x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 34

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bg@eagvs.com

Bulgaristan Vize Başvurusu, Ankara

bulgaristan vizesi ankara

En uygun fiyatla Bulgaristan vizenizi alın. 2023 yılı kış aylarına özel Bansko'ya kış turizmi maksatlı gidecek otel rezervasyonu bulunan kişiler için Bulgaristan vizesi hizmet bedeli 30€'dur. Sınırlı kontenjan dahilinde olan kampayadan faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia GVS Ankara Şube Sayfasına Hoş Geldiniz,

Ankara’dan yapılacak olan Bulgaristan vize başvuruları hakkında detaylı bilgiyi sayfamızın devamında bulabilirsiniz. Başvuru işlemleri hakkında bilgi almak için dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilir, dilerseniz de iletişim numaralarımızı arayarak başvuru desteği talep edebilirsiniz. 

Bulgaristan vize başvuru işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde Ankara ofisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Çankaya, Yenimahalle, Keçiören, Sincan, Mamak, Kızılay, Kavaklıdere, Etimesgut, Altındağ ve çevre semtlerden işlemlerinizi gerçekleştirmek için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir, gerekli evrak listesi talep edebilirsiniz. 

Konya, Aksaray, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Afyon, Eskişehir, Nevşehir, Niğde, Sivas, Çorum gibi çevre illerden ve Erzurum, Diyarbakır, Mardin, Gaziantep, Batman, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Van, Ağrı gibi şehirlerden vize başvuru işlemlerinizi Ankara ofisimiz aracılığıyla kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Kısa süreli Bulgaristan vize başvuru işlemleri için şahsen bulunma zorunluluğunuz yoktur. Evraklarınızı Ankara ofisimize kargo yolu ile ulaştırabilir işlem sonrasında ise yine kargo ile teslim alabilirsiniz. Alanında uzman müşteri temsilcilerimiz seyahat amacınız doğrultusunda size en doğru başvuru şeklini anlatarak sorunsuz bir süreç yaşamanız için destek sağlamaktadır. 

Ankara’dan yapılan Bulgaristan vize başvuru işlemleri yaklaşık 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Konsolosluk birimlerinin yoğunluğuna göre bu süreler daha kısa ya da daha uzun olabilir.
Bulgaristan vizesi Ankara başvuruları için hazırlanması gereken evrak listeleri diğer bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Çağrı merkezlerimizi arayıp müşteri temsilcimize seyahat amacınızı ve ikamet şehrinizi anlatarak hangi evraklarla başvuru yapmanız gerektiği konusunda destek isteyebilirsiniz. 
Seyahat amacınızı öğrendikten sonra hazırlamanız gereken evrak listelerinizi e-posta ve sms yoluyla size ulaştırmaktayız. E-posta kullanmıyorsanız sms servisimiz sayesinde tek tıkla evrak listelerini telefonunuzda görüntüleyebilirsiniz. Süreç boyunca aklınıza takılan her türlü soruyu ofis iletişim numaramızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan Konsoloslukları Görev Bölgesi 

Bulgaristan kısa ve uzun süreli vize başvuruları için görev ayrımı bulunmaktadır. Başvurularınızı ikamet ettiğiniz şehre hizmet veren konsolosluklar aracılığıyla tamamlamanız gerekir. Türkiye’de bulunan dört farklı Bulgaristan Konsolosluğu’nun yetki alanına giren iller aşağıdaki gibidir;

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Yetki Alanı: Adana, Adıyaman, Ardahan, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aksaray, Bayburt, Batman, Bartın, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel(Mersin), Iğdır, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Karabük, Kırklareli, Kırşehir, Kırıkkale, Kilis, Konya, Kütahya, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Yetki Alanı: İstanbul, Çanakkale, Kocaeli, Sakarya

Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu Yetki Alanı: Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve ilçeleridir.

Bulgaristan Bursa Konsolosluğu Yetki Alanı: Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir ve Yalova.

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Ankara

Kişisel Evraklar

Pasaport: Bulgaristan vize işlemleri için kullanılacak pasaportun en az 6 ay geçerliliğinin olması gerekir.
Biometrik Fotoğraf: Başvuru için 3,5x4.5 ölçülerinde 1 tane biometrik fotoğraf yeterlidir.
Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Nüfus Müdürlüğünden ya da E- devlet şifreniz ile barkodlu bir şekilde tüm aile bilgisini gösterecek şekilde belge temin edilebilir.
Banka Hesap Dökümü: Bankadan kaşeli ve imzalı bir şekilde alınmalı ve orijinal belge sunulmalıdır. Seyahat süresine göre değişkenlik göstermekle birlikte içerisinde en az 15.000 TL bakiye olmasına özen gösterilmelidir. Banka dökümlerinizi başvurudan en fazla 15 gün önce almaya özen gösteriniz.
İkametgah: Yerleşim yeri belgenizi muhtarlıktan ya da e-devlet şifreniz ile barkodlu olarak temin edebilirsiniz.

Mesleki Evraklar

Eğer başvuruda bulunacak kişi şirket çalışanı ise (SSK’lı çalışan ise): Son 3 aylık maaş bordrosunu sunmalıdır. Yapılacak başvurunun türüne göre çalışan kişilerin sunması gereken ek evraklar olabilir.
Başvuru sahibi şirket sahibi ise: Vergi levhası, İmza sirküleri, şirketin faaliyet belgesi ve ticaret sicil gazetesi sunulmalıdır. Turistik, ticari ya da aile ziyareti vize başvuruları için sunulacak şirket evraklarında değişiklik olabilir. 
Öğrenciler: Öğrenci Belgesi.
Emekliler: Emeklilik Belgesi.
18 Yaşından Küçükler: Reşit olmayan başvuru sahipleri anne ve babadan noter onaylı muvafakatname sunmalıdır. 

NOT: Bulgaristan vize başvuruları için yapılması zorunlu olan seyahat sağlık sigortası bulunmaktadır. Seyahat sağlık sigortanızı ofisimiz aracılığıyla temin edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile görüşünüz.

Bulgaristan Turistik Vizesi Başvurusuna Özel Evraklar 

Hotel Confirmation: Ankara’dan yapılacak turistik vize başvuruları için sunulması gereken evraklardan birisi kalınacak otelin ücretinin ödendiğini gösteren confirmation belgesidir. Otelin antetli kağıdına basılan bu belge kaşeli ve imzalı olarak turistik vize başvuruları için talep edilmektedir.

Bulgaristan Ticari Vize Başvurusuna Özel Evraklar

Ticari Davetiye: Bulgaristan Yabancılar Şube onaylı davetiyede seyahat edilecek kişinin bilgileri doğru yazılmalıdır.
Vize Talep Dilekçesi: Çalışılan ya da sahibi olunan şirketin antetli kağıdına basılır ve mutlaka kaşe ve imzalı olmalıdır. Dilekçede seyahatin amacı, seyahatin tarih aralıkları ve seyahat edecek kişinin bilgileri detaylı olarak yazılmalıdır. 
Ticari vize başvuruları için şirket evrakları eksiksiz olarak sunulmalıdır. (Vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri ve faaliyet belgesi)

Bulgaristan Ziyaret Vizesi Başvurusuna Özel Evraklar

Bulgaristan’da ikamet eden aile ya da arkadaşınızdan alınan davetiye ile ziyaret vizesi başvurusu yapılabilir. Davet gönderen kişi ile herhangi bir akrabalık bağınızın bulunmasına gerek yoktur. Bulgaristan Yabancılar Şube onaylı davet mektubunda seyahat edecek kişi bilgileri eksiksiz olarak yazılmalıdır.

Bulgaristan D Vizesi (Oturum İzni) Başvurusu Ankara

Bulgaristan oturum vizesi başvuruları ile ilgili Ankara ofisimizden destek alabilirsiniz. Bulgar vatandaşı eşi olanlar için evlilik vizesi, Bulgaristan’da şirketi olanlar için şirket üzerinden oturum işlemleri, uzun süreli öğrenci vizesi, Bulgaristan çalışma izni ile oturum vizesi gibi başvuru prosedürleri hakkında sizlere yardımcı olmaktayız.

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliğinin yetki alanında ikamet eden vatandaşları oturum izni başvuruları için konsolosluk biriminde şahsen bulunmalıdır. Müşteri temsilcilerimiz sizlere hangi evrakları hazırlamanız gerektiği konusunda profesyonel destek sağlamaktadır. Dosyanız başvuruya hazır hale getirildiğinde evrakların teslimi için başvuru günü belirlemekteyiz. Belirlenen gün ve saatte başvuru sahibi Bulgaristan Konsolosluğu vize bölümünde şahsen bulunarak evraklarını teslim etmekle yükümlüdür. Evraklarınız teslim edildikten sonra sonuçlanma aşamasına kadar takibini yapmaktayız.

Bulgaristan D Vizesi Sonuçlanma Süresi

Bulgaristan oturum vize başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlandırılmasında yetki Bulgaristan Dışişleri Bakanlığındadır. Başvuru dosyaları eksiksiz bir şekilde hazırlanarak konsolosluk vize bölümüne şahsen teslim edilir. Teslim edilen dosyalar için işlem süresi başlar.

Bulgaristan d vize başvuruları için işlem süreleri yaklaşık 45-50 gün sürmektedir. Sunulan evrakların değerlendirilmesine bağlı olarak bu süreler daha uzun ya da daha kısa sürebilir.

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.