x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vize Randevu Almak

D. Akdeniz 19/11/19, 11:18
İyi günler, ben yıllık iznimde ailemle birlikte Rusya’ya seyahat edeceğim. Fakat işlerim çok yoğun Rusya vize Randevu nasıl alınır? Ya da almak şart mıdır? Sorumu yanıtlarsanız sevinirim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

rusya vize randevu

İyi günler, Rusya vize randevu alınması Rusya Konsolosluğu yetkili işlem merkezinin talep ettiği bir prosedür değildir. Mesai saatleri içerisinde evraklar teslim edilerek başvuru yapılır. 

Rusya vizesi için talep edilen bazı belge ve evraklar vardır. Bu evraklar başvuranın seyahat amacına uygun hazırlanmalıdır. Standart evrakların en başında Rusya vize başvuru formu ve pasaport bulunur. Yapmanız gereken formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmaktır. Formda belirttiğiniz bilgilerin diğer evraklarınızdaki bilgilerle eşleşmesi son derece önemlidir. Aksi takdirde vize başvuru sonucunuz olumsuz olabilir. Form doldurulurken dikkat edilmesi gereken en önemli şey Rusya'ya giriş yapılacak ve konaklanacak şehir isimleridir. 

Rusya online vize başvuru formunu doldurmadan önce Rusya’ya seyahat sebebinizi belirlemeniz gerekir. Seyahat sebebi vize sürecini etkileyen bir unsurdur. Forma seyahat sebebinizi ve seyahat sebebine uygun vize türünü belirtmeniz gerekir. Formu bize sizden talep edilen diğer belge ve evraklarla birlikte gönderebilirsiniz. Belge ve evraklarınız uzman danışmanlarımız tarafından kontrol edilirler ve dosyalanırlar.

Rusya vizesi randevu almak gerekmektediği gibi başvuru sahibinin şahsen başvuruda bulunmasına gerek yoktur. Danışmanlarımız sizler için Konsolosluk yetkili merkezine dosyanızı teslim ederler. Rusya vize başvuru sonucu olumlu olduğunda pasaportunuzu bizden teslim alabilirsiniz. Ya da dilerseniz pasaportunuzun kargo aracılığı ile size gönderilmesini talep edebilirsiniz. Rusya vize işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için ikamet bölgenize en yakın ofisimizi arayabilir,Rusya vizesine dair merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

H. Kaya 19/11/19, 11:52

Selam, Rusya turistik vizesi almak istiyorum. Bordo pasaportumu yeni aldım daha önce hiç vize işlemi olmadı. Rusya vize randevu yu nasıl alabilirim, başvuru evrakları nelerdir bilgi alabilir miyim, öğrenciyim, 21 yaşındayım

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 19/11/19, 11:52

Merhaba, Rusya vize randevu prosedürü Rusya Konsolosluğu yetkili başvuru kabul merkezinin talep ettiği bir uygulama değildir. Evraklarınızı hazırlayarak mesai saatlerimiz içerisinde ikamet bölgenize en yakın ofisimize iletebilir veya kargo ile İstanbul merkez ofisimize iletebilirsiniz. Rusya Konsolosluklarının bölge ayrımı olmadığı için tüm başvurular İstanbul'dan daha hızlı şekilde yapılabilmektedir. 

Rusya vize başvuru evrakları sizlerin tercih edeceği vizeye ve kalış sürenize bağlı olarak değişim göstermektedir. Vize başvuru şekliniz vize başvurunuzun her aşamasını belirler.

Rusya turistik vize başvuru evrakları belirli durumlara bağlı olarak ufak değişiklikler gösterebilir. - Vize başvuru formu. Formu eksiksiz ve istenilene göre doğru bir şekilde doldurmanız oldukça önemlidir form da istenilen seyahat durumu bilgileriniz ve kimlik bilgileriniz tamamiyle doğru olmalıdır. - En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaportunuz. - Nüfus Cüzdanı Fotokopisi - Rusya Turizm acentasından alınmış Otel Voucher belgesi - 2 Adet yakın zamanda çekilmiş ve arka fon beyaz olan biyometrik fotoğraf 35x45mm ölçülerinde.

Rusya Turistik vize başvuru evrakları yukarıda belirtilmiştir. Belirli aksi durumlar istenilen evraklarda değişime neden olabilir ve evraklarınıza eklemeniz gerekli şeyler olabilir. Rusya vize başvurusu online vize başvuru formu ile gerçekleşen bir vize başvurusudur.

Formda sizlerden istenilen ve doldurmanız gereken bilgilerin tamamı doğru ve eksiksiz olmak durumundadır aksi takdirde vize başvurunuz reddedilir. Rusya Hotel Voucher belgesi uçak biletiniz ve kalacağınız yer rezervasyonları içindir herhangi birisi iptal olduğunda Rusya vizeniz de iptal olur. Bu nedenle voucher belgenize de oldukça dikkat etmelisiniz. Rusya Turistik vize en fazla 3 ay süreli ve 2 girişli alınabilen bir vizedir. Rusya'da 30 gün serbest dolaşım izniniz vardır. Rusya turistik vizesi tüm belge ve evrak tesliminin ardından muhtemel olarak 4-7 iş günü içinde sonuçlanır. Ancak konsoloslukların yoğunluk durumu, tatil günleri ve başvurunuzda herhangi bir aksaklık bulunması bu sürede değişime neden olabilir ve vizeniz belirtilen tarihten geç çıkış yapabilir. Rusya turistik vizesi almak için Rusya vizesi gerekli evrakları için bizlere ulaşabilir güncel ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Vize başvurunuzun form doldurma evrak ve belge hazırlama aşamalarının tamamında uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olurlar. Rusya vize başvurunuzda danışmanlık hizmeti alabilmek için bizlere telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

F. Şelale 21/11/19, 15:47

İyi günler, ben yıllık iznimde ailemle birlikte Rusya’ya seyahat edeceğim. Fakat işlerim çok yoğun Rusya vize randevusu nasıl alınır? Ya da almak şart mıdır? Sorumu yanıtlarsanız sevinirim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 21/11/19, 15:48

İyi günler, Rusya vize başvurusu form doldurularak gerçekleştirilir. Formda Rusya'da hangi şehire seyahat planladığınızı mutlaka belirtmelisiniz.  Rusya Vize Randevu alınmasına gerek yoktur. Rusya vizesi için talep edilen bazı belge ve evraklar vardır. Bu evrakların en başında Rusya vize başvuru formu bulunur. Yapmanız gereken formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmaktır. Formda belirttiğiniz bilgilerin diğer evraklarınızdaki bilgilerle eşleşmesi son derece önemlidir. Aksi takdirde vize başvuru sonucunuz olumsuz olabilir. Rusya’ya seyahat sebebi vize sürecini etkileyen bir unsurdur. Forma seyahat sebebinizi ve seyahat sebebine uygun vize türünü belirtmeniz gerekir. Formu bize sizden talep edilen diğer belge ve evraklarla birlikte gönderebilirsiniz. Turistik vize başvurularında Rusya Hotel Voucher belgesi tarafımızca temin edilmektedir. Belge ve evraklarınız uzman danışmanlarımız tarafından kontrol edilirler ve dosyalanırlar. Rusya vize randevu gerektirmez ve Konsoloslukta şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Danışmanlarımız sizler için Konsoloslukta bulunurlar ve dosyanızı onaylatırlar. Rusya vize başvuru sonucu olumlu olduğunda pasaportunuzu bizden teslim alabilirsiniz. Ya da dilerseniz pasaportunuzun kargo aracılığı ile size gönderilmesini talep edebilirsiniz. Rusya vize işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

 

E. OLOMONCHI 12/12/19, 11:34

Ankarada Humaniter Vizeyi almaya çalışıyorum, ama Rusya vize randevu alamıyoruz. Ne yapabilirim

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 12/12/19, 11:35

Merhaba, Rusya Hümaniter vize (insanı vize) için Rusya Federasyonu göçmen bürosundan onaylı davetiye gelmesi gerekmektedir. İnsani vize, yabancı vatandaşlara veya vatandaşlığı olmayan kişiler için akademik gelişim, yardımlaşma, spor aktiviteleri, dini faaliyetler, insani yardım amaclı kuruşlar tarafından Rusya federasyon göçmen bürosundan Rusya Federasyonu kurallarına baglı olarak Rusya'daki akademik, etkinlik, yetkili organizasyon firması davetiye başvurusunda bulunup seyahat edecek kişinin adına elektronik davetiye çıkarttırması gerekmektedir. Gelen davetiye mail ortamında gelebilir elektronik davetiye barkodlu olarak davetiyenin giriş sayısı 90 günlük vizelerde tek giriş veya iki girişli olabilir. İnsani vize başvurunuzda Rusya vize randevu almak için hazırlamanız gereken evrakların detaylı dökümünü ve Rusya insani vizeniz için vize harcı bilgilerini Euroasia GVS uzmanlarımız ile görüşerek mailinize talep edebilirsiniz.

