x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vize Ücretlerinde Değişiklik Yapıldı

rusya vize ücreti 2019

1  Ocak 2022 güncel tarihli tek girişli turistik Rusya vize ücreti 160 USD'dir. 

Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı, konsolosluk harç fiyat tarifesinde değişikliğe gidildiğini açıkladı. Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı Vize Departmanı, Rusya’ya tek girişli vize için konsolosluk harcını 80 Dolar, çift girişli vize için 128 Dolar, çok girişli vize için 240 Dolar olarak açıkladı. Rusya vizesi başvuruları ortalama 4 gün içerisinde sonuçlanıyor.1 gün içerisinde vize almak isteyenlerden ise belirtilen fiyatların 2 katı oranında ücret alınıyor. Başvuran işlemini aracı kurum ile gerçekleştirdiği takdirde aracı kurum hizmet bedeli de bu ücretlere ekleniyor.

Türkiye’ye 2016 yılından bu yana vize uygulayan Rusya bu tarifeleri tüm konsolosluk birimlerine gönderdi. 2 Şubat 2019 tarihinden itibaren Rusya vize başvurularında yeni tarifeye geçileceği bildirildi.

Rusya Federasyonu Dışışleri Bakanlığı yaptığı açıklamada yeni Rusya vize ücreti tarifesinin Çin, Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, Lihtenştayn, Norveç, İsviçre ve Japonya ülkelerini kapsamadığı bilgisi de iletildi.

Rusya Turistik Vize Ücreti

15 günlük tek girişli, turistik vize ücreti 160 USD'dir. Çift girişli, 30 günlük Rusya vize ücreti 230 USD'dir. Belirtilen tutara konsolosluk harcı, işlem merkezi bedeli, voucher belgesi teminat bedeli ve vize servisimiz hizmet bedeli dahildir.

Rusya Elektronik Vize Ücreti

1 Ekim 2019 Rusya Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada  tarihinden itibaren St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi’ne yapılacak seyahatlerde elektronik vize alınabilecektir denildi. Rusya elektronik vize ücreti konsolosluk harcı alınmıyor. Elektronik vize yalnızca St. Petersburg ve Leningrad bölgesinde geçerli, 30 günlük süre içinde en fazla 8 gün kalış hakkı tanıyor. Başvuru formu Rusya dışişleri Bakanlığı internet sitesinden online olarak doldurulabiliyor. Elektronik vizesini danışmanlık şirketiyle almak isteyenler 200 TL karşılığında elektronik vize başvurusu yaptırabiliyor.

rusya vize ücreti

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES