x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Elektronik Vize

Rusya Elektronik Vize

Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile 52 ülke vatandaşı için Rusya Elektronik Vize uygulaması 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren başlamıştır.

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 52 ülke vatandaşı seyahatlerinden en az 4 gün önce başvuru yapmak koşulu ile Rusya E- Vize’ye başvurabilir.
Daha önce belirli bölgelerde geçerliliği bulunan Rusya E-Vize 6 Ekim 2020 tarihli Rusya Hükümet  kararı ile tüm ülkede geçerli kılınmıştır. Rusya’ya turistik, ticari, insani yardım ve ziyaret amacı ile gidecek vatandaşlar uygulamaya dahil edilmiştir. 

Rusya E-Vize Başvurusu 

Rusya Elektronik Vize Başvurusu Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından belirlenen resmi başvuru sayfası ile işlem almaktadır. Daha önce istenen otel rezervasyonu ya da seyahat amacını belirleyen ek belgeler bu vize kategorisinde talep edilmemektedir. Başvuru sahibinin belirlenen site aracılığıyla ve kişisel belgelerini sunarak başvurusunu tamamlayabilir. 

Rusya E-Vize Süresi

Rusya Elektronik Vize 60 gün içinde maksimum 16 gün konaklama imkanı vermektedir. Daha uzun süreli kalışlar için Rusya Büyükelçiliği himayesinde görev yapan Konsolosluk vize merkezlerine başvuru yapılması gerekmektedir.

Rusya E-Vize Ücreti

Rusya Elektronik Vize Ücreti (konsolosluk harç bedeli) 120 Dolar olarak belirlenmiştir. 6yaşının altında çocuklar için ücret alınmamaktadır.

Rusya E- Vize Sonuçlanma Süresi

Rusya Elektronik Vize için başvuru yapacak kişiler en az 4 gün önce online başvuru formunu doldurmalıdır. Form İngilizce olarak sunulmuştur. Ayrıca, başvuru anında dijital ortamda bir fotoğrafınızın bulundurulması gerekir.

Rusya Elektronik Vize genel bazda kolaylaştırılmış kategoride sunulmuş nitelikte olsa da belirli bir inceleme ve soruşturma aşamasından geçmektedir. Online olarak sunacağınız evraklarınızın ve formda beyan ettiğiniz bilgilerin doğru, açık ve teyit edilebilir olması gerekmektedir. Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından belirlenen standartların dışında kalan başvurular kabul edilmemektedir.

Kişisel bilgileriniz, pasaport ve kimlik bilgilerinizin örtüşür olması, evraklarınızın eksiksiz girilmesi gerekir. Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu diğer ülke vatandaşları için de ek evraklar dahilinde aynı prosedür uygulanmaktadır.

Rusya Elektronik Vize başvurunuzu Eagvs ofislerimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Rusya elektronik vize başvuru işlemlerinizi başlatmak ve detaylı bilgi almak için uzmanlarımıza +90 (212) 963 36 21 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

rusya elektronik vize

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Çalışma İzni
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES