x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Rusya Vize Başvurusu, Bodrum

Euroasia Global Visa Services olarak sizler için Rusya vizesi hakkında gerekli, güncel ve kapsamlı bilgiler hazırladığımız Bodrum şubesi sayfamıza hoş geldiniz.

Bodrum şubesi tarafından hizmet sunulan diğer şehirleri öğrenmek ve vize başvurusu süreci hakkında aklınıza takılan sorulara yanıt almak için bodrum@eagvs.com e-posta adresimize yazabilir, 0 (252) 275 01 03 şube numaramızı arayabilirsiniz.

Rusya Vize Başvurusunda Kimler Bulunmalıdır? Bodrum

Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi kategorilerinde pasaport sahiplerinin tümü, yapmayı düşündükleri Rusya seyahatlerinde vize alma zorundadır. Diplomatik pasaport sahipleri için bir istisna bulunur. Diplomatik pasaport sahipleri 90 günü geçmeyecek Rusya seyahatlerinde vize olmadan Rusya’ya giriş yapabilirler. Türk vatandaşı olmayıp Türkiye’de oturum izni sahibi kişiler için de bahsedilen durumlar aynen geçerlidir. Yabancı uyruklu kişiler için vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken 2 husus vardır. İlk şart, oturum izni geçerliliklerinin Rusya seyahati bitişi itibariyle minimum 3 ay daha devam ediyor olması, ikinci şartsa Rusya vizesine başvuru yapmadan önce hiçbir giriş çıkış yapmadan 90 gün Türkiye’de bulunmuş olmaları şartıdır.

Rusya Ekspres Vizesi Nedir? Bodrum

Rusya ekspres vizesi uygulaması, Rusya Konsolosluğu tarafından Rusya’ya acil olarak seyahat etmesi gereken yabancılar için sağlanan bir kolaylık olarak nitelenebilir. Normal vize başvurularından daha kısa sürede sonuç alınır ve daha kolaydır. Genel olarak 36 saat içinde sonuçlanan Rusya Ekspres vizesiyle ilgili daha kapsamlı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Rusya Vizesi Nasıl Alınır? Bodrum

Rusya vizesi sahibi olabilmek için pasaportunuzda bu vizeyi ekleyebilecek boş bir sayfa bulunması gerekmektedir. Geçerliliği süren pasaportunuzda bulunan boş bir sayfaya eklenecek bir etiket şeklinde olan Rusya vizesini alabilmek için gerekli adımları aşağıda sıraladık.

  • Seyahat amacının belirlenmesi: Rusya vizesi, Rusya’da geçirmeyi planladığınız süreye göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda Rusya’ya kaç kere giriş çıkış yapmayı düşündüğünüz de bu aşamada önemlidir. Tek girişli Rusya vizesi, çift girişli Rusya vizesi ve çok girişli Rusya vizesi olarak ayrılan kategorilerden size en uygun olanı seçilmeli ve gereken evraklar buna göre hazırlanmalıdır. EAGVS Bodrum şubesi olarak Rusya Ticari Vize, Rusya Aile Ziyaret Vizesi, Rusya Humaniter Vize, Rusya Transit VizeRusya Turistik Vize kategorilerinden yapacağınız Rusya vizesi başvurularınızda yanınızdayız. Vize başvurusu için istenen belgeler ve evraklar, kategorilere göre değişiklik gösterdiğinden bu adım önemli bir adımdır. Kategorinizi belirlemenizde uzmanlarımızdan biri sizlere yardımcı olur.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Seyahat kategoriniz için gerekli belgelerin ne olduğu uzmanlarımız tarafından belirlendikten sonra belgelerin listesi tarafınıza sunulur. Bu belgeleri hazırladıktan sonra kontrol edilebilmesi için danışmanlarımız belgeleri sizden teslim alır ve başvuru dosyası şeklinde hazırlamaya başlar. Hazırlanacak en önemli belge Voucher belgesidir. Bu belgeye sahip olmayan bireyler Rusya’ya giriş yapamaz. Voucher belgesi, Rusya seyahatiniz boyunca nerede konaklamayı planladığınızı gösterir nitelikte bir belgedir.
  • Belgelerin Kontrol Edilmesi: Belgeler hazırlandıktan sonra, yetkililerimiz bu belgeleri incelemeye başlar. Rusya Konsolosluğu, istediği belgeleri hem Latin alfabesiyle Türkçe olarak hem de Kiril alfabesiyle Rusça olarak talep eder. Bu sebeple hazırlanan evrakların dikkatli bir şekilde incelenmesi, başvuru esnasında aksama yaşamamak için son derece önemlidir.
  • Rusya Vizesi Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvuru dosyanızın Rusya Konsolosluğuna iletilebilmesi için başvuru ücretini ödemeniz şarttır. Başvuru ücreti şubemize gelerek ya da banka hesabımıza yatırılarak ödendikten sonra, başvuru dosyası işleme alınır.
  • Başvuru Takibi ve Başvurunun Sonuçlanması: Başvuru dosyanızın işleme konulması ile, dosyanız ekibimizden biri tarafından teslim alınır ve Rusya Büyükelçiliği’ne iletilir. Böylelikle Rusya Konsolosluğu başvurunuzu değerlendirmeye alır. Başvuru değerlendirilmesi süresi boyunca yetkilimiz dosyanızı yakından takip eder böylece istediğiniz an size dosyanız hakkında bilgi verebilir. Rusya vizesi başvurunuzun sonuca bağlamasıyla, ekip üyemiz pasaportunuzu konsolosluktan alır ve size iletir. Pasaportunuzu kargoyla veya şubemizden teslim alabilirsiniz.

Rusya Vizesi Kayıt Zorunluluğu Nedir? Bodrum

Kayıt zorunluluğu, Rusya’da 7 günden fazla kalacak ziyaretçiler için uygulanan bir prosedürdür. Bu zorunlu uygulamanın amacı, göç müdürlüğü tarafından, yaptığınız seyahat ve ülkeye giriş-çıkış sayısının kayıt altında tutulabilmesini sağlamaktır. Kayıt (registretsia), ülkeye giriş yaptıktan sonra ilgili yetkili makamlara yaptırılmalıdır. Rusya’da 7 günden az kalmayı planlayanlar için böyle bir zorunluluk yoktur.

Rusya Vize Ücreti Ne Kadar? Bodrum

Başvuru ücreti her vize kategorisi için aynı olmamaktadır. Vize kategorisi ve vize süresine göre ücret değişir. En sağlıklı cevabı alabilmek için EAGVS Bodrum şubemizle iletişime geçmenizi öneririz. Başvuru ücreti belge çoğaltma, işlem ücretler, vize başvuru ücreti, konsolosluk harcı ve danışmanlık bedelini kapsamaktadır.

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Bodrum

Rusya Konsolosluğu, başvuru sonuçlarını genel olarak 5-10 iş günü içerisinde verir. Bu süre bazı durumlarda uzamaktadır. Hazırlanan belgelerde hata olması veya konsolosluk tarafından ek belge talep edilmesi başvuru karar sürecini etkilemektedir.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0(252) 275 01 03 numaralı telefonumuzdan veya bodrum@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Rusya Vizesi Bodrum/Muğla
O. Okan 21/10/19, 16:41 Cevabı Görüntüle
Kasım'ın ilk haftası 15 günlük turistik Rusya vizesi almak istiyorum. Gerekli belgeleri yazıp ne zaman başvurmam gerektiğini iletir misiniz? Bodrum'da yaşıyorum, buradan yapabiliyorsunuz değil mi?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES