x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ask@eagvs.com

Rusya Vizesi Çanakkale

Türkiye'nin en önemli ve tarihi açıdan en köklü kentlerinden biri olan Çanakkale, günümüzde hızlı bir şekilde gelişen ve değişen kentler arasında yer almaktadır. Bu nedenle kentte yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaçları da giderek artış göstermektedir. Bu bağlamda örnek olarak farklı ülkelere vize başvuruları gerçekleştirmek ve aracılık hizmetleri almak için yeni işletmelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyacı göz önünde bulunduran firmamız, Rusya vizesi Çanakkale gibi hizmetleri alabilmeniz için Çanakkale'de bir ofis kurulumu sağlamıştır. Bu sayede Euroasia Global Visa Services işletmesi üzerinden hizmet talep eden herkes, Rusya vize başvurusu gerçekleştirebilir ve tamamen profesyonel bir danışmanlık elde edebilir. Hatta bu danışmanlık sayesinde istenilen konumda ticari istenilen konumda turistik veya diğer kategorilerde vize talebi sağlanabilir. 

Bugün firmamız sayesinde temel olarak başvuru talebi gerçekleştirebileceğiniz vize kategorileri arasında öncelikle turistik ve ticari vizeler yer almaktadır. Çünkü ülkemiz vatandaşları genellikle turistik amaçlı olarak çok köklü bir tarihe sahip olan Rusya'yı ziyaret etmek istemektedir. Ayrıca son yıllarda iki ülke arasında gerçekleştirilen olumlu ilişkiler sayesinde de yine birçok kişi Rusya’ya ticari anlamda ziyaret gerçekleştirerek, iş ilişkileri geliştirmeyi talep etmektedir. Bu vize talepleri dışında ise en sık gerçekleştirilen vize talepleri arasında insani yani humaniter vize talebi, aile ziyareti vize talepleri ve transit vize talepleri bulunmaktadır. Özellikle transit vize talepleri Rusya üzerinden geçiş yaparak farklı ülkelere ulaşmak ve giriş gerçekleştirmek için alınması gereken vizeler arasında yer almaktadır. 

Rusya Vizesi Çanakkale'den Alınır Mı?

Çanakkale her geçen gün gerçekleştirdiği büyüme yapısıyla birlikte alınabilecek hizmetler ve imkanlar açısından da genişleyen bir yapı göstermektedir. Bu sayede firmamız tarafından da Çanakkale ofisimizin kurulumu gerçekleştirilmiştir. Bu ofis hizmetleri sayesinde de Rusya vizesi Çanakkale talepleri alınabilmektedir. Ancak birçok kişinin aklına takılan soruların arasında Çanakkale'den hiç ayrılmadan Rusya vizesi talep edilip edilemeyeceği bulunmaktadır. Çünkü Çanakkale'de aktif olarak hizmet vermekte olan hiçbir Rusya temsilciliği bulunmamaktadır. Ancak günümüzde Rusya Federasyonu tarafından sağlanan imkanlar ile birlikte farklı kentlerde yer alan Rusya temsilciliklerine teslim edilen vize başvuru dosyaları incelendiğinde, şahsen başvuru yapılmasa dahi vize talep edilebilir. Yani firmamız bir aracı kurum yetkisine sahip olarak sizin Çanakkale'den ayrılmamıza gerek kalmadan Rusya vizesi talebinizi gerçeğe dönüştürebilir. 

Önemli olan nokta Çanakkale'de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, farklı illerden gelen vatandaşların ve Çanakkale'de yer alan farklı ülke pasaportuna sahip vatandaşların kolaylıkla Rusya vizesi talebi gerçekleştirmesidir. Bu avantajı oluşturmak açısından kurulmuş olan Çanakkale ofisimiz sayesinde farklı kategorilerde bulunan Rusya vizelerinin evraklarını hazırlayarak, sadece ofisimizden aldığınız danışmanlık hizmetleri ile birlikte vize talebi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu taleplerinizde bahsedildiği şekilde üçüncü bir şahıs tarafından dosyanızın ve evraklarınızın Rusya temsilciliklerine teslim edilmesi mümkün olduğu için sizin Çanakkale'den ayrılmanız dahi gerekmemektedir. İşlemlerin özenli bir şekilde yürütülmesi sonrasında firmamız tarafından teslim alınan vize onayı verilmiş pasaportun size tekrar teslim edilmesi dahi Çanakkale'de isterseniz elden isterseniz kurye aracılığı ile gerçekleştirilebilir.

Rusya Vizesi Çanakkale Başvuru Merkezi Nerede?

Çanakkale şehir merkezi düşünüldüğünde gayet küçük bir kent yapısı ve her noktaya kolaylıkla ulaşma imkanı bulunan bir şehir oluşumu görülmektedir. Bu nedenle şehrin hangi noktasında bulunursanız bulunun Rusya vize başvuru merkezi Çanakkale konumuna ulaşmanız gayet kolay olacaktır. Çünkü firmamızın kurmuş olduğu ofis, çok merkezi bir noktada yer alarak, Çanakkale içerisinde istediğiniz her konumdan kolayca yürüme mesafesiyle dahi ulaşabileceğiniz bir noktadadır. Ayrıca şehir içerisinde farklı ulaşım yöntemlerini kullanmanız vasıtasıyla bulabileceğiniz ofisimiz aynı zamanda da şehir dışından gelen vatandaşlarımız için çok kolay bir şekilde ulaşılabilir konumda bulunmaktadır. Bu bağlamda istediğiniz her zaman adresimizi elde edebilmeniz için Çanakkale ofis adresimiz, web sayfamızda harita ve konum bilgisi ile birlikte paylaşılmıştır. 

Bugün Çanakkale ofisimizi ziyaret ederek Rusya vizesi talebinde bulunan herkes, özellikle ofisimizin konumu sayesinde de önemli bir avantaj elde etmektedir. Çünkü vize başvurularını gerçekleştirirken hazırlamanız gereken evraklar açısından da ofisimiz birçok farklı resmi kuruma ve ihtiyaç duyacağınız birçok farklı işletmeye de çok yakın bir konumda yer almaktadır. Yani Çanakkale'de vize alma prosedürü başlatmak isteyen vatandaşlar, büromuz ile görüşme gerçekleştirerek danışmanlık hizmeti talep edebilir ve bu sayede de seçmiş olduğu vize türüne bağlı olarak işlemlerini başlatabilir. Özellikle Rusya vizesi talep edilirken, şahsi başvuru yapmak gibi bir zorunluluk yer almadığı için sadece ofisimizden aldığınız hizmetler dahi istediğiniz vizeyi elde etmeniz için yeterli olacaktır. 

Rusya Vize Randevu Çanakkale'den Nasıl Alınır?

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte birçok ülke, vize talebinde bulunan kişilere randevu vermekte ve bu randevu sırasında hem evrakları teslim alıp hem de biometrik veri kaydı gerçekleştirmektedir. Ancak geçtiğimiz yıllar içerisinde Rusya Federasyonu tarafından Türkiye ile vize serbestisinin getirilmesi beklenirken, bu gelişmenin yaşanmaması sonrası Rusya Federasyonu vize randevusu işlemlerini kaldırmıştır. Yani bugün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya vizesi talep ettiklerinde Rusya vize randevu Çanakkale işlemi gerçekleştirmek zorunda değildir. Bu durumda Rusya vizesi talep ettiğinizde, öncelikle Çanakkale ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Ofisimizde yapılan ön bilgilendirmeler ile birlikte Rusya’ya gerçekleştireceğiniz seyahatin amacı, süresi ve talep ettiğiniz vize türü gibi konularda karşılıklı görüşme yaparak net bir plan hazırlayabilirsiniz. 

Çanakkale ofisi Rusya vize departmanı personellerimiz sayesinde yaptığınız görüşme ile hazırladığınız bu plan bağlamında öncelikle internet üzerinden online işlemler ile evrak hazırlıklarına başlayabilirsiniz. Çünkü Rusya vizesi başvurularında internet üzerinden online başvuru formu doldurulur ve bu form hazırlandıktan sonra diğer evrakları hazırlama işlemine geçilir. Ardından talep edilen vize türüne bağlı olarak ücret ödemesi gerçekleştirilir. Hazırlanmış bir vize başvuru dosyası ve ödenmiş bir vize harç ücreti ile birlikte Rusya temsilcilikleri randevu işlemi talep etmeden başvuru evraklarını teslim alır. Hatta evraklar şahsen teslim edilmese dahi firmamız tarafından konsolosluğa teslim edilerek inceleme talep edilebilir. Ardından konsolosluğun yapmış olduğu incelemeler ile birlikte bazı durumlarda temsilcilik tarafından talep edilmesi sonucunda yüz yüze görüşme yapılması için başvuran kişi konsolosluğa davet edilebilir. 

rusya vizesi randevu

Çanakkale Rusya Vize Başvuru Merkezi Telefonu

Bahsedildiği şekilde çok pratik bir işlem prosedürü uygulanması ile birlikte Rusya vizesi talepleri gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır. Bu kadar pratik bir işlem yöntemi yer alması turistik anlamda da birçok kişinin yurtdışı seyahatlerinde Rusya'yı tercih etmesine sebep olmaktadır. Özellikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bahar aylarının gelmesi ile birlikte bilhassa Yaz mevsiminde tarihi Rusya ülkesini ziyaret etmek istemektedir. Bu durumda yoğun bir iş mesaisi içerisinde bulunurken dahi sadece telefon görüşmesi gerçekleştirerek, Çanakkale ofisimiz üzerinden Rusya vize başvurusu yapılabilir. Bu açıdan hafta içi ve hafta sonu Cumartesi günleri mesai saatleri dahilinde istediğiniz her an iletişim kurabilmemiz kapsamında sabit telefon hatları ile görüşme sağlanabilir. Çanakkale ofisimiz için aktif olarak görüşme gerçekleştirilecek telefon numarası ve hatta mail adresleri ya da sosyal medya hesapları web sayfamız üzerinde kolaylıkla bulunabilir. 

rusya vizesi için gerekli evraklar

Çanakkale Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Çanakkale ofisimizi ziyaret ederek Rusya vizesi talebi gerçekleştirmek istediğinizde, öncelikle vize türü, seyahat amacınız, seyahat süreniz ve Rusya'da seyahat edeceğiniz bölge belirlenir. Bu bölgelere göre talep edeceğiniz vize türü tespit edildikten sonra bu vize türüne uygun şekilde online ortamda vize başvuru formu doldurulur. Vize başvuru formu Rusça, Almanca, Fransızca İngilizce ve İtalyanca gibi farklı bir dil üzerinden hazırlanarak çıktı alınır. Form üzerinde hiçbir bilginin yanlış olmaması ve hatalı giriş yapılmaması gerekmektedir. Sorunsuz bir form çıktısı üzerinde ıslak imza atıldıktan sonra fotoğraf yapıştırılarak, form hazır hale getirilir. İlk evrak olarak bu form hazırlandıktan sonra talep edilen vize türüne bağlı olarak standart evraklar ve ek evraklar hazırlanır. 

Sonraki adımda hangi vize türüne başvurursanız başvurun, Rusya vizesi için gerekli evraklar Çanakkale listesinde birkaç önemli evrak yer alacaktır. Bu evraklar arasında;

  • Yenilenmiş kimliğinizin arkalı önlü fotokopisi,
  • 6 ay daha geçerlilik sahibi olan pasaport,
  • 2 adet 35x45 milimetre ölçülerinde güncel biometrik fotoğraf,
  • Firmamız danışmanları desteği ile hazırlanmış Voucher belgesi,

Firmamız desteği ile hazırlanmış ve Rusya federasyonu tarafından kabul edilen şekilde bir davet mektubu gibi ayrıntılar bulunmaktadır. 

Bu evraklar turistik, ticari veya aile ziyareti gibi tüm vize türlerinde standart bir yapı oluştururken, seçmiş olduğunuz vize türüne göre farklı evrak talepleri ile de karşılaşabilirsiniz. Örnek olarak ticari vize talep ettiğinizde bu evraklara ek bir şekilde Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından onay verilmiş elektronik bir davetiye belgesi sunmanız gerekmektedir. Ayrıca yabancı uyruklu vatandaşların Türkiye'den vize başvurusu yapması durumunda Türkiye Cumhuriyeti oturma izni belgesinin arkalı önlü fotokopisi sunulmalıdır. Rusya insani vize başvurusu gerçekleştirecek kişilerin ise standart evraklar dışında Rusya Federasyonu tarafından onaylı ıslak imzalı davetiye sunması ve davet eden kurumun orijinal başvuru belgesinin sunulması gibi eklentiler yer almaktadır. Hatta öğrenim vizesi gibi başvurularda Türk vatandaşlarının sağlık sigortası sunması artı bir sonuç oluşturabilir. 

Çanakkale'den Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bahsedilen şekilde vize kategorisi ve özellikleri belirlendikten sonra başvuru formu doldurulup internet üzerinden çıktısı alınır. Ardından belirtilen şekilde tüm evraklar eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlanarak bir dosya haline getirilir. Son adımda ise başvuran kişi tarafından veya aracılık hizmetleri kapsamında firmamız tarafından konsolosluk harcı ve diğer ücretler ödenerek vize başvurusu için hazırlık tamamlanır. Daha önce bahsedilen duruma istinaden Rusya vizesi için randevu koşulu bulunmadığından dolayı Çanakkale büro personellerimiz hazırlanmış olan bu dosyayı sizin adınıza Rusya temsilciliklerine ulaştırır. Rusya temsilcilikleri açısından Türkiye'de İstanbul, Ankara, Antalya ve Trabzon gibi 4 farklı şehirde işlem gerçekleştirilebilir. Temsilciliklere teslim edilmiş evraklar tamamen onların sorumluluklarında olmak ile birlikte incelemeler ve onay yetkisi sadece onlara aittir. Bu nedenle teslim edilen evrakların talep edilen vizeye uygun bir şekilde incelemesi gerçekleştirilir. 

Rusya vizesi kaç günde çıkar, 2023 Rusya standart vize ve St. Petersburg vizesi sonuçlanma süreleri için ilgili bağlantıyı ziyaret ediniz.

Rusya temsilcilikleri tarafından gerçekleştirilen incelemelere bağlı şekilde genellikle kısa süreli vize taleplerinde hiç bir evrak eksikliği bulunmuyorsa, 1 hafta yani 5 iş günü içerisinde vize onayı verilebilir. Bazı durumlarda konsolosluk veya büyükelçilikte yoğun bir çalışma bulunduğunda veya inceleme süresi içerisinde resmi tatiller ile karşılaşıldığında, 10 güne kadar uzayan bir sonuç ile karşılaşılabilir. Ancak bazı durumlarda ise temsilcilikler inceleme süresini 30 güne kadar uzatma hakkına sahiptir. Bazı noktalarda ise Rusya'da seyahat etmek ve konaklamak istediğiniz şehirlerin özelliklerine göre 15 gün gibi bir inceleme süresi ile karşılaşabilirsiniz. Genellikle ortalama 5 gün içerisinde sonuçlanan vize onayı sonrasında pasaportunuz temsilciliklerden alınarak kurye yoluyla veya şahsen elden sizlere ulaştırılır. 

rusya vizesi

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Rusya Vizesi Çanakkale
K. Akgün 09/12/19, 11:44 Cevabı Görüntüle
İyi günler, gemi malzemeleri üreticisiyim. Ticari ilişkilerimi geliştirmek amaçlı Rusya'ya gitmek istiyorum. Uzun süreli ve çok girişli vize istiyorum. Şirketim Çanakkale Biga'da. Rusya vizem için bana yardımcı olabilir misiniz.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';