x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 26

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Rusya Vize Başvuru, Kayseri

Değerli ziyaretçilerimiz, sizler için Rusya vizesiyle ilgili bilgiler sunduğumuz Euroasia Global Visa Services Kayseri şubesi sayfamıza hoş geldiniz. Yazımızın devamında Rusya vizesi başvurusu hakkında sorularınıza cevap bulabileceksiniz.
EAGVS Kayseri şubesi aracılığıyla Rusya vizesi başvurularında danışmanlık hizmeti sağladığımız tüm illeri öğrenmek, vize başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için kayseri@eagvs.com adresimize e-posta atabilir dilerseniz 0(332) 225 40 20 şube numaramızı arayabilirsiniz.

Rusya Vize Başvurusunda Kimler Bulunmalıdır? Kayseri

Pasaport türü Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi Pasaport kategorilerinde olan herkes için Rusya vizesi zorunludur. Vize almak zorunda olmayan Diplomatik pasaport sahibi vatandaşlar, 90 günü geçmeyecek Rusya seyahatlerinde Rusya’ya vizesiz giriş yapabilirler. Yabancı uyruklu olup Türkiye’de oturum izni sahibi kişiler içinde durum böyledir. Yabancı uyruklular, oturma izni geçerliliklerinin Rusya seyahati bitişi itibariyle minimum 3 ay daha olduğunu sürdürüp, Rusya vizesine başvurmadan önce kesinti olmadan 90 gün Türkiye’de bulundukları takdirde vize sürecinde Türkiye vatandaşlarıyla aynı uygulamalara tabii tutulurlar. 

Rusya Ekspres Vizesi Nedir? Kayseri

Rusya Ekspres vizesi, Rusya konsolosluğu tarafından acilen Rusya’ya gitmesi gereken kişilere sunulmuş bir vize türüdür. Bu vize çeşidine başvurduğunuzda sonucunu 36 saat içerisinde alabilirsiniz. Gerekli belgeler ve diğer bilgiler için buraya tıklayabilirsiniz.

Rusya Vizesi Nasıl Alınır? Kayseri

Rusya vizesi pasaporta eklendiğinden dolayı, vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzda boş sayfa bulunup bulunmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca Rusya vizesi alabilmeniz için pasaportunuzun geçerlilik süresi uygun olmalıdır. Sahip olduğunuz pasaport, Rusya’dan döndüğünüz tarihten sonra 6 ay daha geçerli olmalıdır.

Rusya’ya ziyaret edecek tüm kişiler için belirlenmiş 3 farklı vize süresi çeşidi vardır. Bu süre kategorileri tek girişli Rusya vizesi, çift girişli Rusya vizesi ve çok girişli Rusya vizesi olarak ayrılır.

  • Seyahat amacının belirlenmesi: Seyahat kategorinizin ve istediğiniz vize süresinin belirlenmesi, vize için gerekli belgeleri belirlemede bir ön adımdır. EAGVS Kayseri şubesi sizlere Rusya Ticari Vize, Rusya Aile Ziyaret Vizesi, Rusya Humaniter Vize, Rusya Transit Vize, Rusya Turistik Vize kategorilerinde danışmanlık hizmeti sunar. Danışmanlarımızla birlikte sizin için uygun vize ve seyahat kategorisi belirlenir ve böylece konsolosluk tarafından istenen belgeler için hazırlığa başlanır. 
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Vize başvurusunda bulunacağınız kategoriye uygun olarak gerekli belgeler uzmanlarımız tarafından listelenir ve size sunulur. Bu evraklardan en önemlisi Voucher belgesidir. Voucher belgesi olmadan Rusya’ya seyahat edebilmeniz, hatta vize başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. Voucher belgesi Rusya’da bulunacağınız süre boyunca nerede kalacağınızı belgeler niteliktedir. Voucher belgesi, kalacağınız yerden alacağınız bir davetiye şeklinde olmalıdır. Voucher belgesi dahil istenen tüm belgeleri hazırladıktan sonra bizlere iletmeniz gerekir.
  • Belgelerin Kontrol Edilmesi: Rusya Konsolosluğu, başvuru belgelerini Rusça ve Türkçe olarak 2 şekilde istemektedir. Dolayısıyla bu noktada belgelerin detaylı şekilde incelenmesi, başvurunuzun reddedilmemesi için önem taşımaktadır. Uzmanlarımız sizden aldığı belgeleri detaylı bir şekilde inceler ve başvuru dosyası haline getirir. 
  • Rusya Vizesi Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvuru dosyanız derlendikten sonra sıra konsolosluğa iletilmesine gelir. Başvurunuzun işleme alınabilmesi için öncelikle başvuru ücretini ödemeniz talep edilir. Başvuru ücreti ödendikten sonra, Rusya vizesi başvurunuz konsolosluğa iletilir.
  • Başvuru Takibi ve Başvurunun Sonuçlanması: Saha çalışanımız başvuru dosyanızı teslim alarak konsolosluğa sunar. Böylece Rusya vizesi başvuru değerlendirme süreci başlamış olur. Başvurunuzun konsolosluk tarafından incelenirken süreçle ilgili bilgiyi dilediğiniz zaman bizlerle iletişime geçerek alabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra saha ekibimizden biri pasaportu Rusya Konsolosluğundan alarak sizlere ulaştırır. Pasaportunuzu şubeden alabileceğiniz gibi eğer isterseniz kargo aracılığıyla da teslim alabilirsiniz.

Rusya Vizesi Kayıt Zorunluluğu Nedir? Kayseri

Rusya Konsolosluğu, 7 günden fazla kalmayı planladığınız Rusya seyahatlerinde, ilgili görev yerlerine kayıt yaptırmanızı zorunlu kılar. Eğer Rusya geziniz 7 günü aşmayacaksa böyle bir kayıt zorunluluğunuz bulunmaz. Kayıt zorunluluğu yapma süreleri Rusya’da bulunacağınız şehre göre farklılıklar gösterebilir.

Rusya Vize Ücreti Ne Kadar? Kayseri

Rusya vizesi başvuru ücreti, EAGVS danışmanlık hizmeti, konsolosluk tarafından istenen harç ve diğer tüm giderleri kapsadığından, bireysel yapacağınız bir başvuruya göre çok daha karlıdır. Başvuru ücreti vize kategorinize ve kalacağınız süreye göre değişiklik gösterdiği için, doğru bilgiyi alabilmek adına şubemizle iletişime geçmenizi öneririz.

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Kayseri

Rusya vizesi başvuru sonuçlanma süresi 4-10 iş günüdür. Belirtilen bu süre, konsolosluk yoğunluğu, belgelerde eksiklik veya hata sebeplerine bağlı olarak uzayabilir.
Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0(332) 225 40 20 numaralı telefonumuzdan veya kayseri@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Rusya Vizesi Kayseri
s. macitoğlu 18/12/18, 08:18 Cevabı Görüntüle
Hayırlı sabahlar,
Kayseri’de yaşıyorum. Rusya vizesi aşmak istiyoruz. 2 kişiyiz. Rusya vizelerimizi sağa sola gitmeden Kayseri’den alabilirmiyiz? Kayseri de bir Rus konsolosluğu var mı? Şimdiden sağolun.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';