Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan C tipi vize türleri için hazırlamanız gereken şahsi evrak listesi aynıdır. Ancak mesleki durumunuza ve başvuracağınız vize türüne göre diğer hazırlamanız gereken evraklar değişiklik gösterebilir. Kendi durumunuza uygun en güncel evrak listesi ve 2018 vize prosedürleriyle ilgili bilgiyi yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz. Dilerseniz Euroasia Global Visa Services yetkililerimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Seyahat türünüze karar verdikten sonra belgelerinizi hazırlayıp İstanbul’daki ofisimize gönderdiğiniz takdirde yetkililerimiz vize başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirecektir. 


Kişisel Evraklarınız: 

Pasaport: Pasaportunuzun seyahatinizin bitiminden sonraki 6 ay içinde geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca vizenizin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfası olmalı. 

Biometrik Fotoğraf: Arka fonu beyaz, 35x45 mm ölçülerinde fotoğraf olmalı. Başötü kullanan başvuru sahipleri için Bulgaristan vize başvurusu için yüz, çene, alın ve kulaklar net bir şekilde görünecek biçimde bir fotoğraf temin etmelidir. 

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Nüfus Müdürlüklerinden alınmış olmalı, aile ve kardeş bilgileri ve adres bilgilerini içermelidir. E-devlet portalından almış olduğunuz barkodlu belgeler de kabul edilmekle birlikte bazen bilgi eksikliği bulunduğundan Nüfus müdürülüğü'nden almış olduğunuz Nüfus Kayıt Örneğinizle başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.  

Banka Hesap Dökümü: Seyahatiniz boyunca masraflarınızı karşılamaya yetecek en az 5000 TL’lik bakiyenin yer aldığı banka hesabının son 1 aya ait dökümü olmalı. Banka tarafından kaşeli ve imzalı orijinal hesap özeti sunulmalıdır. Son hareket tarihi 10 günden eski olmamalıdır.  

İkametgah: E-Devlet portalından veya Muhtarlıktan alınmış ikamet adresinizi gösterir belge

Mesleki Durumunuzu Gösteren Belgeler: Emekli iseniz; emekli kartı,  Şirket Sahibi iseniz; Vergi Levhası, Şirketin Faaliyet Belgesi, İmza Sirküsü, Sicil Gazete fotokopisi ve dilekçe,Şirket çalışanı iseniz; Şirketin Vergi Levhası, Faaliyet Belgesi, İşe Giriş Bildirgeniz, Maaş Bordronuz  Öğrenci iseniz; öğrenci belgesi. 

Ek Hizmetlerimiz: Bulgaristan turistik vize başvurusunda zorunlu olan evrakların başında Seyahat Sağlık Sigortası ve hotel rezervasyonları geliyor. Seyahat sürenizi kapsayan ve 30 bin Euro teminatlı Seyahat Sağlık Sigortanız ile hotel rezervasyonlarınız talebiniz halinde ofisimiz tarafından hazırlanıp, başvuru dosyanıza eklenmektedir. 

Bulgaristan Turistik Vize Başvuru Prosedürü


Evraklarınızı kargoyla bize gönderin: Yukarıda mesleki durumunuza göre gerekli evrakları inceledikten sonra sıra belgelerinizi eksiksiz hazırlamaya geliyor. Evraklarınızı doğru bir şekilde tamamladıktan sonra kargo ile bize ulaştırabilirsiniz. 

Türkiye’nin her yerinden İstanbul ofisimize evrak gönderebilirsiniz: Bulgar Konsoloslukları vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Bireysel vize başvurularında da başkonsolosluğun ve büyükelçiliğin yetki alanları farklıdır. Başvuru sahiplerinin vize işlemlerini ikamet yeri olan bölgedeki vize merkezlerine yapmaları gerekmektedir. Türkiye’nin hangi şehrinde yaşıyor olursanız olun hazırladığınız evrakları kargo aracılığıyla İstanbul ofisimize gönderebilirsiniz. Evraklarınızın son kontrolleri buradaki yetkililerimiz tarafından yapıldıktan sonra ikamet bölgenize göre Konsolosluk ve Büyükelçiliğe başvurunuzu gerçekleştiriyoruz. Ancak şunu unutmayın ki;  Vize başvurularını değerlendirme yetkisi Bulgaristan Konsolosluğu ve Bulgaristan Büyükelçiliği'ndedir. 


Belgelerinizi kontrol edip sizi arayacağız:  Turistik vize evraklarınız elimize ulaşır ulaşmaz yetkililerimiz kontrollerini yapacaktır. Belgeleriniz arasında eksik, yanlış ya da güncel tarihli olmayanlar varsa sizi telefonla arayarak ya da mail yoluyla haberdar edeceklerdir. Eksik evraklarınızı tamamladıktan sonra başvuru dosyanızı ilgili diplomatik temsilciliğe sunacaklardır.

Parmak izi uygulaması yoktur: Bulgaristan Schengen üyesi ülkeler arasında yer almadığından vize başvurusu sırasında parmak izi alma uygulaması yoktur. Bu nedenle vize işlemleri sırasında Konsolosluğa ya da Büyükelçiliğe parmak izi vermek için gelmeniz gerekememektedir. Evraklarınızı ofisimize kargoyla göndermeniz halinde yetkililerimiz en hızlı şekilde vize almanıza yardımcı olacaklardır. 

Vize ücretinizi ödeyin: Bulgaristan vizeniz ile ilgili ödeme adımını gerçekleştirebilmek için size atılan maildeki fiyat teklifine istinaden temsilcinizle görüşerek ödeme bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan Turistik Vize Ücreti

Bulgaristan turistik vize ücreti detaylı bilgisi için yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. Yetkililerimiz vize ücretinin temin edilmesiyle başvuru işlemlerinizi başlatacaktır. İletişim halinde olduğunuz yetkilimiz ödemeniz gereken tutarı size e-posta yoluyla iletecektir. Bu ücretin içerisinde vize harcı, aracı şirketin hizmet bedeli ve bizim danışmanlık bedelimiz vardır. Bu ücreti TL olarak banka hesap numaramıza yatırabilirsiniz ya da döviz olarak evraklarınızla ofisimize gönderebilirsiniz. 
 
Pasaportunuzun durumunu öğrenin! Turistik vize başvurunuzu yaptıktan sonra yetkililerimiz işlemlerinizi ve dosyanızın durumunu takip etmeye devam etmektedir. Yetkililerimizi arayarak vizenizin durumuyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Vize işlemleriniz sonuçlanır sonuçlanmaz yetkililerimiz sizi arayarak bilgilendirme yapacaklardır.
Pasaportunuzu size gönderiyoruz:  Bulgaristan vize işlemlerinizin sonuçlanmasının ardından, konsolosluk tarafından vizeniz işledikten sonra pasaportunuz ofisimize gelmektedir. İsterseniz şahsen ofisimize gelerek pasaportunuzu teslim alabilirsiniz. Dilerseniz de yetkililerimiz vereceğiniz iş ya da ev adresinize pasaportunuzu posta yoluyla gönderecektir.

Vizenizi Kontrol edin! Pasaportunuzu aldıktan sonra ülkeye seyahatiniz sırasında kötü bir sürpriz yaşamamak için vizenizin üzerindeki bilgileri kontrol etmeyi unutmayın. Vizenin üzerindeki fotoğrafın size ait olup olmadığını, adınız ve soy adınızın doğru yazılıp yazılmadığını, vize başlangıç ve bitiş tarihlerinizin doğru olup olmadığını, vize giriş sayısınızı dikkatlice inceleyin. Eğer vizenizde bu saydığımız maddelerden biriyle ilgili eksiklik veya yanlışlık varsa vakit kaybetmeden yetkililerimizi arayın. Yetkililerimiz düzeltmeler için de size yardımcı olmaya devam edeceklerdir. 

Bulgaristan Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?


Bulgaristan turistik vizesi kaç günde çıkar sorusuna cevabımız 5-7 iş günü olacaktır. Eğer acil bir işiniz çıkar ya da hasta bir yakınınızı ziyaret etmeniz gerekirse daha kısa sürede vize alabilmek için yetkililerimizi arayabilir, aciliyet durumunuzun sebebini belirterek temsilcilerimizden destek talep edebilirsiniz. Uzun süreli seyahat etmek isteyen ve vizesini uzun süreli talep etmek isteyen yolcularımız temsilcilerimizle iletişime geçerek bu konuda danışmanlık hizmeti alabilirler. Bulgaristan turistik vize başvurularınızı seyahat tarihinizden en az 15 gün önce yapmanızı öneririz. Çünkü her hangi bir aksilik halinde işlemleriniz uzayabilir ve vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir. 

 

Bulgaristan Turistik Vize Süresi


Bulgaristan turistik vize süresi 15 gündür. Yani Bulgaristan’a giriş yaptıktan sonra Türkiye’ye geri dönüp 15 gün içerisinde tekrar Bulgaristan’a gitmek isterseniz girişinize izin verilmez. Ülkede daha uzun süreli kalmak istiyorsanız ticari ya da ziyaret vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Ayrıca istisnai durumlarda örneğin kış sezonunda Turizm Bakanlığı’nın onayıyla Bulgaristan’daki kayak merkezlerine gidecek olanlara kayak sezonu boyunca çok girişli turistik vize verilebilmektedir. 

 

Uyarılar

  • Vize işlemlerinize başlamadan önce pasaportunuzun son 10 yılda çıkmış olmasına ve en az 2 boş sayfasının bulunmasına dikkat edin. Başvuru sırasında varsa eski pasaportlarınızdaki vize sayfalarının fotokopisini de dosyanıza ekleyin. Bu başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına katkı sağlayacaktır. 
     
  • Bulgaristan turistik vize işlemleri sırasında önemli olan şey sunacağınız belge ve evrakların eksiksiz ve güncel tarihli olmasıdır. Çünkü Konsolosluk ve Büyükelçilik vize yetkilileri bu belgelerde ibraz ettiğiniz bilgilere bakarak başvurunuzu değerlendireceklerdir. Bu nedenle başvuru sırasında sunacağınız belgelerin güncel tarihli olmasına özen gösterin. 
     
  • Bir AB ülkesinden aldığınız Schengen vizeniz ile ilk girişinizi Bulgaristan’a yapmayınız. Aksi takdirde bir sonraki Schengen başvurunuzda vizenizi doğru kullanmadığınız için başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. 
     
  • Bulgaristan’a seyahat ederken otel konfirmasyon belgesini, seyahat sağlık sigortanızı ve Yeşil Sigortanızı, uluslararası ehliyetinizi mutlaka yanınıza alın. Çünkü gerek Bulgaristan Havaalanı’nda gerekse sınır kapılarında polis bu belgelerinizi göstermenizi isteyecektir. Hatta kalacağınız oteli arayıp bilgi almak isteyenler bile çıkacaktır. Bu duruma karşı hazırlıklı olmak için belgelerinizi seyahatiniz süresince yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Seyahat Sağlık Sigortası, Yeşil Sigorta ve otel konfirmasyon hizmeti talebiniz halinde ofisimiz tarafından sağlanmaktadır. 

 

Bulgaristan Turistik Vize Başvuru Formu

Bulgaristan'a yapılacak seyahatinizde önce vize başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Vize başvuru formunda kişisel bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, seyahat tarihleriniz ve seyahatinizin türü hakkında doldurulması gerekli alanlar bulunmaktadır.

daha fazla göster

Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Çalışma İzni
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 

İSTANBUL ŞUBESİ

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6. Blok D.4 Ulus - İSTANBUL

help@eagvs.com

ask@eagvs.com

 

ANKARA ŞUBESİ

Kazım Özalp Mah. Kuleli Sok. No: 89/6 GOP / ANKARA

ankara@eagvs.com

 

İZMİR ŞUBESİ

Akdeniz Cad. 1347 Sk. No:8 K:2 D:210 Konak/ İZMİR

izmir@eagvs.com

 

EDİRNE ŞUBESİ

İstasyon Mah. İstasyon Cad. No: 25 Merkez - Edirne

help@eagvs.com