x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

C Tipi Vizeler Hakkında

Vatandaşlarımızın dikkatine ; Eylül 2020 tarihi itibariyle İstanbul Başkonsolosluğu Konsolos İşlemleri Şubesi’nin, çalışmaları normale döndürülmüştür. Konsolos İşlemleri Şubesi’nin kabul saatleri her iş günü 08.30 - 12.00 saatleri arasında yapılacaktır.

Dikkat

"C" tipi vize başvurularında 2022 yılında; güncel olarak herhangi bir başvuru kısıtlaması bulunmamaktadır. Konsolosluğa C tipi vizelerde (turistik, ticari, transit, şoför vize) başvuruları, akredite acentalar veya yetkilendirilmiş başvuru merkezleri tarafından yapılabilecektir. Şahsi başvurular Konsolosluktan doğrudan yapılamayacaktır!

 

Diğer konsolosluk hizmetleri 2022

Diğer konsolosluk hizmetlerinin 2022 yılında (Bulgar vatandaşlarının pasaport, pasavan, vatandaşlık mülakatı) işlemleri randevulu olarak mesai saatleri içerisinde hafta içi her gün (cuma hariç) işlem yapılmaya devam edilmektedir.

İstanbul Konsolos İşlemleri Şubesi’nin ziyaretçilerinin kabulü, sadece randevu saatinde, gerekli sosyal mesafeye uygun olarak ve kendileri tarafından sağlanan kişisel koruyucu ekipman - maskeler ve eldivenler kullanılarak yapılacaktır.

Tüm Duyurular
Transit Vize İşlemleri
Çalışma İzni
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçesi
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';