x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar

Döviz Kurlarındaki dalgalanmalardan etkilenmeden, 85€+100 ₺ hizmet bedeliyle 5 iş günü içerisinde vizenizi alın! Kış sezonuna özel Bulgaristan turist vizesi kampanyasından faydalanın. Kampanya detayları hakkında daha fazla bilgi almak için Bulgaristan vize ücreti sayfamıza göz atabilirsiniz.
Bulgaristan turistik vizesi başvurunuzu az evrakla, kolaylaştırılmış işlem hizmetimizden faydalanarak da gerçekleştirebilirsiniz. Pasaport, banka hesap ekstresi, biyometrik fotoğraf gibi yalnızca kişisel evraklarınızı ofisimize kargo/kurye ile ileterek gerçekleştirebilirsiniz. Özel hizmetimizden faydalanabilmek için sayfamızın devamındaki evrakları hazırlayarak, ofisimize kargo/kurye ile veya şahsen ofisimizi ziyaret ederek ulaştırınız. 
Sayfamızın devamında yer alan evrakları hazırlayarak İstanbul merkez ofisimize ilettiğiniz takdirde yetkililerimiz, Bulgaristan vize başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirmekte, tüm süreci sizin adınıza yürütmekte ve işlemden çıkan pasaportunuzu belirtmiş olduğunuz adresinize kargo/kurye ile göndermektedir.

bulgaristan turist vizesi

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2020

1. Pasaport

Bulgaristan vize başvurularında kullanacağınız pasaportunuzun seyahatinizin bitiminden sonraki 6 ay içinde geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca vizenizin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfası olması gerekmektedir.

2. Biyometrik Fotoğraf

Arka fonu beyaz, 35x45 mm ölçülerinde 2 adet fotoğraf sunulmalıdır. Bulgaristan vize başvurusu için yüz, çene, alın ve kulaklar net bir şekilde görünecek şekilde fotoğraf çektirilmelidir. Vize başvurusunda sunulacak olan biyometrik fotoğraflar güncel tarihli olmalıdır.

3. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus müdürlüklerinden alınmış olmalı, aile ve kardeş bilgileri ve adres bilgilerini içermelidir. E-devlet portalından almış olduğunuz barkodlu belgeler de kabul edilmekle birlikte bazen bilgi eksikliği bulunduğundan Nüfus Müdürlüğü'nden almış olduğunuz nüfus kayıt örneğinizle vize başvurusu yapmanızı tavsiye ederiz.

4. Banka Hesap Dökümü

Seyahatiniz boyunca masraflarınızı karşılamaya yetecek kadar (en az 5.000 TL’lik) bakiyenin yer aldığı banka hesabının son 1 aya ait dökümü Bulgaristan turistik vize başvuru evrakları arasında yer almalıdır. Banka tarafından kaşeli ve imzalı orijinal hesap özeti sunulmalıdır. Banka hesap dökümünün son hareket tarihi 10 günden eski olmamalıdır.

5. İkametgah Belgesi

E-Devlet portalından veya muhtarlıktan alınmış ikamet adresinizi gösteren belge, Bulgaristan vize başvuru belgeleriniz arasında yer almalıdır.

6- Hotel Konfirmasyonu

 Hotelin anteli kağıdına, seyahat tarihlerinizi ve seyahat edecek her kişinin ismini ve soyismini içeren, kaşeli ve imzalı bilgi formu. 

7. Mesleki Durumunuzu Gösteren Belgeler

-Emekli iseniz; emekli kartınızın fotokopisi yeterlidir.

-Şirket sahibi iseniz; imza sirküleri yeterlidir.

-Şirket çalışanı iseniz; son ayın maaş bordrosu yeterlidir.

-Öğrenci iseniz; okulunuzdan yakın tarihli öğrenci belgesi yeterlidir.

-Reşit değilseniz; 18 yaş altı çocuklar için anne ve babasıyla birlikte seyahat edecek olsalar dahi noter tasdikli, orijinal muvafakatname belgesi sunulmalıdır.

bulgaristan turist vizesi

Bulgaristan Turistik Vize Başvuru Adımları 2020

1. Vize başvuru evraklarınızı kargoyla bize gönderin

Yukarıda mesleki durumunuza göre kategorize edilmiş evraklarınızı kargo ile ofisimize ulaştırabilirsiniz.

Türkiye’nin hangi şehrinde yaşıyor olursanız olun yukarıda yer alan evrakları kargo/kurye ile veya şahsen İstanbul ofisimize göndererek Bulgaristan vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Evraklarınızın son kontrolleri yetkililerimiz tarafından yapıldıktan sonra vize başvurunuzu sizin adınıza tamamlamaktayız.

2. Belgelerinizi kontrol edip sizi geri arayalım

Turistik vize evraklarınız elimize ulaşır ulaşmaz yetkililerimiz kontrollerini yapacaktır. Belgeleriniz arasında eksik, yanlış ya da güncel tarihli olmayanlar varsa sizi telefonla arayarak ya da e-mail yoluyla haberdar edeceklerdir. Eksik evraklarınızı tamamladıktan sonra vize başvuru dosyanızı ilgili diplomatik temsilciliğe sunacaklardır.

3. Parmak izi uygulaması bulunmamaktadır.

Bulgaristan Konsolosluğu vize başvurusu için kişilerden parmak izi talep etmez. Bu nedenle vize işlemleri sırasında Konsolosluğa ya da Büyükelçiliğe parmak izi vermek için gelmeniz gerekememektedir. Evraklarınızı ofisimize kargoyla göndermeniz halinde yetkililerimiz en hızlı şekilde vize almanıza yardımcı olacaklardır.

4. Bulgaristan vize ücretinizi ödeyin.

Bulgaristan vizeniz ile ilgili ödeme adımını gerçekleştirebilmek için size atılan maildeki fiyat teklifine istinaden temsilcinizle görüşerek ödeme bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

Kampanyamız dahilinde Bulgaristan vizesi hizmet bedelimiz 100 TL’dir. Bu tutar Bulgaristan Konsolosluğu güncel vize harç ücretine eklenmektedir. Banka hesap numarasını Bulgar Departmanı yetkilimiz size iletecektir.

Euro bazındaki konsolosluk harcını güncel kurdan TL olarak, 100 TL hizmet bedeli ile birlikte hesap numaramıza yatırabilir veya döviz olarak ofisimize iletebilirsiniz. Özel hizmet dahilindeki az evraklı başvuru ücreti farklıdır. Az evrakla yapacağınız ayrıcalıklı hizmet bedelini Çağrı Merkezi'ni arayarak öğrenebilirsiniz. 

bulgar vizesi

6. Pasaportunuzun durumunu öğrenin.

Turistik vize başvurunuzu yaptıktan sonra yetkililerimiz işlemlerinizi ve dosyanızın durumunu takip etmeye devam edecektir. Bizi arayarak vizenizin durumuyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Vize işlemleriniz sonuçlanır sonuçlanmaz yetkililerimiz sizi arayarak bilgilendirme yapacaktır.

7. Pasaportunuzu size gönderiyoruz

Bulgaristan vize işlemlerinizin sonuçlanmasının ardından, konsolosluk tarafından vizeniz işledikten sonra pasaportunuz ofisimize gelmektedir. İsterseniz şahsen ofisimize gelerek pasaportunuzu teslim alabilirsiniz. Dilerseniz de yetkililerimizden, vereceğiniz iş ya da ev adresinize pasaportunuzu posta yoluyla göndermesini talep edebilirsiniz.

8. Vizenizi kontrol edin

Pasaportunuzu aldıktan sonra ülkeye seyahatiniz sırasında kötü bir sürpriz yaşamamak için vizenizin üzerindeki bilgileri kontrol etmeyi unutmayın. Vizenin üzerindeki fotoğrafın size ait olup olmadığını, adınız ve soyadınızın doğru yazılıp yazılmadığını, vize başlangıç ve bitiş tarihlerinizin doğru olup olmadığını, vizenizin kaç girişli olduğunu dikkatlice inceleyin. Eğer vizenizde bu saydığımız maddelerden biriyle ilgili eksiklik veya yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, vakit kaybetmeden yetkililerimizi arayın. Yetkililerimiz düzeltmeler için de size yardımcı olmaya devam edeceklerdir.

Bulgaristan Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan turistik vizesi ortalama olarak 5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Eğer acil bir işiniz çıkar ya da hasta bir yakınınızı ziyaret etmeniz gerekirse daha kısa sürede, Bulgaristan acil vize alabilmek için yetkililerimizi arayabilir, aciliyet durumunuzun sebebini belirterek yetkililerimizden destek talep edebilirsiniz. Bulgaristan turistik vize başvurularınızı seyahat tarihinizden en az 10 gün önce yapmanızı öneririz. Herhangi bir aksilik yaşanması halinde işlemleriniz uzayabilir ve vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir.

Uzun süreli seyahat etmek isteyen ve vizesini uzun süreli talep etmek isteyen yolcularımız yetkililerimizle iletişime geçerek bu konuda danışmanlık hizmeti alabilirler. 

Bulgaristan Turistik Vize Süresi

Bulgaristan turistik vize süresi 15 gündür. Bulgaristan turist vizeniz tek girişli ise Bulgaristan’a giriş yaptıktan sonra Türkiye’ye geri dönüp 15 gün içerisinde tekrar Bulgaristan’a gitmek isterseniz girişinize izin verilmeyecektir. Ülkede daha uzun süreli konaklamak istiyorsanız ticari ya da ziyaret vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Ayrıca istisnai durumlarda örneğin kış sezonunda Turizm Bakanlığı’nın onayıyla Bulgaristan’daki kayak merkezlerine gidecek olanlara kayak sezonu boyunca çok girişli turistik vize verilebilmektedir.

Attention Bulgaristan VizesiUYARILAR!

  • Vize işlemlerine başlamadan önce pasaportunuzun son 10 yıl içinde çıkmış olmasına ve en az 2 boş sayfasının bulunmasına dikkat ediniz. Vize başvurunuzda varsa eski pasaportlarınızdaki vize sayfalarının fotokopilerini de sunmayı unutmayın. Seyahat geçmişiniz, başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına katkı sağlayacaktır.
  • Bulgaristan turistik vize işlemleri sırasında hazırlayacağınız evrakların eksiksiz ve güncel tarihli olmasına dikkat ediniz. Bulgaristan Büyükelçiliği ve Bulgaristan Konsoloslukları Vize Ofisi yetkilileri bu belgelerde ibraz ettiğiniz bilgilere bakarak başvurunuzu değerlendireceklerdir. Bu nedenle başvuru sırasında sunacağınız belgelerin güncel tarihli olmasına özen gösteriniz.
  • Bir AB ülkesinden aldığınız Schengen vizeniz ile ilk girişinizi Bulgaristan’a yapmayınız. Aksi takdirde bir sonraki Schengen başvurunuzda vizenizi doğru kullanmadığınız için başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.
  • Bulgaristan’a seyahat ederken hotel konfirmasyon belgesini, seyahat sağlık sigortanızı ve yeşil sigortanızı, uluslararası ehliyetinizi mutlaka yanınızda bulundurunuz. Bulgaristan hudut polisleri gerek Bulgaristan Havaalanı’nda gerekse sınır kapılarında polis bu belgelerinizi göstermenizi isteyebilir. Bu gibi durumlara karşı hazırlıklı olmak için belgelerinizi seyahatiniz süresince yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Sorunsuz bir başvuru süreci yaşamanız adına sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyarız.
Bulgaristan vizenizi 5 gün içerisinde alıyoruz. Döviz kurlarında yaşanan artışlardan dolayı kış sezonunda Bulgaristan turist vizesine özel 100 ₺ hizmet bedeliyle sunduğumuz vize başvuru fırsatını kaçırmayın. Ayrıntılı bilgi ve başvuru talebi için bizi arayınız.​

bulgaristan turist vize ücreti

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Bulgaristan Turistik vize başvurusu
m. bozan 31/08/19, 00:32 Cevabı Görüntüle
bulgaristan turis vizesi alacam kac günde alırım gerekli evraklar
Bulgaristan Vizesi Gaziantep
F. çiğdem bakalov 08/12/18, 00:14 Cevabı Görüntüle
Merhaba eşim Bulgar vatandaşı ben türk vatandaşıyim, eşimin türk vatandaşlığına başvuru yapmasi için doğum belgesi ve evlenme belgesinin apostil yapılması lazım, belgeler bizde yani Türkiye'de ama bı yıl önce alındı, Bulgaristan' a gidip yeniletmek için nasıl vize alabiliriz? Gaziantep'te Bulgaristan konsolosluğu yok sizin aracılığınızla bu işlemleri yapabilir miyiz?
Bulgaristan Vize Ücreti
S. Kartal 27/11/18, 12:38 Cevabı Görüntüle
Bulgaristan vizesi için vize ücreti ne kadar?
Konsolosluğa, aracı kuruma, size ne kadar ödeme yapmam gereklidir? Bu iş bana toplam ne kadara mal olur?
Gitme sebebim : Annem ve Babam Bulgaristan Rusçuk doğumlu, Her ikisi de Vefat etti, Babam 15/07/1935' te TC vatandaşı olmuş, Annem 22/06/1950 de TC vatandaşı olmuş.Ben vatandaşlık konusu araştırmak için Bulgaristan 'a gitmek istiyorum.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Çalışma İzni
English
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES