x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Telefon/Faks

+90 462 215 60 13

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Rusya Vize Başvuru, Trabzon

Değerli ziyaretçimiz, EAGVS Rusya vize merkezi Trabzon aracılığıyla sizler için hazırlanan Rusya vize başvurusu için güncel ve detaylı bilgilerin bulunduğu sayfamıza hoş geldiniz.

Trabzon şubesi olarak, Trabzon ve çevre illerden yapacağınız Rusya vize başvurularınızda sizlere yardımcı olmaktayız. Danışmanlık hizmeti sunduğumuz diğer şehirleri öğrenmek amacıyla, bizlere trabzon@eagvs.com e-posta adresimize yazarak ya da 0(462) 215 60 13 numaramızı arayarak ulaşabilirsiniz.

Kimler Rusya Vize Başvurusunda Bulunmalıdır? Trabzon

Rusya vizesi, pasaportun boş sayfasına eklenen bir etiket şeklindedir. Bu yüzden Rusya vizesine başvurabilmeniz için geçerliliği süren pasaportunuzda boş bir sayfa bulunmalıdır. Bunun yanı sıra pasaportunuzun devam süresinin planladığınız Rusya seyahatinin bitişinden sonra en az 6 ay daha sürüyor olması gereklidir.

Kimler Rusya vizesi başvurusunda bulunmalı? Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi tüm Türk vatandaşları, Rusya’ya seyahat edebilmek için Rusya vizesi almak zorundadır. Diplomatik pasaport sahipleri, seyahatleri 90 günü aşmadığı sürece, Rusya seyahatleri için Rusya vizesi almak zorunda değillerdir.

Rusya Ekspres Vizesi Nedir? Trabzon

Ekspres Rusya Vizesi, kısa süre içinde Rusya’ya yolculuk etmek zorunda olan kişiler için sağlanmış bir kolaylıktır. Normal vize sürecinden daha kısa şekilde sonuçlanır (genellikle 36 saat). Ekspres vize ile ilgileniyorsanız detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Rusya Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Rusya vizesi almak isteyen ziyaretçilerimiz için bu süreci kısaca açıkladık:

  • Seyahat amacının belirlenmesi: Başvuru yapmanız gereken vize kategorisinin, uzmanlarımız eşliğinde size en uygun şekilde belirlenmesi, belgelerin hazırlığı evresi için önemlidir. Trabzon şubesi,  Rusya Turistik Vize, Rusya Ticari Vize, Rusya Aile Ziyaret Vizesi, Rusya Humaniter Vize, Rusya Transit Vize kategorilerinde sizlere hizmet sunmaktadır. Hangi vize için hangi belge gerekli öğrenebilmek adına verilen bağlantılara tıklayabilirsiniz.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Meslek bilgileriniz, seyahat gerekçeniz ve seyahat süreniz ışığında, Rusya konsolosluğunun sizden istediği evrakların listesi uzmanlarımız tarafından hazırlanarak sizlere sunulur. Gerekli belgeleri hazırlayıp şubemiz çalışanlarına teslim etmeniz halinde, başvuru dosyanız hazırlanır. Başvuru için gerekli formlar Rusça ve Türkçe olarak iki şekilde istenir. Bu sebeple başvurunun hatadan dolayı reddedilmemesi için dikkatle hazırlanması gerekir.
  • Belgelerin Kontrol Edilmesi: Ekibimiz onay alacak bir vize başvurusunun hazırlanmasında uzmandır. Belgelerinizi dikkatle inceleyerek eksik veya hatalı olması durumunda sizleri bilgilendirir. Böylece başvuru esnasında gereksiz yere zaman kaybetmemenizi sağlar.
  • Rusya Vizesi Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme koyulabilmesi için önkoşul, başvuru ücretinin ödenmesidir. Başvuru ücretinizi ofisimizi ziyaret ederek ödeyebilir ya da havale/EFT aracılığıyla banka hesabımıza gönderebilirsiniz.
  • Başvuru Takibi ve Başvurunun Sonuçlanması: Konsolosluk, Rusya vizesi başvurunuzu işleme aldıktan sonra, yetkilimiz sizler için bu süreci yakından takip etmeye başlar. Konsolosluk değerlendirilmesi boyunca istediğiniz zaman bizi arayarak başvuru dosyanızın durumunu sorgulayabilirsiniz. Başvurunuz karara bağlandığında, saha çalışanlarımızdan biri pasaportu sizin yerinize teslim alır ve size iletir.

Rusya vizesi başvurusu yapılabilmesi için gereken en önemli belge Voucher Belgesidir.

rusya vize ücreti

 

Voucher Belgesi Nedir ve Nasıl Alınır? Trabzon

Rusya konsolosluğu vize başvurularını incelemeden önce Voucher belgesine sahip olunup olunmadığına bakar. Voucher belgesi, Rusya’ya gittiğinizde kalacağınız yeri belgeler. Voucher belgesi maalesef kendi başınıza veya aracı kuruluşlar tarafından hazırlanabilecek bir belge değildir. Eğer bir evde konaklamayı planlıyorsanız, evinde misafir olacağınız kişinin size bir davetiye e-postası göndermesi gerekir. Bu davetiye e-postasının çıktısını başvuru dosyanıza Voucher Belgesi olarak ekleyebilirsiniz. Eğer bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, kalacağınız otel tarafından sizin adınıza hazırlanmış ve onaylanmış bir Voucher belgesine gerek duyulur. Rezervasyon yaptırdığınız otelden belgeyi talep edebilir ve hazırlanan belge sizlere e-posta yoluyla gönderildikten sonra ve çıktısı alınarak başvuru belgeleriniz arasına konulabilir. Voucher belgesi bulunmadan Rusya vizesi alamaz ve dolayısıyla ülkeye giriş yapamazsınız.

Rusya Vizesi Kayıt Zorunluluğu Nedir? Trabzon

Rusya vizesi alıp ülkeye giriş yaptıktan sonra ülkede 7 günden fazla kalmayı planlayan ziyaretçiler için kayıt zorunluluğu (registration) denilen mecburi bir uygulama bulunmaktadır. Rusya’da 7 günden daha fazla kalacak tüm kişiler, Rusya’da gerekli makamlara kayıt bildirmek zorundadır. Rusya’da 7 günden daha az kalacak kişiler için bu uygulama yapılmaz.

Rusya Vize Ücreti Ne Kadar? Trabzon

Rusya vizesi en güncel fiyatı ve en sağlıklı bilgiyi öğrenmek için şubemizle iletişime geçmenizi öneririz. Rusya vize ücretimiz konsolosluk harcı, işlem ücretleri, danışmanlık hizmeti ve diğer çeşitli giderleri kapsar. Vize başvuru ücreti seyahat kategorisine göre değişir.

Rusya Vize Başvurusu Kaç Günde Karara Bağlanır? Trabzon

Rusya vizesi başvuruları 4-10 iş günü içerisinde onay alır veya reddedilir. Tabi bu durum konsolosluk yoğunluğuna göre değişebilir. Eğer Rusya seyahatinizi acil olarak gerçekleştirmeniz gerekiyorsa Rusya Ekspres Vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0(462) 215 60 13 numaralı telefonumuzdan veya trabzon@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

rusya vizesi trabzon

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Rusya Vizesi Trabzon
R. Ali Akdoğan 21/03/20, 17:08 Cevabı Görüntüle
Trabzon'da bilişim firması sahibiyim. Çalışanlarımdan biri ile Rusya'ya fuara gideceğiz. Mayıs ayında gideceğiz, o zamana kadar Rusya vize işlemleri açılır mı, salgından dolayı Rusya Konsolosluğu'nun hizmet vermediğini okudum. Bir de davetiye temin etmemiz güç, turistik vize alabilir miyiz? Bu konuda çok bilgili olmadığım için Rusya vizesi Trabzon şubeniz ile anlaşarak başvuru yapmak istiyorum. Trabzon Rusya vizesi şubenize gelerek yapmamız şart mı ben telefon numaranız ile iletişime geçsem de olur mu bir de bana ilgilenecek bir numara verirseniz çok iyi olur, şimdiden teşekkürler.
Rusya Vizesi Trabzon
İ. Umut Aydın 11/02/20, 13:36 Cevabı Görüntüle
İyi günler, ben Rostov'a gideceğim. İş dolayısıyla Trabzon'dayım. 1 ay daha buradayım, buradan işlemleri tamamlayabilirsem çok iyi olur. Rusya vizesi Trabzon'dan nasıl alınır?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES