x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Acil Rusya Vizesi

Değerli Ziyaretçimiz Hoş Geldiniz,

Rusya ekspres vizenizi 48 saat içerisinde vize servisimiz aracılığıyla temin edebilirsiniz. 
Rusya’ya acil seyahat etme planı olan ya da kısa süre içinde vize almak isteyen kişilerin Acil Rusya Vizesine (Rusya Ekspres Vizesi) başvuru yapma şansları bulunmaktadır. 
Standart Rusya Vize başvurularını 5-10 iş günü içerisinde neticelenirken, Ekspres Rusya vizesi başvuru tarihinden sonraki 2 iş günü (48 saat) içerisinde alınabilmektedir. 2023 yılı Rusya ekpres vize ücreti için bizi arayınız. 
Rusya'ya acil seyahatlerinizde veya standart işlem süresini beklemek istemediğiniz durumlarda bizi arayın.
Rusya ekspres vize başvurularında Türkiye'nin neresinde ikamet ederseniz edin evraklarınızı bize göndermeniz yeterlidir. Biz sizin adınıza başvurunuzu en kısa sürede tamamlayacak size de süreç ve başvurunuzun durumu hakkında bilgi aktarmakta, vizeniz onaylandığında pasaportunuzla birlikte ikamet adresinize aynı gün içinde kargo ile göndermekteyiz.

Evraksız ve En Hızlı Rusya Vizesi

Acil Rusya Vize talebi oluşturmak içinn destek hattımıza bağlanarak Rusya departmanı yetkilimizle iletişime geçebilirsiniz.

rusya ekspres vize

Evraklarınızı gönderirken Rusya'da seyahat edeceğiniz şehri, seyahat tarihlerinizi (gidiş-dönüş) ve seyahat amacınızı içeren bir bilgi notu iliştirmeyi unutmayın. İşte Rusya vizesi için hazırlamanız gereken evrak listesi;

  • Pasaport (6 ay geçerliliği olduğuna dikkat edin.)
  • İki adet biyometrik fotoğraf (35x45 mm ölçülerinde, renkli, güncel.)
  •  Eagvs Rusya vizesi talep formu

Ekspres Rusya Vizesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ekspres Rusya Vizesi Rusya diplomatik misyonlarının acilen Rusya'ya seyahat etmek isteyenler için uyguladığı bir prosedürdür.  Rusya vize ücretleri Rusya'ya yapacağınız seyahat sayısına bağlı olarak talep edeceğiniz tek, çift, çoklu giriş vizesine ve Rusya'da kalmayı planladığınız güne göre değişir. Rusya ekspres vize ek hizmet bedeli makul bir ücrettir ve talep ettiğiniz vize kategorisi ücretine eklenir.  Vize ücreti başvurunuz yapılmadan önce ve nakit olarak alınır. Yetkilimizden başvuru durumunuza uygun ücretleri içerir bilgi e-mailini isteyebilirsiniz.  Rusya standart vize başvuruları ve ekspresi vize başvurularında karar yetkisi tamamen Rusya Konsolosluklarına aittir. 

Rusya diplomatik temsilciliklerinin (Rusya Büyükelçiliği, Rusya Başkonsolosluğu İstanbul, Rusya Antalya Başkonsolosluğu, Rusya Trabzon Başkonsolosluğu) yeki alanı sınırlaması yoktur. Bu nedenle Türkiye'nin neresinde ikamet ederseniz edin evraklarınızı İstanbul'daki ofisimize göndermeniz halinde başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz. Ancak İstanbul dışından başvuru yapacakların kargoda geçen süreden dolayı başvuru sonuçlanma sürelerinde 1-2 gün gecikme olabileceğini hatırlatırız.

Acil/ Ekspres Rusya Vize başvurusu yapacak kişilere başvurudan önce Rusya Büyükelçiliği veya Rusya Başkonsoloslukları internet sitesinden resmi tatilleri kontrol etmelerini öneririz. Çünkü Rusya Ekspres Vize başvuruları resmi tatile denk gelen kişilerin başvurularının 48 içinde sonuçlanması mümkün olmaz. Pasaportunda Rusya çalışma vizesi ya da oturum vizesi bulunan kişilerin Rusya Ekspres Vize başvuruları daha çabuk sonuçlanabilmektedir. Ekspres vizeniz onaylandıktan sonra yetkilimiz pasaportunuzu konsolosluktan teslim alacak ve adresinize kargo ile gönderecektir.

Yabancıların Rusya Vize Başvurusu Hakkında;

Türkiye’de 90 günlük ikamet izni olan Arnavutluk, Bahreyn, Venezuela, Haiti, Mısır, İrlanda, Lesotho, Libya, Makedonya, Mali, Meksika, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Kore Cumhuriyeti, Suudi Arabistan, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Sierra Leone, Ekvator Gine’si,  Güney Afrika Cumhuriyeti, Japonya vatandaşlarının bu durumlarını yetkilimize özellikle belirtmeleri gerekmektedir. Yabancı pasaport sahiplerinin Ekspres Vize başvurularının sonuçlanması 48 saatten uzun sürebilmektedir.

Türkiye’de daimi oturma izni olan; Nijerya, Angola, Afganistan, Bangladeş, Vietnam, Gürcistan, Hindistan, Irak, İran, Çin, Demokratik Kore Cumhuriyeti, Nepal, Nijerya, Pakistan, Suriye, Somali, Çad, Sri Lanka, Etiyopya vatandaşlarının da Rusya Ekspres Vize başvurusundan önce yetkilimizi yabancı pasaport sahibi oldukları konusunda uyarmaları gerekmektedir.

UYARILAR

  • Rusya'nın  Nazran, Vladikafkas, Beslan, Grozni ve Nalçik şehirleri  Rusya Ekspres vize ayrıcalığına dahil değildir. Bu şehirlerle ilgili son bilgiler için yetkililerimizi arayabilir ya da help@eagvs.com e-mail adresimize sorularınızı yöneltebilirsiniz.
  • Eğer 1. dereceden akrabanızın hastalığı, ölümü gibi nedenlerle Rusya’ya acil seyahat etmenizi gerektiren bir durum varsa bunu yetkilimize iletiniz. 
  • Rusya Ekspres Vize başvurularını değerlendirme yetkisi Rusya Ankara Büyükelçiliğine ve İstanbul, Trabzon, Antalya'da bulunan Rusya Başkonsolosluklarına aittir. 
Acil Rusya Vizesi başvuru talebiniz için bizi arayınız. 

Rusya ekspres vize

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Rusya Ekspres Vize
C. Köse 19/11/19, 13:45 Cevabı Görüntüle
Rusya Merhaba ben işitme engelliyim İzmir’den yazıyorum size. Üniversite mezunuyum Rusya’ya turistik gitmek istiyorum orada arkadaşım var ama o da başka şehire gideceği için benim bu hafta vize almam gerekiyor. orada öğrenci davetiye gödnermesi gerekiyor mu önceden nasıl evraklar öğrenebilir miyim, Rusya ekspres vize kaç günde sonuçlanıyor
Rusya Vip Vize
A. Şenyüz 19/11/19, 11:10 Cevabı Görüntüle
İyi günler, ben Rusya Vip Vize başvurusu yapacağım. Rusya Vip vize ücreti hakkında bilgi alabilir miyim? Vize reddi olursa ücreti geri alma hakkım var mı?
Rusya Vip Vize Kaç Günde Çıkar
G. Tosun 15/11/19, 13:34 Cevabı Görüntüle
İyi günler, ben Ankara’da ikamet ediyorum Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Bordo pasaportum var bu sebeple Rusya için vize almam gerekiyor. Fakat iş için hızlı bir şekilde Rusya’ya gitmem gerekli. Rusya vip vize kaç günde çıkar? Vip vize hakkında bilgi alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.
Rusya Vip Vize Randevu
Z. Şahin 24/10/19, 14:21 Cevabı Görüntüle
İyi günler, ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım ve benim acil olarak Rusya’ya gitmem gerekiyor. Rusya Vip vize randevu almama gerek var mı? Nasıl başvurabilirim?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Çalışma İzni
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';