x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vize İşlemleri Koronavirüs Nedeniyle 1 Mayıs’a Ertelendi

Rusya Konsolosluğu vize başvurularını Koronavirüs nedeniyle 1 Mayıs’a erteledi. Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle yabancı ülke vatandaşlarının Rusya’ya girişi geçici olarak yasaklandı. Türkiye’de bulunan Rusya Büyükelçiliği Ankara, Rusya Başkonsolosluğu İstanbul, Rusya Başkonsolosluğu Antalya, Rusya Başkonsolosluğu Trabzon da vize başvuru işlemini 18 Mart-1 Mayıs 2020 tarihleri arasında durdurduğunu duyurdu. Bu tarihler arasında yabancı vatandaşların Rusya'ya girişinin de yasaklandığı bildirildi.  Yapılan açıklamada aşağıdaki durumlarda bulunanların geçici giriş yasağı kapsamına girmediği bildirildi.

Rusya geçici giriş yasağı yerleşik diplomatik, konsolosluk, uluslararası kuruluş yetkilileri ve diğer resmi yetkilileri, yetkililerin aile mensuplarını, uluslararası taşımacılık yapan şoförleri, uçak veya gemi mürettabatını, resmi Rusya vizesi sahiplerini, daimi Rusya oturum izni sahiplerini, yakının vefatı nedeniyle verilen özel vize sahiplerini ve Rusya havalimanlarından yapılacak transit geçişleri kapsamamaktadır. 

Rusya Konsolosluğu’ndan yapılan açıklamada uygulamanın geçici olduğunun altı çizildi. Yeni bir açıklama gelmediği sürece 1 Mayıs itibariyle vize başvuruları işleme alınmaya devam edeceği bildirildi. 

rusya vizesi

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES