x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 03

Eposta

balıkesir@eagvs.com

Rusya Vizesi İşlemleri, Balıkesir

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız Rusya vize başvurusu için güncel ve detaylı bilgilerin bulunduğu sayfamıza hoşgeldiniz.
Balıkesir şubesi olarak, Balıkesir ve çevre illerden yapacağınız Rusya vize başvurularınızda sizlere yardımcı olmaktayız. Danışmanlık hizmeti sunduğumuz diğer illeri öğrenmek ve detaylı bilgi alabilmek için bizlere ulaşmak adına balikesir@eagvs.com adresimize e-posta atabilir ya da 0 (266) 255 50 03 numaramızı arayabilirsiniz.

Kimler Rusya Vize Başvurusunda Bulunmalıdır? Balıkesir

Rusya vizesi, pasaportunuza eklenen bir etiket gibidir. Dolayısıyla Rusya vizesi alabilmeniz için geçerliliği devam eden pasaportunuzun içinde boş bir sayfa olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra pasaport sürenizin planladığınız Rusya seyahati süresi sonrasında en az 6 ay daha geçerliliğini sürdürüyor olması gerekmektedir.
Peki kimler Rusya vizesi başvurusunda bulunmalıdır? Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi tüm Türk vatandaşları planladıkları Rusya gezileri için vize almakla yükümlüdürler. Diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları, 90 günü aşmamak şartıyla gerçekleştirecekleri seyahatleri için Rusya vizesi almak mecburiyetinde değillerdir. Ayrıca, Türkiye oturum izni olan yabancı uyruklu bireyler Rusya vizesine başvururken aynı şartları sağlamalıdır. Oturum izni geçerlilik sürelerinin Rusya seyahati sonrasında en az 3 ay sürüyor olması ve Rusya vizesi başvurusu yapmadan önce kesintisiz olarak 90 gün Türkiye’de bulunmuş olmaları gerekmektedir. 

Rusya Ekspres Vizesi Nedir? Balıkesir

Acil olarak Rusya seyahati gerçekleştirmeniz gereken durumlarda sizlere kolaylık sağlayan bir vize türüdür. Genellikle 36-48 saat içinde sonuçlanır. Acil Rusya vizesi için gerekli evraklara ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Rusya Vizesi Nasıl Alınır? Balıkesir

Balıkesir şubesi olarak sizlere vize başvuru sürecini adım adım listeledik.

  • Seyahat amacının belirlenmesi: Başvuru yapmanız gereken kategorinin, uzmanlarımız eşliğinde size en uygun şekilde belirlenmesi gereklidir. Balıkesir şubesi olarak Rusya Turistik Vize, Rusya Ticari Vize, Rusya Aile Ziyaret Vizesi, Rusya Humaniter Vize, Rusya Transit Vize kategorilerinde hizmet vermekteyiz. Size en uygun kategoriyi uzmanlarımız eşliğinde belirlendikten sonra sıra belgelerin hazırlığına gelir. Vize için gerekli evrakları belirtilen vize kategorileri üzerindeki bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz. 
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Bu süreçte, meslek bilgileriniz, seyahat gerekçeniz ve seyahat süreniz baz alınarak Rusya konsolosluğunun sizden istediği evrakların listesi sizlere sunulur. İstenen belgeleri şubemiz çalışanlarına temin etmeniz halinde, başvuru dosyanız sizler adına eksiksiz şekilde hazırlanır. Başvuru için gerekli formlar genelde Rusça olarak da istenir. Bu sebeple başvurunun reddedilmemesi için titizlikle hazırlamanız gerekir.
  • Belgelerin Kontrol Edilmesi: Ekibimiz onay alacak bir başvurunun hazırlanmasında uzmanlardır. Belgeleriniz titizlikle incelenir ve eğer yanlış/eksik belge varsa sizleri arayarak bilgilendirir. Sonrasında belgeler uygun biçimde dosyalanır ve başvuru dosyanız oluşturulur.
  • Rusya Vizesi Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için gerekli şart, başvuru ücretinin ödenmiş olmasıdır. Bu ücret, konsolosluk tarafından istenen başvuru ücreti, danışmanlık ücreti ve diğer çeşitli giderleri kapsar. Başvuru ücretinizi ofisimizi ziyaret ederek ödeyebilir ya da havale/EFT aracılığıyla banka hesabımıza gönderebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Yetkililerimiz, vize başvuru dosyanızın incelenmesi ve karara bağlanması için konsolosluk randevunuzu sizin için en uygun zamana göre alır ve planlamanızı yapar.
  • Başvuru Takibi ve Başvurunun Sonuçlanması: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye almasının ardından, yetkili temsilcimiz başvuru durumunuzu devamlı takip eder. Bu süreçte dilediğiniz zaman bizlerle iletişime geçip başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Başvurunuzun sonuçlanmasıyla birlikte, yetkilimiz pasaportunuzu sizler için teslim alır ve isterseniz size elden, isterseniz kargo ile gönderir.

Rusya vizesi ile ilgili en önemli belge Voucher Belgesidir.

Voucher Belgesi Nedir ve Nasıl Alınır? Balıkesir

Rusya Konsolosluğu’nun vize başvurunuzu değerlendirmeye alabilmesi için, Rusya’ya seyahat ettiğinizde kalacağınız yeri belgelemeniz gerekir. İstenen bu belgeye Voucher belgesi denmektedir. Voucher belgesi maalesef şahsen hazırlayabileceğiniz bir belge değildir. Eğer bir evde konaklayacaksanız, kalacağınız kişinin size bir davetiye e-postası göndermesi gerekir. Aldığınız davetiye e-postasının çıktısını başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz. Eğer bir otelde konaklayacaksanız, kalacağınız otel tarafından hazırlanan onaylanmış bir Voucher belgesine ihtiyacınız olacaktır. Otelden belgeyi talep ettikten sonra belge sizlere e-posta yoluyla gönderilmeli ve çıktısı alınarak başvuru belgeleriniz arasına konulmalıdır. Voucher belgesine sahip olmadan Rusya vizesi alabilmeniz ve dolayısıyla ülkeye giriş yapabilmeniz mümkün değildir.

Rusya Vizesi Kayıt Zorunluluğu Nedir? Balıkesir

Rusya vizesi başvurusunun karara bağlanmasının ardından, edinilen Rusya vizesi ile ülkede 7 günden fazla kalacak kişiler için kayıt zorunluluğu (registration) denilen mecburi bir uygulama vardır. Ülkede 7 günden daha fazla zaman geçirecek kişiler bu durum ile ilgili olarak Rusya’da gerekli makamlara kayıt vermek zorundalardır. 7 günden daha az kalacak kişiler için böyle bir mecburi uygulama bulunmamaktadır.

Rusya Vize Ücreti Ne Kadar? Balıkesir

Rusya vizesi en güncel fiyat bilgisini öğrenmek için şubemizle iletişime geçmenizi öneririz. Rusya vize ücretimiz konsolosluk harcı, işlem ücretleri, danışmanlık hizmeti ve diğer çeşitli giderlerin tümünü kapsamaktadır.

Rusya Vize Başvurusu Kaç Günde Karara Bağlanır? Balıkesir

Balıkesir ve çevresindeki illerden yapacağınız Rusya vizesi başvurularınız, Rusya İstanbul Büyükelçiliği tarafından değerlendirilerek karara bağlanır. Rusya vizesi başvuruları genellikle 4-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Tabii bu durum konsolosluk yoğunluğuna göre değişebilir. Eğer Rusya seyahatinizin aciliyeti varsa Rusya Ekspres Vizesi başvurusu yapmanız tavsiye edilir.
Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0 (266) 255 50 03 numaralı telefonumuzdan veya balikesir@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';