İnsani vizeniz için hazırlamış olduğuz evraklarınızı tarafımıza iletmeniz yeterlidir. Başvuruya şahsen gelmeniz zorunlu değildir ortalama 4 iş gününde sonuçlanmaktadır. öncelikle size gelen Rusya federasyonunuz göçmen bürosundan onayı elektronik barkodlu davetiyenizi bize mail atmanız yeterlidir. Konsolosluğu gelen telex sayfasını başvurunuz önce temin etmemiz gerekmektedir. Telex sayfasını aldığımız başvuruları aynı gün işleme alabiliyoruz bundan dolayı başvurudan önce davetiyenizi kontrol amaçlı bize iletmeniz gerekmektedir. Rusya vizesi için şahsen gelmenize gerek kalmadan başvuru sürecinizi bizim üzerimizden tamamlayabilirsiniz. Rusya insani vizeniz için bölge ayrımı yoktur Türkiyenin her şehrinden başvuru kabul edilmektedir. Rusya vizeniz için randevu almanıza gerek yoktu Rusya vizesi için Euroasia temsilcileri yetkili acentelerden olduğu için sizin gelmenize gerek kalmadan randevusunuz ilk iş günü herhangi bir eksiğiniz yoksa başvurunuzu işleme alabiliyoruz. işleme giren dosyanız konsolosluk tarafından herhangi bir sıkıntı olmadıgı sürece 4 iş gününde sonuçlanmaktadır. Rusya insani vizeniz için detaylı bilgilendirme, ücret ve evrak bilgisi için ikamet bölgenize en yakın ofisimize ulaşabilirsiniz.

Euroasia GVS İstanbul,

Serpil Kasap

M. Koç 12/12/19, 11:50

Merhabalar birkaç ay sonra Rusya’ya gitmek oraları gezmek istiyorum ve daha önce gitmediğim için açıkçası işleyişi pek bilmiyorum. Rusya vize randevu alma işlemi varmış sanırım bu işlemi nasıl gerçekleştirebilirim, randevu almam şart mı ? Bana neler yapmam gerektiğini açıklarsanız bilgiler doğrultusunda ilerlemeyi düşünüyorum dediğim gibi yurtdışı deneyimim pek yok cevap verirseniz sevinirim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 12/12/19, 11:50

Rusya vize randevu almadan başvuru gerçekleştirilebilir. Rusya kısa süreli vize başvuruları için başvuranın şahsen başvuru merkezinde bulunmasına gerek yoktur ve randevu almasına gerek yoktur. Evraklar düzenlenerek başvuru sahibi adına işlem merkezine teslim edilmektedir. Başvurular ortalama 5 gün içerisinde neticelenmektedir. Rusya'da bölge ayrımı olmadığı için tüm başvurular İstanbul'dan yapılmaktadır. Rusya Federasyonu kurallarına göre Rusya’ya seyahat edecek olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması zorunlu kılınmıştır. Rusya seyahati gerçekleştirecek olan kişilerin Rusya vize başvuru formu'nu doldurmaları gerekmektedir. Bu nedenle vize başvurusu için Rusya vize randevu alma gibi bir işlem gerek duyulmaz. Acentemiz çalışanları sizler için başvurunuzu gerçekleştirir ve başvuru sürecinin sonuna kadar takibini sağlar. Başvurunuzu gerçekleştirmeden önce vize türünü ve Rusya'ya gerçekleştirmeyi planladığınız seyahat sayınızı belirtmeniz önem taşır. Rusya vize randevusu gerekli olan bir aşama değildir.

Rusya E-vize Randevu

Rusya e-vize randevu belirli bölgelere giriş hakkı tanınan ve en fazla 8 güne kadar konaklama hakkı taşıyan bir sistemdir ve bu sistem içinde randevuya gerek duyulmaz. Aşağıda belirtilecek bölgelere seyahat düzenlemek istiyorsanız Rusya e-vize randevusu yapmanız gerekmektedir. Primorsky Krai, Sakhalin Oblast, Kamchatka Krai, Amur Region, Khabarovsk Krai, Chukotka Autonomous Okrug, Republic Of Buryatia, Zabaykalsky Krai, Kaliningrad Oblast, Saint Petersburg and leningrad Oblast. Rusya e-vize başvurusu genele bakıldığında 3 günlük süre zarfında neticelenir.

Rusya vize ücreti ödeme prosedüründe harç bedeli bulunmamaktadır. Bu sebeple e-vize başvurularında yalnızca hizmet bedeli tahsil edilmektedir. Euroasia Global Visa Services danışmanlık hizmetinden yararlanmak için iletişim numaralarımızdan ve e-posta adreslerinden bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sunmuş olduğumuz bu hizmeti Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde gerçekleştirmektetiz . Her bölgeden dilediğiniz gibi hizmetten yararlanabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES