x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vize Randevu Nasıl Alınır

E. Önen 05/11/19, 15:29
Rusya'ya kızımla birlikte seyahat edeceğim, İstanbul ikametliyiz. Seyahat planımız Haziran ayınadır. Rusya vize randevu nasıl alınır?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Rusya vize randevusu nasıl alınır? Rusya vize randevu alma işlemine kısa süreli vize başvurularında gerek yoktur. Rusya vize başvuru işlemleri için acentemiz ile ortak hareket etmek isterseniz randevu işlemlerini danışman çalışanlarımız sizler adına gerçekleştirecektir. Rusya vize işlemleri 4-7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Rusya vizesi için başvuru yapmadan önce Rusya Konsolosluğu tarafından açıklanmış olan yönergeyi göz önünde bulundurarak belli kararlar vermeniz gereklidir. İlk olarak Rusya neden seyahat etmek istiyorsunuz bunu belirlemeniz gerekir ve bunun sonrasında seyahat nedenine pasaport türü de etkili olarak vize türünü seçmelisiniz.

Rusya seyahatleri için birden fazla vize türü bulunmaktadır. Rusya Ticari vize, Rusya’ya ticari faaliyetler için seyahat edecek olan yolcularımızın tercih edebileceği vize türüdür. Ticari vize 3 aylık tek girişli, 3 aylık çift girişli ve 1 yıllık çok girişli olmak üzere 3 kategoride alınmaktadır. Ticari vizenin geçerlilik süresi 90 gündür. Ticari vize için en önemli adımlardan biri davetiye belgesidir. Davetiye olmadan ticari vize başvurusu yapılmamaktadır. Bir diğer vize türü Rusya Turistik Vize. Turistik vize Rusya’ya gezi için yolculuk yapacak olan kişilerin alması gereken vize türüdür. Turist vizesine sahip olan yolcuların Rusya da konaklama günleri seyahat süreleri kadardır. Bu süreyi bir gün bile geçmeden ülkeden çıkışların yapılması gerekmektedir. Rusya Konsolosluğu turistik vize için 30 günlük geçerlilik süresi belirlemiştir. Bir diğeri ise Rusya Aile ve arkadaş ziyareti vizesi. Bu vize sahibi olmak isteyen yolcuların Rusya’da yaşayan anne, baba ya da arkadaşa sahip olmaları gerekmektedir. Çünkü Aile ve arkadaş vizesi için ticari vizesinde olduğu gibi davetiye istenmektedir. Davetiyeyi anne, baba ya da arkadaş tarafından gönderilmesi gereklidir. Aile ve arkadaş ziyareti vizesi için geçerlilik süresi de 30 gün olarak açıklanmıştır. Bütün vize işlemleri Rusya Konsolosluğuna yapılmaktadır ve tüm kararlar Konsolosluktan çıkmaktadır. 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz vize türleri için gerekli evrak listesi bulunmaktadır. 

 • Rusya vize başvuru formu (kişisel ve sizlere ulaşmak için doldurulması istenilen bilgiler olduğu için doğru ve eksiksiz bir şekilde belirtmeniz gereklidir)
 • Pasaport (6 ay geçerlilik süresi olmalıdır ve son 2 sayfası boş olmalıdır)
 • Fotoğraf (35*45 mm ölçülerinde olup 1 adet biyometrik şekilde beyaz fon üzerinde)
 • Davetiye (Ticari vize ve Aile ve arkadaş ziyareti vizesi için geçerlidir)
 • Voucher (Turistik vize)
 • İkamet belgesi (Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların sahip olması gereken belge)

Rusya vize randevu almadan vize başvuru süreci başlatılmaktadır. Rusya vizesi başvuru sürecinizi yukarıdaki belgeleri hazırlayarak başlatabilirsiniz. Seyahat edecek olan yolcuların Rusya’ya gitmelerinde ki nedene, duruma bakılarak vize türleri seçilir. Rusya vizesi 2020 yılı başvuru şartları hakkında daha ayrıntılı ve güncel bilgilere erişmek isterseniz +90 (212) 963 36 21 numaralı hattımızdan danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.  

Saygılarımızla,

EAGVS İstanbul

Z. K. 07/11/19, 10:34

Sayfanız aracılığı ile Rusya vize başvurusu yapmak istiyorum. Rusya vizesi için önceden randevu almam lazım mı? Randevu alınıyor ise Rusya vize randevu nasıl alınır? Diğer öğrenmek istediğim konu ise acenteniz aracılığı ile başvuru yaparsam nasıl bir süreç yürütülüyor, randevu işlemini de sizler mi yapıyorsunuz açıklar mısınız ?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 07/11/19, 10:35

Merhaba; Rusya seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuz için randevu almanıza gerek yoktur. Rusya Büyükelçiliği ve Rusya Başkonsoloslukları vize başvuruları için uluslararası alanda hizmet veren vize işlem merkezini yetkilendirmiştir. İlgili birim de randevu sistemi ile çalışmamaktadır, mesai saatleri içerisinde başvuru gerçekleştirilebilmektedir. EAGVS farkıyla Rusya vize başvurunuzu en hızlı şekilde tamamlamak için Rusya vizesi için gerekli evraklar bağlantısında belirtilen evrakları eksiksizce hazırlayarak ikamet bölgenize en yakın ofisimize iletiniz.

Rusya vizesi için randevu talepleri başvuru şekline göre değişebilir. Oturum izni başvurularında Rusya Konsolosluğu'ndan randevu almanız gerekebilir. Ancak kısa süreli turistik ve ticari vize başvurularında randevu almanıza gerek yoktur. Bu nedenle Rusya seyahatini gerçekleştirmeden önce seyahat amacına göre vize türü ve vize süresine karar vermeniz gereklidir. Rusya vize başvurusu için randevuyu acentemiz aracılığı ile almak isterseniz yapmanız gereken; vize başvurusu için sizlerden birkaç belge talep edilir ve bu belgeleri eksiksiz ve sahte olmaması şartıyla temin etmeniz gerekir. Hazırlamış olduğunuz evrakları ikamet konumunuza en yakın olan ofisimize ileterek Rusya vizesi işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Rusya Konsolosluğu için almanız gereken randevu için daha ayrıntılı ve güncel bilgilere sahip olmak isterseniz iletişim bilgilerini kullanarak Euroasia GVS danışmanlarıma ulaşabilirsiniz. 

Saygılarımızla,

EAGVS İstanbul

İ. Toprak 06/12/19, 10:35

36 yaşındayım ve kamu görevlisiyim, henüz yeşil pasaport alamadım. Daha önce sadece Almanya'ya gittim şimdi ise yılbaşında Moskova'ya gideceğim, erkek kardeşim Moskova'da. Rusya vize başvurumu nasıl yapabilirim ve başvurum için Edirne'den nasıl Rusya vize randevu alabilirim?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 06/12/19, 10:36

Merhaba, öncelikle zaman içerisinde Rusya vize rejiminde belirli tarihlerde belirli değişiklikler meydana gelmiştir ve vize alım süreçleri değişmiştir. 1 Ocak 2016 tarihine kadar tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya'ya gitmek için vize almaları zorunlu değildi ancak belirtilen tarih sonrasında Rusya vizesi almak zorunlu hale geldi. Bir değişiklikte 25 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleşti ve bu değişiklikte Hususi (yeşil) ve Hizmet (gri) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Rusya'ya girebilmek için vize almaları gerekmediği duyuruldu.Rusya'ya gidiş nedeniniz yani turistik ziyaret ve gezi amaçlıysa Rusya'da kayıtlı seyahat acentesinde voucher belgesi temin edilir. Bu belgeyi EAGVS olarak sizin adınıza temin etmekteyiz. Rusya vizesi için gerekli evraklar ve formlar, seyahat amacınıza göre belirlenir ve sizlerden talep edilir. 

Rusya turistik vizesi maksimum 30 gün konaklamalı olup, çoğunlukla tek girişli olarak çıkmaktadır. Ayrıca Rusya vize alımlarınızda pasaportunuzun en az iki sayfası boş olmalıdır. Rusya vize almanız için gerekli olan her şey vize servisimiz tarafından sizlere iletilir ve vize başvurunuzu sizler için vize servisimiz gerçekleştirir. Rusya seyahatiniz için alacağınız vize, Rusya ziyaret vizesidir, dilerseniz kardeşinizden davetiye alabilir, dilerseniz turistik kategoriden başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Rusya ziyaret vizesi genelde uzun süreli konaklamalar için tercih edilen bir vizedir. Rusya ziyaret vizesi için de gerekli olan her şeyi Edirne Rusya vize merkezi'ne ulaşarak öğrenebilirsiniz. Vize başvurunuz Vize merkezimiz tarafından sizler için sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir. Rusya Vizesi randevusu almanız yani Rusya vize başvurularında seyahatinize göre alacağınız randevu örneğin Rusya turistik vize randevu, Rusya Ticari Vize Randevu ve Rusya Ziyaret Vize Randevusu gibi durumlarda randevu almanıza da gerek yoktur. Rusya vize alımlarında randevu istememektedir. Rusya vize davetiyesi normal kısa süreli seyahatlerde gerek duyulmayan bir vize türüdür. Yalnızca Aile ve Arkadaş ziyaretleri için Rusya Vize davetiyesine başvurulur.

Rusya Vize Servisi,

Evrim

B. Bozyer 03/03/20, 14:35

Şişli'de ikamet ediyorum. 2 yıl öncesinden pasaport almıştık, fakat henüz yurt dışına çıkmadık. Eşimle birlikte Rusya’ya seyahat etmeyi planlıyoruz. En son 5 yıl önce Moskova'ya gitmiştik, o zaman vize gerekliliği yürürlükte değildi. Rusya vize işlemleri hakkında bir bilgimiz yok. Rusya vize randevusu nasıl alınır? Bilgi alabilmem mümkün mü?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 03/03/20, 14:36

İyi günler, Rusya vizesi randevu almadan gerçekleştirebileceğiniz bir işlemdir. Rusya için kısa süreli yapacağınız seyahatler için randevu almanız gerekmez ayrıca Rusya Konsolosluğu'nda bizzat bulunmanıza da gerek yoktur. Rusya’ya seyahat sebebinize uygun sizden talep edilen evrakları ikamet bölgenize en yakın başvuru merkezime göndermeniz yeterli olacaktır. Elimize ulaşan evraklar uzman danışmanlarımız tarafından olumsuz bir durumla karşılaşmamanız için kontrol edilir. Beyan ettiğiniz bilgilerin EAGVS Rusya bilgi formundaki bilgiler ile eşleşmesi gerekir. Rusya vize ücreti tahsil edildikten sonra vize başvurunuz işleme koyulacaktır. Danışmanlarımız sizler için Rusya Konsolosluğu vize servis sağlayıcısında bulunarak evraklarınızı ibraz ederek işlemlerinizi başlatacaklardır. Rusya vize randevusu nasıl alınır sorunuzun cevabını daha ayrıntılı bir şekilde öğrenmek için ikamet bölgenize en yakın EAGVS ofisine ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

EAGVS İstanbul

G.U 20/10/23, 16:43

Merhaba Rusya ya seyahat edeceğim ama Rusya turistik vize randevusu nerden alınır? 15 kasım gidiş 20 kasım dönüş uçak biletim var otel rezervasyonu yapmam gerekir mi ? ilk defa başvuru yapıcam sitenizi de inceledim ama çok anlamıyorum danışmanlık almak istiyorum. Gerekli evrak ücret ve randevu bilgisi paylaşır mısınız?

Merhaba  Rusya ya seyahat etmek isteyen umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları  vizeye tabi tutulur. Rusya ya turistik , ticari, aile ziyareti adı altılda vize başvuruları yapabilirsiniz. Rusya turistik vize randevusu gerekli evrakları tarafımıza ilettikten sonra ertesi güne randevu alınır şekilde ilerler. Rusya turistik vize evrakları şu şekilde sıralanır seyahatinizden sonra en az 6 geçerli pasaport , 2 adet biyometrik fotoğraf ve Rusya vize bilgi formudur. Rusya turistik vize evrakları içerisinde uçak rezervasyonları   zorunlu tutulmamaktır.  Otel konusuna gelecek olursak Turist Kabul Belgesi diye geçen Voucher Belgesi: Hotel Voucher olarak da bilinen turist kabul belgesi tur operatörlüğü faaliyeti gösteren Rusya şirketi tarafından düzenlenmiş yabancı turisti kabul onay belgesi (podtverjdeniya), operatör kayıtları içeriğinde detayları bulunacak imzalı ve kaşeli belgedir. Bu belgeyi sunmayan kişilerin başvuruları kabul edilmemektedir. Bu belgeyi EAGVS vize danışmanınız sizin adınıza temin edecektir. Rusya vize başvuru süre ve ücretlerini sıralamak gerekirse;
 

Vize Başvuru ve İşlem Ücretleri:

 • 30 Gün Tek Girişli Vize Konsolosluk ve Harici Servis Sağlayıcı Bedeli: 180 $ + Kdv (Ekspres 330$)
 • 30 Gün Çift Girişli Vize Konsolosluk ve Harici Servis Sağlayıcı Bedeli: 240 $ + Kdv (Ekspres 410$)
 • 3 Aylık 1 Girişli Vize Konsolosluk ve Harici Servis Sağlayıcı Bedeli: 210 $ + Kdv  (Ekspres 340$)
 • 3 Aylık  2 Girişli Vize Konsolosluk ve Harici Servis Sağlayıcı Bedeli: 260 $ + Kdv  (Ekspres 440$)
 • 6 Aylık Çok Girişli Vize Konsolosluk ve Harici Servis Sağlayıcı Bedeli: 420$+kdv  (Ekspres YOK)

        Rusya turistik vize için randevusu  almadan tüm evrakları EAGVS danışmanınızla görüşüp değerlendirdikten sonra kargo ile ulaştırabilir veya ofisimize elden teslim edebilirsiniz. Başvurunuz konsolosluk talep etmediği süreci şahsen gelmenize gerek kalmadan gerçekleştirilir. Vize sonuçlanma süreci ortalama 7-8 gündür seyahatinizden en az 15 gün öncesinde başvurunu yapmanızı öneriyoruz. Rusya Federasyonu Konsolosluğu eksik gördüğü takdirde  ek evrak isteme, başvuru sahibini yüz yüze görüşmeye çağırma ve değerlendirme süresini uzatma yetkisi vardır. Tüm detaylı evrak listesi ve süreçle ilgili bilgi almak için 02129630343 ten bize ulaşabilirsiniz.

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES