x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 21

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

Rusya Vize Başvurusu, Konya

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Konya şubesi sayfamıza hoş geldiniz. Bu yazımızda sizlere, planladığınız Rusya seyahatinizde ihtiyacınız olacak Rusya vizesi hakkında güncel bilgiler hazırladık.
EAGVS Konya şubesi olarak sizlere, Konya ve çevre illerden yapacağınız Rusya vizesi başvurularında danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Rusya vizesi için hizmet sağladığımız tüm şehirleri öğrenmek için konya@eagvs.com e-posta adresimizden ya da 0 (332) 225 40 21 numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kimler Rusya Vize Başvurusunda Bulunabilir? Konya

Rusya’ya giriş yapabilmek için vize almak zorunda olan kişiler Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi bireylerdir. Bunların dışında Rusya’ya girebilmek için vize alması gerekmeyen pasaport tipi Diplomatik pasaport tipidir. Diplomatik pasaport sahibi tüm bireyler, 180 gün içinde yapacakları bir Rusya ziyaretlerini, 90 günü geçmeyecek şekilde yaparlarsa, Rusya vizesi almak mecburiyetinde değillerdir. Belirtilen tüm koşullar Yabancı uyruklu bireyler için de (Türkiye oturum izni sahibi olmaları kaydıyla) geçerlidir. Yalnız yabancı uyruklu kişilerin Türkiye oturum izni geçerlilik sürelerinin Rusya seyahati sonrasında en az 90 gün daha devam etmesi gerekir. Ayrıca yabancı uyruklu bireyler, Rusya vizesi başvurusunda bulunmadan önce 90 gün Türkiye’de bulunmuş ve bu süre içinde Türkiye’den çıkış yapmamış olmalıdır.

Rusya Ekspres Vizesi Nedir? Konya

Rusya Ekspres vizesi, acil durumlardan dolayı Rusya’ya seyahat etmesi gereken kişilerin fazla zaman kaybetmemesi amacıyla tasarlanmış bir uygulamadır. 36 saat içinde sonuçlanan bu vize türü için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Rusya Vizesi Nasıl Alınır? Konya

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki Rusya vizesi alabilmek için pasaportunuzun geçerlilik süresi, Rusya’dan döndüğünüz tarih itibariyle 6 ay daha devam etmelidir. Ayrıca Rusya vizesi alabilmek için pasaportunuzda boş sayfa bulunmalıdır çünkü Rusya vizesi pasaporta eklenen bir etiket şeklindedir.
Konya şubesi olarak sizlere Rusya vizesi başvuru sürecini adım adım listeledik:

  • Seyahat amacının ve süresinin belirlenmesi: Konya şubesi olarak Rusya Turistik Vize, Rusya Ticari Vize, Rusya Aile Ziyaret Vizesi, Rusya Humaniter Vize, Rusya Transit Vize kategorilerinde danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Vize başvuru sürecinde ilk olarak bu kategorilerden hangisinin size uygun olduğunu uzmanlarımızla birlikte kararlaştırıyor ve gerekli belgelerin ne olduğunu inceliyoruz.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Başvuru kategorinize göre hangi belgenin gerekli olduğunu belirleyen uzmanlarımız, bu belgeleri size listeler ve verir. Bu belgeleri hazırlayarak bize iletirseniz başvuru dosyanız hazırlanmaya başlanır.
  • Belgelerin Kontrol Edilmesi: Başvuru için gerekli evrakları sizden aldıktan sonra belgeleri detaylı bir şekilde incelemeye başlarız. Bu incelemenin önemli olmasının nedeni, konsolosluk tarafından talep edilen başvuru belgelerin bir kısmının Kiril alfabesiyle Rusça, bir kısmının ise Türkçe istenmesidir. Belgelerin hazırlığında oluşabilecek bir yanlışlık, başvurunun karara bağlanma süresini uzatabilir ve hatta başvurunun onay alamamasına sebep olabilir. EAGVS Konya şubesi olarak belgelerinizi titizlik ve özenle kontrol ederek böyle durumlarla karşılaşmanızın önüne geçeriz.
  • Rusya Vizesi Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Dosyanız hazırlandıktan sonra, Konsolosluğa iletilir. Başvurunuzun konsolosluğa iletilerek işleme alınması için gerekli koşul, başvuru ücretinin ödenmesidir. Başvuru ücretini EAGVS Konya şubemizi arayarak öğrenebilirsiniz. Rusya vizesi başvuru ücretini yetkililerimizden öğreneceğiniz hesap numarasına yatırabilirsiniz. İsterseniz şubemizi ziyaret ederek başvuru ücretini şahsen de ödeyebilirsiniz.
  • Başvuru Takibi ve Başvurunun Sonuçlanması: Ödemeyi yapmanızın ardından, saha ekibimizden biri başvuru dosyanızı alır ve Rusya Konsolosluğuna iletir. Böylece konsolosluk değerlendirme süreci başlamış olur. Değerlendirme süresi boyunca şubemizle iletişime geçerek dosyanızı takip eden yetkilimizle görüşebilir ve dosya durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Başvurunuzun karara bağlanmasıyla saha ekibimizden bir yetkili pasaportunuzu teslim alır ve sizlere kargo ile ulaştırır. Pasaportunuzu kargo ile teslim almak istemezseniz şubemize gelerek de alabilirsiniz.

Rusya’ya giriş yapabilmeniz için ilk olarak istenen belge Voucher belgesidir. 

Voucher Belgesi Nedir ve Nasıl Alınır? Konya

Rusya konsolosluğu, Voucher belgesi olmayan başvuruları değerlendirmeye almaz. Voucher belgesi, Rusya’ya seyahat ettiğinizde kalacağınız yeri belgelemek için istenir. Bu belgeyi kendi kendinize hazırlamanız mümkün değildir olmadığı gibi herhangi bir aracı kuruluşunda hazırlaması mümkün değildir. Çünkü bu belge Rusya’ya vardığınızda ikamet edeceğiniz adresten size gönderilen bir davetiye şeklinde olmalıdır. Kalacağınız yerden (ev veya otel) sizin adınıza bir Voucher belgesi hazırlamasını talep ettikten sonra bu belgeyi e-posta yoluyla alarak bir kopyasını başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz. Bu belgeye sahip olmadan Rusya’ya giriş yapmanız yasaktır. 

Rusya Vizesi Kayıt Zorunluluğu Nedir? Konya

Rusya’ya seyahat eden bütün yabancılar (Rusya’da 7 günden fazla kalacaklarsa) yetkili makamlara kayıt yaptırmak zorundadır. Bu uygulama Rusya Konsolosluğu tarafından mecburi tutulmuştur. Tabi Rusya’da hangi bölgeye gideceğinize bağlı olarak kayıt zorunluluğu süresi ve hangi makamın yetkili olacağı değişebilir.

Rusya Vize Ücreti Ne Kadar? Konya

Rusya vizesi başvuru ücretleri bulunulan duruma göre değişir. Hangi kategoriden ne süreyle vize başvurusunda bulunacağınız vize ücretini doğrudan etkiler. Vize ücretini doğru bir şekilde öğrenebilmek için Euroasia Global Visa Services Konya şubesiyle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Rusya Vize Başvurusu Kaç Günde Karara Bağlanır? Konya

Rusya vizesi başvuruları 5-10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Yalnız başvuru sonuçlanma süresi başvurunun resmi tatillere denk gelmiş olması veya konsoloslukta yaşanan yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir. Yanlış hazırlanmış belgeler başvurunun karara bağlanış süresini uzatabilir. Bunun dışında Rusya Konsolosluğu, başvuru sahibinden farklı bir belge daha talep edebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamanız için elimizden gelen tüm hizmeti sizlere sunmaktayız.
Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0(332) 225 40 21 numaralı telefonumuzdan veya konya@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES