x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vize Başvurusu

M. Yılmaz 03/12/19, 10:38
Merhabalar Rusya vize başvurusunu nasıl yapmam gerekir? Bu konu hakkında bana yardımcı olabilir misiniz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

 Merhaba Mete Bey teşekkür ederiz. Rusya vize başvurusu hakkında sizlere kapsamlı bilgileri sunacağız. Sizler yapacağınız seyahatin gerekçesini belirtmediğiniz için yapılacak olan her seyahat amacına göre yapılan vize başvurularını açıklayacağız. Rusya’ya yapacağınız seyahat Turistik amaçlı ise, vize aracı kurumlarından bir tanesi ile iletişime geçip sizler için vize başvurusunda bulunmalarını talep edebilirsiniz.

EAGVS ile en kısa sürede ve az evrakla Rusya vize başvurusunda bulanabilir ve konsolosluk onayı dahilinde Rusya vizesine sahip olabilirsiniz. Turistik amaçlı yapacağınız seyahati bir aracı kuruma gitmeden şahsen yapmak isterseniz Rusya konsolosluğuna bireysel olarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ticari, Aile, Eğitim ya da Transit vizesi almak isterseniz yine bireysel olarak konsolosluğa gidip şahsen vize başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Rusya'ya seyahat amacınıza göre yapılacak olan işlemlerinizi şahsen konsolosluğa veya başvuru merkezine gitmenize gerek kalmadan, rahat bir şekilde almak isterseniz EAGSV Rusya vizesine sahip olabilirsiniz. Rusya vize başvurusunda yapılacak olan seyahatler gerçekleştirmesi göre farklılık gösteren işlemler vardır. Seyahat süresi ya da ülkeye gitme nedeninizi göre yapılacak olan seyahatler için farklı işlemlere tabi tutulursunuz. Uzun süreli konaklamalar için farklı evrak hazırlayıp Rusya vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Rusya Konsolosluğu şahsen, konsolosluk nezdine başvuran tarafından yapılan başvuruları kabul etmemekte, aracı kurum ile yapılan başvuruları değerlendirmeye almaktadır. Firmamıza yapılan kısa süreli Rusya vize başvurusu 2020 değerlendirme süresi ortalama 5 gündür. Yabancı pasaportla yapılan başvurularda işlem süresi uzayabilmektedir. Rusya vize ücreti 2020 listesine  aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

EAGVS İstanbul

rusya vize ücreti

S. Şimşek 17/12/19, 10:18

Ay sonunda iki kuzenim ile  Rusya'ya gitmek istiyoruz. Daha önce Budapeşte'ye gitişliğim var. Rusya vize başvurusu nasıl yapılıyor? Bana bu konuda yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 17/12/19, 10:18

Merhaba Serhat Bey, Rusya vize başvurusu hakkında detaylı bilgileri vermekten mutluluk duyarız. Öncelikle Rusya vize başvurusunda bulunurken seyahat amacınızı belirtmeniz gerekmektedir. Yapacağınız seyahatin amacına yönelik işlemeleri devam ettirmeniz gerekmektedir. Sahip olduğunuz pasaportu dikkatte alarak başvuruda bulunmanızı tavsiye ederiz. Bordo pasaporta sahip olan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı vize almakla mükellefken, Yeşil, Gri ve Siyah pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının belirli süre zarfında vizesiz seyahat edebilecekleri belirtmek isteriz. Akrabalarınızla birlikte turistik amaçlı bir gezi yapmayı planlıyorsanız voucher belgenizi, fotoğraf ve en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaportunuzu bize iletmelisiniz.

Bulgaristan vize başvuru formu'nu ilgili bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

Bulgaristan vize başvurusunda bulanacak olan bireylerin başvuru formunu doldururken dikkatli bir şekilde hazırlanması gerektiğini ve buna seyahate yönelik belge hazırlamanız gerekmektedir. Bulgaristan vize başvurusu forumun doldurduktan sonra yapacağınız seyahate yönelik gerekli belgelerin hazırlaması gerektiğini belirtiriz. Eğer bir vize şirketi ile vize başvurusunda bulunacaksanız hazırladığınız belgeleri ofis çalışanlarına ileterek bekleme duruma geçersiniz. Ofis çalışanlarına iletilen belgeler incelenerek konsolosluğa iletilir. Konsolosluk inceleme ardından bir karar vererek vize sahibi olup olmamanızı belirlerler. Gelen olumlu karar ardından pasaportunuzun hızlı bir şekilde hazırlanır ve sizlere iletilir.

Saygılarımızla,

Evrim

N. Pektaş 25/12/19, 11:23

Rusya vize başvurusu yapacağım. Rusya vize başvurusu nasıl yapacağım bu konu ile ilgili dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir bahseder misiniz? 

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 25/12/19, 11:23

Merhaba Öncelikle Rusya’ya ne amaçla gitmek istediğinize karar vermelisiniz. Sonrasında ise seyahat nedenine göre vize türü ve vize süresini seçmelisiniz. Vize türünü seçtikten sonra seyahatte kullanacağınız pasaport türü de Rusya vize başvurusu için önemli bir detaydır. Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) ve Hususi (yeşil) pasaport sahibi kişilerin kısa süreli Rusya seyahatleri için vize başvurusunda bulunmasına gerek yoktur. Ancak Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi bireyler Rusya’ya seyahatlerini gerçekleştirmek için vize başvurusunda bulunması gereklidir.

Her vize başvurusunda olduğu gibi Rusya vize başvurusu için de vize türüne göre Rusya Konsolosluğu tarafından belirlenmiş olan evrak listesinin tamamını hazırlamanız gereklidir. Çünkü hazırlamanız gereken belgeler doğrultusunda başvuru işleminizi gerçekleştireceksiniz ve belgelerde iletişim, kişisel bilgiler bulunduğu için herhangi bir yanlış bilgi ya da evrak eksikliği durumunda başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Evraklarınız hazır olduğunda anlaşmalı olduğunuz acenteye göndererek vize başvuru işlemi için ilk adımı tamamlamış olursunuz. Devamında ise yetkili çalışanlar sizlere her aşamadan haberdar edeceklerdir.Rusya vize başvurusu için kararları veren yetkili kurum Rusya Başkonsolosluğu ve Rusya Büyükelçiliği'dir. Başvurunuz olumlu sonuç aldığında pasaportunuz sizlere en kısa sürede iletilecektir. Sizler hangi amaçla Rusya’ya seyahat etmek istediğinizi belirtmemişsiniz. Rusya seyahati için birden fazla vize türü bulunmaktadır. Hepsi hakkında detaylı ve güncel bilgilere sahip olmak isterseniz web sitemizi ziyaret edebilir ya da iletişim bilgilerinden ikamet bölgenize en yakın ofisimize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

A. Çetindağ 14/02/20, 19:56

Rusya vize başvurusu nasıl yapılır ve vize başvuru süreci nasıl olur vizem kaç günde çıkar bilgi almak istiyorum.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 14/02/20, 19:57

Merhaba, Rusya vize başvurusu için istenilen evraklar kişinin seyahat sebebine, pasaportuna ve ülkede kalış süresine bağlı olarak belirlenir. Rusya vize başvurusunda bulunacak kişinin öncelikle pasaportunun en az 6 ay geçerliliği olması ve pasaportunda boş sayfa bulunması gerekir.

Rusya vize başvurusu sürecinde EAGVS Rusya ülke uzmanının size ileteceği bilgi formunu eksiksiz olarak doldurunuz. Bilgi formu Türkçe olarak doldurulur. Form içinde istenilen bilgiler kişinin temel kimlik bilgilerini, seyahat bilgilerini ve konaklama (şehir) bilgilerini içerir. Kişiler formu doldururken özellikle bütün bilgileri doğru ve eksiksiz olarak doldurmalıdır. Formda oluşan herhangi bir yanlışlık Rusya vize başvuru sürecinin uzamasına neden olabilir. Rusya vize başvurusu içinde kişilerden belirli evraklar hazırlaması talep edilir. Bu evraklar kişinin seyahat nedenine, ülkede kalış süresine ve pasaportuna bağlı şekilde belirlenir. Rusya turistik vize başvurularında talep edilen en belirleyici evrak voucher belgesidir. Bu belge EAGVS Rusya ülke uzmanı tarafından pasaport sahibi adına, bakanlık sistemine kayıtlı Rus seyahat acentesinden onaylı şekilde temin edilir.

Rusya vize başvurusu evraklarınızı hazırlarken de evraklar tamamiyle doğru bilgiler içermelidir ve tam olmalıdır. Rusya vizesi herhangi bir aksilik oluşmadığı sürece, konsoloslukların yoğunluk durumuna ve tatil günlerine bağlı olarak 4-10 iş günü arasında çıkar. Vize başvurunuzu gerçekleştireceğiniz tarih de oldukça önemlidir seyahat planınızın aksamaması için başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinden en az 15 gün önce yapmalısınız.Vize başvurunuz için gerekli olan tüm bilgilere, detayları Rusya vizesi 2020 başlığından görüntüleyebilirsiniz. 

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES