x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vizesi Kolay Alınır Mı

N. Kavuk 05/11/19, 14:23
İyi günler, benim bordo pasaportum var ve bir arkadaşımın da yeşil pasaportu var. İkimizde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Rusya seyahati yapmayı düşünüyoruz. Rusya vizesi kolay alınır mı? Bana bu konu hakkında bilgi verebilmeniz mümkün mü?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

İyi günler, Rusya vizesi kolay alınır mı sorunuza cevaben, Rusya vizesi başvuru süreci evraklarınızı ekiksiz tamamladığınızda ve ofisimize vaktinde ilettiğinizde sorunsuz tamamlanabilmektedir diyebiliriz. Rusya Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki anlaşmaya göre Umuma Mahsus (Bordo) Pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize almak zorunludur. Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almalarına gerek yoktur. Rusya vize başvurusu yapmadan önce Rusya’ya seyahat nedenini belirlemeniz gerekmektedir. Seyahat nedeniniz vize sürecini önemli ölçüde etkileyen bir faktördür. Türkiye üzerinden yapacağınız vize başvurularınızı standart vize, Rusya e-vize ve ekspres vize olarak kolaylıkla alabilirsiniz. Standart vize almak isteyen kişiler, kendilerinden talep edilen belge ve evrakları bize kargo aracılığı ile ya da elden teslim edebilirler. Standart vize için sizden istenen belge ve evrakları bizlere ulaşarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Rusya Vizesi Nasıl Alınır

Rusya vizesi nasıl alınır? Danışmanlarımız sizler için hazırlanan belge ve evrakları kontrol eder. Daha sonra bir aksilik yaşamamanız için incelerler. Vize başvuru ödendikten sonra vize başvuru süreciniz başlayacaktır. Danışmanlarımız sizler için Konsoloslukta bulunarak dosyanızı onaylatır. Siz sonrasında sadece vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasını beklersiniz. Uzman danışmanlarımız vize sürecinin her aşamasında sizin yanınızda olacaktır. Rusya standart vize sonuçlanma süresi 4-10 gün arasında belirtilmiştir. Vize başvurunuzu online sistem üzerinden de kolaylıkla yapabilirsiniz. Sizden istenen başvuru formunu hatasız ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız önemlidir.

Aksi takdirde vize başvurunuz reddedilir. Rusya vize başvurunuz online sistem üzerinden yapıldığından dolayı vizeniz pasaportunuza işlenmez. Bu sebeple seyahatiniz boyunca pasaportunuzla birlikte çıktısını aldığınız e-vizenizi yanınızda taşımanız gerekmektedir. Aksi takdirde Rusya Federasyonu yasalarına göre cezai işlemle karşılaşabilirsiniz. Rusya e-vize sonuçlanma süresi 4-7 gün arasında belirtilmiştir. Vizeye acil ihtiyacı olan kişiler 24-48 saat içerisinde çıkacak Rusya ekspres vize başvurusunda bulunabilirler. Rusya vizesi hakkında merak ettiklerini sormak ve daha detaylı bilgilere ulaşmak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. 

Saygılarımızla,

Evrim

 

 

A. Sarısaç 02/01/20, 12:01

Merhaba. Sömestr tatil planı için Rusya’ya seyahat etmek istiyorum. İlk defa yurt dışına çıkacağım ve bu konuda biraz endişeliyim. Rusya vizesi kolay alınır mı?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 02/01/20, 12:03

Merhaba Abdullah Bey, hoş geldiniz. Rusya vizesine dair merak ettiğiniz genel ve güncel bilgilerini sizlere sunacağız. Rusya vizesi kolay alınır mı sorunuza yanıt olarak; Rusya vizesi sizleri çok fazla zahmet vermeden vize sahibi yapabilir. Bazı duyumlara göre vizesinin kalktığına dair bilgiler son derece geçersizdir. Rusya, Türkiye ile yaptığını anlaşma çerçevesinde Yeşil ve Gri pasaporta sahipleri için 1 Eylül tarihinde vize kaldırıldı. Fakat umuma mahsus olan pasaport ile vize işlemlerinin devam ettiğini belirtmek isteriz. İşlemlerinizin zahmetsiz ve sorunsuzca ilerlemesini isterseniz Euroasia GVS ile dileğiniz vize işlemelerini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Euroasia GVS çalışanları ile iletişime geçtiğiniz taktirde sizlerden alınan kişisel ve seyahat bilgileri ile sahip olmanız gereken vizeyi ve çıkarılması gereken belgelerin listesi sunulur. Bu belgelerin eksiksiz ve doğru bir biçimde hazırlandığına dikkat ederek vize başvurusunda bulunmanızı önemle belirtmek isteriz. Bizlere şahsen ya da kargo aracılığı ile ulaştırmış olduğunuz belgeler incelenerek konsolosluğun onayına sunulur.

Rusya Konsolosluğu verdiği olumlu karar neticesinde pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama aşamasına geçer ve vakit kaybı olamadan sizlerin belirttiği adrese teslim edilebiliriz. Dilerseniz bulunduğunuz şehirdeki ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan teslim alabilirsiniz. Rusya vizesi fiyat tarifesi seçmiş olduğunuz vize çeşidine ve konaklama yapacağınız günlerin sayısı ile belirlenmektedir. Dilediğiniz seyahat programını bizlere bildirmeniz doğrultusunda ödeme yapacağınız vize ücretinin tutarı belirlenmektedir. Euroasia GVS olarak verdiğimiz iletişim bilgilerine ulaşarak bizlerle iletişime geçebileceğinizi belirtmek isteriz. İletişim esnasında verdiğiniz bilgiler ile vize ücretinin tutarını öğrenebilirsiniz.

S.K 06/05/20, 08:01

Merhaba benim şöyle bir sorum olacaktı eşim rus çocuğum rusyada doğdu ve eşim çocuğum orada koronadan dolayı ben gidemiyorum onlar gelemiyor.. asıl sorum şu efendim ben nasıl rusya vizesi nasıl alabilirim ne yapmam gerekiyor teşekkür ederim iyi günler

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 12/08/20, 15:15

Merhabalar,

Rusya'ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın seyahat sonrası en az altı ay geçerli olması gerekmektedir. Rusya aile ziyareti vizeleri için öncelike davetiye temin edilmesi gerekmektedir. Rusya vizesi ziyaretlerda davetiye zorunlu olup bu davetiye eş Türkiye'deyse kendi el yazısı ile Rusça olarak hazırlayabilir ancak eşiniz Türkiye'de değilse Göçmen Bürosundan elektronik davetiye çıkartılması durumunda mail olarak size iletebilir ve bu davetiyeniz ile vize alabilirsiniz. 
Elektronik davetiyeniz geldikten sonra sizin hazırlamanız gereken birtakım evraklar mevcuttur bu evrakları Euroasia temsilcilerimiz ile görüştüğünüzde mail olarak tarafınıza iletilecektir. Başvuru için tüm evraklarınızı tarafımıza ulaşırabilir şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuz işleme alınmaktadır. vizeler ortalama 5/7 iş gününde sonuçlanır ve davetiye süresi kadar verilmektedir. 

Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';