x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 31

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Rusya Vize Başvurusu, Tekirdağ

Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubesi sayfamıza hoş geldiniz. Bu yazımızda sizlere, yapmayı düşündüğünüz Rusya seyahatiniz için almanız gereken Rusya vizesi hakkında güncel ve gerekli bilgiler sunacağız. Yazımızın devamında Rusya vizesi başvuru süreci ile ilgili hemen hemen her sorunuza yanıt bulabilirsiniz.
EAGVS Tekirdağ şubesi olarak, Tekirdağ ve çevre iller için Rusya vizesi başvurusu danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Rusya vizesi için hizmet sağladığımız tüm tekirdag@eagvs.com adresimize e-posta atabilir ya da 0 (282) 255 50 31 numaramızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Rusya Ekspres Vizesi Nedir? Tekirdağ

Rusya Konsolosluğu tarafından kısa süre içinde Rusya’ya gitmesi gereken bireyler için sağlanmış bir kolaylıktır. Genellikle 48 saat içinde karara bağlanan bu vize türü için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kimler Rusya Vize Başvurusunda Bulunabilir? Tekirdağ

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki Rusya vizesi alabilmeniz için pasaportunuzda boş bir sayfa bulunması zorunludur. Çünkü Rusya vizesi pasaportun boş bir sayfasına eklenecek bir etiket şeklindedir. Bunun dışında Rusya vizesi alabilmeniz için planlanan seyahatin bittiği tarihten itibaren 6 ay daha geçerli olacak bir pasaportunuz olması gerekmektedir.
Vize başvurusu yapmak zorunda olan pasaport türleri Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi pasaport kategorileridir. Ayrıcalıklı olarak vize başvurusundan muaf tutulan pasaport tipi (seyahat süresinin 90 günü geçmemesi koşuluyla) Diplomatik pasaport tipidir. Diplomatik pasaport sahipleri bazı şartları sağlaması halinde, Rusya vizesi almak mecburiyetinde değillerdir. Bütün bu koşullar yabancı uyruklu bireyler için de (Türkiye oturum izni sahibi olmaları kaydıyla) aynıdır. Yabancı uyruklu bireylerin ek olarak oturum izni geçerliliklerinin Rusya seyahati sonrasında en az 3 ay daha devam etmesi ve Rusya vizesi başvurusunda bulunmadan öncesinde 90 gün Türkiye’de kalmış olmaları ve bu süre içinde hiç giriş çıkış yapmamış olmaları şartı vardır.

Rusya Vizesi Tekirdağ Başvuru Merkezi

Son birkaç yıl içerisinde sürekli bir şekilde değişen siyasi olaylar ile birlikte Türkiye ile Rusya arasında inişli çıkışlı bir dönem yaşamıştır. Bu dönem dahilinde özellikle ülkelerin iyi ilişkiler kurduğu zaman aralıklarında Rusya tarafından Türkiye için vize serbestliği getirilmesi beklenmiştir. Ancak Rusya bu tür bir yaklaşım sergilememek ile birlikte halen sadece siyah yani diplomatik pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 90 güne kadar yapılacak girişlerde vize talebi aramamaktadır. Aksi takdirde diğer kategorilerde bulunan pasaportlara sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının giriş-çıkış için mutlaka Rusya vizesi Tekirdağ başvuruları gerçekleştirmesi gerekir. Bu nedenle Euroasia Global Visa Services işletmesi olarak Tekirdağ ilinde vize başvuru merkezi kurulumu sağlanmıştır. 

Temel olarak Tekirdağ büromuz sadece Rusya için değil birçok farklı dünya ülkesi için vize başvurularını gerçekleştirme açısından profesyonel bir hizmet yapısına sahiptir. Ancak özellikle Rusya vizesi Tekirdağ konusunda da her yıl binlerce kişinin hizmet talep ettiği bir yapı göstermektedir. Bu bağlamda Türkiye üzerinden Rusya vizesi talep eden kişiler, firmamız danışmanlık hizmetleri sayesinde turistik vize, ticari vize, transit vize, humaniter vize veya aile ziyareti vizesi gibi taleplerde bulunabilir. Bu taleplerin tümü için Rusya vize departmanı personellerimiz, gerekli tecrübeye ve işlem yetkisine sahip olarak hizmet vermektedir. Üstelik Rusya Federasyonu tarafından vize serbestliği getirilmiş olmasa dahi vize alma konusunda birçok ülkeye göre daha kolay ve hızlı prosedürler sunulmaktadır. 

rusya ticari vize

Rusya Vizesi Tekirdağ'dan Alınır Mı?

Günümüzde firmamızın sağladığı hizmet çerçevesi sayesinde Tekirdağ ilinde yer alan ofisimizi ziyaret ederek, birçok farklı ülkeden vize talebi gerçekleştiren kişi bulunmaktadır. Bu kişiler aynı zamanda Rusya vize başvuruları açısından da Tekirdağ ofisimizden hizmet alabilmektedir. Bilhassa Rusya tarafından sunulan vize işlem prosedürlerine bağlı olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Tekirdağ'dan hiç ayrılması gerekmeden Rusya vizesi alması mümkündür. Zira eski dönemlerde herhangi bir ülkeden pasaport talep etmeniz için genellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük bir şehirde yer almanız gerekiyordu. Ancak firmamız sahip olduğu aracılık yetkisi ile beraber Tekirdağ ilinde de ofis açması vasıtasıyla vatandaşlarımızın Rusya vizesi gibi tüm ihtiyaçlarını yerinde karşılama imkanı doğurmuştur. 

Rusya vizesinin alınması sırasında belirli bir prosedür çizelgesi yer almakla birlikte ilk aşamada başvuru formu hazırlanır ve bu forma bağlı olarak ofisimize başvuru gerçekleştirilir. Ofisimizde form üzerinde inceleme yapıldığında herhangi bir eksiklik bulunmuyorsa, diğer evrakların hazırlanır ve bu konuda destek sağlanır. Genellikle yüz yüze görüşme sayesinde daha pratik bir süreç elde edilirken, yetkililerimiz gereken noktalarda telefon üzerinden de sizinle iletişim kurabilir. Ardından talep ettiğiniz vize için randevu işlemleri gerçekleştirilerek hazırlanan evraklar Rusya konsolosluğuna teslim edilir. Konsolosluk tarafından evraklar üzerinde gereken inceleme gerçekleştirilerek, vize için onay veya ret cevabı verilebilir. Onay verilen pasaport firmamız yetkilileri tarafından tekrar teslim alınır ve posta yoluyla ya da elden teslim yoluyla size iade edilir. 

Rusya Vizesi Tekirdağ Başvuru Merkezi Nerede?

Tekirdağ geçtiğimiz yıllar içerisinde büyükşehir ilan edilmesi ile birlikte giderek daha fazla gelişen ve hızlı bir şekilde büyüyen bir şehir yapısı elde etmiştir. Bu bağlamda merkez ilçe konumunda Tekirdağ 1 milyon gibi bir nüfusa sahip olurken, şehrin yayılım alanı da çok geniş bir noktaya ulaşmıştır. Bu nedenle şehir içerisinde Rusya vizesi başvurusu gerçekleştirmek ve danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler için kolay ve hızlı bir ulaşım gerçekleştirmek açısından ofisimiz tamamen merkezi bir noktada kurulmuştur. Aslında Rusya vize başvuru merkezi Tekirdağ kurulumu gerçekleştirirken temel amacımız, Tekirdağ ilinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, farklı kentlerden gelerek hizmet almak isteyen vatandaşların ve yine Tekirdağ'da bulunan Türkiye Cumhuriyeti uyruklu olmayan vatandaşların standart ve kaliteli bir hizmet alması olarak görülebilir. 

Sağladığımız hizmet standardı çerçevesinde Tekirdağ ofisimiz şehir içerisinde her noktadan kolaylıkla ulaşım gerçekleştirilebilecek bir konumda bulunmaktadır. Ayrıca şehir içerisinde toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, özel araçlar gibi her yöntem ile ofisimize ulaşmak mümkündür. Bu bağlamda ofisimiz bulunduğu konum ile birlikte özellikle vize başvuru hazırlığı sırasında gereken tüm evrakların kolaylıkla temin edilebileceği birçok kuruma da yakın noktada yer almaktadır. Rusya vizesi başvurusu gerçekleştirmek istediğiniz her dönem kolaylıkla web sayfamız ve mobil sayfamız üzerinden inceleme gerçekleştirerek, ofis konumumuzu, açık adresi ve harita bilgilerini elde edebilirsiniz. Ayrıca telefon görüşmeleri gerçekleştirmeniz vasıtası ile personellerimizden ofis adresi ve konumu hakkında bilgi talep edebilirsiniz. 

2023 Rusya Vize Randevu Tekirdağ'dan Nasıl Alınır?

Rusya vizesi talep edilmesindeki en önemli noktalardan birisi, tüm işlemlerin yapılması ile birlikte konsolosluk randevusu alma gerekliliğinin bulunmamasıdır. Çünkü bugün dünya genelinde birçok ülke hatta özellikle Avrupa ülkeleri konsolosluk randevusu, parmak izi kaydı ve güvenlik soruşturması gibi işlemler yapmadan vize onayı gerçekleştirmemektedir. Ancak Rusya federasyonu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk randevusu alınmadan evrakların farklı bir aracı sayesinde konsolosluğa teslim edilmesi ile birlikte dahi vize onayı verebilmektedir. Yani ofisimiz üzerinden aldığımız hizmetlerde Rusya vize randevu Tekirdağ işlemi gerçekleştirilmeden hazırlanan evraklarınız konsolosluğa ulaştırılarak, inceleme talep edilebilir. Bu nedenle daha önceki kısımda belirtildiği üzere Rusya vizesi taleplerinizde Tekirdağ'dan ayrılmadan sonuç elde etmeniz mümkündür. 

Tekirdağ ofisimize gerçekleştirdiğiniz ilk ziyaret ile birlikte danışman personellerimiz yardımı ile Rusya vize başvuru formu doldurularak çıktı alınabilir. Zira ödediğiniz hizmet bedeli içerisinde de kırtasiye ve fotokopi gibi bir çok masraf için dahili ücret alınmaktadır. Ardından başvuru formuna fotoğrafın yapıştırılması talep edilerek, evrakların hazırlanması ve dosyanın oluşturulması ile randevu alınmadan vize talebi gerçekleştirilebilir. Randevu talebi yer almasa dahi bazı noktalarda Rusya konsolosluğu güvenlik soruşturması veya gerekli durumlarda yüz yüze görüşme talep etme hakkını saklı tutmaktadır. Aksi takdirde konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan pasaportunuz onaylandıktan sonra yetkili personellerimiz pasaportu teslim alarak size ulaştıracaktır. Yani dosya hazırlığını tamamladıktan sonra seyahatiniz için 15 gün gibi bir süre kalmışken, konsolosluklara evraklarınız gönderilerek vize talebi oluşturulabilir. 

rusya turistik vize

Tekirdağ Rusya Vize Başvuru Merkezi Telefonu

Günümüzde dünya üzerindeki en etkili ve en pratik iletişim yöntemi olarak telefon kullanımı görülmektedir. Bu nedenle firmamız telefon ile iletişimi sürekli bir şekilde koruyarak, her vize başvurusu sonrasında hem evraklar hem de süreç hakkında size bilgilendirme sağlamayı tercih etmektedir. Öte yandan gerçekleştireceğiniz vize başvuruları öncesinde veya başvuru sonrasında istediğiniz her zaman bilgilendirme talep etmek için telefon numaralarımızı kullanabilirsiniz. Objektif bir şekilde hizmet verme mantığı sayesinde firmamız Tekirdağ bölgesinde kullanılan sabit telefon hatlarını tercih etmiştir. Bu sayede mesai saatleri içerisinde hafta içi veya hafta sonu personellerimiz ile telefon görüşmesi gerçekleştirebilir ve istediğiniz her konuda bilgi talep edebilirsiniz. Ayrıca önemli bir ayrıntı olarak, bu telefon görüşmelerinde hiçbir zaman vatandaşlarımızdan ek bir ücret talep edilmemektedir. 

rusya vize ücreti

Tekirdağ Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Rusya vize başvurularını gerçekleştirirken bizzat konsoloslukta bulunmak gibi bir gereklilik yer almamaktadır. Çünkü Tekirdağ ofisimizi ziyaret ettiğinizde firmamız aracılığı sayesinde hazırlamış olduğunuz az sayıda evrak ve başvuru formu sayesinde hızlı bir vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Bu çerçevede Rusya vizesi için gerekli evraklar Tekirdağ listesi içerisinde net bir şekilde belirli evraklar yer almaktadır. Bu bağlamda;

  • En az 6 ay daha geçerli olan pasaport,
  • 2 adet güncel şekilde 35x45 milimetre ölçülerinde bulunan, renkli, vesikalık biometrik fotoğraf,
  • Online olarak doldurulmuş, çıktısı alınarak fotoğraf yapıştırılmış Rusya vize başvuru formu,
  • Kimlik fotokopisi,

Turistik vize başvurusu amacı ile firmamız danışmanı tarafından temin edilen Voucher belgesi,
Firmamız danışmanı tarafından destek sayesinde hazırlanan ve Rusya konsolosluğu tarafından arkadaş ya da aile ziyareti için talep edilen davetiye evraklar arasında bulunmalıdır. 

Liste içerisinde yer alan bu evraklar standart bir şekilde tüm vize başvuruları için talep edilebilecek evraklar olarak görülmektedir. Ancak ticari vize başvurusu gerçekleştiren kişilerin Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan onaylı şekilde davetiye alması gerekebilir. Çalışma izni için vize talep eden kişilerde diploma ve sağlık sigortası talep edilebilir. Yine öğrenci vizesi talep edilirken davetiye, sağlık raporu ve sağlık sigortası talebi bulunabilir. İnsani vizelerde ise Rusya tarafından hazırlanmış davet belgesi talep edilebilir. Bu gibi evrakların her biri seçmiş olduğunuz vize türüne göre danışman personellerimizin desteği ile gereken dil bilgisi sayesinde eksiksiz olarak hazırlanabilir. 

rusya vizesi için gerekli evraklar

Tekirdağ'dan Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tekirdağ ofisimiz üzerinden almış olduğunuz hizmetler ile birlikte Rusya vizesi talebi gerçekleştirdiğiniz zaman, başvuru formu ve hazırlanan evraklar sonrasında ücret ödemesi sağlanır. Çünkü hazırlanan dosyanın Rusya konsolosluğuna iletilmesi sonrasında konsolosluk tarafından ücretin ödenip ödenmediği incelenir. Eğer ücret ödemesi yapılmaz ise konsolosluk tarafından inceleme işlemi gerçekleştirilemez. Ücret ödemesi yapılmış bir başvuru sonrasında konsolosluk gönderilmiş olan dosyanın incelemesini sağlayarak, genellikle 1 hafta yani 5 iş günü içerisinde vize başvurunuz için karar verecektir. Eğer hazırladığınız belgelerde bir eksiklik veya yanlışlık bulunmuyorsa ve güvenlik açısından herhangi bir sıkıntı görünmüyorsa vize başvurusu kabul edilir. Ancak bazı sıkıntılı durumlarda ve seyahat amacı tam olarak belirtilmediğinde vize başvurusu ile ilgili yüz yüze görüşme talep edilebilir ve konsolosluğa çağrı alabilirsiniz. 

Sorunsuz ve eksiksiz olarak yapılan başvurular sonucunda genellikle Rusya konsolosluğundaki iş yoğunluğuna bağlı olarak 5 gün içerisinde sonuç elde edilebilir. Bu bağlamda turistik ve ticari vize başvurularında seyahat tarihinizden 15 gün öncesinde evraklarınızı ve başvurunuzu tamamlamanız doğru olacaktır. İnceleme yetkisi sadece Rusya büyükelçiliği veya Rusya başkonsolosluğunda bulunduğu için konsolosluk bazen çok yoğun olmayan durumlarda daha kısa sürede bazen ise yoğun durumlarda 10 iş gününe kadar uzayan bir sürede sonuç bildirimi gerçekleştirebilir. Ancak bazen yoğun durumlarda ve sıkıntılı vize başvurularında 30 gün gibi bir süreye kadar inceleme gerçekleştirilebilir. Hatta ülkede Nazran, Vladikafkas, Beslan, Nalçik ve Grozni gibi şehirlere seyahat etmek için vize talep edildiğinde, incelemeler genellikle 15 gün gibi bir süre almaktadır. 

Rusya Vizesi Nasıl Alınır? Tekirdağ

Tekirdağ şubesi olarak sizlere vize başvuru sürecini adım adım listeledik.

  • Seyahat amacının ve süresinin belirlenmesi: Tekirdağ şubesi olarak Rusya Turistik Vize, Rusya Ticari Vize, Rusya Aile Ziyaret Vizesi, Rusya Humaniter Vize , Rusya Transit Vize kategorilerinde danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Danışmanlarımız eşliğinde bu kategorilerden hangisinin size uygun olduğu belirlendikten sonra belge hazırlığı evresine geçilerek başvuru süreci başlatılır.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Gerekli belgeler, başvuru yapacağınız vize kategorisine göre farklılık gösterir. Kategorinizin belirlenmesinin ardından vize başvurusu için gereken belgeler bilginize sunulur. Bu belgeleri hazırladıktan sonra bizlere iletmeniz halinde başvuru dosyanız hazırlanmaya başlanır.
  • Belgelerin Kontrol Edilmesi: Başvuru için gerekli evraklar sizden alındıktan sonra detaylı bir incelemeye alınır. Bu incelemenin titizlikle yapılmasının sebebi, konsolosluk tarafından istenen belgelerin bir kısmının Kiril alfabesiyle Rusça olarak istenmesidir. Belgelerde oluşacak herhangi bir yanlışlık, başvuru onay süresini uzatabilir ve hatta başvurunun reddedilmesine sebep olabilir. Neyse ki EAGVS Tekirdağ şubesi olarak belgelerinizi özenle kontrol eder ve böyle durumlarla karşılaşmanızı engelleriz.
  • Rusya Vizesi Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvuru ücretinin ödenmesi, başvurunun saha çalışanlarımız aracılığıyla konsolosluğa iletilmesi için ön koşuldur. Başvuru ücreti belge ve işlem ücretleri, danışmanlık hizmetleri ve konsolosluk harcını kapsar. Ödemenizi şubeye gelerek ya da belirtilecek banka hesap numarasına yatırarak ödedikten sonra başvurunuz işleme alınır ve konsolosluğa iletilir.
  • Başvuru Takibi ve Başvurunun Sonuçlanması: Başvuru dosyanız Rusya Konsolosluğuna iletildikten sonra değerlendirme süreci başlar. Başvuru dosyanız incelenirken yetkililerimizden biri bu süreci adım adım takip eder ve sizi bilgilendirir. Başvurunuz karara bağlandıktan sonra saha ekibimizden biri pasaportunuzu konsolosluktan teslim alır ve daha sonra size kargo aracılığıyla ya da şubemizde teslim eder.

Rusya vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için ilk olarak istenen belge Voucher belgesidir. 

Voucher Belgesi Nedir ve Nasıl Alınır? Tekirdağ

Rusya konsolosluğu, Voucher belgesi olmayan başvuruları incelemez. Voucher belgesi, Rusya seyahatinizde kalacağınız yeri belgeler nitelikte bir evraktır. Bu belgeyi kendi kendinize hazırlamanız mümkün değildir çünkü bu belge kalmayı düşündüğünüz yerden size gönderilen bir davetiye şeklindedir. Kalacağınız yerden sizin için bir Voucher belgesi düzenlemesini istedikten sonra bu belgeyi e-posta yoluyla alıp, çıktısını başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz. Bu belgeye sahip olmadan Rusya’ya girebilmeniz mümkün değildir. 

Rusya Vizesi Kayıt Zorunluluğu Nedir? Tekirdağ

Rusya’da 7 günden fazla kalması gereken bütün ziyaretçiler, yetkili resmi kuruluşlara kayıt vermek mecburiyetindedir. Seyahatiniz 7 günden daha kısa sürecekse böyle bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

Rusya Vize Ücreti Ne Kadar? Tekirdağ

Rusya vizesi ücreti, ülkede kalınacak süreye, seyahat kategorisine göre değişiklik gösterir. Yabancı uyruklu bireyler için de konsolosluk harcı farklılık gösterebilir. En güncel ve doğru bilgi için EAGVS Tekirdağ şubemizle iletişime geçiniz.

Tekirdağ ve hizmet verdiğimiz diğer şehirlerden yapmayı planladığınız Rusya vizesi başvuruları, Rusya İstanbul Konsolosluğu tarafından karara bağlanır. Rusya vizesi başvuru sonuçları 5-15 iş günü içerisinde belli olur. Yalnız bu durum ve başvurunun resmi tatillere ve konsolosluk yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Eksik veya yanlış hazırlanmış evraklarda başvuru sonuçlanma süresini uzatabilir. Bu durumla karşılaşmamanız için elimizden gelen tüm hizmeti sizlere sunmaktayız.
Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0(282) 255 50 31 numaralı telefonumuzdan veya tekirdag@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

rusya vize başvurusu

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';