x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Multi Vize

Rusya’ya seyahat edecek Umuma Mahsus (bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması zorunlu gösterilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları dışında yabancı uyruklu vatandaşların da vize almaları zorunludur. Rusya Turistik Multi Vizenin 1 ay, 3 ay ve 1 yıllık seçenekleri bulunmaktadır. Rusya Ticari Multi Vizenin ise 3 aylık tek girişli, 3 aylık 2 girişli ya da 1 yıllık Multi Vize seçenekleri vardır.  Rusya Ticari Vize başvuruları için Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanmış bir davetiye talebinde bulunmak zorunludur.

Rusya Multi Vize ticari amaçlı vize başvurularında davetiyenin içeriğine göre alınabilir. Bu davetiyenin Rusya Vize başvuru prosedürüne uygun bir şekilde size gönderilmesi ve elinize ulaşması gerekmektedir. Rusya Konsolosluğu başvurunuzu inceleyerek vize talebinizin sonucuna karar verirler. Rusya’ya uzun süreli bir seyahat edecekseniz Rusya’ya seyahat sebebiniz ve vize türünüz önemlidir. Rusya Ticari vize en uzun süreli alınabilecek vize türüdür. Vizenizi çok Girişli ve 1 yıllık süreyi kapsayacak şekilde talep edebilirsiniz.

Çok Girişli vizelerde Rusya’da kalacağınız sürenin 180 gün içerisinde 90 günü geçmemesi gerekir. Vizenizi ticari bir amaçla alacaksanız vize türünüzü  Rusya Ticari Vize olarak seçmeniz gerekmektedir. Alacağınız vize türünü doğru bir şekilde belirtmeniz son derece önemlidir. Rusya Multi Vizesi için en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. Bunun dışında 35*45 mm ölçülerinde ve güncel biyometrik fotoğrafın bulunması gerekmektedir. Alacağınız vize türünün süresi arttıkça vize ücreti de artacaktır. Her vize türünün süresine ve sayısına bağlı olarak ücreti değişiklik gösterir. Rusya Multi Vize hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için ve vize türüne uygun Rusya multi vize ücretini öğrenmek için ikamet bölgenize en yakın ofisimizi arayabilirsiniz. 

 

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Çalışma İzni
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES