x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Çok Girişli Rusya Vizesi

C. Elmas 27/03/20, 15:55
Merhaba, ben Bursa’da ikamet ediyorum. Cam imalatı yapmaktayız, şirketin sahibiyim. Rusya’da faaliyet gösteren bir firma ile görüşme yapacağız, anlaşırsak ihracat yapacağız. Kendim ve iki çalışanımız için Rusya ticari vize başvurusu yapmak istiyorum. Çok girişli Rusya vizesi alabilirsek önümüzdeki dönemde bizim için daha avantajlı olacaktır. Davetiye konusunda da bilgilendirmenizi rica edeceğim. Cevabınızı bekliyorum, teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Caner Bey,

Ticari amaçlı seyahatleriniz için çok girişli Rusya vizesi alabilirsiniz. Rusya ticari vize başvurana 180 gün içerisinde 90 güne kadar kalış imkanı sunar. Ticari vize, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, Rusya Federasyonu’na iş gezisi, iş görüşmesi, iş ortakları ile görüşme düzenleme, fuara katılım, müzakere katılımı, seminer ve konferans katılımı ve benzeri sebeplerle başvurulabilecek bir vize tipidir.

Rusya ticari vize 2020 yılında Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi (FMS Rossi) veya Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı (MID Rossi) tarafından düzenlenen davetiyeye istinaden verilebilmektedir. Davetiye olmadığı takdirde çok girişli vize başvurusu yapmanız mümkün değildir.

İhracat yapacağınız Rus teşkilatının müracaatı ile davetiyenizi hem kendiniz adına hem de iki çalışanınız adına temin etmeniz gerekecektir. Ticari davetiyenin ortalama temin süresi ortalama 20-30 gün aralığında değişmektedir. Davetiyeyi temin ettikten sonra ticari vize için konsolosluğun belirlediği diğer evraklarınızı da hazırlayarak EAGVS Rusya vizesi Bursa başvuru merkezine müracaatınızı iletebilirsiniz. Kurumumuza müracaatınızı ilettiğiniz tarihten sonraki 4-7 iş günü içerisinde başvurunuz sonuçlanmış olacaktır. Başvurunuz işlemden çıktığında EAGVS danışmanınız sizi bilgilendirecektir. Dilerseniz davetiye temin prosedürü ile uğraşmayarak da başvuru yapabilirsiniz. Bu durumda yetkilimiz sizin adınıza davetiyeyi çıkarttıracaktır. Bu işlem için ek hizmet bedeli alınır, süresi yine 20-30 gün aralığında değişir.

Çok girişli Rusya vizesi ile Rusya Federasyonu’nda kalış süresi her 180 günde 90 günü geçemeyeceğini önemle hatırlatmak isteriz. Başvurunuzu evraklarınızı düzenleyerek kargo ile veya şahsen ofisimizi ziyaret ederek iletebilirsiniz. 3 kişi için başvuru yapılacaksa tek kişinin ayrı ayrı hazırlanmış başvuru evraklarını Bursa vize başvuru merkezine iletmesi yeterli olacaktır. EAGVS Rusya vizesi Bursa başvuru merkezi bilgi hattı +90 (224) 322 01 47’dır.

Saygılarımızla,

Evrim

Ö.S 21/08/20, 10:48

ben rusyaya yıl içerisinde sık sık gidiyorum. yani her ay olmuyo ama yinede her seferinde vizeyi düşünmek istemiyorum. nasıl uzun vize alabilirim? neler yapmam gerekiyor orada iş yaptıgım kişiler var davetiye vs isteyebilirim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 21/08/20, 10:57

Merhabalar,
Çok girişli Rusya vizesi başvuruları için öncelikle Rusya'da iletişimde olduğunuz kişilerden davetiye talep etmeniz gerekmektedir. Rusya vizesi Türkiye'den davetiyesiz başvurularda alabileceğiniz maksimum vize süresi 30 gündür ve iki girişlidir. Rusya'dan bir davetiyeniz yoksa tek girişli veya iki girişli vize alabilirsiniz. Diğer tüm vize türleri mutlaka davetiyeli alınmaktadır. Davetiyeler direkt olarak Rusya'daki Federal Göç  Şubesinden (FMS) alınmaktadır. Davetiye elektronik olarak alınan davetiye türüyse mail ortamında barkodlu davetiyenizin gelmesi yeterlidir. Eğer orijinal davetiyeden çıkarılmışsa aslının gelmesi zorunludur. 
Çok girişi Rusya vizesi için sizin hazırlamanız gereken evraklar ve harçlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için EAGVS temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla

Serpil

çok girişli rusya vizesi

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 21/08/20, 13:06

Merhabalar,
Rusya'a seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikle Umuma Mahsus(Bordo) pasaportların sürelerinin seyahat dönüş tarihlerinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Pasaport sürelerinizi kontrol ettikten sonra Rusya'da iletişimde olduğunu kişi ya da kurumlardan davetiye istemeniz gerekmektedir. Davetiyeler Rusya'daki Göçmen şubesi (FMS) kurumundan davetiye başvuruları yapılmakta ve ortalama 2/3 haftada davetiyeler sonuçlanmaktadır. Rusya ticari vize evrakları için davetiyeniz geldikten sonra EAGVS temsilcilerimize davetiyenizi kontrol etmemiz için iletebilirsiniz. Davetiyeniz kontrol edildikten sonra hazırlamanız gereken evrakları detaylı olarak tarafınıza iletebiliriz. Rusya vizeleri davetiyelerin süresi ve giriş sayısına göre ücretler belirlenir. Rusya ticari vize evrakları hazırladıktan sonra tarafımıza ulaştırmanız başvuru için yeterli olacaktır. Rusya vizesi için şahsen gelmenize gerek kalmadan tüm başvuru süreciniz tarafımızdan yönetilir.

Rusya vize başvuruları hakkında detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla

Serpil

Rusya ticari vize evrakları

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';