x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ask@eagvs.com

Rusya Vizesi Çorlu

Dünyanın en büyük ülkelerinden biri olarak yine dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip olan Rusya, Türkiye ile komşu olması vasıtasıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının çok sık ziyaret ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle Türkiye'de her gün birçok kişi Rusya vizesi başvurusu gerçekleştirirken, Çorlu şehrinde de bu konuda hizmet almak isteyen birçok kişi yer almaktadır. Bu nedenle Euroasia Global Visa Services işletmesi olarak Rusya vizesi Çorlu hizmetlerini gerçekleştirmek açısından kentte ofisimiz üzerinden danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Bu bağlamda Çorlu ofisimiz, uluslararası hizmetler açısından önemli bir yapıya sahiptir. Uzun bir dönemden bu yana hizmet veren ofisimiz, her gün onlarca kişiye danışmanlık sağlayarak vize hizmetlerinde kolaylık oluşturmaktadır. 

EAGVS firması olarak Çorlu şehrinde önemli bir hizmet çerçevesi sağlamamız vasıtasıyla bölgede farklı amaçlar ile Rusya'ya seyahat etmek isteyen kişilere büyük bir kolaylık sunuyoruz. Çünkü firmamız bir aracı kurum olması vasıtasıyla evraklarınızın hazırlanması ve başvuru gerçekleştirilmesi gibi birçok farklı noktada Rusya konsolosluğu ile aranızda bir köprü kurarak hizmet vermektedir. Bu köprü vazifesi sayesinde Rusya'ya gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde isterseniz turistik vize isterseniz ticari vize talep edebilirsiniz. Hatta taleplerinizde 90 güne kadar kalma imkanı sağlayacak şekilde aile ziyareti vizesi, insani vize veya transit vize talebi de gerçekleştirebilirsiniz. Genel kapsamda diplomatik pasaport sahibi olan kişilerin Rusya vizesi talebi gerçekleştirmesi gerekmemek ile birlikte diğer pasaport türlerine sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Rusya giriş-çıkışı için mutlaka bu vizelerden birini temin etmesi gerekir. 

Rusya Vizesi Çorlu'dan Alınır Mı?

Bugün birçok kişinin aklına takılan soruların başında Çorlu üzerinden Rusya vizesi nasıl alınır sorusu gelmektedir. Çünkü Çorlu bir il olmaktan ziyade Tekirdağ'a bağlı bir ilçe olarak konumlanmıştır. Ancak Çorlu ilçesi sahip olduğu yaklaşık 300 bin nüfus ve ilçe büyüklüğü sayesinde gayet önemli bir coğrafi yapı oluşturmaktadır. Bu nedenle giderek kalabalıklaşan ve özellikle sanayi sektörünün çok geniş bir yapıya ulaştığı Çorlu'da dış ilişkilerin geliştirilmesi açısından hem turistik hem ticari kapsamda birçok kişi Rusya vizesi talebi gerçekleştirmektedir. Bu nedenle firmamız Rusya vizesi Çorlu hizmetlerine cevap oluşturmak açısından Çorlu ofisi kurulumu gerçekleştirmiştir. Bu sayede Çorlu'da yer alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, çevre bölgelerden gelen vatandaşlar ve yine Çorlu'da yaşayan farklı ülke vatandaşları vize talebinde bulunabilir. 

Firmamızın sunmuş olduğu hizmetler ile birlikte vize talebi gerçekleştirmek mümkün olsa da bazı kişilerin aklına Çorlu'dan ayrılmadan Rusya vizesinin nasıl temin edildiği gelmektedir. Bugün Rusya federasyonu tarafından ülkemiz ile geliştirilen ilişkiler bağlamında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Rusya vizesi alması gayet kolay bir hale gelmiştir. Bu nedenle aracı kurum hizmetleri sağlamamız vasıtası ile hazırladığınız evraklar ve vize başvuru dosyası bizzat tarafımızdan Rusya konsolosluklarına iletilerek vize başvurusu yapılır. Hatta randevu işlemleri ve inceleme takibi gibi birçok konuda da firmamız hizmet sunmaktadır. Özellikle bilinmesi gereken bir nokta olarak, Rusya vize başvurularında evrakların konsolosluğa teslim edilmesi için şahsen başvuru yapma gerekliliği bulunmamaktadır. Bu sayede Çorlu'da yaşayan Türk vatandaşları Çorlu'dan ayrılmadan Rusya vizesi temin edebilir. 

Rusya Vizesi Çorlu Başvuru Merkezi Nerede?

Çorlu vatandaşlarının Çorlu'dan ayrılmadan Rusya vizesi talep etme imkanını göz önünde bulundurması ile birlikte tercih edilecek en kolay nokta başvuru merkezimize ulaşmaktır. Çünkü firmamız Çorlu ofisimiz sayesinde başvuru gerçekleştiren her kişinin iyi bir danışmanlık hizmeti almasını ve sorunsuz bir vize başvuru işlemi sağlamasını amaçlamaktadır. Bu amaca uygun bir şekilde hareket eden firmamız, Rusya vize başvuru merkezi Çorlu kurulumu sağlayarak bölgede yer alan her vatandaşın gün içerisinde kolaylıkla başvuru yapabileceği bir işletme mantığı oluşturmuştur. Üstelik Çorlu ofisimiz çok merkezi bir noktada kolaylıkla bulunabilecek düzeyde olduğu için hem Çorlu vatandaşları hem de farklı illerden gelen vatandaşlar gün içerisinde rahatlıkla ofisimize ulaşabilir.

Çorlu ofisimiz sayesinde sunulan hizmetler birçok farklı büyükşehirde sunulan hizmetler kadar yüksek standartlara sahip olarak, aynı hizmet mantığı ile kalite oluşturmaktadır. Bu nedenle Rusya vizesi başvurularında da prosedürlere tamamen uygun olarak başvuru formunun hazırlanması, başvuru evrakların hazırlanması, ücret ödemelerinin gerçekleştirilmesi, dosya teslimi, ilerleme takibi sağlanması gibi her noktada hizmet verilmektedir. Yani sadece firmamız üzerinden aldığınız aracılık hizmetleri ile birlikte Rusya vizesi taleplerinizi gerçekleştirmeniz ve vize elde etmeniz mümkündür. Bu konuda en önemli ayrıntılar; seyahat amacınızı, seyahat sürenizi ve hangi noktaya seyahat edeceğinizi net bir şekilde belirlemenizdir. Çünkü Rusya konsolosluğu vize incelemelerini gerçekleştirirken, bu ayrıntılara göre farklı ücretler talep eder ve incelemelerde de bu ayrıntılar üzerinde durarak onay süreci gerçekleştirir. 

Rusya Vize Randevu Çorlu'dan Nasıl Alınır?

Birçok farklı dünya ülkesinin uyguladığı prosedürler ve kuralların aksine Rusya Federasyonu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Rusya vizesi talep etmesi açısından randevu talebinde bulunmamaktadır. Yani özellikle Avrupa ülkelerinde görüldüğü şekilde evrakların hazırlanması sonrasında konsolosluk randevusuna katılarak, birebir görüşme gerçekleştirmeniz ve parmak izi sunmanız gibi noktalar bulunmadan vize talebi gerçekleştirilebilir. Bu bağlamda firmamız sadece online sistemler üzerinden evrakların teslim edilmesi ve inceleme gerçekleştirilmesi için belirli bir tarih alır ve bu tarihe uygun olarak evraklarınızı konsolosluğa ulaştırır. Bu sayede Rusya vize randevu Çorlu işlemine gerek kalmadan sadece Çorlu ilçesinde ikamet ederken hazırladığınız evraklar ile vize talebi oluşturabilirsiniz. Ancak önemli bir nokta olarak mutlaka evraklar hazırlandıktan sonra konsolosluğa gönderilmeden önce talep edilen konsolosluk harcı ve diğer ücretleri ödemeniz gerekmektedir. 

Rusya federasyonu tarafından sağlanmış olan bu kolaylık sayesinde bugün birçok kişi gayet hızlı ve olumlu bir vize başvurusu elde etmektedir. Hatta özellikle Rusya’ya gerçekleştireceğiniz kısa süreli seyahatlerde turistik veya ticari olarak alacağınız vizenin seyahat tarihine yetişmesini talep ettiğinizde, seyahat tarihine göre evraklarınızı tamamlamanız ve başvuru yapmanız doğru olacaktır. Bu bağlamda genellikle 15 gün öncesinde başvurunun tamamlanması ve evrakların gönderilmesi ile istenilen şekilde seyahat öncesinde vize onayı alınabilir. Normal koşullarda bahsedildiği şekilde Rusya vizesi için randevu koşulu bulunmamak ile birlikte bazen incelemeler sırasında gerektiği durumda Rusya konsolosluğu yüz yüze görüşme ve bazı ek evraklar ile konsolosluğa çağırma talebinde bulunabilir. 

Çorlu Rusya Vize Başvuru Merkezi Telefonu

Bugün resmi işlemlerin gerçekleştirilmesi veya özel işlemlerin gerçekleştirilmesi gibi her konumda insanlar iletişimi telefon üzerinden sağlamayı seçmektedir. Çünkü telefon en uzak noktada bulunsanız dahi anlık olarak iletişime geçme imkanı oluşturmaktadır. Bu nedenle hem Çorlu ofisimiz ile görüşme gerçekleştirmek isteyen kişiler tarafından hem de ofis personellerimiz tarafından telefon iletişimi tercih edilmektedir. Bu bağlamda hizmet çerçevesinin belirli bir standarda oturması açısından Çorlu ofisimiz üzerinde de diğer ofislerimizde olduğu gibi sabit telefon hatları kullanılır. Bu sayede hafta içi ve hafta sonu belirtilen günlerde mesai saatleri içerisinde ofisimize ulaşarak, gerekli bilgilendirmeleri talep edebilir ve görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca firmamız telefon numaralarımız ile birlikte iletişim sayfamız içerisinde mail adreslerini de paylaştığı için bu adresler üzerinden de e-posta yoluyla görüşme gerçekleştirilebilir. 

rusya vize başvuru formu

Çorlu Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Herhangi bir ülkeye vize başvurusu gerçekleştirdiğinizde, mutlak bir şekilde o ülke tarafından talep edilen başvuru evrakları yer alır. Çünkü bu evraklar sayesinde kişiliğinizin tanınması, hukuki haklarınızın yerine gelmesi, güvenlik soruşturması yapılması, gelir tespiti yapılması gibi imkanlar elde edilir. Bu sistem ülkelerin kendi güvenliğini sağlama ve ülkesine ziyaret gerçekleştirecek kişinin güvenliğini sağlama amacı ile geliştirilmiştir. Genellikle her ülkede olduğu gibi Rusya vize başvurularında da belirli evraklar talep edilir. Örnek olarak Rusya vizesi için gerekli evraklar Çorlu listesinde ilk sırayı internet üzerinden doldurulmuş ve çıktısı alınarak imzalanmış başvuru formu oluşturmaktadır. Rusya vize başvuru formunun üzerinde hiçbir hata bulunmadığı yönünde inceleme yapılır ve sonrasında da form üzerine fotoğraf yapıştırılır. 

Fotoğraflı ve ıslak imzalı şekilde hazırlanmış bu forumdan sonra gereken standart evraklar arasında;

  • Arkalı önlü nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • En az 6 ay daha geçerli pasaport,
  • 2 adet biometrik ve güncel fotoğraf,
  • EAGVS tarafından temin edilecek Voucher belgesi,
  • Yine Çorlu büromuz üzerinden destek alarak hazırlanmış ve Rusya tarafından kabul edilen bir davetiye yer almaktadır. 

Bu evraklar her vize başvurusu için standart olmakla birlikte diğer noktada gerçekleştirilen başvuru türüne göre ek evraklar talep edilebilir. Yani başvurduğunuz vize türünün turistik olması, ticari olması, çalışma vizesi olması, öğrenim için talep edilmesi, aile ziyareti, insani vize başvurusu yapılması veya transit vize olması gibi noktalarda ek evraklar yer almaktadır. Bu evraklarda da yine Çorlu ofisimiz tarafından sağlanan danışmanlık ile birlikte gereken konumda Rusça veya farklı dillerde hazırlık gerçekleştirilebilir. Turistik amaçlı seyahatlerde Rusya vizesi için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi için ilgili bağlantıyı ziyaret ediniz.

Çorlu'dan Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya vizesi kaç günde çıkar sorusu ziyaretçilerimizin en çok merak ettiği sorulardan biridir. Türkiye'nin her neresinde olursa olun firmamız danışmanlığı sayesinde gerçekleştirilen Rusya vize başvurularında eksiksiz bir başvuru dosyası hazırlandığında, standart olarak belirli bir süre içerisinde Rusya konsolosluğu tarafından vize onayı verilebilir. Vize prosedürü içerisinde randevu gibi bir sistem bulunmadığı için genellikle seyahatinize 15 gün kala hazırlamış olduğunuz dosya firmamız aracılığı ile 4 farklı şehirde yer alan Rusya temsilciliklerine ulaştırılır. Konsolosluk ve büyükelçilik tarafından gerçekleştirilen inceleme öncesinde mutlaka ücret ödemesi yapıp yapılmadığı soruşturulur. Gereken ücret ödemesi yapılmış ise temsilcilik gerekli incelemeleri yaklaşık olarak 5 iş günü içerisinde tamamlayarak vize onayı verebilir. Genellikle eksiksiz ve kısa süreli seyahat talebi ile gelen vize başvurularında, iş yoğunluğu çok yüksek olmadığı zaman bir hafta yani 5 iş günü yeterli süreyi oluşturmaktadır. 

Konsolosluk tarafından bazı durumlarda çok yoğun dönemler yaşandığında veya inceleme süreci içerisinde resmi tatiller ya da dini tatiller ile karşılaşıldığında, 10 iş gününe kadar inceleme sürdürülebilir. Hatta bazı durumlarda vizenin mahiyeti, seyahat amacı ve evraklarda görülen yanlışlıklar gibi durumlarda konsolosluk inceleme süresini 30 güne kadar uzatabilir. Yine web sayfamız üzerinde görebileceğiniz üzere veya danışman personellerimizin belirttiği takdirde Rusya'da bulunan bazı vilayetlere giriş talep ettiğinizde, incelemeler daha kapsamlı bir şekilde yapılır ve 15 gün gibi bir inceleme süresi ile karşılaşılabilir. Ayrıca Rusya'da konaklama sürenizin 7 günden az olması veya 7 günden fazla olması gibi noktalarda da turistik ve ticari seyahatlerde mutlaka bildirim yapılmalı ve buna göre vize talebi gerçekleştirilmelidir. Eğer çok acil bir şekilde Rusya vizesi talep ediyorsanız, ekspres vize talebi gerçekleştirdiğinizde, daha yüksek bir ücret ile yaklaşık 2 gün içerisinde sonuç elde edilebilir. 

rusya vize işlemleri

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';