x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 312 963 05 21

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

Rusya Vizesi İşlemleri, Ankara

Euroasia Global Visa Services Rusya Vizesi Ankara başvuru merkezi danışmanlarının hazırladığı sayfamızda vize işlemlerinize yönelik ilk adım bilgilerini bulabilir, başvurunuz için gerekli adımları öğrenebilirsiniz.

Uluslararası iş platformunda en etkin ithalat ve ihracat kanallarına sahip iki ülke olan Rusya ve Türkiye, karşılıklı olarak pek çok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Fuarlar, yatırımcılar, işçi alımları, evlilikten doğan ilişkiler de dahil edildiğinde ciddi bir trafiğe sahip, Rusya. 

Rusya vizesi türleri seyahat amacına göre değişiklik göstermektedir. Başvuru sahibinin özel bir durumunun olması vize türünüzün evraklarında değişiklik gösterecektir. Genel vize türleri ise aşağıdaki gibidir.

 • Rusya Turist Vizesi
 • Rusya Ticari Vize 
 • Rusya Aile Ziyaret Vizesi
 • Rusya Humaniter Vize 
 • Rusya Transit Vize
 • Elektronik vizeler Vladivostok
 • Rusya Ekspres Vizesi
 • Rus ya Çalışma Vizesi  
 • Kaliningrad Vizesi
 • St. Petersburg ve Leningrad Vizesi

Rusya vizeleri için gerekli evraklar seyahat amacınıza uygun kategoriyi seçtikten sonra belirlenir. Seyahat planınızı amacınızı belirleyerek yaparsanız hem vize evrakları konusunda net bilgiye ulaşır hem de ortaya çıkabilecek değişikliklerden etkilenmeden vize alımını gerçekleştirirsiniz. Diğer başlıklarımızda bir çok sorunuza cevap bulacaksınız.

Ankara'dan başvuru sürecinizi başlatmadan önce seçiminizi kategorisine göre yapacak ve evrak listesini tarafınıza ulaştıracaktır. Vize  başvurusunda size ayrıcalık kazandıracak özel bir durumunuz var ise danışmanlarımızla paylaşmanızda yarar var. İki ülkenin sürekli aktif ilişkilerinden doğan ve Türkiye vatandaşı pasaport sahiplerine özel güncellemelerden siz de faydalanabilirsiniz.

Rusya Vizesi Ankara Başvuru Merkezi

Rusya Vizesi Ankara Başvuru Merkezi, Ankara’da konumlandırılan Rusya Büyükelçiliği’ne bağlı Konsolosluklardır. Vize başvuru ve randevu işlemlerini düzenleyen VFS Global firmasını ise dış bağlantı acentesi olarak belirlemiştir. Rusya Vizesi İşlemleri, Ankara ofisimizn buradaki görevi evraklarınızın eksiksiz, tam ve nitelikli olarak seyahat amacınıza ve size uygun vize türünde bilgileri sizinle paylaşarak, sıra beklemeden, farklı kişilerden alacağınız bilgilerle amacınızdan uzaklaşmadan, kısa zamanda vize alımınıza yardımcı olmak ve 10 yılı aşkın tecrübesiyle sizi çıkabilecek olumsuzluklara karşı korumaktır.

Rusya Vize İşlemleri

Rusya Vize işlemleri, Ankara Başvuru Merkezine yönlendirilecek başvurunuzun sürecinde Rusya vize işlemleri başlığı altında yerine getirilmesi gereken kurallar bütünü söz konusudur.  Rusya Federasyonu’ndan talep ettiğiniz her bir vizenin araştırma, inceleme, başvuru kabulü ve karar verici otoritesi Rusya Büyükelçiliği’dir.

Rusya vizesi Ankara’da nasıl alınır?

Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize almak mecburidir. Diplomatik pasaporta sahip Türk vatandaşları ise 90 gün süresini geçmemek şartıyla Rusya vizesinden muaf tutulurlar. Rusya vizesi nasıl alınır sorusunun ayrıntılı cevabı için ilgili bağlantıyı ziyaret ediniz.

Rusya Vizesi VFS Ankara

Vize işlemlerinde karar verici merci ve Rusya Vizesi Ankara Başvuru Merkezi her ne kadar Rusya Büyükelçiliği ve Konsoloslukları olsa da belge ve evrakların belli bir düzende sisteme yönlendirilmesi ve randevu alım sürecinin daha fonksiyonel kullanılmasına yönelik dış bağlantı acentesi Rusya Vizesi VFS Ankara ofisi ile anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Firmanın evraklarınızın niteliğine ve karara ilişkin fikir beyan etme ve müdahale yetkisi yoktur. Rusya Vizesi İşlemleri, Ankara ofisimiz Vize İşlemleriniz süresince yanınızda olarak tüm vize adımlarınızı güvende, doğru ve sonuç odaklı yapılmasını sağlar. 

Rusya Vize Ücreti 2023

Rusya Vize Ücreti 2023 tarifesi, kısa süreli harç 80 Dolar olarak belirlendi. 

Rusya vize ücreti seyahatinizin sebebi, süresi nedeniyle farklılıklar gösterebilir. Ülkeye giriş/çıkış sayısı arttıkça da rakamlar değişmektedir.
1 Giriş bir çıkış, 2 girişi ve 2 çıkış ya da çoklu giriş çıkış hakkı tanınan Rusya Vizesinde 180 gün içinde en fazla 90 gün konaklama yapabilirsiniz. Vize ücretiniz de buna göre güncel hesapla belirlenir.

Rusya Federasyonu vize başvurularında alınan konsolosluk harç tutarı, Başvuru Merkezi servis ücretini kapsamaktadır. Rusya vize ücreti ödemesi nakit, kredi kartı, banka havalesi ile yapılabilir.  Rusya vizeniz reddedildiği takdirde ödediğiniz ücretler iade edilmez. Aynı durum başvurudan kendi isteğinizle vazgeçmenizde de geçerlidir. Vize ret sıkıntısını yaşamamak adına gerekli olan evraklarınızın içeriğine ve beyanlarınıza dikkat etmek zorundasınız. Aksi takdirde sadece harç değil bu süreçte evrak alımlarınız için harcadığınız maddi tutar da bir kayıp olarak karşınıza çıkacaktır.

Rusya vize ücreti 2023 tarifesi ücretlerinden Avrupa Birliği ülkeleri ve Çin, İsviçre Lihtenştayn, İzlanda, Norveç ve Japonya muaf tutuldu. Seçtiğiniz vize kategorisine özel hesaplanan vize tutarınızı öğrenmek ve başvuru süresince gereken evrak dokümanı için lütfen Rusya Vizesi İşlemleri, Ankara ofisimize ulaşın. Ofislerimiz Rusya Vize başvurularınıza ilişkin tüm sorularınızı cevaplayarak vize alımınızın zaman ve maddi kayıplar yaşamadan tamamlanmasına yardımcı olacaktır.

Rusya Büyükelçiliği Ankara

Rusya Büyükelçiliği Ankara diplomatik sebepler ve siyasi hareketlilik noktası Başkent olması sebebiyle Ankara’da konumlandırılmıştır. İki ülke arasındaki tüm bürokratik, kültürel ve ticari ilişkiler Büyükelçilik aracığıyla yönlendirilmektedir.

Büyükelçilik ana işlemlerini Ankara’da yürütürken diğer illerdeki işlemler Antalya, İstanbul, Trabzon Başkonsolosluğu aracılığıyla tamamlanmaktadır.
Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri 09.00-12.00 arasında işlem yapan Rusya Büyükelçiliği Ankara başvuruları online ortamda almakta sadece belirtilengün ve saatte randevu usulüyle işlem almaktadır.

Başvuru dosyanızı Konsolosluk yetkililerince kayda aldırmadan önce her iki ülkeye ait Resmi tatil günlerini göz önünde bulundurmalısınız. Konsoloslukların tatil günleri, istisnai mücbir sebepler, teknik arıza ya da ulusal bir problem dışında aşağıdaki gibidir.

 • Aralık – Ocak Yılbaşı Tatili, Noel
 • Şubat - Vatan Muhafızları Bayramı
 • Mart - Dünya Kadınlar günü
 • Mayıs - İlkbahar ve Çalışma Bayramı - Zafer Bayramı
 • Haziran - Rusya Ulusal Günü
 • Ağustos- Zafer Bayramı
 • Ekim - Cumhuriyet Bayramı
 • Kasım - Ulusal Birlik Bayramı
 • Ramazan ve Kurban Bayramı olarak belirlenmiştir.

Rusya vizeniz onaylandıktan sonra, 7 günden fazla kalacak kişiler için zorunlu kayıt uygulaması söz konusudur. Bu mecburi uygulamadan sadece 7 günden daha az konaklayacak kişiler muaftır.

Rusya Vizesi İşlemleri, Ankara ofisimize ulaşarak Rusya Büyükelçiliği Ankara konsolosluğu vize işlemlerine ilişkin tüm sorularınızı iletebilirsiniz. Vize kategorinizde belirlenen ayrıcalıklar ve zorunluluklar için +90 312 963 05 08 telefon numaramızı arayabilir işlemlerinizi güvenle başlatabilirsiniz.

Rusya Vizesi Ankara'da Kaç Günde Çıkar?

Rusya Vizesi Ankara'da Kaç Günde Çıkar? Ofislerimizin en çok cevaplandırdığı sorulardan biridir. Ankara'dan Rusya vizesi çıkma süresi standart vize başvurularında 5- 10 iş günü aralığındadır. Lakin Rusya Büyükelçiliği daha acil durumlar işin 48 saatte karara bağlanan Rusya Ekspres Vizesi’ni uygulamaya almıştır. Söz konusu vize için uygulanan şartları ofislerimizden öğrenebilir ya da Canlı Destek sistemimizden müşteri temsilcinize ulaşabilirsiniz.

Vize başvurusunun karara bağlanması evraklarınızın ve verdiğiniz beyanların net ve olması gerektiği gibi teslim edilmesi durumunda 5 -10  iş günü ya da 48 saattir. Yanlış, güncelliğini yitirmiş evrak, eksik bilgi ya da şüphe uyandıran beyan sürecinizi uzatabilir ve hatta vize alımınıza ret alabilir seyahatinizi iptal etmek ya da ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle standart vizelerde en az 15 gün önce dosya teslim edilmeli ve ön hazırlık aşamasına da durumunuza göre gün ilave edilmelidir. Eğer şehir dışından başvuru merkezine başvuru yapacaksanız bu sürece seyahat etmeniz gereken zamanı da eklemelisiniz.

Ankara'dan Rusya vizesi almak ne kadar sürer? Sorunuzun cevabı dosyanız gerektiği gibi ise işleme kayıt altına girdiği tarihten sonraki 5- 10 gün demek daha doğru olacaktır. Önceki süreç için ise sizin yapmanız gereken tek şey bizi aramak ve süreçte kaybedeceğiniz zamanı minimuma indirmek için Rusya Vizesi İşlemleri, Ankara ofisimiz danışmanlarıyla iş birliği yapmaktır.

Ankara Rusya Vizesi Başvuru Formu

Ankara Rusya Vizesi Başvuru Formu seyahatinizin amacını özetleyen, sizi tanıtan ve yetkililerce değerlendirmeye alındığında ilk ana evrak olarak ele alınan belgedir.
Rusya vizesi formu genel ve temel sorulardan oluşmaktadır. Kimlik bilgileriniz, adres bilgilerinizin ardından seyahat amacınızı netleştirecek soru sorulmakta ve bu kategoriye karşılık gelen evraklarınızı dosyanıza eklemenizi belirtilmektedir. Seyahat planınıza ilişkin her adımınızın net ifade edilmesi önemli bir kriterdir. Seyahat süreniz de vize ücreti listesindeki hesaplamayı netleştireceğinden tüm bunlara ait sorulara açık cevap vermelisiniz.

Rusya Federasyonu vizelerde tek, çift ve çoklu giriş uygulamaktadır. Konu hakkında daha fazla bilgi için ofislerimizi arayabilir ve kararınızı netleştirebilirsiniz.
Ankara Rusya vize başvuru formunda talep edilen tüm bilgiler ispatlanabilir olmalıdır, Konsolosluk ek belge talep edebilir, bu belge de verdiğiniz bilgiyle örtüşmelidir. 

Form, İngilizce, Rusça, İtalyanca, Fransızca ve Almanca doldurulabilir. Formunuzda fotoğrafınız ve imzanız muhakkak bulunmalıdır. Başvuru yapacağınız konsolosluk bilgisini de doldurmak zorundasınız. Tüm işlemi yürütecek olan konsolosluk ikame durumunuza en uygun yerde olmalıdır.

Ofislerimiz aracılığıyla çalışmayı kabul ettiğinizde Konsolosluk işlem yeri de ona göre belirlenecek sizin için en kolay nokta seçimi birlikte yapılacaktır. Ufak bir detayın ciddiye alınmaması, eksik girilmesi ya da yanlış yazılması vize reddine neden olabilir. Bu süreçte form doldurma işlemi sırasında Rusya Vizesi İşlemleri, Ankara ofisimiz danışmanlarımızdan destek almanızı tavsiye ederiz.

Ankara Rusya Vizesi Gerekli Evraklar

Ankara Rusya vizesi gerekli evraklar, Rusya Federasyonu Büyükelçiliği tarafından vize kategorisine göre belirlenmiştir.

 • Başvuru Formu: Yukarıda bahsettiğimiz kriterlerde dikkatle doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Fotoğrafınız biometrik olmalı 3.5x4.5 ölçülerini karşılamalıdır.
 • Pasaport: Vize süresinin bitiminden sonra 6 ay boyunca geçerli ve vizelerin basılması için en az 2 boş sayfası olan pasaport ve varsa eski pasaportlarınız.
 • Kimlik: Pasaport bilgilerinizle aynı bilgilere sahip kimliğiniz. 
 • Seyahat Belgeleri: Rezervasyon ve yolculuk araç belgeleriniz. Farklı bir şehre yolculuk edecekseniz belirtmek zorundasınız.
 • Davetiye: Davet Eden Tarafından Düzenlenmiş Davetiye evraklar arasındadır. Davetiyenin tam mahiyetini müşteri temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz.
 • Muvafakatname: 18 Yaş altında tek seyahat edecek çocuklar için aile izni, noterden onaylı olarak dosyada bulunmalıdır.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Uluslararası geçerliliğe sahip sigorta poliçesi de evraklarınızın arasında olmalıdır.
 • Vize Harç Ödendi Belgesi: Kategorinize, giriş çıkış sayınıza ve sürenize uygun ödenmiş vize harcı banka belgesi.

Tüm bu belgelerin dışında Rusya Ticari Vize, Ziyaret Vizesi, Acil Rusya Vizesi, Humaniter Vize , Rusya Çalışma Vizesi için farklı prosedürler yürütülmektedir. Ankara Rusya vizesi gereken belgeler genel bağlamda ilk etapta talep edilen evraklardır. 

