x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2024

1. Mesleki durumunuzu gösterir belgeler

1.a. Şirket sahibi iseniz; Şirketinizin antetli kağıdına kaşeli imzalı vize talep dilekçesi, vergi    levhası fotokopisi, faaliyet belgesi fotokopisi (son 3 ay içinde alınmış), imza sirküleri fotokopisi,

1.b. Şirket çalışanı iseniz; Şirketinizin antetli kağıdına kaşeli imzalı vize talep dilekçesi, vergi levhası fotokopisi, faaliyet belgesi fotokopisi (son 3 ay içinde alınmış), imza sirküleri fotokopisi, işe giriş bildirgesi, son 3 aylık maaş bordrosu

1.c. Emekli iseniz; E- Devlet üzerinden barkodlu emeklilik belgesi

1.d.Kamu çalışanı iseniz; İşe giriş bildirgeniz, barkodlu sgk dökümünüz, son 3 aylık maaş bordrosu, çalışma ve izin yazısı, İşveren tarafından antetli kağıda yazılmış kaşeli imzalı yazı 

1.e.Öğrenci iseniz; Öğrenci belgesi, anne veya babadan sponsorluk dilekçesi ve kimlik kopyası ile birlikte hangi meslek durumuna bağlı ise 7a , 7b, 7c, 7d şıklarından birine ait evraklar hazırlanacaktır.   Reşit değilseniz; 18 yaş altı çocuklar için anne ve babasıyla birlikte seyahat edecek olsalar dahi noter tasdikli, orijinal muvafakatname belgesi sunulmalıdır.

1.f. Çalışmayan / Ev hanımı iseniz; Aile fertleriniziden 1.derece akrabanız sizlere sponsor olabilir. Sponsor olacak kişinin kimlik kopyası ve sponsorluk dilekçesi ile birlikte hangi mesleki duruma bağlı ise 4a , 4b, 4c, 4d şıklarından birine ait evraklar hazırlanacaktır. 

1.g Sözleşmeli Çalışan iseniz;  Şirketinizin antetli kağıdına kaşeli imzalı vize talep dilekçesi, vergi levhası fotokopisi, faaliyet belgesi fotokopisi (son 3 ay içinde alınmış), imza sirküleri fotokopisi, noter tasdikli iş sözleşmesi.

2. Gelirinizi gösterir evraklarınız: Banka Hesap Dökümü Aslı (İçerisinde en az 50.000 TL bakiyesi olan, bankadan kaşeli imzalı, son 3 aya ait ve bankanın imza sirküleriyle birlikte alınmış), Var ise gayrimenkul tapu fotokopisi ve araç ruhsatı

3.Yolculuğunuza ilişkin evraklar: Hotel kaşeli imzalı confirme edilmiş hotel rezervasyonu (Seyahat edecek kişinin isim soyisim ve seyahat tarihlerini içeren, Konsolosluk gerek gördüğü takdirde hotelinizden ödendi makbuzu talep edebilir.)
Uçak rezervasyonları ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin kanıtlayıcı belgeler.

4.Kişisel evraklarınız / E-devletten alınabilecek evraklar : Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (E-devletten "Nüfus Aile’’ seçilerek alınmış),Tarihçeli ikametgah, Barkodlu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü, Pasaport (Vizenin sona erme tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan) , 2 Adet Biometrik Fotoğraf (3.5x4.5mm, arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı. Bayanların fotoğraflarında yüz hatlarının, boyun ve kulaklarla birlikte görünür olması gerekmektedir), Kimlik Fotokopisi

Bulgaristan 1 Nisan 2024 tarihi itibariyle Schengen kapsamında vize vermektedir. Bulgaristan turistik vizesi başvurunuzu doğru evrakla, kolaylaştırılmış işlem hizmetimizden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bulgaristan vize başvurusu için gerekli en güncel evrakları sizlere yazılı yönlendiriyoruz. Evraklarınızı ofisimize kargo/kurye ile ilettikten sonra kontrol edilerek dosyanız tam olduğu takdirde sizlere parmak izi alınması için randevu almaktayız. Parmak izinizi verdikten sonra işlem süreciniz tamamlandığında bizler tarafından bilgilendireceksiniz. Ayrıntılı bilgi için 02129635014 nolu teleofndan bizlere ulaşabilirsiniz ya da Adnan Saygun Cd. Körkadı Sk Turizm Sit. 6.Blok D:4 Ulus/Beşiktaş/İstanbul adresimizide evraklarınızı getirebilirsiniz.

Bulgaristan Turistik Vize Başvuru Ücretleri 2024

Bulgaristan Vize Harcı 2024 yılı için 80€ dur.

Bulgaristan Vize Başvuru Ücreti 2024 yılı için 30€ dur.

Bulgaristan Vize Danışmanlık Bedeli 2024 yılı için 100€ dur.

Bulgaristan Vize VIP Başvuru Ücreti 2024 yılı için 50€ dur.

Bulgaristan Vize Mobil Başvuru Ücreti 2024 yılı için 150€ dur.

Bulgaristan Vize Premium+ Hizmeti 2024 yılı için 200€ dur.

Bulgaristan Turistik Vize Başvuru Adımları 2024

1. Vize başvuru evraklarınızı kargoyla bize gönderin

 çevrimiçi formu doldurun. Kolay Bulgaristan vize başvurusu yapmak içina mesleki durumunuza göre kategorize edilmiş evraklarınızı kargo ile ofisimize ulaştırabilirsiniz.

Türkiye’nin hangi şehrinde yaşıyor olursanız olun yukarıda yer alan evrakları kargo/kurye ile veya şahsen İstanbul ofisimize göndererek Bulgaristan vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Evraklarınızın son kontrolleri yetkililerimiz tarafından yapıldıktan sonra parmak izi verebilmeniz için sizleri davet edecek. Parmak izinizi verdikten sonra vize başvurunuzu sizin adınıza tamamlamaktayız.

2. Belgelerinizi kontrol edip sizi geri arayalım

Bulgaristan turistik vize evraklarınız elimize ulaşır ulaşmaz yetkililerimiz kontrollerini yapacaktır. Belgeleriniz arasında eksik, yanlış ya da güncel tarihli olmayanlar varsa sizi telefonla arayarak ya da e-mail yoluyla haberdar edeceklerdir. Eksik evraklarınızı tamamladıktan sonra parmak izi verebilmeniz için randevu alınacaktır.

3. Parmak izi uygulaması bulunmaktadır

Bulgaristan Konsolosluğu vize başvurusu için kişilerden 01 Mart 2024 tarihinden itibaren parmak izi talep etmektedir. Bu nedenle vize işlemleri sırasında Konsolosluğa ya da Büyükelçiliğe parmak izi vermek için gelmeniz gerekmektedir. Evraklarınızı ofisimize kargoyla göndermeniz halinde yetkililerimiz en hızlı şekilde vize almanıza yardımcı olacaklardır.

4. Bulgaristan vize ücretinizi ödeyin

Bulgaristan vizeniz ile ilgili ödeme adımını gerçekleştirebilmek için size atılan maildeki fiyat teklifine istinaden temsilcinizle görüşerek ödeme bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

Euro bazındaki bulgaritsan vize ücretini TL bazında hesaplarımıza yatırabilirsiniz. 

6. Pasaportunuzun durumunu öğrenin

Bulgaristan turistik vize başvurunuzu yaptıktan sonra yetkililerimiz işlemlerinizi ve dosyanızın durumunu takip etmeye devam edecektir. Bizi arayarak vizenizin durumuyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Vize işlemleriniz sonuçlanır sonuçlanmaz yetkililerimiz sizi arayarak bilgilendirme yapacaktır.

7. Pasaportunuzu size gönderiyoruz

Bulgaristan vize işlemlerinizin sonuçlanmasının ardından, konsolosluk tarafından vizeniz işlendikten sonra pasaportunuz ofisimize gelmektedir. İsterseniz şahsen ofisimize gelerek pasaportunuzu teslim alabilirsiniz. Dilerseniz de yetkililerimizden, vereceğiniz iş ya da ev adresinize pasaportunuzu posta yoluyla göndermesini talep edebilirsiniz.

8. Vizenizi kontrol edin

Pasaportunuzu aldıktan sonra ülkeye seyahatiniz sırasında kötü bir sürpriz yaşamamak için vizenizin üzerindeki bilgileri kontrol etmeyi unutmayın. Vizenin üzerindeki fotoğrafın size ait olup olmadığını, adınız ve soyadınızın doğru yazılıp yazılmadığını, vize başlangıç ve bitiş tarihlerinizin doğru olup olmadığını, vizenizin kaç girişli olduğunu dikkatlice inceleyin. Eğer vizenizde bu saydığımız maddelerden biriyle ilgili eksiklik veya yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, vakit kaybetmeden yetkililerimizi arayın. Yetkililerimiz düzeltmeler için de size yardımcı olmaya devam edeceklerdir.

 

bulgar vizesi

Bulgaristan Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan turistik vizesi ortalama olarak 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Eğer acil bir işiniz çıkar ya da hasta bir yakınınızı ziyaret etmeniz gerekirse daha kısa sürede, Bulgaristan acil vize alabilmek için yetkililerimizi arayabilir, aciliyet durumunuzun sebebini belirterek yetkililerimizden destek talep edebilirsiniz. Bulgaristan turistik vize başvurularınızı seyahat tarihinizden en az 15 gün önce yapmanızı öneririz. Herhangi bir aksilik yaşanması halinde işlemleriniz uzayabilir ve vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir.

Uzun süreli seyahat etmek isteyen ve vizesini uzun süreli talep etmek isteyen yolcularımız yetkililerimizle iletişime geçerek bu konuda danışmanlık hizmeti alabilirler. 

Bulgaristan Turistik Vize Süresi

Bulgaristan turistik vize süresi 10 gündür. Bulgaristan turist vizeniz tek girişli ise Bulgaristan’a giriş yaptıktan sonra Türkiye’ye geri dönüp 10 gün içerisinde tekrar Bulgaristan’a gitmek isterseniz girişinize izin verilmeyecektir. Ülkede daha uzun süreli konaklamak istiyorsanız ticari ya da ziyaret vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Ayrıca istisnai durumlarda örneğin kış sezonunda Turizm Bakanlığı’nın onayıyla Bulgaristan’daki kayak merkezlerine gidecek olanlara kayak sezonu boyunca çok girişli turistik vize verilebilmektedir.

Attention Bulgaristan VizesiUYARILAR!

  • Vize işlemlerine başlamadan önce pasaportunuzun son 10 yıl içinde çıkmış olmasına ve en az 2 boş sayfasının bulunmasına dikkat ediniz. Vize başvurunuzda varsa eski pasaportlarınızdaki vize sayfalarının fotokopilerini de sunmayı unutmayın. Seyahat geçmişiniz, başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına katkı sağlayacaktır.
  • Bulgaristan turistik vize işlemleri sırasında hazırlayacağınız evrakların eksiksiz ve güncel tarihli olmasına dikkat ediniz. Bulgaristan Büyükelçiliği ve Bulgaristan Konsoloslukları Vize Ofisi yetkilileri bu belgelerde ibraz ettiğiniz bilgilere bakarak başvurunuzu değerlendireceklerdir. Bu nedenle başvuru sırasında sunacağınız belgelerin güncel tarihli olmasına özen gösteriniz.
  • Bir AB ülkesinden aldığınız Schengen vizesi ile ilk girişinizi Bulgaristan’a yapmayınız. Aksi takdirde bir sonraki Schengen başvurunuzda vizenizi doğru kullanmadığınız için başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.
  • Bulgaristan’a seyahat ederken hotel konfirmasyon belgesini, seyahat sağlık sigortanızı ve yeşil sigortanızı, uluslararası ehliyetinizi mutlaka yanınızda bulundurunuz. Bulgaristan hudut polisleri gerek Bulgaristan Havaalanı’nda gerekse sınır kapılarında polis bu belgelerinizi göstermenizi isteyebilir. Bu gibi durumlara karşı hazırlıklı olmak için belgelerinizi seyahatiniz süresince yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Sorunsuz bir başvuru süreci yaşamanız adına sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyarız.

bulgaristan turist vize ücreti

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Bulgaristan turistik vize
k.p 06/04/21, 16:37 Cevabı Görüntüle
Bulgaristan turistik vize nasıl alınır? Ben ve eşim gezmeye gitmek istiyoruz. Başvuru işlemleri nasıl yapmamız gerekiyor?
Bulgaristan Turist Vizesi
H. BERK 03/06/20, 23:24 Cevabı Görüntüle
Turistik vize başvurusu için iletişime geçmek istiyorum. Ne kadarlık vize verilir, kolay alınmıyor deniliyor doğru mu? hotel rezervasyonumu internet üzerinden yaptırdım kabul edilir mi? Bulgaristan Turist Vizesi nasıl alınır?
KKTC'de çalışan kişilere Bulgaristan Vizesi
M. Ali deliloğlu 28/04/20, 02:06 Cevabı Görüntüle
Bulgaristani gezmek için vize gerekli mi ve nasıl vize alınıyor ben KKTC de çalışıyorum uzun yıldır bana vize cikarmi kaç günde çıkar bana vize ogrenebilirmiyim lutfen, banka hesap cüzdanı nerden alacağım, işyerinden evrak gerekir mi?KKTC'de çalışan kişilere Bulgaristan Vizesi nasıl veriliyor
Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar Bulgaristan güncel evraklar
C. karaçağıl 10/03/20, 12:12 Cevabı Görüntüle
Bulgaristana üç günlük gezi yapmak istiyorum vize cıkarmam gerekiyormu Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar Bulgaristan güncel evraklar
Bulgaristan Turistik Multi Vize
D. Süren 19/02/20, 13:44 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben 6 aylık çok girişli çıkışlı turist vizesine başvurmak istiyorum şuan çalışanım. fakat 6 aylık vizenin 6 aydan daha kısa süre çıkması gibi bir olasılık söz konusu mu? Teşekkür ederim. Bulgaristan Turistik Multi Vize veriyor mu?
Bulgaristan turistik vize veriyor mu? Bulgaristan kapıda vize var mı?
H. ibrahim 22/12/19, 23:06 Cevabı Görüntüle
Bulgaristan turistik vize veriyor mu? Bulgaristan kapıda vize var mı? Hiç bir şekilde banka hesabım yok sigorta Bağkurum da yok ailemin maddi durumu gayet iyi ve ben Bulgaristan Sofya ya 3 5 günlük tatile gitmek istiyorum en hızlı bir şekilde nasıl gidebilirim
Schengen Vizesi İle Bulgaristan
C. Kuram 21/02/20, 17:01 Cevabı Görüntüle
Avrupa ülkesi fransa 2025 kadar gecerli vizem var. Schengen vizesi ile Bulgaristan'a gidebilir miyim?
Bulgaristan Vizesi Manisa
E. Kaya 21/02/20, 13:24 Cevabı Görüntüle
Merhaba . Ben Manisa’da öğrenciyim Manisa ya da Tekirdağ’dan Bulgaristan’ın her hangi bir şehrine gitmek istiyorum. Bulgaristan vizesi Manisa'dan nasıl alınır? bir iki günlük gezi için sadece .bunun için vize pasaport işlemleri nasıl hallediliyor, öğrenci olduğum için yapabilir gidebilir miyim yardımcı olursanız çok sevinirim
Bulgaristan Öğrenci Vizesi 2020
E. Balta 21/02/20, 12:51 Cevabı Görüntüle
Merhaba . Ben Manisa’da öğrenciyim Manisa ya da Tekirdağ’dan Bulgaristan’ın her hangi bir şehrine gitmek istiyorum bir iki günlük gezi için sadece .bunun için vize pasaport işlemleri nasıl hallediliyor. Vize ücretlerinde değişiklik oldu mu? öğrenci olduğum için yapabilir gidebilir miyim yardımcı olursanız çok sevinirim
Bulgaristan vizesi ile Yunanistan
M. 21/02/20, 12:23 Cevabı Görüntüle
Eşim üzerinden Bulgaristan vizesi ile Yunanistan'a transit geçiş yapabilir miyim?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Transit Vize İşlemleri
Çalışma İzni
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçesi
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';