Bulgaristan D vizesi (oturum vizesi) işlemlerini EAGVS aracılığıyla zahmetsizce yapın.

Bulgaristan D Vize İşlemleri

Bulgaristan D vizesi (oturum vizesi) işlemlerini EAGVS aracılığıyla zahmetsizce yapın.

Bulgaristan vizesi için yapılan başvurular 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

1 Haftada Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vizesi için yapılan başvurular 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bulgaristan Vizesi

Euroasia Global Visa Services’e Hoş Geldiniz…
 
Değerli ziyaretçilerimiz; 

Euroasia Global Visa Services, Bulgaristan ile ilgili her türlü vize ve vatandaşlık işlemlerinizi yapabileceğiniz profesyonel bir danışmanlık ofisidir. Ofisimiz aracılığıyla Bulgaristan Turistik, Ticari, Transit, Aile Ziyaret Vizesi, D Vize (Oturum İzni),  Vatandaşlık, Bulgaristan'da Şirket Kurma, Temsilcilik Açma, Pasaport Çıkarma, Evliliğin Tecil Edilmesi, Doğum Belgesi Alma işlemleri sırasında ihtiyaç olan tercüme işlerinizi yaptırabilir ve bu konularda danışmanlık alabilirsiniz. 

Bulgaristan vizesi ile ilgili işlemleriniz için yapmanız gereken Türkiye’nin her neresinde olursanız olun evraklarınızı hazırlayıp kargo ile ya da şahsen ofisimize ulaştırmak. Yetkililerimiz belgelerinizi inceleyip, eksik ya da hatalı belgelerinizi tamamlattıktan sonra, vize başvurularınızı gerçekleştiriyor. Vizeniz çıktığında ise pasaportunuzu belirttiğiniz adrese gönderiyor. 

Euroasia Bulgar departmanı yetkililerimiz aracılığıyla Bulgaristan vize başvuruları sırasında zorunlu olan ’seyahat sağlık sigortası’, Bulgaristan’a aracıyla gitmek isteyenlerin yaptırması gereken ‘Yeşil Sigorta’, uçak ve hotel rezervasyonu gibi işlemlerinizi de en kısa sürede tamamlayabilirsiniz. 

Değerli ziyaretçilerimiz, Bulgaristan vize ve vatandaşlık işlemleriyle ilgili 2018 yılına ait güncel prosedürler, evrak listeleri ve vize ücretleri hakkında detaylı bilgiye sayfamızın devamını inceleyerek ya da yetkililerimizi telefonla arayarak ulaşabilirsiniz. 

Bulgaristan Vize Çeşitleri

Bulgaristan kısa süreli (90 günden az)  seyahatlerde C tipi vize vermektedir. Tek girişli, çift girişli ve istisnai olarak da multi girişli (çok girişli) verilen C tipi vize; 

Turistik

Ticari 

Transit

Ziyaret Vizesi ( Aile / Arkadaş/ Resmi Ziyaret)  gibi türlere ayrılmaktadır. Bu vize türlerinden birine sahip kişi Bulgaristan’da 6 ay içerisinde 90 gün kalma hakkına sahip olur.

Eğer başvuru sahibi ülkede 90 günden fazla kalacaksa D tipi Vizeye (Oturum İzni) başvurması gerekmektedir. D Tipi Vizeye; 

  • Bulgaristan vatandaşı çocukların anne babası
  • Bulgaristan’daki eğitim gören öğrenciler
  • Erasmus Programı ile bu ülkeye gidenler
  • Bulgaristan’da şirket sahipleri
  • Bulgaristan’da temsilciliği olanlar
  • Aile Birleşimi nedeniyle vatandaşlık başvurusu yapanlar
  • 1978 ve daha öncesinde göç edenler başvurabilirler. D Tipi vizeye sahip kişiler, Bulgaristan’da aylık sürede 180 gün kalış hakkı elde etmiş olurlar. 


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yukarıda saydığımız amaçlardan biri için Bulgaristan’a seyahat planlıyorlarsa bazı istisnalar dışında vize almaları gerekmektedir. Bu istisnaların neler olduğuna gelirsek, hususi pasaport ( yeşil) sahipleri ülkeye giriş yaptıkları andan itibaren 6 aylık süre içinde 90 gün vizeden muaf olarak ülkede kalma hakkına sahiptirler. Hizmet pasaportu ( Gri) ve Diplomatik Pasaportu (Siyah) olanlar da ülkeye giril yaptıklarından itibaren 6 ay içerisinde 30 gün vizeden muaf Bulgaristan’da kalış hakkına sahip olurlar. Bu kişilerin haklarını kullanabilmeleri için pasaportlarının seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 

Bulgaristan Vizesi Hakkında Sık Sorulan Sorular


Bulgaristan Vizesi ile Avrupa Ülkelerine Gidilir mi?