Ankara Rusya Vizesi Gerekli Evraklar için Rusya Vizesi İşlemleri, Ankara ofisimiz danışmanlarını arayarak tam listenizi temin edebilir iş birliğimizle nitelikli, Rusya kanun ve Büyükelçilik yönergelerine uygun eksiksiz dosyanızı teslim ederek kısa sürede vize alımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara Rusya Vizesi Ret

Ankara Rusya vizesi ret her başvuru sahibinin yaşayabileceği bir durumdur. İtiraz hakkınız vardır lakin bu süreç daha fazla zaman kaybına yol açacaktır. Özellikle işçi vizeleri, ticari anlamda kullanılacak vizelerde muhakkak danışmanla çalışılmalıdır. Eğer grup başvuru yapılıyorsa aynı sürece tabi herkesin prosedürleri incelikle takip edilmeli dosya o şekilde incelenmek üzere Konsolosluk merkezine kayda alınmalıdır. Beklemediğiniz bir ret işinizi, söz konusu işe yönelik iş planlarınızı etkileyebilir ve olası bir maddi ya da prestij anlamında zarar yaşayabilirsiniz.

Rusya vizesi ret konuları size yönlendirilecek yazıda; 

 • Ülke seyahatinizi kötüye kullanarak geri dönmeyeceğiniz ya da yasal harekette bulunmayacağınızın ön görüsü
 • Daha önceki seyahatlerinizde vizenizi ihlal etmeniz
 • Doğruluğu kanıtlanamayan seyahat belgesi ibrazı, 
 • Gerekçesi belirlenemeyen seyahat sebebi, 
 • Maddi durum yetersizliği
 • Rusya Federasyon yetkili kurumlarında başvuru sahibine dair giriş yasağı kaydı 
 • Başvuru sahibinin Rusya’nın kamu politikasına, iç güvenliğine ya da toplum sağlığına tehdit algısı
 • Transit geçiş, çoklu giriş/çıkış amacınız için bir gerekçesiz olma
 • Seyahat sağlık sigortası yokluğu
 • Davetiye eksikliği gibi çeşitli nedenlerle vizeniz ret olacaktır.

Ret elbette olumsuz bir sonuçtur. Eğer ortadan kaldırılabilir ve çözümlenebilir statüye sahipse panik yapmadan daha hızlı hareket ederek başvurunuzu yineleyebilirsiniz. Fakat önceki başvurunuza ait ücretleri iade alamazsınız.

Ankara Rusya Vizesi ret yazınız size ulaştığında Rusya Vizesi İşlemleri, Ankara ofisimize yönlendirerek çözüm konusunda yardım talep edebilir yeni başvurunuzu ofislerimiz üzerinden tamamlayabilirsiniz. 

Ankara Rusya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası

Ankara Rusya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası, bölgenizde konumlandırılmış acenteler aracılığıyla düzenlenebilir bir belgedir. Masrafları ziyaret sonrası karşılayan ya da 65 yaş sınırlamasına tabi olan sigortalar geçersizdir. Sizi seyahatiniz süresince korumaya yönelik bu poliçeye ek olarak başka hizmetlerden de faydalanmak istediğinizi belirtirseniz sigorta acenteleri ve danışmanlarımız sizi yönlendireceklerdir.

Euroasia GVS Rusya Vizesi İşlemleri, Ankara ofisimizden geçerli poliçeler hakkında bilgi ve teklif alabilirsiniz. Şartlarla örtüşen sigorta evrakınızı dosyanıza ekleyerek başvurunuzu ekibimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Evraklarınızın güvende olduğu, güler yüzlü, çözüm odaklı, işini severek yapan profesyonel danışmanlarla çalışarak zamanınızdan tasarruf eder vize alım süreci boyunca yaşanabilecek gerginliklerden muaf olursunuz. Üstelik evinizden ya da işinizden uzaklaşmadan, kargo/kurye ve online iletişim kanallarını kullanarak tüm işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Ofislerimiz ile yapacağınız iş birliğinin amacı, sadece Ankara Rusya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası konusunda değil karşınıza çıkabilecek her türlü sorunda çözüm odaklı hizmet almanızı garantilemektir.  Kişisel bilgilerinizin güvende olduğu 10 yılı aşkın tecrübeye sahip bir ekiple çalışmak isterseniz biz buradayız. Ankara başvurularınız için bilgi talebi, evrak listesi, vize reddi ya da şikayet ve başvurularınız için danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Euroasia GVS Rusya Vizesi İşlemleri, Ankara Ofisi
Adres
Kazım Özalp Mah. Kuleli Sok. No: 89/6 GOP / ANKARA 
Telefon
+90 312 963 05 08
E-Posta
ankara@eagvs.com

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Rusya Vizesi Ankara Başvurusu
M. Bilgen 19/03/20, 21:35 Cevabı Görüntüle
Pursaklar’dayım ailemin yanına geldim, fakat Samsun’da çalışıyorum, ikametim Samsun. Rusya vizesi Ankara başvurusu için burada ikametimin olması şartı var mı? Diğer bir sorum ise Ankara merkeze uzak bir yerde olduğum için şahsen gelmeme gerekir mi, kargo ile Ankara başvuru merkezinize ticari vize için evrakları gönderebilir miyim? Teşekkürler.
Ankara Rusya Konsolosluk
Ş. Asil 04/03/20, 13:42 Cevabı Görüntüle
Kısa süreli bir tatil düşünüyoruz. Ankara Rusya Konsolosluk işlemleri hakkında bilgi verebilir misiniz? Rusya vizesi kaç günde çıkar?
Rusya Vize Başvuru Ankara
G. Talan 29/02/20, 15:29 Cevabı Görüntüle
Rusya vize başvuru Ankara'dan yapabilir miyiz? 4 kişiyiz, Kızılcahamam'da oturuyoruz, merkeze uzağız. Rusya vizesi Ankara ofisinize aramızdan 1 kişinin 4 kişinin pasaportlarını iletmesi yeterli olur mu? Teşekkürler.
Rusya Vizesi Ankara Randevu
K. Arpacı 22/02/20, 17:11 Cevabı Görüntüle
Rusya’ya gitmek istiyorum ama daha önce vizesiz olarak Mostar'a ve Belgrad’a gitmiştim.Rusya vizesi Ankara randevu almadan, başvuru merkezine direkt başvuru yapabilir miyim?
Rusya Vizesi Ankara Başvuru Merkezi Telefon
Ö. Buğra Apul 11/02/20, 11:59 Cevabı Görüntüle
Merhaba, 28/03/2020 Rusya'ya gideceğim. Rusya vizesi Ankara vize başvuru merkezinden randevu almama gerek var mı, nasıl ulaşabilirim?
Rusya Vizesi Ankara Başvuru Merkezi
E. Ayberk 08/02/20, 17:21 Cevabı Görüntüle
Eşim ile birlikte Rusya’ya seyahat etmek istiyorum. Rusya Ankara başvuru merkezinize gelerek şahsen başvuru yaparsam erken randevu alabilir miyim?
Ankara Rusya Konsolosluğu Vize Randevu
A. Yandaş 04/11/19, 11:56 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Ankara da bir kamu kurumunda çalışıyorum, Ankara Rusya Konsolosluğu vize randevu nasıl alınıyor? Yeşil pasaport sahibiyim eşim ile birlikte Rusya'ya gitmek kültürel bir gezi yapmak istiyoruz. Vize başvurumuz için Ankara'da konsoloslukta bulunmamız gerekli mi?
Rusya Vizesi Ankara
A. Topuz 15/10/19, 13:38 Cevabı Görüntüle
Annemle Moskova'ya gitmek istiyoruz, 8 gün kadar kalmayı düşünüyoruz. Ankara Batıkent'te oturuyoruz. Sitenizde evrakları kargo ile göndererek işlemin gerçekleştirilebileceği yazıyor. Rusya vizesi almak için nereye başvurmalıyız?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';