x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Ankara Büyükelçiliği

Rusya Ankara Büyüelçiliği

Rusya ve Türkiye Hükümetleri arasındaki diplomatik temsil yeteneği en yüksek kurum olarak Ankara Büyükelçiliği, iki ülke arasındaki Sosyal, Ekonomik, Kültürel ve Siyasi ilişkileri geliştirmek ve Türkiye’de bulunan Rus vatandaşlarının haklarını güvence altına almak adına faaliyet göstermektedir.

Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Dairesi 2023 yılında da Rusya vizesi başvurularını kabul etme ve karara bağlama yetkisine sahiptir.

Ankara’da bulunan büyükelçilik hafta içi 08.30 ile 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Burada yer alan konsolosluk ise yalnızca Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 09.00 ile 12.00 arasında hizmet vermektedir. Ankara Büyükelçiliği doğrudan vize başvurusu kabul etmemektedir. Bu nedenle aracı firmalar ile iletişim halinde olmak ve onlar aracılığı ile vize işlemlerini tamamlamak vize başvurularında yaşanan zaman kayıplarının önüne geçecektir. Aracı firmanın da Rusya Federasyonu Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş bir kurum olması gerekmektedir. Aracı kuruluşlar da büyükelçilikten randevu almakta ve randevu zamanında evrakları konsolosluğa teslim etmektedir. Buraya yapılacak başvurularda seyahat süresi, konaklayacağınız yer, uçak biletleri gibi detaylı bilgilerin verilmesi şarttır. Vize başvuru formu ise elektronik olarak doldurulması ve çıktı alınarak teslim edilmelidir. 

Rusya Konsolosluğu Ankara Görev Kapsamı

Ankara büyükelçiliğinin görev alanı tüm Türkiye’yi kapsamındadır. Türk vatandaşları hangi şehirde yaşadıklarından bağımsız olarak Rusya Ankara Büyükelçiliğine vize talebi için başvuruda bulunabilirler. Rusya vizesi Ankara 2023 yılı başvuruları hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için ilgili bağlantıyı ziyaret ediniz.

Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Yönetici: Aleksei V. ERKHOV 
Adres: Karyağdı sk., No 5, 06692, Çankaya (P.K.35 Kavaklıdere), Ankara TÜRKİYE
Faks: +90-312-440-14-85
E-mail: ankarakons@yandex.ru
Mesai saatleri: Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri 09.00-12.00

E-Posta: rus-ankara@yandex.ru (Büyükelçilik İçin)
E-Posta : ankarakons@yandex.ru (Konsolosluk Konuları İçin)
E-Posta : press-ankara@mail.ru (Basın İle İlgili Konular İçin)

Rusya Büyükelçiliği Ankara Telefon

Tel.: +90 312 440 94 85+90 312 439 21 83

Rusya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü ise, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 09:00-12:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu

Büyükelçilik, tüm Türkiye’den yapılan Rusya Vize Başvurularını değerlendirme ve karara bağlama yetkisine sahiptir. Doğrudan vize başvurusu kabul etmeyen Ankara Rusya Büyükelçiliği, yetkilendirilmiş aracı kuruluş ile dosya kabul etmekte. Seyahat gerekçenize (Turistik, Ticari, Transit, Aile Birleşimi gibi ) uygun olarak hazırlanan evraklarınızı, öncesinde randevu alarak teslim etmeniz gerekmekte.

Rusya Ankara Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

Vize başvurunuz öncesinde, seyahat sürenizi, gerekçenizi, konaklayacağınız yer gibi ziyaretiniz ile ilgili detayların yanı sıra, başvuru sahibine ait kişisel bilgilerin doldurulduğu, Rusya Vize Başvuru Formu vize talebinize ilişkin kararda son derece önemlidir. Bu form online olarak, elektronik ortamda doldurulmakta, ardından çıktı alınarak diğer belgeleri ile teslim edilmektedir. 

Rusya Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Hizmetleri

Rusya Büyükelçiliği, Türkiye’de geçici ya da kalıcı ikame halinde olan Rus vatandaşlarının olası destek ihtiyaçlarını karşılayabilmek için konsolosluk ofisine sahiptir. Bu konsolosluğun verdiği hizmetlerden bazıları aşağıdadır.

  •  Pasaport ve Kimlik Yenileme / Değiştirme İşlemleri
  •  Evlilik ve Boşanma İşlemleri
  •  Vatandaşlık İşlemleri
  •  Doğum / Ölüm / Yaşam Belgesi Temini
  •  Belge Tasdik İşlemleri
  •  Sabıka Kaydı Temini
  •  İmza Beyanı

Rusya Konsolosluğu Apostil İşlemleri 2023

Rusya Konsolosluğu Apostil işlemleri 2023 yılı için konsolosluk dairesinden gitmeden önce randevu alınması gereklidir. Rusya Konsolosluğu apostil, tercümenin doğru olduğuna dair mühür,dür, Türkiye’de apostille olarak adlandırılır. Tasdik işlemi için noter onaylı tercüme, pasaportun aslı ve fotokipisi sunulmalıdır. 

Rusya Konsolosluğu Ankara Tatil Günleri 2023

Ankara Konsolosluğu Ankara 2023 yılında aşağıda iletilen tarihlerde kapalı olacaktır. Vize ya da diğer konsolosluk hizmetlerinizin planlamasını yaparken bu tarihleri incelemenizi öneririz.

1 Ocak

Yeni Yıl ve Ortodoks Noeli

2 Ocak

Yeni Yıl ve Ortodoks Noeli

3 Ocak

Yeni Yıl ve Ortodoks Noeli

4 Ocak

Yeni Yıl ve Ortodoks Noeli

5 Ocak

Yeni Yıl ve Ortodoks Noeli

8 Ocak

Yeni Yıl ve Ortodoks Noeli

23 Şubat

Rusya Zafer Bayramı

8 Mart

Dünya Kadınlar Günü

9 Mart

Dünya Kadınlar Günü

30 Nisan

Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs

Emek ve Dayanışma Günü

2 Mayıs

Emek ve Dayanışma Günü

9 Mayıs

Rusya  Zafer Günü

11 Haziran

Rusya Ulusal Günü

12 Haziran

Rusya Ulusal Günü

5 Kasım

Rusya Birlik Günü

31 Aralık

Yeni Yıl Tatili

 

Rusya Ankara Büyükelçiliği Nerede?

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Rusya Büyükelçiliği Vize Evrakları
H. Kale 28/03/20, 21:57 Cevabı Görüntüle
Samara’da faaliyet gösteren bir inşaat firması ile renovasyon ve inşaat malzemeleri kalkınma projesi anlaşmamız kapsamında 3 kişilik ekibin kısa süreli transferi üzerine anlaştık. Ekibimizde 2 mühendis ve 1 usta bulunmaktadır. Usta üniversite mezunu değil, bu durum başvuruda sorun teşkil eder mi? Rusya’dan temin edilecek onaylı davetiye teslim süresi ne kadardır? Rusya Büyükelçiliği vize evrakları nelerdir, geri dönüşlerinizi rica ederiz. Teşekkürler.
Rusya Büyükelçiliği Vize
F. Ünal 26/03/20, 17:55 Cevabı Görüntüle
Eşim iş gezisi için Moskova’ya gidecek. Ben de ona eşlik etmek istiyorum. Ankara’da Ümitköy’de oturuyoruz. Rusya Büyükelçiliği vize başvurusunda bulunurken nelere dikkat etmemiz lazım. Çok girişli Rusya vizesi alabilir miyiz? Teşekkürler.
Rusya Büyükelçiliği
A.P. 20/03/20, 03:14 Cevabı Görüntüle
Merhaba Ankara'da yaşıyorum fakat asıl olarak Azerbaycan vatandaşıyım. Türkiye’de oturma iznim var. Rusya'da yaşayan ailemi ziyaret etmek için Türkiye’den vize başvurusu yapacağım. Benim durumumda olanlar için Rusya vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Rusya Konsolosluğu Vize İçin Gerekli Evraklar
F. Dilsiz 19/03/20, 01:01 Cevabı Görüntüle
Ankara’da Gölbaşı ilçesinde yaşıyorum, 2 ay sonra düğünüm var eşimle beraber balayı için Rusya’ya gitmek istiyoruz orada 10 günlük güzel bir tatil planı yaptık fakat hem düğün yoğunluğumuz var hem de daha önce hiç vize başvurusu yapmadık. Ankara Rusya Konsolosluğu vize için gerekli evraklar nelerdir?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Çalışma İzni
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';