x
Amerika vizesi başvurusunda en önemli koşul “DS- 160” formunun eksiksiz doldurulup ibraz edilmesidir. Detaylar için tıklayın.

Amerika Vizesi DS-160 Formu Nedir?

Amerika vizesi başvurusunda en önemli koşul “DS- 160” formunun eksiksiz doldurulup ibraz edilmesidir. Detaylar için tıklayın.

Devamı
Amerika turist vizesi başvuru koşulları, gerekli evraklar, parmak izi alımı, mülakat, sonuçlanma süresi...

Amerika B2/Turist Ziyaret Vizesi Hakkında Her Şey

Amerika turist vizesi başvuru koşulları, gerekli evraklar, parmak izi alımı, mülakat, sonuçlanma süresi...

Devamı
Ülkeye seyahat amacınız ve seyahat planınız ile ilgili mülakata tabi tutulursunuz. Ayrıca gerekli görülen durumlarsa sosyal medya hesaplarınız da incelenir.

Amerika Vize Başvurusunda Mülakat Var mı?

Ülkeye seyahat amacınız ve seyahat planınız ile ilgili mülakata tabi tutulursunuz. Ayrıca gerekli görülen durumlarsa sosyal medya hesaplarınız da incelenir.

Devamı
Amerika Green Card vize başvuru şartları, avantajları, Green Card başvuru tarihleri, ücretleri hakkında ayrıntılı bilgiler...

Amerika Green Card Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika Green Card vize başvuru şartları, avantajları, Green Card başvuru tarihleri, ücretleri hakkında ayrıntılı bilgiler...

Devamı

Amerika Vize İşlemleri

Euroasia Global Visa Services’e Hoş Geldiniz…

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services, tüm dünya ülkelerinin yanı sıra Amerika ile ilgili her türlü vize başvurularını yapabileceğiniz bir danışmanlık ofisidir. Ofisimizden, Amerika turistik vizesi, ticari vize, ziyaret vizesi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi ve Amerika Green Card başvurularıyla ilgili evrak listesi, her türlü vize prosedürü ve Amerika vize ücretleri hakkında bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz.

Amerika vize işlemlerinizle ilgili kafanızda soru işaretleri varsa ve hazırlanacak evrak listesi karmaşık geldiyse yapmanız gereken tek şey Euroasia Global Visa Services yetkilileriyle iletişime geçmektir.  Seyahat türünüz ve kişisel durumunuza uygun 2020 güncel evrak listesini yetkilimizden öğrendikten sonra belgelerinizi Türkiye’nin her yerinden ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızı inceleyip, varsa eksiklerinizi tamamladıktan sonra ABD vize randevunuzu alacak, Konsolosluk veya Büyükelçilikteki mülakatınızda yanınızda olacaktır. 

Amerika vize başvurularını iki gruba ayırmaktadır. Birincisi ‘Göçmen Olmayan Vizeler’ ikincisi de ‘Göçmen Vizeleridir’. Göçmen olmayan vize türleri harf ve sayılarla kategorize edilmiştir. 

 • (A-G NATO) Diplomatik ve Resmi Vizeler 
 • (B) Amerika Turist Vizesi, İş, Turizm ve Tıbbi Tedavi 
 • (C) Amerika’dan Transit Geçiş 
 • (D) Mürettebat Vizesi
 • (E1/E2) Tüccar ve Yatırımcı Vizesi 
 • (F/M) Akademik Eğitim veya Dil Öğrencisi /Mesleki veya Akademik Olmayan Eğitim Vizeleri 
 • (J) Değişim Programı 
 • (H,L,O,P,Q,R) Geçici İşçi/ Çalışma veya Staj Vizesi
 • (I)Basın Mensubu ve Gazeteciler 

Amerika’ya göçmen olarak gideceklerin başvuracağı vize türleri ise aşağıdaki şekilde kategorize edilmiştir.

 • Aile Dayanaklı Göçmen Vizeler
 • Nişanlılık Vizesi
 • İşveren Dayanaklı Göçmen Vizeler
 • Yeşil Kart Çekilişi
 • Geri Dönen Yerleşik Yabancı Müracaatları

Euroasia GVS aracılığıyla aşağıda yer alan vize türleriyle ilgili işlemlerinizi zaman kaybetmeden ve en hızlı şekilde yapabilirsiniz. 

 • B1-B2 Turistik veya Ticari Ziyaretçi Vizesi 
 • B1 – Ticari Amaçlı Ziyaretçi Vizesi
 • B1 – Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi 
 • B2- Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi 
 • C – Transit Vizesi
 • D- Mürettebat Vizesi
 • F1- Öğrenci Vizesi
 • J1- Değişim Programı Vizesi
amerika vizesine nasıl başvuru yapılır

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

 
Amerika Birleşik Devletleri, vize prosedürlerinde Türkiye Cumhuriyeti pasaport türüne göre ayrım yapmamaktadır. Yani Amerika’ya seyahat etmeyi planlayan kişi, Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaportlarından hangisine sahip olursa olsun vize almak zorundadır. 
 
Amerika vizesine başvuru yapmayı planlayan kişinin öncelikle ABD’ye gerçekleştireceği seyahatin türüne karar vermesi gerekmektedir. Vize türleriyle ilgili en güncel bilgilere ve 2020 yılı evrak listesine web sitemizden ulaşabilirsiniz. Vize türünü belirledikten sonra yapılması gereken ikinci aşama Online Vize Başvuru Formu (DS-160)'ın doldurulmasıdır. Form doldurulduktan sonra önce Amerika vize ücreti ödenir, evraklar kurye ile İstanbul Amerika Başkonsolosluğu ya da Ankara Amerika Büyükelçiliğine gönderilir. Uygun gün ve saatte vize randevusu alınır. Online olarak randevu oluşturulurken belirlenen hesaba pasaport numarası, başvuru sahibinin uyruğu ve seyahatin amacı mutlaka yazılmalıdır. Randevu günü geldiğinde başvuru sahibi Amerika diplomatik temsilciliklerine şahsen giderek, parmak izi verir ve vize yetkilileriyle mülakat yapar. Sonrada vizesinin çıkışını bekler. Ebeveynlerinden herhangi biri geçerli ABD vizesine sahip olan 14 yaşın altındaki başvuru sahiplerinin mülakata gelmesine gerek yoktur. Ayrıca vize başvurusu yaptığı tarihte 80 yaşına girmiş olan kişilerin ve süresi dolan vizesini yenileyenlerin vize görüşmesine gitmesine gerek yoktur.  

Amerika Vizesine Nasıl Başvurulur?

Amerika Birleşik Devletleri turistik, ticari, ziyaret, transit ve öğrenci vize başvuruları Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ediyor olursanız olun İstanbul’daki Amerika Başkonsolosluğu ve Ankara’daki Amerika Büyükelçiliğine şahsen yapılmaktadır. Ancak evrakların hazırlanması, başvuru formunun doldurulması ve randevu alınması sürecini tek başınıza yapamayacağınızı düşünüyorsanız danışmanlık almanızı tavsiye ederiz. Euroasia Global Visa Services ABD Vize İşlemlerinizde bir telefon uzağınızda. Yetkililerimizle iletişime geçerek vize sürecinizi birlikte yönetebilirsiniz. Size sadece evraklarınızı yetkilimize göndermek ve mülakata katılmak kalıyor. 

 • Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklarınızı Ofisimize Gönderin

Amerika vize başvurularında önemli aşamalardan biri evraklarınızın eksiksiz hazırlanmasıdır. Çünkü vize yetkilileri başvurunuzla ilgili değerlendirmeyi evraklarınıza bakarak yapacaktır. Belgeleriniz arasında çıkacak hatalı bir bilgi vizenizin olumsuz çıkmasına neden olabilir. Yetkililerimizle yaptığınız görüşmeler sonucunda mesleki kriterlerinize ve seyahat türünüze uygun evrak listesini öğrendikten sonra belgelerinizi kargo yoluyla ofisimize gönderebilirsiniz. 

amerika vize işlemleri

 • Amerika DS-160 Formunu Doldurun

Yetkilimiz sizi bilgilendirecek: Belgeleriniz yetkilimizin eline ulaşır ulaşmaz tüm kontrolleri dikkatli bir şekilde sağlanacaktır. Belgeleriniz arasında eksik ve hatalı olanlar çıkarsa yetkilimiz sizi en kısa sürede arayarak ya da e-posta göndererek bilgilendirecek ve belgelerinizi tamamlamanızı isteyecektir. Amerika Vizesi Başvuru Formunu (DS 160) Doldurun: Amerika vize başvuru işlemlerinin en önemli aşaması ise DS 160 Başvuru Formunun doldurulmasıdır. Amerika Konsolosluğu tarafından hazırlanan ve vize başvuru sahibi ile ilgili bilgi edinilmesini sağlayan DS 160 Formunun elektronik ortamda ve İngilizce olarak doldurulması zorunludur. Amerika Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği vize formu olmadan yapılan hiçbir başvuruyu kabul etmez. Amerika DS 160 Formu doldurulurken İngilizce karakter kullanılmalıdır. Oldukça ayrıntılı bir form olan DS 160’da size ve ailenize ait kişisel bilgiler, seyahat amacınız, yolculuğunuzda size kimin eşlik edeceği, Amerika’da konaklayacağınız adres bilgileri, iş ve eğitim durumunuzla ilgili bilgiler detaylıca yer almalıdır. Formda yer alan 50’ye yakın İngilizce soruya vereceğiniz cevapların gerçeğe aykırı, eksik ya da hatalı bilgiler içermemesine dikkat etmelisiniz. Çünkü Amerika Konsolosluğuna sunacağınız evraklar, mülakat sırasında vereceğiniz beyanlar ve formda yazdığınız bilgilerin birbirini doğrular nitelikte olması gerekmektedir. Eksik, hatalı ve gerçeğe aykırı beyanlarınız Amerika vize başvurunuzun ret olmasına neden olabilir. Formu Amerika vize randevu tarihinizden en geç 3 gün önce doldurmanızı tavsiye ederiz. Formu doldurduktan sonra onay çıktısınız başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayın. Konsolosluğa sunacağınız evraklar arasında bu formda yer almalı. 

Amerika DS 160 Başvuru Formunu doldurmak size zor ve karmaşık geldiyse ofisimizi arayıp destek isteyebilirsiniz. Yetkilimiz formun hatasız ve eksiksiz bir şekilde doldurulması için size rehberlik edecektir. 

 • Amerika Vize Ücretini Ödeyin

Amerika vize ücreti başvuru sahibinin seyahat amacı ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Çocuklar da dâhil olmak üzere Amerika vizesine başvuran herkesin vize ücreti ödemesi zorunludur. Sizin kişisel durumunuza uygun 2020 güncel Amerika vize ücretleri hakkında detaylı bilgi için Euroasia Global Visa Services yetkililerimizi arayabilirsiniz. Amerika Dışişleri Bakanlığı olumsuz olsa da vize ücretlerini geri iade etmez. Başvuru ücretleri başka bir başvuru sahibine satılmaz ya da devredilemez. Eğer kişinin başvurusu reddedilirse yeniden başvurabilmek için vize ücretini tekrar ödemesi gerekmektedir. Amerika vize ücretleri 1 yıl geçerliliğini korumaktadır. Kişi satın alım tarihinden itibaren 365 gün içerisinde başvuru gerçekleştirebilir. Bu süreyi aştıktan sonra başvuru hakkını kaybeder. 

 • Amerika Vize Randevunuzu Alalım

Göçmen olmayan vize türü kategorisinde başvuracağınız her Amerika vizesi için mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Randevular İstanbul Amerika Başkonsolosluğu ve Ankara Amerika Büyükelçiliğinden yapılmaktadır. Ancak temsilciliklerdeki yoğunluk nedeniyle randevu almak uzun sürebilir. En hızlı şekilde Amerika vize randevusu almak için Euroasia Global Visa Services ile iletişime geçebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızı inceledikten sonra sizinle görüşerek uygun gün ve saatte randevunuzu alacaktır. Seyahatinizi belirlediğiniz tarihte gerçekleştirebilmek için en az 1 ay önce müracaatınızı yapmanızı öneririz. 

 • Biyometrik Verilerinizi Beyan Edin

 Amerika vize başvurusu sırasında şahsen ikamet bölgenize en yakın Amerika Konsolosluğunda hazır bulunmanız gerekmektedir. Randevu gününüzde diplomatik temsilciliğe gittiğinizde biometrik parmak iziniz alınacak ve vize yetkilisi sizinle mülakat gerçekleştirecektir. Parmak izi verme ve mülakat sürecinde yetkilimiz size asistanlık edecektir. Vize yetkilileri size kısıtlı zamandaki mülakat süresince seyahat amacınız, Amerika’da kaç gün kalacağınız ve nerede konaklayacağınız yönünde sorular soracaktır. Vizenizle ilgili herhangi bir sorun yaşamamak için bu sorulara doğru cevaplar vermeniz gerekir. Yetkilimiz mülakatınız öncesi dikkat etmeniz gereken noktaları sizinle paylaşacaktır. Vize yetkilileri gerekli gördükleri takdirde başvuru sahibi tekrar mülakata çağırabilir, ek evrak talebinde bulunabilir. 

Pasaportunuz size gönderilecektir: Amerika vize başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra Amerika Konsolosluğu veya Büyükelçilik yetkilileri için değerlendirme süreci başlayacaktır. Bu süreçte yetkililer gerekli görürlerse sizden ek evrak isteyebilirler. Vizeniz çıktıktan sonra ABD Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği pasaportunuzu, başvuru sırasında vermiş olduğunuz adresinize en yakın PTT’ye gönderecektir. Sizde kendiniz PTT’ye giderek pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.   

 • Vizenizi aldıktan sonra kontrol edin

 Pasaportunuz elinize ulaştığında vizenizde yer alan bilgilerin pasaportunuzdaki kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfayla uyuşup uyuşmadığını kontrol ediniz. Adınız soyadınız yanlış yazıldıysa, fotoğraf size ait değilse, doğum tarihinizde yanlışlık yapıldıysa, vi soyadınız yanlış yazıldıysa, fotoğraf size ait değilse, doğum tarihinizde yanlışlık yapıldıysa, vizenizin başlangıç ve bitiş tarihleri doğru değilse hemen Konsolosluk veya Büyükelçiliği vize bölümüyle temasa geçip gerekli düzeltmeleri yapmanız gerekmektedir.  

amerika vizesi ne zaman sonuçlanır

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Amerika vize başvurularında parmak izi ve mülakat aynı gün içinde yapılmaktadır. Başvurunuz yapıldıktan 3 iş günü içerisinde vizeniz sonuçlandırılmaktadır. Ancak bu süre resmi tatiller ve yoğunluk nedeniyle zaman zaman uzayabilir. Seyahatinizi zamanında gerçekleştirebilmeniz için en az 1 ay önceden başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.  Böylelikle vize prosedürleri sürerken oluşabilecek problemlerin çözümü için zaman kazanmış olursunuz. Ayrıca Amerika Konsolosluğu veya Büyükelçiliği ek evrak talep ettiğinde de yeterli vaktiniz kalmış olacaktır. Bu arada Amerika vize başvurunuzda vizeniz onaylanmadan önce uçak ve otel ödemesi ya da rezervasyonu yapmamanızı öneririz. 

