x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vizesi Başvurusu

S.M 20/10/23, 16:27
Merhaba kolay gelsin yeni yılı kutlamak için kız arkadaşımla Rusya ya gitmek istiyoruz bu nedenle Rusya vizesi başvurusu yapacağız. Ben bankacıyım kız arkadaşım memur kamuda çalışıyor . Ben bir kez gittim Rusya ya fakat kız arkadaşım ilk kez gidecek yeşil pasaportu var yine de vize almak zorunda mıyız? Ocak ayına kadar vizemiz yetişir mi ? Otel uçak Rezervasyonu şart mı ?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Rusya ya seyahat etmek isteyen umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları  vizeye tabidir. Hususî ve hizmet pasaportu sahipleri ise her 180 günde 90 günü aşmamak kaydıyla  30 gün süre ile vizeden muaftır. Diplomatik pasaport sahipleri ise  90 gün süreyle vizeden muaf tutulmaktadır. Yani Rusya vizesi başvurusu yapmak isteyen yeşil pasaport sahibi kız arkadaşınız vizeye tabi tutulmamaktadır. 180 günde 90 günü aşmamak kaydıyla Rusya da  30 gün kalabilir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan siz vize prosedürlerine takılmaktasınız. Rusya vize başvuru sürecini başlatmak için , seyatinizden sonra en az 6 geçerli pasaportunu , 2 adet biyometrik fotoğrafınızı ve rusya vize bilgi formunuzu tarafımıza kargo yapmanız veya elden en yakın EAGVS şubemize teslim etmeniz yeterli olacaktır. Ocak ayında yapacağınız seyahat için en geç 15 gün öncesinde başvuru yapabilirsiniz. Normal şartlarda değerlendirilen Rusya için vize başvurusu değerlendirme süresi 7-8 iş günüdür. Rusya Federasyonu konsolosluğunun ekspres vize hizmeti de mevcuttur . Aynı evraklarla daha kısa sürede sonuçlanan vize türüdür. Rusya ekspres vize açıklama süresi ise 3-4 iş günüdür.

Rusya turistik vize için başvurusu yapacak kişi sorularının cevaplarını en tecrübeli EAGVS danışmanlarından almak için ofislerimizi ziyaret edebilir. Rusya turistik vize başvuru işlemlerinizi güvenle bize teslim edebilir aklınızdaki tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Tüm detaylı evrak listesi ve süreçle ilgili bilgi almak için 02129630343 ten bize ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES