x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 242 255 01 58

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

antalya@eagvs.com

Rusya Vizesi Antalya

Merhaba değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi sayfamıza hoş geldiniz. Antalya ve çevredeki illerden yapacağınız Rusya vizesi başvuruları için gerekli ve güncel bilgileri sizler için derledik. Sizler için hazırladığımız bu yazıda, Rusya vizesi Antalya başvurusu için gerekli belge ve evraklar, başvuru süreci adımları ve başvuru ücretleri ile ilgili bilgi bulabileceksiniz. Rusya vizesi Antalya şubesi olarak danışmanlık sunduğumuz diğer şehirleri öğrenmek ve aklınıza takılan soruları yanıt alabilmek için antalya@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilir veya 0(242) 255 01 58 numarasından şubemizi arayabilirsiniz.

Kimler Rusya Vize Başvurusunda Bulunmalıdır? Antalya

Rusya’ya giriş yapabilmek için vize başvurusu yapmak zorunda olan pasaport türleri Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi pasaport çeşitleridir. Ayrıcalıklı olarak Diplomatik pasaport sahipleriyse, 90 günü aşmadan yapacakları Rusya gezilerinde vize başvurusu yapmadan ülkeye giriş yapabilmektedirler. 90 günü aşacak Rusya gezilerindeyse vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Yabancı uyruklu bireyler için ise durum şöyledir. Türkiye oturum izni olan diğer ülke vatandaşları, vize başvurusu yapmadan önce 90 gün hiç çıkış yapmadan Türkiye’de bulunmuş olma ve Rusya seyahatinden dönüşte Türkiye oturum izninin 90 gün daha devam etmesi şartlarını sağlamaları halinde, Rusya vizesi başvurularında Türk vatandaşlarıyla aynı haklara sahip olurlar. Tüm vize başvuruları için ön şart pasaportta boş bir sayfa bulundurma şartıdır. Rusya vizesi pasaporta eklendiğinden dolayı pasaportta Rusya vizesi için ayrı ve boş bir sayfa bulunması önemlidir. Aynı zamanda başvuru yapacak tüm kişilerin pasaport geçerlilik süresi seyahat dönüş tarihinden sonra 6 ay daha devam etmelidir.

Rusya Ekspres Vizesi Nedir? Antalya

Rusya ekspres vizesi, Rusya konsolosluğu tarafından sağlanmış bir kolaylık olup, Rusya’ya acil olarak gitmeniz gereken durumlarda kullanılabilir. 36 saat içinde sonuçlanan bu vizeye EAGVS Antalya şubesi aracılığıyla hızlıca başvurabilirsiniz. 

rusya vizesi antalya

Rusya Vizesi Antalya'dan Nasıl Alınır?

Rusya vizesi Antalya'dan nasıl alınır? Başvuru sürecini sizler için adım adım derledik:

 • Seyahat amacının belirlenmesi: Başvuru için gerekli evrakları belirlemek adına, uzmanlarımız eşliğinde seyahat kategoriniz belirlenir. EAGVS Antalya şubesi aracılığıyla sizlere
  • Rusya Turistik Vize, 
  • Rusya Ticari Vize
  • Rusya Aile Ziyaret Vizesi
  • Rusya Humaniter Vize, 
  • Rusya Transit Vize kategorilerinde danışmanlık hizmeti sunarız. Kategoriniz belirlendikten sonra Rusya’da bulunacağınız süre ve ülkeye kaç kere giriş çıkış yapacağınız doğrultusunda almanız gereken vize türü belirlenir.
 • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Seyahat kategoriniz için gerekli tüm belgeler yetkililerimiz tarafından eksiksiz olarak listelenerek sizlere sunulur. Bu belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz şubemize şahsen getirebilir, isterseniz kargo ile şubeye yollayabilirsiniz
 • Belgelerin Kontrol Edilmesi: Getirdiğiniz belgeler, uzmanlarımız tarafından incelenir ve gerekli düzeltmeler varsa bunlar yapılır. Belgeler hem Rusça hem de Türkçe düzenlenmesi gerektiğinden belgelerde hata olasılığı yüksektir ve dolayısıyla uzmanlar tarafından incelenip başvuru dosyası halinde düzenlenmelidir. EAGVS Antalya şubesi olarak bu süreçte sizler için titizlikle çalışırız.
 • Rusya Vizesi Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvuru dosyanızın işleme koyularak Rusya Konsolosluğu’na sunulabilmesi için belli bir ücret ödenmelidir. Bu ücretin içinde aldığınız danışmanlık hizmeti, konsolosluk tarafından istenen başvuru harcı, belge çoğaltma ücretleri ve diğer masraflar vardır. Ödemeniz gereken ücreti ister banka hesabımıza yatırabilir isterseniz de şubeye ziyarete elden ödeyebilirsiniz.
 • Başvuru Takibi ve Başvurunun Sonuçlanması: Saha ekibimiz vakit kaybetmeden hazırlanan başvuru dosyanızı konsolosluğa iletmek için hazırlıklara başlar. Konsolosluğa iletilen başvuru dosyası sonuçlandıktan sonra ekibimizden biri pasaportunuzu teslim alır ve dilediğiniz şekilde sizlere gönderir.

Rusya vizesi başvurusunda en kritik belge Voucher belgesidir. Bu belge olmadan Rusya’ya giriş yapılamaz. Rusya voucher belgesi EAGVS tarafından sizin adınıza ek ücret talebi olmadan temin edilir. 

Rusya Voucher Belgesi Nedir 

Rusya vizesi Voucher belgesi, Rusya Konsolosluğu tarafından talep edilen oldukça önemli bir belgedir. Bu belgenin amacı, Rusya’ya vardığınızda kalacağınız yeri belirtmek ve konsolosluğun bilgisine sunmaktır. Voucher belgesi bireysel olarak hazırlanabilecek bir belge değildir. Voucher belgesi alabilmek için kalacağınız evden (kalacağınız yer bir evse) bir kişinin sizin için bir davetiye belgesi düzenlemesi ve bunu size e-posta aracılığıyla göndermesi gereklidir. Şayet kalacağınız yer bir otelse, rezervasyon yaptırdığınız otelden bir yetkili kişi sizin adınıza bir Voucher belgesi düzenler ve yine aynı şekilde bu belgeyi size e-posta olarak gönderir. Her iki durumda da aldığınız e-postadaki davetiyenin çıktısını alarak Voucher belgesi olarak kullanmanız mümkündür.

Rusya Vizesi Voucher Belgesi Antalya'dan Nasıl Alınır

Rusya vizesi alıp ülkeye giriş yaptıktan sonra maksimum 7 iş günü içerisinde gerekli makamlara registratsia (kayıt) yaptırılması, Rusya Konsolosluğu tarafından mecburi tutulmuştur. Yaptırılacak kayıt göç bürosu tarafından, Rusya’ya gelişinizle ilgili bilgileri kayıt altında tutabilmek için istenmektedir. Rusya’da 7 günden daha az kalacak ziyaretçiler bu uygulamaya tabi tutulmaz. Bu uygulama yalnızca Rusya’da 7 günden fazla kalacak ziyaretçiler içindir ve gidilecek bölgeye göre süre konusunda değişiklik gösterir.

Rusya Vizesine Antalya'dan Yapılan Başvurular Kaç Günde Çıkar

Antalya'dan yapılan Rusya vize başvuruları 4-10 iş günü içerisinde değerlendirir ve sonuca bağlar. Bazı durumlarda bu süre normal olarak uzayabilir. Konsolosluğun ek bir belge talep etmesi, bazı dönemlerde oluşan konsolosluk yoğunluğu, hatalı belgeler ve resmi tatil günleri başvuru sonuçlanması süresini uzatır. 

Rusya vizesi Antalya başvuruları hakkında aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0(242) 255 01 58 numaralı telefonumuzdan veya antalya@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';