x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Adres

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 47

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00-18.00
Cumartesi: 10.00-16.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Rusya Vize Başvuru, Bursa

Değerli ziyaretçimiz, planladığınız Rusya seyahatiniz için gerekli tüm bilgileri sizlere sunduğumuz Euroasia Global Visa Services Bursa şubesi sayfamıza hoş geldiniz. En güncel ve detaylı bilgileri sizler için derledik. Bursa şubesi olarak, Bursa başta olmak üzere çeşitli iller için hizmet vermekteyiz. Danışmanlık hizmeti sağladığımız tüm şehirleri öğrenmek adına bursa@eagvs.com adresimize e-posta atabilir ya da 0(224) 322 01 47 numaramızı arayabilirsiniz.

Kimler Rusya Vize Başvurusunda Bulunabilir? Bursa

Rusya vizesi başvurusu yapabilmeniz için pasaportunuzda boş bir sayfa bulunmalıdır çünkü Rusya vizesi pasaportunuza eklenecek bir etiket biçimindedir. Bir diğer husus pasaport sürenizin geçerlilik süresi hakkındadır. Rusya seyahatinizin bitiş süresinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliğini sürdüren bir pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Pasaportu Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi kategorilerinde olan tüm bireyler Rusya vizesi almak zorundadır. Fakat Diplomatik pasaport sahipleri, gerçekleştirmeyi planladıkları (90 günü aşmamak şartıyla) Rusya gezileri için Rusya vizesi almakla yükümlü değildirler. Yabancı uyruklu bireyler için de (Türkiye oturum izni sahibi olmaları kaydıyla) aynı durum geçerlidir. Tabii sorunsuz bir başvuru süreci için oturum izni geçerliliklerinin Rusya seyahati sonrasında en az 3 ay sürüyor olması ve Rusya vizesi başvurusunda bulunmadan önce kesintisiz olarak 90 gün Türkiye’de kalmış olmaları şarttır. 

Rusya Ekspres Vizesi Nedir? Bursa

Rusya seyahatlerini acilen yapmaları gereken tüm bireyler, Rusya ekspres vizesine başvurabilirler. Ekspres vize başvurusu 36-48 saat içinde karara bağlanır. Acil Rusya vizesi hakkında ayrıntılı bilgi için ilgili bağlantıyı ziyaret ediniz. 

rusya vizesi bursa

Rusya Vizesi Nasıl Alınır? Bursa

Bursa şubesi olarak sizlere vize başvuru sürecini adım adım listeledik.

 • Seyahat amacının belirlenmesi: Size en uygun seyahat kategorisi, uzmanlarımız ile beraber belirlenir. Bursa şubesi olarak Rusya Turistik Vize, Rusya Ticari Vize, Rusya Aile Ziyaret Vizesi, Rusya Humaniter Vize, Rusya Transit Vize kategorilerinde sizlere yardımcı olmaktayız. Hizmet verdiğimiz kategoriler için gerekli evraklara verilen bağlantılardan ulaşabilir ya da bizleri arayabilirsiniz. Uygun kategori belirlendikten sonra belgeler hazırlanmaya başlanır. 
 • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Hazırlanması gereken evraklar seyahat kategorisine göre değişiklik gösterir. Size uygun kategori için gerekli evraklar yetkililerimiz tarafından listelenerek tarafınıza sunulur. Hazırlık sürecinde de sizlere yardımcı olarak süreci kolaylaştırırız. Belgeler hazır olduktan sonra kurye aracılığıyla veya şahsen sizden teslim alınır ve uygun biçimde başvuru dosyası hazırlama süreci başlar.
 • Belgelerin Kontrol Edilmesi: Hazırladığınız belgelerde eksiklik veya yanlışlık olmaması için uzman arkadaşlarımız evrakları incelemeye alır. Olası bir hata durumunda sizlerle iletişime geçilerek belgeler düzeltilir ve onay alacak bir başvuru dosyası sizler için hazırlanır.
 • Rusya Vizesi Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Hazırlanan başvuru dosyanızın işleme koyulabilmesi için belli bir miktar ücretin ödenmesi gerekir. Bu ücret seyahat kategorilerine göre değişiklik gösterir. Danışmanlarımızla iletişime geçerek ücreti öğrendikten sonra şahsen veya banka aracılığıyla ödeme yapabilirsiniz.
 • Başvuru Takibi ve Başvurunun Sonuçlanması: Başvuru dosyasının değerlendirmeye alınmasıyla süreç başlar. Bu zaman zarfında dilediğiniz zaman bizlerle iletişime geçerek dosyanızın ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz. Başvurunuz karara bağlandıktan sonra pasaportunuz yetkililerimiz tarafından teslim alınır ve sizlere iletilir.

Ülkemizde birçok pasaport çeşidi bulunmaktadır. bu pasaport çeşitlerinden yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri için Rusya vizesi ortadan kalkmıştır. Yalnızca umuma mahsus bordo pasaport sahipleri Rusya vizesi alabilmektedir. Diğer türler vizesiz Rusya’ya giriş yapabilmektedir. Rusya vize türleri; Rusya turistik vize, Rusya ticari vize, Rusya aile ziyareti vizesi, Rusya insani vizesi, Rusya transit  vize, Rusya öğrenci vizesi, Rusya evlilik ve aile birleşimi vizesi şeklindedir. Her vize türü için farklı evrak istenmektedir. Bu nedenle vize türünün  belirlenmesinden sonra evrak araştırılması yapılmalı ve evraklar be ölçüde tamamlanmalıdır. Örnek verilecek olursa öğrenci vizesi için öğrenci belgesi, aile ziyareti vizesi için davet mektubu alınması gerekmektedir. bu nedenle öncelikle vize türü belirlenmeli, evraklar vize türüne yani seyahat amacına göre sonradan toparlanmalıdır. Bu şekilde daha kolay evraklar belirlenmekte ve ayarlanmaktadır.

Rusya Vizesi Bursa’dan Alınır mı?

Rusya vizesi Bursa için Bursa’dan vize alınmaktadır. Bursa Rusya Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Rusya vizesi Bursa aracı firmalar ve vize başvuru merkezleri aracılığı ile gerçekleşmektedir. Buralara başvurulduğunda evraklar posta yolu ile başkonsolosluk ya da büyükelçiliğe iletilmektedir. Evrak işlemleri posta yolu ile iletildiği için bu sürenin e vize işlemleri sürecine dahil edilmesi gerekmektedir. Rusya vizeleri diğer ülkelerin vizelerine göre daha hızlı bir şekilde çıkıyor olsa da yaşanabilecek aksilikler göz önüne alınarak seyahatten bir müddet önce başvurmakta fayda vardır. Rusya vizesine başvurmak, kesinlikle olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir.

Rusya Vizesi Bursa Başvuru Merkezi Nerede?

Rusya Vizesi Bursa Başvuru Merkezi Bursa Osmangazi’de bulunmaktadır. EAGVS Rusya vize başvuru merkezini randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. 

Rusya Konsolosluğu 2023 Yılı Resmi Tatil Günleri

 • Yeni yıl
 • Noel bayramları
 • 23 – 25 Şubat Vatan Koruyucusu Günü
 • 8 – 9 Mart Dünya Kadınlar Günü
 • 30 Nisan – 2 Mayıs İşçi ve Bahar Bayramı
 • 9 Mayıs Rusya Zafer Günü
 • 11 – 12 Haziran Rusya Ulusal Günü
 • 3 – 5 Kasım Milletlerin Birleşme Günü
 • Ramazan bayramı
 • Kurban bayramı
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı

Görüldüğü üzere Rusya için önemli olan günlerde ve ülkemizde resmi tatil olan günlerde konsolosluklar görev yapmamaktadır.

Bursa’dan Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rusya Vize Başvurusu için gerekli olan belgeler şu şekildedir. Pasaportun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Pasaportta yırtık olmamalıdır. Pasaport yazıları okunabilir olmalıdır. Pasaport içerisinde vize için en az 2 boş sayfa bulunması gerekmektedir. Rusya vizesi için çekilmiş fotoğraf olmalıdır. Fotoğraf biyometrik olmalıdır. Fotoğrafın arka fonu beyaz olmalıdır. Rusça olan vize başvuru formu doldurulmalıdır. Form doldurulması konusunda danışman firmalar yardımcı olmaktadır. Voucher belgesi olmalıdır. Bu belge turistik vizeler için geçerlidir. Yabancı turist kabul belgesi anlamına gelmektedir. Rusya Federasyonu Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından görevlendirilen bir kurumdan alınması gerekmektedir. bu konuda varsa seyahat acentesi, yoksa danışman firma yardımcı olmaktadır. Aile ya da arkadaş ziyareti amacı ile giden kişilerin davet mektubu bulunmalıdır. Seminer ve benzeri faaliyetler için ya da ticari amaç ile gidenlerin de davetiyesi olması gerekmektedir. Öğrenci vizesi alacak olan kişilerin eğitim görecekleri kurum ile ilgili her türlü bilgiyi evraklar arasında ilave etmesi gerekmektedir. Vize başvurusu için konsolosluklara şahsen gidilmemektedir. Aracı firmalar posta yolu ile bu işlemi gerçekleştirmektedir. Başvuru evraklarında hata olduğu durumlarda vize iptal edilmektedir. Doğru beyan çok önemlidir. Sahte belge gösterenler için sadece vize reddi değil, cezai işlem de uygulanabilmektedir. Vizenin seyahatten en az 10 gün önce alınmasında fayda vardır. Vize olumsuz değerlendirilirse itiraz hakkı bulunmaktadır. eksik belge sebebi ile vize reddedildiyse belgeler tamamlanarak yeniden değerlendirilmesi talep edilebilir.

Rusya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Rusya Vize Başvurusu için online randevu alınması gerekmektedir. Rusya vizesi genel olarak 5 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Daha hızlı alınması gerektiği durumlarda ise ekspress olarak vize uygulaması yapılmaktadır. Hızlı vize alabilmek için ekstra ücret ödenmesi gerekmektedir. aşağıda yer alan Rusya vize ücreti 2023 fiyat listesi başlığında hızlı vize almak için ödenecek olan ücretlerde belirtilmiştir. Rusya’dan vize alabilmek için aracı firmalar ile anlaşılabilmektedir. Aracı firmalar hem evrak toplama işlemlerinde hem de vizenin takibinde yardımcı olarak, vizeye başvuru yapacak olan kişilerin yükünü büyük ölçüde hafifletmektedir. Rusya için elektronik vize uygulaması da kısa süre önce başlamıştır. Fakat bu vize ile yalnızca St. Petersburg ve Leningrad bölgelerine giriş yapılabilecektedir. Bu bölgelere giriş yapıp, farklı bölgelere gitmeyecek insanlar için elektronik vize büyük kolaylık sağlamaktadır. Elektronik vize ile başvurular elektronik ortamda yapılmakta, vize de eposta yolu ile kişiye kolayca ulaşmaktadır.

Voucher Belgesi Nedir ve Nasıl Alınır? Bursa

Rusya konsolosluğu, Voucher belgesi olmayan hiçbir başvuru dosyasını incelemeye almaz. İstenen bu belge, Rusya seyahatiniz boyunca nerede kalacağınızı gösterdiğiniz bir evrak türüdür. Voucher belgesi bizler tarafından ya da sizin kendiniz hazırlayabileceğiniz bir belge değildir. Bir evde kalmayı planlıyorsanız, kalacağınız hane halkından bir kişinin size bir davetiye e-postası göndermesi ve sizin orda konaklayacağınızı belirtmesi gerekir. Aldığınız davetiye e-postasını çıktı alarak başvuru dosyanıza ekleyebilir, böylece orada kalacağınızı tabiri caizse kanıtlayabilirsiniz. Bir otelde kalmayı planlıyorsanız, siz seyahat etmeden hatta başvuru dosyasını hazırlarken, kalacağınız otelin sizler için bir Voucher belgesi düzenlemesi gerekir. Otelden belgeyi hazırlayıp size ilettikten sonra başvuru belgeleriniz arasına konulmalıdır. Bu belge olmadan başvuru yapabilmeniz mümkün olmamaktadır.

Rusya Vizesi Kayıt Zorunluluğu Nedir? Bursa

Rusya’da 7 günden fazla kalması gereken tüm bireyler, yetkili makamlara kayıt vermekle yükümlüdür. Eğer Rusya’da 7 günden daha az kalacaksanız böyle bir zorunluluk yoktur.

Rusya Vize Ücreti Ne Kadar? Bursa

Rusya vizesi ücreti, başvuru yapılacak seyahat kategorisine bağlı olarak değişiklik gösterir. Vize ücreti, danışmanlık hizmeti ve konsolosluk harcı gibi tüm giderleri kapsar. Kategorinize göre en doğru ve güncel Rusya vizesi başvuru ücretini öğrenmek için EAGVS Bursa şubemizle iletişime geçiniz.

Rusya Vize Başvurusu Kaç Günde Karara Bağlanır? Bursa

Bursa ve hizmet verdiğimiz diğer illerden yapacağınız Rusya vizesi başvuruları, Bursa Rusya Konsolosluğu tarafından değerlendirmeye alınır. Rusya vizesi başvurusu genellikle 5-15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Bu durum konsolosluk yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine denk gelmesine göre değişiklik gösterebilir. Eğer Rusya seyahatinizi acilen gerçekleştirmeniz gerekiyorsa Rusya Ekspres Vizesi başvurusu yapmanız tavsiye ediyoruz.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0 (224) 322 01 47 numaralı telefonumuzdan veya bursa@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Rusya Vizesi Bursa Başvuru Merkezi
İ. Ateş 22/02/20, 17:29 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben Osmangazi’de yaşıyorum. Rusya vize başvuru merkezi Bursa’da var mı?
Rusya Vizesi Bursa
C. Karaca 16/10/19, 13:56 Cevabı Görüntüle
İyi günler, sayfanıza Türk vatandaşıyım ve Bursada ikamet ediyorum. Daha önce hiç yurt dışına çıkmadım ama bu aralar Rusya’ya gitmeyi düşünüyorum. Bir arkadaşımdan Rusya vizesinin internetten alınabileceğini duydum. Bu doğru mu? Nasıl alabilirim ve vize için şartlar nelerdir? Bana bu konu hakkında bilgi vermenizi bekliyorum.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';