulunan Rusya Konsolosluklarından birine ulaştırılarak, başvuru gerçekleştirilir ve vize talep edilir. Geçerli bir şekilde hizmet veren konsolosluklar arasında İstanbul, Ankara, Antalya ve Trabzon gibi kentlerde yer alan başkonsolosluklar bulunmaktadır. Bu bağlamda yapacağınız hazırlıklar ve firmamız tarafından sağlanan kolaylıklar göz önünde bulundurulduğunda ise Edirne üzerinden de rahatlıkla Rusya vize başvurusu gerçekleştirmeniz mümkündür. Yani Rusya vizesi kolaylıkla Edirne kentinden ayrılmadan dahi temin edilebilir. 

Bugün özellikle yoğun bir yaşam tarzına sahip olan kişiler hem turistik hem ticari ziyaretleri açısından Rusya vizesi talep ederken, kısa süreli ve yüksek masraf oluşturmayacak bir süreç talep etmektedir. Bu nedenle Rusya Federasyonu tarafından da vize işlemlerinin kolaylaştırılması açısından istediğiniz herhangi bir kentte aracı kurumlar ile başvuru yapmamıza fırsat tanınmıştır. Bu bağlamda firmamız aracı bir kurum görevi görerek, evraklarınızın hazırlanması ve başvuru gerçekleştirilmesi için danışmanlık ve destek hizmetleri sunmaktadır. Önemli olan nokta, Rusya’ya gerçekleştireceğiniz seyahatin amacını, kaç defa giriş-çıkış gerçekleştireceğinizi ve Rusya'da geçireceğiniz süreyi belirlemeniz ve sonrasında firmamız ile görüşerek başvuru gerçekleştirmenizdir. Bu sayede siz Edirne'den ayrılmadan işlemleriniz tamamlanarak istediğiniz vizenin alınması mümkündür. 

Rusya Vizesi Edirne Başvuru Merkezi Nerede?

Edirne'den hiç ayrılmadan Rusya vizesi talep etme imkanınız yer alması ile birlikte özellikle bu başvuruları gerçekleştirmeniz için de firmamız ofis kurulumunu kentin çok merkezi bir noktasında gerçekleştirmiştir. Bu sayede Rusya vizesi Edirne başvurularını gerçekleştirmek için kentten hiç ayrılmadan günlük şehir dolaşımı sayesinde ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Hem Edirne kentinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hem de çevre bölgelerden ve kentlerden Edirne’ye gelerek vize başvurusu gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Edirne ofisimize kolaylıkla ulaşabilir. Ayrıca Edirne'de ikamet eden yabancı ülke pasaportuna sahip olan Türkiye Cumhuriyeti uyruklu olmayan vatandaşlar tarafından da Edirne ofisimiz üzerinden Rusya vizesi başvurusu gerçekleştirilebilir. 

Firmamız tarafından Edirne ofisinin kurulmasının temel amacı, Edirne ilinde yer alan vatandaşların bu işlemi daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmesidir. Bu amaç doğrultusunda ofisimiz bünyesinde çalışan personeller de tamamen profesyonel ve tecrübeli kişiler arasından tercih edilmektedir. Bu sayede Rusya vize başvuru merkezi Edirne üzerinden alacağınız hizmetlerde hiçbir tereddüt yaşamadan sizin için sağlanan önerilere uyum göstererek, sorunsuz bir vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle vize başvurusu gerçekleştirmeden önce seyahat tarihinizi tespit etmeniz ve seyahat amacınızı mutlaka belirgin bir şekilde ifade etmeniz gerekecektir. Çünkü bu bilgilere bağlı olarak personellerimiz Rusya vizesi başvurularınızı gerçekleştirip, ödemeniz gereken ücretler ve hazırlamanız gereken evraklar konusunda net bilgiler sunacaktır. Yılın herhangi bir döneminde Rusya vize başvurusu gerçekleştirmek için Edirne ofis adresimizi web sayfamız üzerinde konum ve harita bilgileri ile birlikte kolaylıkla bulabilirsiniz. 

rusya e vize

Rusya Vize Randevu Edirne'den Nasıl Alınır?

Dünyanın birçok farklı ülkesi vize başvuru işlemleri sonrasında standart bir sistem olarak randevu gerekliliği sunmaktadır. Ancak Rusya üzerinden farklı çeşitlere ayrılmak ile birlikte talep ettiğiniz vizelerde randevu alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Yani Rusya vize randevu Edirne işlemi gerçekleştirilmeden hazırladığınız evrak dosyası ve vizeniz için doldurduğunuz talep formu ile birlikte seyahatinizden 15 gün öncesinde başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Yapmamız gereken işlemler kapsamında EAGVS tarafından size sunulan Rusya vize başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak talep edilen diğer evraklar ile birlikte bir dosya oluşturmanız ve vize işlemi sürecini başlatmanız için bu dosyayı ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır. Birçok önemli bilgiyi içinde barındıran Rusya vize başvuru formu, internet üzerinden online şekilde doldurulur ve çıktısı alınır. Ayrıca başvuru formunun doldurulması sırasında Rusça, İngilizce, İtalyanca, Fransızca veya Almanca dillerinin tercih edilmesi mümkündür. 

Başvuru formunun doldurulması sırasında en önemli noktalardan birisi, yanlış veya hatalı bilgi verilmemesidir. Çünkü aksi takdirde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Bu nedenle daha doğru bir sonuç elde etmek açısından Edirne ofisimizi ziyaret ederek personellerimizden destek talep edebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz evrakları başvuru formu ile beraber dosya haline getirip ofisimize gönderdikten sonra yetkililerimiz ile iletişim kurabilir ve bilgilerinizin eksiksiz olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Ardından personellerimiz Rusya vize başvurusu açısından yetkili olan 4 vilayet dahilinde bulunan konsolosluklardan bir üzerine başvuru yaparak, kurum yoğunluklarına göre inceleme talep eder. Yani ek bir şekilde randevu almanız, randevu gününde Rusya konsolosluğunda bulunmanız ve işlem gerçekleştirmeniz gerekmeden vize sonucu talep edilir. 

rusya ticari vize

Edirne Rusya Vize Başvuru Merkezi Telefonu

Farklı vize kategorilerine bağlı olarak farklı dillerde ve farklı sayılarda hazırlanacak evraklar ve gerçekleştirilecek işlemler açısından sürekli bir şekilde Edirne ofisimiz ile iletişimde kalmanız sizin için faydalı olacaktır. Bu nedenle ofisimizi ziyaret ettiğiniz ilk günden itibaren telefon numaramızı talep etmeniz veya internet üzerinden telefon numaralarınızı not ederek bu numaralar üzerinden iletişimi sürdürmeniz gerekecektir. Firmamız tarafından kullanılan telefon numaraları, sabit hatlar üzerinden tercih edilmiş olup mesai saatleri içerisinde bu hatlar üzerinden iletişim sağlanabilir. Firmamız hizmet politikası gereği bu hatlar üzerinden görüşme sağlandığında alınan hiçbir bilgi veya süreç takibi sırasında talep edilen hiçbir bilgi için ek ücret talep edilmez. Ayrıca telefon numaraları dışında sayfamızda bulunan mail adresleri üzerinden de bilgilendirme yapılabilir. 

Edirne Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Edirne ofisimizden hizmet almayı talep ettiğinizde, Rusya vizesi için sizden belirli evraklar istenecektir. Örneğin, ilk noktada daha önce belirtildiği üzere Rusya vize başvuru formunun internet üzerinden farklı dillerden birinde doldurulması gerekmektedir. Bu form kapsamında başvuru sahibini tanımaya yönelik birçok farklı soru yer alırken, tüm bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Başvuru formu hazırlandıktan sonra çıktısı alınarak imzalanmalı ve form üzerindeki fotoğraf bölümüne standart biometrik fotoğraf yapıştırılmalıdır. Başvuru formundan sonra ise seçmiş olduğunuz vize türüne göre değişebilecek özelliklerle birçok farklı evrak hazırlanması gerekebilir. Ancak dosyanıza eklemek durumunda olduğunuz mecburi yani standart evraklar da bulunmaktadır. Bu standart evraklarda da genellikle birçok ülkenin vize başvurularında görülen evraklar yer almaktadır. 

Seçmiş olduğumuz seyahat amacı ve belirlediğiniz vize türüne bağlı olarak sizden talep edilecek Rusya vizesi için gerekli evraklar Edirne listesi içerisinde;

 • Kimlik fotokopisi,
 • Pasaport,
 • 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Voucher (büromuz üzerinden bilgi alınarak hazırlanabilir)
 • Davetiye belgesi (yine büromuz üzerinden bilgi alınarak hazırlanabilir)
 • Yabancı uyruklu vatandaşlar için Türkiye Cumhuriyeti oturma izninin arkalı-önlü fotokopisi yer almaktadır. 

Bu standart evraklar hem turistik vize başvuruları hem de ticari vize başvuruları için talep edilirken, bazı vize başvurularında ek olarak;

 • Sağlık sigortası,
 • Öğrenim diploması,
 • Aile ziyaretleri açısından davetiye,
 • İnsani vizeler açısından Rusya tarafından sunulan davetiye
 • Transit vizeler açısından ise ulaşım noktanızı belirten transit geçiş evrakı gibi talepler yer almaktadır. 

Edirne'den Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bahsedilen tüm prosedürlerin yerine getirilmesi ile birlikte hazırlanan evraklar Edirne ofisimize teslim edildikten sonra yetkili personellerimiz aracılık vasıtası ile dosyanızı Rusya başkonsolosluğuna iletecektir. Rusya başkonsolosluğunda işlem yoğunluğuna bağlı olarak veya mesai sürelerine bağlı olarak dosya incelemesi gerçekleştirilir. Bu bağlamda öncelikli olarak talep edilen vizenin türüne ve süresine bağlı şekilde evrakların doğru olarak hazırlanıp hazırlanmadığı gözden geçirilir. Ayrıca evraklarda eksiklik bulunup bulunmadığı gibi bir noktaya da dikkat edilir. İncelemelerin sağlanmasından sonra ise herhangi bir eksiklik veya yanlışlık bulunmuyorsa, konsolosluk tarafından yapılan incelemeler tamamlanarak vize için onay verilebilir. Bu konuda ortalama 5 iş günü yani 1 haftalık süre içerisinde Rusya vizesinin onaylanması mümkündür. 

Ticari veya turistik amaç ile talep ettiğiniz Rusya vizelerinde ortalama 5 iş günü sonuçlanma süresi yer alırken, vize talebini ise 15 gün önce tamamlamış olmanız doğru olacaktır. Tamamen Rusya büyükelçiliği ve Rus başkonsolosluğunun yetkisinde olan inceleme işlemleri, konsolosluk harcının yatırılmasından sonra başlar. Ortalama sürenin üstünde sonuçlanan vize başvuruları ise genellikle uzun süreli konaklama veya geçiş gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır. Bu gibi durumlarda başvurunuzun sonuçlanması 10 iş günü gibi bir süre dahi alabilir. Ancak yetkili konsolosluk ve büyükelçilik kurumları vize başvurusunun alınması ve evrakların incelenmesinde süreci 30 gün gibi bir süreye kadar uzatma hakkına sahiptir. Vize taleplerinde eğer 7 günden az konaklama sağlayacaksınız, herhangi bir yer belirtme zorunluluğu yer almaz. Ancak 7 günden fazla konaklama gerçekleştirilmesi için mutlaka konaklama sağlanacak adres ve yer ile ilgili bildirimde yapılmalıdır. Çünkü bu durum vize başvurularında inceleme süresine ve işlemlerine etki edebilir. 

rusya vizesi

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Rusya Vizesi Edirne
N. Taşkın 15/10/19, 14:25 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben Edirne’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Rusya vize ücretini öğrenmek istiyorum. Bir de bana yeni çıkan Rusya elektronik vizesi hakkında bilgi verebilir misiniz? Elektronik vizeyle Moskova'ya gidebilir miyim?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';