x
 • Romanya E-VISA

  Romanya E-VISA

  Romanya vizesi başvurularınızı ROMANYA E-VISA portalı aracılığı ile de yapmanız mümkündür. Detaylı bilgi için bizi arayınız...

  Devamı
 • Romanya Turistik, Ticari ve Aile Ziyaret Vizeleri

  Romanya Turistik, Ticari ve Aile Ziyaret Vizeleri

  Romanya'ya yapacağınız kısa süreli seyahatlerde vize başvurunuzu en hızlı şekilde yapmak, vize ücreti ve gerekli evraklar konusunda bilgi almak için bizi arayabilirsiniz...

  Devamı
 • Transit Vize

  Transit Vize

  Balkanlar'a, Belarus'a ve Moldova'ya yapacağınız seyahatleri Romanya aktarmalı olarak gerçekleştirecekseniz transit vizeye ihtiyacınız olacaktır. Romanya transit vize başvuruları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

  Devamı
 • Romanya Erasmus Vize Başvuruları

  Romanya Erasmus Vize Başvuruları

  Romanya Erasmus vize başvuruları, vize sonuçlanma süresi, vize ücreti ve gerekli evraklar için tıklayınız...

  Devamı

Romanya e-vizesi alacaklara !

1) Romanya vize başvurularınızda tüm e-vize süreci yetkililerimiz tarafından yürütülecektir. Romanya vize başvurularınızda yapmanız gereken sadece randevu günü konsoloslukta hazır bulunmak olacaktır.

2) Romanya vizesi için tavsiye edilen en erken başvuru yapma tarihi: 90, en geç ise 45 gün önce olarak belirlenmiştir. Romanya vize başvuru randevularınızın onayı, Romanya Konsolosluğunun yoğunluğu ve Romanya vize başvurularınızın değerlendirme süresi gibi faktörleri göz önünde bulundurarak vize başvurunuzu 90 gün önceden gerçekleştirmeye özen gösteriniz.

3) Belarus, Ukrayna, Bulgaristan, Moldova’ya Romanya üzerinden yapacağınız karayolu transit geçişlerinizde detaylı bilgiler için buraya tıklayınız.

Önemli !

Alınacak olan Romanya vizesi Schengen vizesi değildir. Geçerli Romanya vizeleri ile istisnai durumlar dışında Schengen alanlarına giriş yapılamamaktadır.

Romanya Vizesi

Romanya Vizesi

Romanya Vizesi İçin En Çok Sorulan Sorular

Romanya vizesi kaç günde çıkıyor?

Ortalama işlem süresi randevudan sonra 5-10 iş günüdür. Yapılan randevu talebi sonrası konsolosluğun cevap süreci 1-4 haftayı bulabilmektedir.

Romanya vizesi için şahsen gelinmesine gerek var mı?

Her başvurularda başvuru sahibi bizzat gelmesi gerekmektedir. Daha önceden alından Romanya vizesi bu durumu değiştirmemektedir.

Başvuru için otel ve uçak satın alınması isteniyor mu?

Başvurularınızda otel veya konaklama yeri ve uçak bileti belirtilmelidir. Satın alınma koşulu yoktur kısmı ön ödemeli veya ödemesiz rezervasyon olarak başvuru dosyanıza ilgili belgeleri ekleyebilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz, Romanya vizesi sayfamıza hoş geldiniz. 

Schengen vizesi kategorisine girmeyen ancak geçerli multi giriş, çıkışlı Schengen vizesi sahiplerine vizesini kullanmış olma şartı ile izin verilmektedir. Aldığınız vize tek girişli ise bu hakkınızı da Romanya‘da kullanmanız durumunda giriş ve çıkış yaptığınız zaman vizenizi kullanmış sayılacaksınız.

Romanya Schengen vizesi işlem kapsamında olmadığı için Romanya Büyükelçiliği himayesinde vize işlemlerine başvuru yapmanız gerekecektir.

Romanya, Bordo Pasaport sahibi kişilere vize işlemlerini şart koşmaktadır. Romanya ziyaretinde bulunacak kişiler Romanya Büyükelçiliği tarafından talep edilen prosedürlerin tümünü tamamladıkları takdirde seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Romanya vize uzmanlarımız tarafından hazırlanan bu yazımızla Romanya vize şartları, Romanya vizesi kaç günde çıkar, Romanya vize fiyatları gibi genel bilgileri edinebilirsiniz. Vize işlemleri kişisel özelliklere göre değişiklik gösterebileceğinden seyahat amacınızı, planınızı ve ziyaret sürenizi belirledikten sonra evraklarınız ve diğer başvuru prosedürü için danışmanlarımızdan süreç hakkında bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır.

Romanya vizesi sayfamızda sizin için derlediğimiz bilgiler genel vize şartlarını kapsamaktadır. Romanya Büyükelçiliği kişisel durumunuza göre ek evrak talep edebilir ve sizi mülakata çağırabilir.

Romanya vizesi için başvurunuzu vizen kapında uygulamamızdan faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz evinizden ya da ofisinizden ayrılmadan uzmanlarımız aracılığıyla gerçekleştirilir, vizeniz güvenle alınarak pasaportunuz sizi yormadan adresinize ulaştırılır. Size en yakın şubemiz ya da merkez ofisimizden uygulamamız hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Romanya Vize İşlemleri

Romanya vize işlemleri Büyükelçilik himayelerinde çalışan Konsolosluk merkezleri aracılığıyla tamamlanmaktadır. 
Romanya vizesi online olarak temin edilerek doldurulacak formun talebiyle başlar ve evraklarınızın bu form ile birlikte sisteme girişi ile devam eder. Süreç basit ve kolay görünse de evraklarınızda ya da işleminizin herhangi bir adımında yapacağınız hata ret almanıza neden olabilmektedir.

Romanya konsolosluğu vize merkezlerine başvuruda bulunmadan önce seyahat amacınızı netleştirmeniz, sürenizi belirlemeniz gerekir. Seyahat amacına göre Romanya vize kategorileri de farklılık göstermektedir.

Romanya Vizesi Kategorileri

 • Havaalanı transit vizesi (A tipi )
 • Transit vize (B tipi)
 • Kısa süreli vize (C Tipi)
 • Turist Vizesi (C/TU)
 • Ziyaret Vizesi (C/VV)
 • Ticari Vizesi (C/A )  
 • Nakliye Vizesi (C/TR)
 • Spor faaliyetleri (C/SP)
 • Kültürel, kısa süreli tıbbi tedavi bilimsel, insani ya da diğer faaliyetler vizesi (C/ZA)
 • D Tipi Vize 
 • Romanya E-Vize

Yukarıda belirtilen vize kategorilerinden seyahatinize uyumlu olan vize türünde  başvurunuzu yapabilirsiniz. Mesleki, Kişisel ve mali evraklarınızla birlikte sisteme gireceğiniz dosya Konsolosluk vize yetkilileri tarafından incelenecektir. Sunduğunuz dosyada yer alan beyan ve ibrazların doğruluğu kontrol edilerek söz konusu şartlara uygunluğunuz halinde vizeniz olumlu sonuç alacaktır. 

Vize başvurunuzun teyit edilemez evraklar, eksik beyan gibi sebeplerle ret almaması için profesyonel destek almanızı öneriyoruz. Romanya Vize işlemleri için danışmanlarımızı arayarak iş birliğimizi başlatabilirsiniz. Vize almak ciddi iştir, işlemlerinizi riske atmayın.

Romanya Vize Başvurusu

Romanya vize başvurusu kısa süreli vize işlemleri Büyükelçilik onayıyla gerçekleşmektedir. 
Online temin edilecek form eksiksiz doldurulmalı ve vize kategorinize uyumlu, süreniz ve kişisel özelliklerinizi karşılayan evrak listeniz talep edilen normlarda teslim edilmelidir.

Romanya oturum vizeleri ise sadece Romanya İçişleri Bakanlığı Romanya Göçmen Bürosu’nun onayı kapsamındadır.

Romanya vize randevu şartı uygulamaktadır. Online formunuzun doldurulmasını takiben tarafınıza otomatik olarak bir randevu oluşturulur. Randevu gününü seçme şansınız yoktur.

Euroasia GVS ülke uzmanlarımızı arayarak başvuru, randevu ve evraklarınıza dair kişisel özelliklerinize uygun olan yasal düzene uygun işlemlerinizi hızla gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye ve Romanya Devleti arasında yapılan anlaşma gereği; Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaf olarak seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.

Romanya vizesi işlemleri Türkiye'de Ankara Romanya Büyükelçiliği, İstanbul Romanya Başkonsolosluğu ve İzmir Romanya Konsolosluğu aracılığıyla ve bölge düzenlemesine göre yürütülmektedir.

EAGVS Şube ve merkez ofislerimize ulaşarak ya da müşteri hizmetleri veya canlı destek servisimizden bizlere ulaşarak vizen kapında uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Vizen kapında uygulaması bulunduğunuz yerden ayrılmadan; evinizde ya da ofisinizde başvuru imkanı sunar. Bu sayede hem zamandan hem de yaşanabilecek olumsuzluklarda korunarak asgari riskle başvurunuzu gerçekleştirirsiniz. 

Romanya vize başvurusu ile ilgili her türlü sorun, soru ve işbirliği için lütfen tıklayınız. Romanya vize uzmanlarımız kişisel evrak listeniz, vize ücret hesaplamanız ve vize ret mektuplarınız dahil her türlü vize sorunuzu cevaplayacaklardır.

Romanya Vizesi Gerekli Evraklar

Romanya Vize Evrakları

Romanya vize evrakları başvuru sahibinin kişisel, mesleki ve mali özelliklerini kapsayan nitelikte talep edilmektedir. Bu sebeple evraklarınız şahsınıza özel olarak hazırlanarak sisteme girilmelidir. Aşağıda bilginize sunduğumuz Romanya vize başvuru evrakları genel bazda talep edilen belgelerdir.
Kişisel özelliklerinize, ziyaret sebebinize ve ziyaret sürenize uygun liste için lütfen danışmanlarımıza ulaşınız.

Romanya Vizesi Gerekli Evraklar

 • Romanya Vizesi Başvuru Formu – Form Büyükelçilik resmi yönlendirmesiyle online olarak temin edilerek  doldurulmaktadır. Formunuz eksiksiz olmalı ve diğer evraklarla teyit edilebilir beyanlar içermelidir. Örnek form için tıklayınız.
 • İngilizce vize talep dilekçesi – Seyahat sebebinizi içeren, seyahat sürenizi belirten dilekçeniz seyahat planınızı da içermelidir. Danışmanlarımız size dilekçe yazımı konusunda yardımcı olacaklardır. Örnek Ticari Vize Talep Dilekçesi ve Turistik Vize Dilekçesi için tıklayınız. 
 • Pasaport - Vize bitişinizden sonra azami 6 ay geçerli ve Romanya Vizesi  için en az 2 boş sayfası bulunan pasaportunuz kimliğinizle aynı bilgileri içermelidir.
 • Biometrik fotoğraf – 2 Adet belirtilen özelliklerde fotoğrafınız dosyanıza eklenmelidir. Fotoğraf özellikleri için tıklayınız.
 • Banka hesap dökümü – Adınıza açılmış banka hesabınızın son 3 aylık giriş çıkışı Romanya vizesi evrakları dosyanıza eklenmeli ve belge banka yetkilisi tarafından kaşelenerek imzalanmalıdır. Yetkilinin imza sirküleri de talep edilecektir.
 • Gelir belgeleri – Maaşınız (son 3 aya ait maaş bordrosu), kira gelirleriniz gibi gelirinizi onayan evraklar faaliyet alanına göre tasnif edilerek dosyanıza eklenmelidir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği – Aile bağlarınızı ve ikamet kaydınızı da içeren evrakınız Romanya vize belgeleri arasında bulunmalıdır.
 • Kimlik fotokopisi – Pasaport bilgilerinizle aynı bilgileri taşıyan kimlik fotokopiniz dosyanızda bulunmalıdır.
 • Seyahat Rezervasyonları – Uçuş ve konaklama rezervasyon belgelerinizi tarihler belirgin olacak şekilde dosyanıza eklemelisiniz.
 • Seyahat Sağlık Sigortası – Uluslararası seyahat özelliklerini kapsayan poliçeniz dosyanızda bulunmalıdır. Romanya vize danışmanlık hizmetimiz kapsamında uygun şartları taşıyan poliçe tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.
 • Romanya vize ücreti dekontu- Romanya vize ücreti 2024 tarifesinde söz konusu kategoriyi ve seyahat süresi üzerinden hesaplanmış ücretin ödendiğine dair dekont evraklara eklenmelidir.

Romanya Vizesi Mesleki Evraklar

Şirket Evrakları – Tamamı güncel tarihli olmak kaydıyla; Faaliyet Belgesi, Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri Fotokopileri, İş veren ise 4B Hizmet Dökümü çalışan ise 4A Hizmet dökümü dosyaya eklenmelidir.

Romanya Vizesi Başvurusunda bulunacak kişi Emekli ise

 • Emekli maaş cüzdanı, emeklilik kartı fotokopisi
 • Emekli olunmuş kurumdan alınan yazı

Memur ise

 • Çalışılan kurumdan alınan görev ve izin Belgesi 
 • Görev Kimlik Kartı Fotokopisi 
 • Orijinal Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve imzalı)

Öğrenci ise

 • Eğitim alınan kurumdan alınan öğrenci belgesi (Orijinal, güncel)
 • Başvuru sahibi 18 yaş altında ise ailesi tarafından noterden onaylatılmış izin belgesi orijinal olarak Romanya Vize evrakları arasında bulunmalıdır.

Çiftçi ise
Başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Ziraat Odasından alınmış sicil kaydı, gelir elde edilen bir toprak var ise o toprağa ya da ürüne dair belgeler Romanya vizesi gerekli evraklar içinde olmalıdır.

Romanya Vizesi Ret

Romanya vize ücreti 2024

Romanya vize başvuru formu ile birlikte verilen evraklarla talep edilen harç ödemesi Romanya vize ücreti 2024 tarifesinde listelenmiştir. Euro bazında ödeme alınır ve ortalama kısa süreli bir vize için 80 Euro harç ödemesi yapılmaktadır.

Romanya vizesi idari ücretlendirme başlığı altında alınan harç ücretleri Büyükelçilik tarafından her yılbaşında kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Lakin vize süreniz, kategoriniz ya da varsa sizi ayırt eden özel bir durumunuz ücretlendirmede farklılık yaratacaktır. 

Özelliklerinize uygun harç hesaplaması ve ödeyeceğiniz diğer ücretlerin tam listesi için Romanya Vizesi uzmanlarımızdan bilgi almanız gerekecektir.
Romanya vizesi ücreti devredilemez, şahsa özel olarak işleme alınır. Ayrıca başvurudan vaz geçmeniz ya da olası bir ret durumunda iade edilmeyecektir. Bu sebeple başvurunuzun gerekli özen ve dikkatle yapılması çok önemlidir.

Romanya vize danışmanlarımız aracılığıyla yapacağınız başvurularınızda zaman kaybı yaşamaz, gereksiz risk almazsınız. Vize işlemleri uluslararası kanunlar bazında düzenlenir ve belli kriterler sizin dikkatinizden kaçsa dahi vize merkezindeki yetkililerden kaçmayacaktır. 

Romanya vize şartlarını tam anlamıyla taşıdığınızı düşünseniz dahi sisteme kaydedilen dosya bu güveni vermiyorsa vize alımınızı gerçekleştiremezsiniz.
Romanya vize başvurularınız için vizen kapında uygulamasının avantajlarını kullanarak eksiksiz dosya teslim ederek, her türlü olasılığa hakim bir ekiple vizenizi güvenle alabileceksiniz. Vize ciddi iştir risk almayın.

Romanya vize ücreti 2024 tarifesine dair ek bilgi, başvuru evraklarınızın listesi ve diğer konular için danışmanlarımıza ulaşmanız yeterli.

Romanya vizesi kaç günde çıkar?

Romanya vizesi çıkma süresi ortalama 5 ila 10 iş günüdür. Bu süre vize şartlarının tamamını taşıyan doğru bir dosya ile başvuru yapıldı ise mümkün olacaktır.
Romanya ülke uzmanlarımız asgari 15 gün önceden sisteme dosyanızın girişinin yapılmasını tavsiye ederler. Türkiye ve Romanya resmi tatilleri, sistem arızaları ya da güncel diplomatik değişiklikler başvuru işlem sürecini uzatabilecektir.

Ayrıca başvurunuz eğer yanlış evrak ile yapılış ise olası ret ya da alternatif evrak isteği sürecinizin daha da uzamasına sebep olacaktır. 

Romanya vizesinin onay alması Romanya topraklarına giriş garantisini vermez. Ülkeye girişinizde sınır polisleri ayrı bir inceleme yapacaktır.
Romanya’ya kendi özel araçlarınızla seyahat edecekseniz “Rovignette” adı verilen elektronik otoyol geçiş kartlarını sınır kapılarında alarak araçlarınızın ön camlarına takmanızı öneririz.

Romanya Vize Reddi

Romanya vize reddi karşınıza çıkabilecek bir olasılıktır. Vize reddi aldığınızda tarafınıza teslim edilen belgede ret konunuz net olarak belirtilecektir.
Vize ret evrakınızı danışmanlarımızla paylaşarak sorununuzu çözebilir vakit kaybetmeden yeni başvurunuzu yapabilirsiniz.

Vize reddi genel olarak evrakların eksik, yanlış ya da güncel olmaması nedeniyle karşımıza çıkmaktadır. Bu konuların dışında elbette önceki seyahatlerinizde kurallara uyumunuz da önemlidir.

Vize reddi alındığında ödediğiniz ücretler iade olmayacak, zaman kaybedildiği için evraklarınız güncelliğini yitirecek ve tüm sürece baştan başlamanız gerekecektir. Tüm bu risklerin asgari düzeyde olması için profesyonel yardım almanız başvurunuzun süreci için sağlıklı bir tercih olacaktır.

Romanya vize başvuru evrakları nelerdir?, Romanya vizesi ne kadar?, Romanya vizesi kaç günde çıkar? Gibi tüm sorularınız için bizlere ulaşabilir. Ret mektubunuzu bizimle paylaşabilir ve çözüm sürecini danışmanlığımızla tamamlayabilirsiniz.

Keyifli seyahatler...

Romanya Vizesi Bilgi

 

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Romanya Ticari Vize Nasıl Alınır?
s.e. 12/10/23, 16:53 Cevabı Görüntüle
Biz Kocaeli’nde yerleşik ve makine otomasyon sistemleri ile ilgilenen kurumsal bir şirketiz. Romanya’ya yakın zamanlarda ticari seyahatlerimiz olacak. Oradaki büyük bir firmaya sattığımız makinelerin montaj ve arkasından bakımları yapılacaktır. Ayrıca bazı zaman aralıkları ile yine bakımları olacaktır. Şirketimizden yaklaşık 20 çalışan seyahat edecektir. Romanya ticari vize nasıl alınır? Bu vizeyi alabilmemiz için bizlere yardımcı olabilir misiniz? Şirketimizde vize konuları ile ilgilenen bir çalışanımız yoktur, bu yüzden danışman şirketler ile ilerlemeye karar verdik. Bizlere hazırlamamız gereken zorunlu evrakları, ücretler ve genel vize başvuru sürecini anlatabileceğiniz bir mail iletebilir misiniz? Sizler ile yüz yüze görüşebilmek için de randevu alabilirsek eğer bundan sonraki sürekli vize işlemlerimiz ve alt firmalarımızı işlemleri için de sizler ile devam edebiliriz. Geri dönüşünüz için teşekkür ederim.
Romanya Vize Evrakları 2023
F.E. 12/10/23, 14:50 Cevabı Görüntüle
Romanya vize başvurusu için dosya hazırlamaya başladım, internette bulabildiğim evrakları toparladım ancak eksiklerim olabilir. Dosyamı sizlere iletsem Romanya vize evrakları doğruluğunu kontrol edebilir misiniz? Sizin üzerinizden işlem sağlarsam ödemem gereken ücret ne kadar olacak? Romanya vizelerinde sıkıntı olacak bir durum veya şu evrak olmazsa olmaz vs dediğiniz bir durum var mıdır? Öncesinde bunları teyitleşirsek daha rahat ederiz diye düşünüyorum. Ben İstanbul’da özel bir hastanede sağlık çalışanıyım, benim için gerekli olan evrakları iletebilirseniz çok sevinirim. Seyahat tarihlerim 20-30 Aralık arasında olacak, buna uygun olarak planımızı yapmayı ve harekete geçmeyi rica ederim.
Romanya Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar 2023
U.T. 11/10/23, 10:22 Cevabı Görüntüle
Romanya’ya seyahat etmek için bir tur firması ile anlaştım ancak kendileri vize işlemleri için destek sağlamıyormuş. Bu yüzden vize destek acentelerine ulaşmaya çalışıyorum. 15 Ocak’ta seyahat etmeyi planlıyorum, buna göre evraklarımı size ne zaman teslim etmem gerekir? Emekli olduğum için çalışma evrakları koymuyoruz sanırım, bana evrak listesi de iletebilirseniz eğer dosyamı tam bir şekilde size getirebilirim. Tur firmasına ait hangi belgeleri temin etmem gerekir? Vize danışmanlık ücreti ne kadar? Romanya turistik vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Size birkaç arkadaşımı daha yönlendireceğim.
Romanya Vizesi Başvuru Formu
İ.O. 10/10/23, 14:18 Cevabı Görüntüle
Romanya vize başvuru formunu online olarak doldurdum ancak aynı forma bir daha ulaşamıyorum. Form bittikten sonra aradan 3 hafta geçti ve randevum hala gelmedi, form üzerinde bir hata yapmış olabilirim diye düşünüyorum. Aynı forma tekrar nasıl ulaşabilirim veya bu formu yeniden doldursam bir sorun olur mu? Aynı form iki kere gözükmüş gibi olacak. Romanya vize başvuru formu doldurma için bana verebileceğiniz detaylar var mıdır veya benim adıma bu işlemleri siz devralabiliyor musunuz? Bu işlemler için ödeme gereken ücret ne kadardır? Bana vereceğiniz detayı bilgilerden ötürü teşekkür ederim.
Romanya vizesi 2021
Y.Y 18/01/21, 17:40 Cevabı Görüntüle
Romanya vizesi 2021 yılı başvuruları ne durumda? Vize başvurusu yapmak istiyorum ama ne şekilde vize başvurusu yapmam gerektiğini bilmiyorum. Vize başvurusu yapmak için ne tür işlemler yapmam gerekiyor? Vize başvurusunu nereden yapmam gerekiyor? Şu an Bursa’da ikamet ediyorum ama vize başvurusu için ne zaman nereye evraklarımı teslim etmem gerektiğini bilmiyorum. Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Vize başvurusu yaparken Konsoloslukta şahsen bulunmam gerekiyor mu? Yoksa evraklarımı teslim etmem yeterli mi? Bursa’da müracaat edebileceğim yetkili bir mercii yok sanırım. Buradan evraklarımı Ankara’ya mı yoksa İstanbul’a mı yollamam gerektiğini bilmiyorum. Birde benim kendi, şahsen Konsolosluğa gitmem gerekiyor mu? Konu hakkında detaylı açıklamalarınızı bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.
Romanya Erasmus Vizesi 2022
İ.Ç. 11/04/21, 18:09 Cevabı Görüntüle
Ben eğitim kapsamında Romanya erasmus vizesi 2022 için başvuru yapmak istiyorum. Oradan gelen evraklarımı toparladım, buradan üniversitemden ve bana ait şahsi evraklarımı da toparladım. Şimdi ne yapmam gerekir, evraklarımızı size yollasam siz başvuru yapabiliyor musunuz yoksa direkt sizin üzerinizden mi başvuru yapıyoruz? Konsolosluğa gelmeme gerek var mı, konsoloslukta parmak izi verilecekse eğer benim pasaport için vermiş olduğum parmak izi vardır, bu yüzden yine de gelmem gerekir mi? Evraklarım konsolosluk sitesinde yazanlara göre toparladım ama bazen ince detaylar da oluyormuş bu yüzden evraklarımı size mail atsam kontrol etme şansınız var mıdır? Seyahat sağlık sigortamı yaptırmadım çünkü nasıl yaptıracağım konusunda bilgim yoktu, daha önce Dubai’ye seyahat ettim ancak orada kullandığım covid dahil sigortamı hala kullanabilir miyim bilmiyorum, bana bu süreç hakkında bilgi vermenizi rica ediyorum mümkünse, iyi günler dilerim.
Romanya Vizesi 2022 Yılında Açık mı?
S.Ö. 11/04/21, 00:51 Cevabı Görüntüle
İyi günler, Romanya vizesi 2022 yılında açık mı? Pandemiden dolayı kapalı olduğu söyleniyor ama havayolu şirketlerinin uçak biletleri açık olduğu için sormak istedim. Ben Romanya’ya turistik amaçlı seyahat edeceğim, ileride schengen vizesi düşündüğüm için aşama aşama artırmak istiyorum. Ben şirket sahibiyim, dükkanım var, ayrıca başka bir yerde de dışarıdan çalışıyor görünüyorum, hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Romanya konsolosluk ücreti ne kadar? Başvuruya şahsen gelmeme gerek var mı ve kendim başvuru yapmak istersem nasıl yapacağım? Bana detaylar hakkında bilgi verir misiniz?
Romanya Vizesi Reddi 2022
C.B. 07/04/21, 13:26 Cevabı Görüntüle
Merhaba öncelikle kolay gelsin. Romanya turistik vizem ret olmuş. Şimdi ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, muhtemelen otel rezervasyonlarımdan dolayı sıkıntı olmuş olabilir. Bana Romanya vizesi reddi 2022 hakkında nasıl bir yardımınız dokunabilir? Sizce bu vize reddine itiraz etmeli miyim? Yeni başvuru yapmak istersem bunun için de yardımcı oluyor musunuz? Ben seyahat sağlık sigortası yapmak istemedim ve bu şekilde işleme alınmasını rica ettim, bir de sanırım evraklarda eksiklerim olmuş biraz orada sorun çıkartan biri gibi görünmüş olabilirim. Bu yüzden sizden destek alsam daha iyi olacak benim için. Ben öğrenciyim bana baba sponsor oluyor, kendisi şirket sahibi bu yüzden hazırlamam gereken evrakları da detaylı bir şekilde yazarsanız sevinirim.
Romanya Vizesi Kaç Para 2022
B.S. 01/04/21, 22:00 Cevabı Görüntüle
Romanya vizesi alacağım, bu schengen vizesi olmuyor sanırım değil mi? Romanya vizesi kaç para 2022 yılı için bir güncelleme geldi mi? Ben Bursa’da ikamet ediyorum vize başvurumu hangi şehirden yapmalıyım? Çalışan olduğum için bana bu anlamda hazırlayacağım evrakları yollama şansınız var mıdır? Size ödeyeceğim danışmanlık ücreti ve sigorta ücreti hakkında bilgi alabilir miyim? Online başvuru yapmaya çalıştım ama sistemi pek anlamadım, açıkçası pek de güvenemedim yanlış bir şey yapmak istemem, bu yüzden sizinle çalışmak istiyorum. Müşteri temsilcileriniz ile birebir görüşsem daha iyi olacak gibi. Bana yardımcı olursanız mutlu olurum.
Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2022
M.T. 30/03/21, 21:27 Cevabı Görüntüle
Selam, benim hızlı bir şekilde Romanya vize başvurusu yapmam lazım, orada vatandaşlık görüşmem olacak, 10 Mart için randevu aldım, oraya otobüs ile seyahat edeceğim. Romanya vizesi kaç günde çıkar 2022 için. Vatandaşlık görüşmesi olacağından dolayı ben bunu başvurum sırasında belirmeli miyim, sadece turistik amaçlı gidiyormuşum gibi yapmam da problem var mıdır? Oradan aldığım randevu evraklarım da aslında elimde bulunuyor, bunları da evraklarıma ekleyebilirim. Ancak böyle bir başvuru türü olmadığı için konsolosluk sayfalarında, benim biraz kafam karıştı o yüzden sizlerden de destek almak istedim. Romanya vizesi sorularım için detaylı dönüş yaparsanız çok sevinirim teşekkür ederim.
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';