Amerika Vizesi Kaç Günlük Verilir? 

Amerika Konsolosluğu ve Büyükelçiliği turistik vize başvurularında genellikle 10 yıllık vize vermektedir. Ancak bu 10 yıl boyunca Amerika’da kalabileceğiniz anlamına gelmez. Ülkede ne kadar kalacağınıza gümrük sınır kapısındaki vize ve pasaport kontrol görevlisi karar vermektedir. Vizeniz 10 yıllık verilmiş olsa bile Amerika’da en fazla 6 ay kalabilirsiniz. Bu süre dolmadan ülkeden ayrılmış olmalısınız. Ayrıca ABD vizesi almış olmanız Amerika’ya kesin giriş yapabileceğiniz anlamına da gelmemektedir. Ülkeye girip giremeyeceğinize ve ne kadar süre kalacağınıza karar verme yetkisi sınırda bulunan Gümrük ve Sınır Koruma Memurluğu Görevlileri (CBP)’ne aittir. Görevliler size Amerika’da ne kadar kalacağınızı, nereleri ziyaret edeceğinizi, hangi otelde konaklayacağınızı sorabilir. Bu sorulara doğru cevap vermeniz gerekmektedir. Yetkililer cevaplarınızı tatminkâr bulmazlarsa Amerika’ya girişinize izin vermeyebilirler.

amerika konsolosluğu vize

Amerika Vizesi Ret

ABD yasalarına göre vize değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi Amerika Dışişleri Bakanlığının belirlediği kurallar çerçevesinde İstanbul’daki  Amerika Başkonsolosluğuna ve Ankara’daki Amerika Büyükelçiliğine aittir. Amerika Konsolosluk yetkilisi mülakat sırasında başvurunuzu değerlendirir ve vize alıp almaya uygun olup olmadığınıza karar verir. Eğer vize yetkilisi başvuruyu reddederse başvuru sahibine ret gerekçelerini açıklayan bir belge sunacaktır. 
Bu belgede ret gerekçesi olarak 214 (b) maddesi işaretliyse, bu genellikle başvuru sahibinin Amerika göçmen yasaları uyarınca vize almaya uygun bulunmadığı anlamına gelir. Kişi tekrar vize başvurusu yapmak isterse, yeniden vize ücreti ödemeli, vize randevusu almalı ve ilk başvurusundan sonra şartlarda ya da evraklarda ne tür değişiklikler yapıldığına dair kanıtlar ortaya koymalıdır. 

Ret belgesinde gerekçe olarak 221 (g) maddesi işaretli ise bu da başvuru sahibinin başvurusuna devam etmesi için ilave adımlar atması demektir. Bu belgede ne tür ilave atımların atılacağına dair talimatlar yer alacaktır. Başvuru sahibinin vize ücretini tekrar ödemesine gerek yoktur. 
Bazı durumlarda Amerika vize başvuruları değerlendirilirken ek idari işlemler gerekebilir. Bu da vizenin sonuçlandırılmasını geciktirebilir. İdari işlem gerekmesi halinde başvuru sahibine verilen belge de 221 (g) maddesi işaretlenir ve talimatlar iletilir. 

amerika vizesi acil başvuru
Amerika Vizesi Acil Randevu

Amerika’daki bir yakınınızın vefatı ya da hastalığı gibi durumlarda acil Amerika Vizesi almanız gerektiğinde hızlandırılmış vize randevusu isteyebilirsiniz. Başvuru sahibinin ‘Acil Randevu’ talebinde bulunabilmesi için öncelikle normal yollardan (850) 390 28 84 numaralı telefondan çağrı merkezini arayarak ya da www.usvisa-info.com adresine girerek randevu alması gerekmektedir. Ardından ‘Başvuru Sahibi Özet Sayfası’ndan ‘Hızlandırma İste’ bağlantısını işaretlemeli. Seyahat edecek kişi Acil Randevu talebinde seyahatinin tarihini, neden Amerika’ya acil gitmesi gerektiğini açıklayan bir yazı yazmalıdır. 