Bulgaristan vizesi ile Avrupa ülkelerine gidilememektedir. Bulgaristan Cumhuriyeti 1 Ocak 2007 tarihinden beri Avrupa Birliği tam üyesidir. Ancak Schengen üyesi ülkeler arasında yer almaz. Bu nedenle Bulgaristan pasaportuna sahip kişiler AB ülkelerine vizesiz seyahat edebiliyorlar. Ama Bulgaristan vizesine sahip kişilerin diğer Avrupa ülkelerine seyahat etmesi mümkün değildir. Bunun yanı sısa Schengen vize sahipleri de Bulgaristan’a vizesiz seyahat edebilirler. 

Schengen Vizesi ile Bulgaristan’a Gidilebilir mi?


Schengen vizesi ile Bulgaristan'a gidilebilir. Schengen vize sahipleri belirli kurallara uyduktan ve kuralları ihlal etmedikten sonra Bulgaristan’a giriş yapabilirler. Schengen vize kullanımında en önemli kural Schengen vize sahiplerinin ilk olarak vizeyi aldıkları ülkeye giriş yapmalarıdır. Yani Almanya’dan Schengen vizesi alan kişi önce Almanya’ya gitmeli, ardından Bulgaristan’a gitmelidir. Bu kurala uymayan kişiler 2. Schengen başvurularında sorun yaşayabilirler. Bu yüzden Bulgaristan’a seyahat edecek kişilere Bulgaristan vizesi almalarını öneririz. 


Schengen üyesi ülkeler, Avrupa Birliği üyesi ülkeler, Lihtenştayn ve İsviçre’de oturum izni olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 5 ikamet günü süresini ihlal etmeme koşulu ile Bulgaristan’a vizesiz olarak transit seyahat gerçekleştirebilirler.

Ayrıca Amerika, Kanada ve İngiltere’de oturum izni olan vatandaşlarımız da Bulgaristan’a vizesiz giriş hakkına sahiptirler.

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

bulgaristan vizesi

Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar sorusu en çok merak edilenler arasında yer almaktadır. Bulgaristan vize başvurularının sonuçlanması Bulgaristan Büyükelçiliği ve Bulgaristan Konsolosluğu’nun yoğunluğuna, sizin evraklarınız arasında eksiklikleri çıkmasına ve resmi tatillere denk gelmesi nedeniyle uzayıp kısalabilir. Bulgaristan seyahatinize planladığınız tarihlerde çıkabilmeniz için başvurunuzu seyahat tarihinizden en az 1 ay önce yapmanızı öneririz. 15 gün önceden yapılan başvuruların yetişmeme riski vardır. Vizeler ortalama 7-15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. D Vize başvurularında konsolosluk yetkilileri gerekli gördükleri takdirde başvuru sahibini yüz yüze görüşmeye çağırabilir ya da ek evrak isteyebilir. Böyle durumlarda vize sonuçlanma süreci 45-60 iş gününü bulabilir. 

Bulgar Vizesi Süresi

Bulgar vizesi süresi tamamen temsilciliklerin yetkisi altındadır. Bulgaristan diplomatik temsilcilikleri vize başvurularında otel rezervasyonlarını ya da davetiye de belirtilen gün sayısını dikkate alır. Genellikle rezervasyon süresi kadar vize verir. Bulgaristan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği İstisnai durumlarda özellikle kışın Turizm Bakanlığının izniyle kayak merkezlerine gidenlere çok girişli (multi) vize verebilmektedir. Eğer Bulgaristan turistik vizeniz 60/90 gün oturumlu ise Bulgaristan’a 6 ay içerisinde istediğiniz kadar giriş çıkış yapabilirsiniz. Ancak 6 ay içerisinde toplam 60 gün konaklayabilirsiniz. 

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan vizesi işlemleriyle ilgili karar yetkisi Bulgaristan Konsolosluğu ve Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği’ndedir. Bu diplomatik temsilcilikler için bölge sınırlaması olduğundan Bulgaristan vizesi almak isteyenlerin kendi bölgesinden başvuru yapma zorunluluğu vardır. Euroasia Global Visa Services olarak bizim İstanbul, Edirne, Bursa, İzmir, Ankara, Adana ve Gaziantep’te ofislerimiz bulunmaktadır. Bu illerdeki ofislerimize başvurarak Bulgaristan vize işlemlerinizi yapabileceğiniz gibi Türkiye’nin neresinde olursanız olun belgelerinizi kargo ile İstanbul ofisimize gönderdiğinizde de Bulgaristan vizenizi alabilirsiniz. Siz belgelerinizi İstanbul ofisimize gönderdiğinizde son kontrolleri yetkililerimiz tarafından sağlanarak vize başvurunuz ilgili bölgelerdeki Konsolosluk ve Büyükelçiliklere yapılmaktadır. 

Bulgaristan Vize İşlemleri İstanbul

Bulgaristan vize işlemleri İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin her ilinden C tipi vize ve D tipi vize başvurularınızı Euroasia aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu’nun yetki alanına sadece İstanbul girmez. Marmara ve Ege Bölgesi’nden yapılan vize başvurularını değerlendirme ve sonuca bağlama yetkisi de İstanbul Başkonsolosluğu’nun görevidir. Çanakkale, Kocaeli ve Sakarya'da yaşayan vatandaşlarımız her türlü vize, pasaport, vatandaşlık, noter, evrak tasdiki, evlilik, doğum ve ölüm işlemleri ile ilgili olarak İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuru yapabilirler. Bulgaristan vize işlemlerinizi kolay ve sorun yaşamadan sonuçlandırmak isterseniz İstanbul ofisimizi arayabilirsiniz. Yetkililerimizle yapacağınız görüşmelerde 2017 yılı güncel evrak listeleri ve vize prosedürleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

Bulgaristan Vize İşlemleri Ankara

Bulgaristan vize işlemleri Ankara başta olmak üzere Türkiye'nin her ilinden C tipi ve D tipi vize başvurularınızı Euroasia aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Ankara Bulgaristan Büyükelçiliğinin yetki alanı oldukça geniştir. Akdeniz, İç Anadolu, Güney Doğu Anadolu ve Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesi’nden yapılan Bulgaristan vize ve vatandaşlık işlemlerini değerlendirme yetkisi Bulgaristan Büyükelçiliği’ndedir. Bulgaristan vizesine; Afyon,  Aksaray,  Amasya, Ağrı, Bartın, Antalya, Eskişehir, Ardahan, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük, Rize,Mardin, Tunceli, Malatya, Nevşehir, Ordu, Şırnak, Tokat, Zonguldak gibi illerden başvurmak isteyenlerin işlemlerini Bulgaristan Ankara Büyükelçiliğinden yapmaları gerekmektedir. Yaşadığınız şehre göre Bulgaristan vize başvurusu yapabileceğiniz yerleri öğrenebilmek için Ankara ofisimizi arayabilirsiniz.  Güncel vize prosedürleri hakkında da bilgi alabileceğiniz yetkililerimiz size memnuniyetle yardımcı olacaklardır. 

Bulgaristan Vize İşlemleri Edirne

Bulgaristan vize işlemleri Edirne başta olmak üzere Türkiye'nin her bölgesinden kısa süreli ve uzun süreli vize başvurularınızı EAGVS aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Edirne Bulgaristan Konsolosluğu’nun yetki alanına giren iller; Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’dir. Edirne'nin Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu, Uzunköprü ilçelerinde yaşayanlar, Tekirdağ'ın Çerkezköy, Çorlu, Hayrabolu, Malkara, Marmaraereğlisi, Saray, Muratlı ve Şarköy ilçelerinde ikamet edenler ve Kırklareli'nin Babaeski, Demirköy, Lüleburgaz, Kofçaz, Pehlivanköy ve Vize ilçelerinde yaşayanlar, Bulgaristan vize, vatandaşlık, noter tasdiki, evlilik, doğum , ölüm işlemleri, evrak tasdiki, tercüme gibi işlemlerini Edirne Konsolosluğu’ndan yaptırabilirler. Euroasia Global Visa Services Edirne ofisimizle iletişime geçerek vize işlemlerinizi hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bulgaristan Vize İşlemleri Bursa

Bulgaristan vize işlemleri Bursa başta olmak üzere ikamet ettiğiniz ilden başvuru işlemlerinizi vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Bursa Konsolosluğu'nun yetki alanına, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir ve Yalova illeri girmektedir. Bu illerde yaşayanlar vize ve vatandaşlık başvuru işlemlerini Bursa Bulgaristan Konsolosluğu'ndan yaptırabiliriler. 

Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vize başvurusu nasıl yapılır, Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar gibi sorularınızın cevaplarını sayfamızda bulabilirsiniz. Bulgaristan oturum izni ve vatandaşlık için sorularınızı müşteri temsilcimize yöneltebilirsiniz. Bulgaristan’a seyahat etmek istiyor ancak prosedürü bilmiyorsanız Euroasia Global Visa Services bir telefon uzağınızda. Yetkililerimizle yapacağınız telefon görüşmelerinde vize prosedürleriyle ilgili bilgi ve destek alabilirsiniz. Yine web sitemizi inceleyerek güncel vize evrakları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 


Evraklarınızı kargoyla bize ulaştırın: Bulgaristan vize türünüze (Turistik, Ticari, Transit, Ziyaret) karar verdikten sonra kişisel veya mesleki durumunuzla ilgili hazırlamanız gereken güncel evrak listesini web sitemizden ya da yetkililerimizden telefonla öğrenebilirsiniz. Hazırladığınız bu evrakları hangi şehirde yaşıyor olursanız olun kargo ile İstanbul ofisimize göndererek Bulgaristan Vize başvurunuzu yapabilirsiniz. 


Bilgilendirme için telefonumuzu bekleyin! Evraklarınız ofisimize ulaştığında yetkililerimiz tarafından titizlikle kontrolleri yapılacaktır. Eğer hatalı ya da eksik evrakınız varsa yetkilimizden bir uyarı maili ya da telefonu alacaksınız. Yetkilimiz size düzeltmeniz ya da tamamlamanız gereken evrakları bildirecektir. 

 

Bulgaristan Vize ücretinizi ödeyin! Evraklarınız tamamlandığında size sıra vize ücretinin ödenmesine geliyor. Yetkilimiz size şahsi durumunuz ve vize türünüze göre ödemeniz gereken vize ücretiyle ilgili bilgi maili gönderecektir. Belirtilen bu ücret; vize harç bedeli, vize merkezi hizmet bedeli ve ofisimizin alacağı danışmanlık bedelinin karşılığıdır. Bu ücreti banka hesap numaramıza TL karşılığı olarak yatırabileceğiniz gibi dilerseniz de evraklarınızla birlikte ofisimize döviz olarak gönderebilirsiniz. 

Bulgaristan Vize Ücreti


bulgaristan vize işlemleriBulgaristan vize ücreti vize türünüze göre değişiklik göstermektedir. Euroaisa Global Visa Services yetkililerini arayarak ödemeniz gereken güncel vize ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Size sunulan vize ücreti; konsolosluk vize harcı ( vize türüne göre değişir) vize merkezi hizmet bedeli ve ofisimizin danışmanlık hizmetini karşılamaktadır. Bizim hizmetlerimiz arasında, zorunlu seyahat sağlık sigortası, yeşil sigorta, hotel rezervasyonu, evraklarınızın düzenlenip Konsolosluğa sunulacak hale getirilmesi vardır. 

 
Parmak İzi uygulaması yok:  Bulgaristan Schengen üyesi ülkeler arasında yer almadığından henüz parmak izi taraması (biyometri işlemi) uygulamasına geçmemiştir. Bu nedenle  Bulgaristan  Konsolosluğu ve Bulgaristan Büyükelçiliği'nde parmak izi alınmadığından vize için şahsen başvuru yapılmamaktadır. Başvurunuz için evraklarınızı size en yakın ofisimize ya da İstanbul ofisimize kargoyla gönderdiğiniz takdirde sizin gelmenize gerek kalmadan vize başvurularınızı biz yapabiliyoruz. 

Pasaportunuzu size gönderiyoruz: Bulgaristan vizesiniz çıktıktan sonra Bulgaristan Konsolosluğundan alıyoruz. Sizler isterseniz pasaportunuzu ofisimize şahsen uğrayarak teslim alabilirsiniz. Talebiniz halinde yetkilimiz ev ya da iş adresinize kargo yoluyla gönderecektir.  

Vizenizi aldıktan sonra kontrol edin: Bulgaristan pasaportunuz elinize geçtiğinde ilk önce vizenizi kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Bulgaristan vizenizdeki fotoğraf size mi ait, vizeniz üzerinde isim ve soy isminiz doğru yazıyor mu, vizeniz istediğiniz tarihte başlayıp bitiyor mu, multi giriş isteğiniz onaylanmış mı gibi bilgileri teyit edin. Eğer vizenizde bir yanlışlık, eksiklik varsa zaman kaybetmeden Euroasia Global Visa Services yetkililerimizle iletişime geçip bilgi verin. 

Bulgaristan Vize Reddi

Bulgaristan vize başvurularında karar yetkisi Bulgaristan Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği’ndedir. Yetkililer eksik ve hatalı evrakları gerekçe göstererek ret verebilir. Bulgaristan vize reddi durumunda pasaportunuzu aldığınız tarihten itibaren 15 gün içerisinde Bulgaristan Konsolosluğu’na itiraz hakkınız var. Ancak ikinci başvurunuzun olumsuz sonuçlanmaması için evraklarınızın doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Euroasia Global Visa Services ofislerimize şahsen gelerek yetkililerimizden güncel vize prosedürleri ve evrakları hakkında bilgi alabilirsiniz.  


Bulgaristan’a Giderken Bunlara Dikkat Edin! 


Bulgaristan vizenizi almış olmanız bu ülkeye girebileceğiniz anlamına gelmeyebilir. Bazen sınır polisi evraklarınızı görmek isteyebilir ve eğer belgelerinizi gösteremezseniz Bulgaristan’a giriş yapmanıza izin vermeyebilir. Bu nedenle Bulgaristan’a giderken Seyahat Sağlık Sigortası ve otel rezervasyon belgenizi yanınıza almayı unutmayın. Hatta bazen sınır polisi kalacağınız oteli arayıp bilgi isteyebilir. Otelden olumlu cevap alamadığında da ülkeye girişinize izin vermeyebilir. 

Bulgaristan'a Arabayla Gitmek

Bulgaristan’a kendi aracıyla gitmek isteyenlerin öncelikle bazı prosedürleri yerine getirmesi bazı belgelere sahip olması gerekmektedir. Bu belgelerden ilki uluslararası geçerliliği olan ehliyet. Eğer Ocak 2016’dan sonra ehliyetinizi değiştirdiyseniz ve çipli ehliyetiniz varsa uluslararası ehliyet almanıza gerek yoktur. İkinci zorunlu belge ise uluslararası geçerliliği olan ‘Yeşil Sigorta’dır. Bu sigorta, Bulgaristan’dan karışacağınız bir kaza durumunda 3. şahısların zararını karşılamak için yaptırılır. Yeşil Sigortanızı, İstanbul, Kapıkule, Hamzabeyli ve Dereköy Turing ofislerinden dilerseniz de ofisimizden yaptırabilirsiniz. Üçüncü önemli belge ise Vekâletnamedir. Araç sizin adınıza kayıtlı değilse veya şirket aracı ise araç sahibinden ya da şirketten vekâletname almalısınız. Bulgaristan’a girişte ihtiyacınız olacak bir başka belge ise yol vergi pulu ‘Vinetka’ dır. 1 haftalığına 30 TL vereceğiniz bu vergi pulunu aracınıza yapıştırmak zorundasınız. 

UYARILAR

  • Bulgaristan vatandaşları pasaport süreleri geçtiğinde  Bulgaristan vizesi başvurusunda bulunamazlar. 
  • Bulgaristan vatandaşlarının Türkiye'de doğan çocuklarına Bulgaristan vizesi verilemez. Çünkü Bulgaristan hükümeti bu kişilerin çocuklarını vatandaş olarak kabul etmektedir. Bu kişilerin çocuklarına en kısa süre içerisinde Bulgaristan’dan vatandaşlık numarası çıkarmaları gerekmektedir. Bu numara ile Bulgaristan Konsoloslukları ve Büyükelçiliği’ne başvurarak pasavan ve pasaport çıkartabilirler.  
  • Bulgaristan vatandaşları Türkiye'de doğan çocuklarını Schengen vizesi alarak da Bulgaristan'a götürebilirler. Bunun için Türk pasaportu çıkarmaları gerekmektedir. 

daha fazla göster

Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Çalışma İzni
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 

İSTANBUL ŞUBESİ

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6. Blok D.4 Ulus - İSTANBUL

help@eagvs.com

ask@eagvs.com

 

ANKARA ŞUBESİ

Kazım Özalp Mah. Kuleli Sok. No: 89/6 GOP / ANKARA

ankara@eagvs.com

 

İZMİR ŞUBESİ

Akdeniz Cad. 1347 Sk. No:8 K:2 D:210 Konak/ İZMİR

izmir@eagvs.com

 

EDİRNE ŞUBESİ

İstasyon Mah. İstasyon Cad. No: 25 Merkez - Edirne

help@eagvs.com