x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan vize başvuru formu başvuru yapılan her tip vize başvurusu için sunulması gereken zorunlu evraklardandır. Bulgaristan'ın vize başvuru formunun Türkçe olarak hazırlanmış olup yine Türkçe, eksiksiz ve hatasız doldurulması gerekmektedir. Eksik ya da hatalı doldurulmuş vize başvuru formları Konsolosluk ya da Büyükelçilikler tarafından kabul edilmemektedir.

Bulgaristan'ın vize başvuru formu iki tiptir. İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu, Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu, Bursa Bulgaristan Konsolosluğu aynı formu kullanmakta (Bulgaristan Vize Başvuru Formu 1), Ankara Büyükelçiliği ise farklı bir başvuru formu (Bulgaristan Vizesi Başvuru Formu 2) kullanmaktadır.

Bulgaristan vizesi başvuru formu, toplam 48 maddeden oluşan, 2 sayfalık bir formdur. Formun içeriğinde kişisel bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, vize başvuru çeşidiniz, seyahat tarihleriniz, Bulgaristan’da konaklama ya da ikamet edeceğiniz yere ait bilgiler, vatandaşlık durumunuz, başvuru yeri, başvur tarihi, mesleki durumunuza ilişkin bilgiler gibi detaylı bilgileri içermektedir. Form Türkçe doldurulmalı, ancak özellikle oturum vizeleri başvurusunda Bulgarca hazırlanmış evraklardan okunarak doldurulması gereken kısımlar bulunmaktadır. Formun arka kısmında imza bölümü bulunmakta olup başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir. Bulgaristan vizesi başvuru formu içerisinde yazan bilgilerinizin Konsolosluğa sunulan vize başvuru dosyanızdaki evraklar ile uyuşması gerekmektedir, formda beyan ettiğiniz seyahat tarihi ve konaklama bilgilerinizle, başvuru dosyanızda sunduğunuz bilgiler birebir örtüşmelidir. Bununla birlikte formda yazacağınız iletişim bilgilerinizin geçerli ve sizlere ulaşılabilecek bilgiler içermesi de önem arz etmektedir. Ayrıca formun üzerinde Konsolosluk veya Büyükelçiliklerin istediği formata uygun fotoğraf yapıştırılacak kısım mevcuttur. Bulgaristan vizesi başvuru formuna fotoğrafınız yapıştırarak formu hazırlamalısınız.

Bulgaristan vize başvuru formu doldurmak için kurumumuzdan destek alabilirsiniz. Ücretlerle ilgili bilgi almak için tıklayınız. Sadece form doldurma hizmetimizden faydalanabileceğiniz gibi vize başvurularınızda tüm işlem süreci ile ilgili danışmanlık hizmeti aldığınızda form doldurma ücreti de işlem bedeli dahilinde alınır, bu işlem için ayrıca ödeme yapmanıza gerek kalmaz.

Başvuru formunda bulunan maddeler ilişkin bilgiler aşağıdaki gibidir:

  • 1-12 maddeler arasındaki bilgiler kişisel bilgilerinizi içerir bilgilerdir.
  • 13-17 maddeleri arasındaki bilgiler geçerli başvuru yapacağınız pasaportunuza ilişkin bilgiler içermektedir, hatasız doldurulması gerekir.
  • 18-20 maddeleri arasındaki bilgiler mesleki durumunuzu ve bilgilerinizi içerir bilgilerdir. Ev hanımları için bu kısımların “Ev Hanımı” olarak, Emekli kişiler için “Emekli” olarak yazılması yeterli olur, çalışanları ya da şirket sahipleri için açık ve net firma adres bilgileri, öğrenciler için okudukları okul adı ve adresi bilgilerinin yazılması gerekir.
  • 21-33 maddeleri arasındaki bilgiler, Bulgaristan’a yapacağınızın seyahatinizin planlamasına ilişkin seyahat amacınızı, seyahat sürenizi, Bulgaristan’da kalış sürenizi, seyahat edeceğiniz araca ilişkin bilgilerinizi belirten bilgilerdir.
  • 34-36 maddeleri arasındaki bilgiler, Bulgaristan konaklayacağınız hotel, adres ve ziyaret edeceğiniz firma bilgilerine ait bölümlerdir. Ayrıca seyahat masraflarınızın ne şekilde karşılanacağı gibi sorularında cevabının bulunduğu bölümlerdir.
  • 37-43 maddeleri arasındaki bilgiler, eş ve çocuklarınız var ise bu kişilere ait bilgileri veya AB ya AET vatandaşı ile evli olma gibi durumlarda bu kişinin bilgilerini içeren bölümlerdir.
  • 44. Madde formda beyan ettiğiniz bilgilerin doğruluğunu kabul ettiğinizi belirtir maddedir.
  • 45-48 maddeleri arasındaki bilgiler, ikamet adresiniz, size ulaşılabilecek telefon numarası, başvuru yapacağınız yerin ve başvuru tarihiniz ile imzanızın bulunduğu bölümlerdir.

Örnek olarak doldurulmuş Bulgaristan vize başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. 

Bulgaristan vizesi online başvuru formu bireysel başvurular için bulunmamaktadır.
Euroasia GVS olarak, Bulgaristan vizesi için evraklarınızı gönderdiğinizde başvurunuzun en doğru şekilde yapılması için sizlere danışmanlık hizmeti vermektedir. Bulgaristan vize başvurusu için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçmekten çekinmeyiniz 02129635014

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Bulgaristan Vize Başvuru Formu
Ö. Alço 05/04/19, 19:26 Cevabı Görüntüle
Merhabalar,
Bulgaristan vizesi için evraklarımız size göndereceğim fakat Bulgaristan vize başvuru formunu bulamadım. Başvuru formunu nasıl edinebilirim. Doldurması zor bir form mu ve siz bu formu bizim için doldurur musunuz?
Bulgaristan Vizesi Başvuru Formu
P. Çetin 30/03/21, 11:11 Cevabı Görüntüle
Bulgaristan vizesi başvuru formu oturum vizelerinde nasıl doldurulur, Bulgarca mı doldurmak gerekir?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Transit Vize İşlemleri
Çalışma İzni
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçesi
Vize Başvuru Formu