UYARILAR

 • Amerika vizesine başvuru yapmadan önce pasaportunuzun yırtılmış veya yıpranmış bir sayfasının bulunmamasına dikkat edin. 
 • Amerika Vize Başvuru Formunda  (DS 160) yazacağınız bilgileri belgeleriyle kanıtlamanız istenecektir. Bu nedenle formda yazdığınız bilgilerin eksiksiz ve gerçeğe uygun olduğundan emin olunuz.
 • Amerika vizesi için biometrik parmak izi alınması ve mülakat aynı gün içinde yapıldığından başvuru sahibinin mutlaka şahsen Amerika Başkonsolosluğu veya Büyükelçiliğine gelmesi gerekmektedir. Daha önce parmak izi vermiş olması muaf olduğu anlamına gelmez. 
 • Amerika vize başvurularında karar mercii sadece Amerika Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliğindedir. Kimse vize alabileceğinizi garantileyemez. Hiçbir danışmanlık firması vizeniniz onaylanmasında rol oynayamaz. 
 • Amerika vizesine başvuru yapmadan önce Amerikan Konsolosluğu web sitesinden evrak listesi ve vize prosedürleri hakkında güncel bilgileri kontrol etmenizi tavsiye ederiz. 

amerika vizesi

daha fazla göster

Amerika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cevabı Görüntüle
E.Bayrak 21/01/19, 19:02
Turist vizesiyle Amerikaya defalarca giriş yaptım.4 ay sonra tekrar gitme planım var 3 aylıpına...
Benim sorum turist vizesiyle beraberimde kedimide götürsem, girişte sorun yaşarmıyım?Çook teşekkür edrim.
Cevabı Görüntüle
B. bodur 06/01/19, 02:06
Öğrenci vizesi almak istiyorum ve Amerika’da dil öğrenmek istiyorum
Cevabı Görüntüle
S. Şahin 28/12/18, 10:23
merhaba amerika vizesi kaç günde sonuçlanıyor şubat'ta bir iş seyahatim olacak yetişebilir miyim. teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Burcu 22/12/18, 11:29
Merhabalar, ds 160 formunda vermis olduğum cevapları sonradan nerede görebilirim? Onayladım ve ödeme yaptım.
Cevabı Görüntüle
Sinan 21/12/18, 02:10
Merhaba,

Mesleğim İç mimarlık. Çalışma izni alabilmek için hangi vizeye başvurmam gerekir?
Cevabı Görüntüle
A. Kaya 20/12/18, 01:19
J1 vizesi için istenilen transkliptte not ortalaması 2,00 ve üzeri olmak zorunda mı 1,8 olursa kabul edilmeme şansım varmı?
Cevabı Görüntüle
B. Mercanoğlu 19/12/18, 16:01
iyi günler,
oğlumun(2009 doğumlu) amerikan pasaportu var. süresi mart ayında sona eriyor. nasıl randevu alınıyor ve hangi evraklar gerekli.son olarak pasaport nekard sürede geliyor
saygılarımla
banu
Cevabı Görüntüle
M. Fırat 15/12/18, 13:41
iyi günler amerika vize evraklarıyla ilgili bilgiye ihtiyacım var forumlarda okudum ama farklı bilgiler vardı turist vizezi için başvuru yapacağım. şimdiden teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
S. Özer 13/12/18, 22:27
Amerika doğumluyum ancak elimde yalnızca sosyal güvenlik numaram ve 3 aylıkken çıkarılmış abd pasaportum var. Amerikan kimliği çıkartmak ve pasaport almak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?
Cevabı Görüntüle
A. Mümtaz 12/12/18, 09:56
merhabalar amerika vize ücreti hakkında bilgi almak istiyorum. önümüzdeki yıl turizm amacıyla seyahat edeceğim. teşekkür ederim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES